"could be", "may be related".boyette schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:03:
[...]
Lijkt me overbodig
zoiets
https://tvpworld.com/7326...-russia-estonian-official
[ Voor 3% gewijzigd door souljah1h op 07-10-2023 23:05 ]
"could be", "may be related".boyette schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:03:
[...]
Lijkt me overbodig
zoiets
https://tvpworld.com/7326...-russia-estonian-official
[ Voor 3% gewijzigd door souljah1h op 07-10-2023 23:05 ]
als je de wereldpolitiek een beetje volgt dan spreekt het e.a. toch voor zich
Nee. Maar dat doet Israël ook niet.fsfikke schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:01:
[...]
En wat is dat “alles wat in haar macht ligt”? Heel België met de grond gelijk maken?
In feite is de wetenschap op zoek naar de Ein Sof
Precies zoals jij dus aangeeft geannexeerd gebied, al eerst door de engelsen bezet na de eerste wereld oorlog, om vervolgens na de tweede wereld oorlog door het westen herverdeeld te worden. Daarnaast geef je zelf ookal aan dat Palasteinse staat nooit is gesticht is (alhoewel er wel over Palastina gesproken wordt en meer dan 100 landen erkend is, behalve door bepaalde westerse landen oa VS en Nederland), maar dat omligende landen een oorlog zijn begonnen tegen de nieuwe staat Israel. Iets zegt mij dus dat dit niet in samenspraak is gegaan met de volkeren die daar reeds woonden, maar dat dit eenzijdig door het Westen is gedaan.Verwijderd schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 22:57:
[...]
Misschien even de geschiedenis bestuderen:
Het was geen zelfstandige staat voor WO2 was het eerst onderdeel van het Ottomaanse rijk en na de eerste wereldoorlog Engels protectoraat.
Na WO2 kwam er een voorstel om twee onafhankelijke staten te stichten. Israel is toen daadwerkelijk gesticht en accepteerde die palestijnse staat.
De Palestijen hebben die staat echter nooit opgericht en kozen met de omringende landen ervoor om oorlog te voeren en alles te grijpen. Die oorlog hebben ze kansloos verloren en toen zijn ze inderdaad uit de gebieden verdreven die volgens dat plan Palestijns zouden worden.
Daar kan je natuurlijk Israel de schuld van geven, maar dan heb je een behoorlijke plaat voor je hoofd en 'vergeet' je gewoon dat het begon met een aanval op Israel.
En nu wil jij dat Israel zich aan grenzen gaat houden die de Palestijnen nota bene zelf hebben verworpen, hilarisch!
Elke keer sinds dien als Israel die Palestijnen wat meer ruimte gaf en toenadering zocht werden ze beloond met aanslagen en oorlog door de buren. Dat de Palestijnen hulpeloos zijn is dan ook een logisch gevolg van het feit dat als je ze een duim breedte geeft de terreur opgevoerd wordt.
Je doet alsof die tereur organisaties een reactie op Israel zijn, maar de werkelijkheid is dat de Palestijen zijn begonnen met de terreur. Dat de reactie van Israel zorgt dat er een voedingsbodem blijft voor Hamas is duidelijk, maar onvermijdelijk als elke poging daar wat aan te doen eindigt in geweld van Palestijnse kant.
[ Voor 3% gewijzigd door _Dune_ op 07-10-2023 23:20 ]
Sinds 1999@Tweakers | Bij IT-ers gaat alles automatisch, maar niets vanzelf. | https://www.go-euc.com/
Fijn zo’n grote bevolking voor Hamas, kunnen ze zich mooi achter verschuilen. Een normaal dekend mens zou geen raketten onder woonwijken verstoppen en afvuren maar Hamas wel. Een mensenleven is daar ondergeschikt aan de strijd met Israel. Zeker wanneer martelaarschap het hoogste doel is. Is echt een zieke en cynische manier van denken.Lordy79 schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:05:
[...]
