Ik wist niet eens van het bestaan van het topic... zal het eens volgenDaniëlWW2 schreef op woensdag 09 november 2016 @ 22:32:
[...]
[...]
Even hiernaartoe gehaald. Ik ben eigenlijk wel verbaast dat jij hier eigenlijk nooit reageert.
Uit betrouwbare bron weet ik dat het oude ambitieniveau uit de jaren '90 (3 grote missies van bataljonsniveau tegelijkertijd) door de politiek is aangenomen met de argumentatie: 'Waarom drie?' 'Nou, waarom niet?' en dat tekent imho het probleem. De politiek spreekt niet uit wat de taak van de krijgsmacht is en waar ze toe in staat moet zijn. Zelfs gewoon ijskoud de landsverdediging als taak aanwijzen is al te veel gevraagd. De reden daarvoor is natuurlijk eenvoudig: de eerste de beste minister die zegt dat de krijgsmacht in staat moet zijn Nederland in het hoogste geweldsspectrum moet kunnen verdedigen, krijgt direct het deksel op de neus omdat de krijgsmacht dat al heel lang niet meer kan. In ons politieke stelsel is duidelijkheid een illusie, helaas.Overgens zou 2% een minimum zijn. Ben bang dat je voor een goed functioneren en goede inzetbaarheid terwijl je een basiscapaciteit in Europa houd nog iets meer nodig hebt. Zeker omdat met name munitie zo exponentieel veel duurder is geworden door geleidingsmechanismen.
Gevolg is echter dat zonder duidelijk ambitieniveau er ook geen enkele reden is waarom er niet nog meer op defensie bespaard kan worden. Er worden namelijk toch geen belangen geschaad.
Wat dat betreft (vanuit het andere draadje) ben ik blij dat Trump gewonnen heeft
[...]
Het leiderschap van de KL heeft grove steken laten vallen.Ik ben op het moment bezig met mijn masterscriptie (aanschaf van de Leopard 1 voor de KL) en ik ben het er eigenlijk niet mee eens dat NL alleen reageert als het te laat is. Nederland is altijd een beetje laks geweest als het om de details ging maar van de kleine mogendheden was NL in de regel de meest brave. Dat komt door Nederlands buitenlandbeleid waar defensie werd gebruikt als hefmiddel om andere clubs in te komen. Goede bondgenoot zijn werd uitgeruild voor gunsten. Wat de afgelopen jaren miste is de noodzaak en de tegenprestaties. Er viel niks te halen in Irak/Afghanistan naast was morele puntjes en wat kleine dingetjes. Koude oorlog was toch voorbij, niemand die ons wil of kan aanvallen. De landmachtleiding heeft het ook heel erg laten lopen in Afghanistan. Daar hadden ze flink tegengas moeten geven en moeten zeggen dat het niet meer zo kon. Dan speel je op de prestige en het diplomatieke aanzien van NL en dat werkt in Den Haag.
1. Toen de Engelsen instapten op Iraqi Freedom vroegen ze om een NL tankbataljon. De politieke wil om deelname daargelaten gaf de Nederlandse cavalerie niet thuis omdat men er niet klaar voor zou zijn.
2. In Afghanistan heeft men veel te makkelijk meebewogen met de idiote politieke eisen.
3. Interne spelletjes hebben ervoor gezorgd dat de infanterie de tanks als een baksteen liet vallen om er zelf beter van te worden.