Nee. Maar dat doet Israël ook niet.
Dit dreigement is een waarschuwing voor de bevolking om zich afzijdig te houden en niet in de buurt komen en blijven van militaire targets.
Lijkt me netjes. Een stuk netter dan tientallen vrouwen en kinderen ontvoeren.
En ja, dat Gaza zo'n grote bevolking heeft is inderdaad een nadeel. Maar Israël kan natuurlijk niet passief blijven als er op een dag duizenden raketten worden afgeschoten, burgers worden gekidnapt etc.
Niemand wordt Kalief in plaats van de Kalief!
Het voordeel is dat beelden van gebouwen die door precisieraketten met de grond gelijk gemaakt worden een stuk minder barbaars overkomen dan de beelden van vanochtend. Dat maakt het wat makkelijker om het gewoon als een getalletje van collateral damage weg te wuiven. Maar beiden zijn imo trieste burgerslachtoffers. Of iemand nou volgens Hamas medeschuldig is aan bezetting of onderdrukking van Palestina, of dat mensen volgens het IDF medeschuldig zijn omdat hun buurman een terrorist was.Lordy79 schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:05:
[...]
Nee. Maar dat doet Israël ook niet.
Dit dreigement is een waarschuwing voor de bevolking om zich afzijdig te houden en niet in de buurt komen en blijven van militaire targets.
Lijkt me netjes. Een stuk netter dan tientallen vrouwen en kinderen ontvoeren.
Wat overblijft is de “ja maar hij begon”-discussie. Maw geen valide argument om het ene of het ander goed te praten.Lordy79 schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 22:55:
[...]
Als Israël Gaza binnenvalt heeft Gaza toch ook het volste recht om alles te doen wat in haar macht ligt om dit te stoppen?
[ Voor 37% gewijzigd door fsfikke op 07-10-2023 23:59 ]
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
Man man man. Normaal denkend mens..waar moeten ze die dingen anders verstoppen? Een Hamas Leger basis creëren zodat die leuk te zien is via satelliet en gelijk op te blazen is door Israël?badbadpresident schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:13:
[...]
Fijn zo’n grote bevolking voor Hamas, kunnen ze zich mooi achter verschuilen. Een normaal denkend mens zou geen raketten onder woonwijken verstoppen en afvuren maar Hamas wel. Een mensenleven is daar ondergeschikt aan de strijd met Israël. Zeker wanneer martelaarschap het hoogste doel is. Is echt een zieke en cynische manier van denken.
The first casualty in war is always the truth...
Niet bezet of geannexeerd, het is een regio dit het laatst voor het romeinse rijk onafhankelijk was, duizenden jaren geleden. Tussen dat en 1948 is gewoon een regio geweest van een hoop arabische en turkse staten, tot dat het otomaanse rijk uiteenviel en het gebied tijdelijk een frans en Brits protectoraat werd. Ik weet niet waar het hardnekkige idee vandaan komt dat er een palestijnse staat was totdat het westen zich ertegen aan bemoeide, maar dat is niet historisch juist. Wat neerkomt op de kern van de probleematiek: er zijn twee volken in 1 regio die altijd in vrede konden samenleven onder gezag van veel grotere landen, maar nu ze het zelf moeten uitzoeken is het een compleet zooitje. Al zouden we een pre-westers-invloed status quo willen dan zouden we zowel palestina als israel bij syrie moeten voegen ofzo._Dune_ schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:06:
[...]
Precies zoals jij dus aangeeft geannexeerd gebied, al eerst door de engelsen bezet na de eerste wereld oorlog, om vervolgens na de tweede wereld oorlog door het westen herverdeeld te worden.
En naast de volken heb je nog diverse stammen, wat het nog moeilijker maakt.RagingPenguin schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:24:
[...]
Niet bezet of geannexeerd, het is een regio dit het laatst voor het romeinse rijk onafhankelijk was, duizenden jaren geleden. Tussen dat en 1948 is gewoon een regio geweest van een hoop arabische en turkse staten, tot dat het otomaanse rijk uiteenviel en het gebied tijdelijk een frans en Brits protectoraat werd. Ik weet niet waar het hardnekkige idee vandaan komt dat er een palestijnse staat was totdat het westen zich ertegen aan bemoeide, maar dat is niet historisch juist. Wat neerkomt op de kern van de probleematiek: er zijn twee volken in 1 regio die altijd in vrede konden samenleven onder gezag van veel grotere landen, maar nu ze het zelf moeten uitzoeken is het een compleet zooitje. Al zouden we een pre-westers-invloed status quo willen dan zouden we zowel palestina als israel bij syrie moeten voegen ofzo.
Niemand dwingt ze raketten af te vuren vanuit een woonwijk? Jouw post vind ik echt doordrenkt met Israel de schuld geven van de daden van Hamas waar hamas zelf voor verantwoordelijk is.Jumpiefox schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:20:
[...]
Man man man. Normaal denkend mens..waar moeten ze die dingen anders verstoppen? Een Hamas Leger basis creëren zodat die leuk te zien is via satelliet en gelijk op te blazen is door Israël?
In de strijd tegen rusland, zetten de Oekraïners hun tanks/manschappen etc ook slim verspreid in woonwijken. Die gaan ze ook niet a la red alert in een formatie op een open veld opstellen![]()
Ik vraag me echt af hoe men dit ziet. Wat moeten ze anders? Gewoon niet terug vechten, de apartheidsstaat accepteren en maar langzaam uitgeroeid/verdreven worden? Ze kunnen letterlijk niks anders dan op deze manier terug vechten. Niet dat ik dat goedkeur, maar ik begrijp zeker weten wel waarom het zo gaat. Het IDF is vergeleken met Hamas tot zoveel meer in staat dat is niet eens vergelijkbaar, je kan toch niet verwachten dat ze op dezelfde manier gaan strijden.
Met je eens. De beelden die voorbijkwamen zijn gewoon van een niveau islamitische staat. Eigenlijk verbaast dit ook niet. Het is dezelfde samenleving die talloze suicide bombers heeft voortgebracht. Maar volgens sommigen hier is jezelf opblazen in een bus met burgers waarschijnlijk ook de schuld van Israel.Dutchy88 schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:33:
Ik lees toch met grote verbazing hier een aantal posts waarin men deze terroristische aanvallen bijna goedpraat onder het mom van: “Ja maar Israël is ook fout” en “ze hadden geen andere keus”.
Ik zou diegenen willen vragen vooral even de geschiedenis in te duiken maar ook de beelden van vandaag op X te bekijken over wat voor vreselijke barbaarse praktijken hamas & co er op na houden.
Er komen regelmatig mensen even buurten in dit topic om te vertellen hoe verschrikkelijk ze het vinden + <insert hun simpele zicht op de dingen waarom partij x alle schuld treft>. De discussie die parallel loopt gaat iets dieper in op het conflict en dan merk je al snel dat het conflict niet te duiden is met een beetje simpele borrelpraat.Dutchy88 schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:33:
Ik lees toch met grote verbazing hier een aantal posts waarin men deze terroristische aanvallen bijna goedpraat onder het mom van: “Ja maar Israël is ook fout” en “ze hadden geen andere keus”.
Ik zou diegenen willen vragen vooral even de geschiedenis in te duiken maar ook de beelden van vandaag op X te bekijken over wat voor vreselijke barbaarse praktijken hamas & co er op na houden.
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
Niet exact datgene doen wat gegarandeerd de meeste slachtoffers onder eigen bevolking gaat veroorzaken?Jumpiefox schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:20:
[...]
Ik vraag me echt af hoe men dit ziet. Wat moeten ze anders?
Verwijderd
Israel, de Palestijnen, beide hadden geen eigen staat daar. Het Ottomaanse rijk was geen Palestina!_Dune_ schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:06:
[...]
P.s. Hiermee wil ik niet zeggen dat ik de taktieken van Hamas goedkeur of hun gedachtengoed. Het gaat mij meer om dat Israel de bezetter is van Palesteinsgebied en alles behalve onschuldig is.
Ik denk dat we onderscheid moeten maken tussen het gebied Palestina, en de staat Palestina._Dune_ schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:06:
[...]
Precies zoals jij dus aangeeft geannexeerd gebied, al eerst door de engelsen bezet na de eerste wereld oorlog, om vervolgens na de tweede wereld oorlog door het westen herverdeeld te worden. Daarnaast geef je zelf ookal aan dat Palasteinse staat nooit is gesticht is (alhoewel er wel over Palastina gesproken wordt en meer dan 100 landen erkend is, behalve door bepaalde westerse landen oa VS en Nederland), maar dat omligende landen een oorlog zijn begonnen tegen de nieuwe staat Israel. Iets zegt mij dus dat dit niet in samenspraak is gegaan met de volkeren die daar reeds woonden, maar dat dit eenzijdig door het Westen is gedaan.
[ Voor 11% gewijzigd door _Dune_ op 08-10-2023 00:25 ]
Sinds 1999@Tweakers | Bij IT-ers gaat alles automatisch, maar niets vanzelf. | https://www.go-euc.com/
[ Voor 99% gewijzigd door _Dune_ op 08-10-2023 00:06 ]
Sinds 1999@Tweakers | Bij IT-ers gaat alles automatisch, maar niets vanzelf. | https://www.go-euc.com/
[ Voor 19% gewijzigd door defiant op 08-10-2023 00:24 ]
"When I am weaker than you I ask you for freedom because that is according to your principles; when I am stronger than you I take away your freedom because that is according to my principles"- Frank Herbert
Lijkt me wel degelijk zeer noodzakelijk. Onderbuiken ventileren heeft niemand wat aan.boyette schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:03:
[...]
Lijkt me overbodig
zoiets
https://tvpworld.com/7326...-russia-estonian-official
Hoe zie je dat voor je als Hamas zich achter burgers verschuild, en gesteund wordt door door diezelfde burgers?_Dune_ schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 00:05:
@RagingPenguin @Verwijderd @XWB
. Als Israel wil ingrijpen, prima, maar dan vooral Hamas, laat echter de Palastijnese bevolking met rust.
Tja, maar wat zou je anders willen? Dat diverse EU landen nog steeds de restanten van het ottomaanse rijk zouden besturen? Joden en arabieren hebben daar duizenden jaren met elkaar geleefd, ik zie het niet als de verantwoordelijkheid van het westen om daar tot het einde der tijden politieagent te spelen. Niet om te zeggen dat Frankrijk en het VK hun protectraat zo goed gedaan hebben, maar dat was altijd een aflopende zaak waarna de regio hun eigen broek moest ophouden._Dune_ schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 00:05:
@RagingPenguin @Verwijderd @XWB Ik geef nergens aan dat voor het ontstaan van de staat Israel er een staat Palastina bestond, ik weet dat dit niet het geval is. Echter wordt er kort naar de tweede wereld oorlog wel door een bepaalde groep een stuk land herverdeeld, zonder dat de reeds daar woonende mensen daar volledig mee ingestemd hebben. Een deel van hun wordt het opgelegd en da tis nu eenmaal vragen om moeilijkheden.
De voornaamste reden dat palestina als staat nooit van de grond is gekomen is omdat ze direct een oorlog begonnen met steun van omliggende landen, deze compleet verloren en toen perse geen vredesakkoord wilden tekenen waarin ze afspraken in zouden kunnen onderhandelen. En als vervolg daarop heeft de huidige situatie zich ontwikkeld met gebieden die eigenlijk bezet zijn, maar waar ook geen echte oorlog meer over gevoerd word, maar ook niet geannexeerd zijn.Vervolgens de staat die wel gecrieerd wordt heeft (eerder in dit topic ook terug te lezen) min of meer zelf bepaald dat Israeliers grond en eigendommen van Palasteinen mogen vorderern. Hoe is dat goed te praten? Ik kan mij voorstellen dat een dergelijk groep naar middelen grijpt die extreem zijn, omdat men tegenover een overmacht staat.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Grappig dat je vergelijkt met niveau Islamitische Staat terwijl je bet zo goed had kunnen vergelijken met niveau Israëlisch geweld. Maar hey, dat is al lang het probleem tussen het Israël-Palestina conflict. Actie krijgt nauwelijks aandacht, reactie is voorpagina nieuws.badbadpresident schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:38:
[...]
Met je eens. De beelden die voorbijkwamen zijn gewoon van een niveau islamitische staat. Eigenlijk verbaast dit ook niet. Het is dezelfde samenleving die talloze suicide bombers heeft voortgebracht. Maar volgens sommigen hier is jezelf opblazen in een bus met burgers waarschijnlijk ook de schuld van Israel.
Verwijderd
Als Hamas een leger was van een erkende staat jawel. Maar het zijn een stel reli idioten met een terroristisch doel.Jumpiefox schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:20:
[...]
Man man man. Normaal denkend mens..waar moeten ze die dingen anders verstoppen? Een Hamas Leger basis creëren zodat die leuk te zien is via satelliet en gelijk op te blazen is door Israël?
De Actie was dat de Palestijnen wegliepen van de vredesonderhandelingen en voor Hamas en terreur kozen. Reactie was vergeldingen vanuit Israël. Ook op scholen waar Hamas raketten vanuit schoot. Waar Hamas natuurlijk kinderen liet rondlopen. Waarna ze de lichamen omhoog konden houden voor de camera's. En het doel was bereikt om Israël als slechterik weg te zetten.HollovVpo1nt schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 03:34:
[...]
Grappig dat je vergelijkt met niveau Islamitische Staat terwijl je bet zo goed had kunnen vergelijken met niveau Israëlisch geweld. Maar hey, dat is al lang het probleem tussen het Israël-Palestina conflict. Actie krijgt nauwelijks aandacht, reactie is voorpagina nieuws.
[ Voor 9% gewijzigd door defiant op 08-10-2023 14:09 ]
★ What does that mean? ★
Heb je bewijs van je bewering over Oekraïne en dat die daar ook hun burgers omheen laten lopen?Jumpiefox schreef op zaterdag 7 oktober 2023 @ 23:20:
[...]
Man man man. Normaal denkend mens..waar moeten ze die dingen anders verstoppen? Een Hamas Leger basis creëren zodat die leuk te zien is via satelliet en gelijk op te blazen is door Israël?
In de strijd tegen rusland, zetten de Oekraïners hun tanks/manschappen etc ook slim verspreid in woonwijken. Die gaan ze ook niet a la red alert in een formatie op een open veld opstellen![]()
Ik vraag me echt af hoe men dit ziet. Wat moeten ze anders? Gewoon niet terug vechten, de apartheidsstaat accepteren en maar langzaam uitgeroeid/verdreven worden? Ze kunnen letterlijk niks anders dan op deze manier terug vechten. Niet dat ik dat goedkeur, maar ik begrijp zeker weten wel waarom het zo gaat. Het IDF is vergeleken met Hamas tot zoveel meer in staat dat is niet eens vergelijkbaar, je kan toch niet verwachten dat ze op dezelfde manier gaan strijden.
Dat Mossad het niet heeft zien aankomen, gaat ze nog wel aangerekend worden. Incl verhoging van budgetten en nog meer neuzen in andermans zaken.MrMonkE schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 07:20:
Wat vreemd dat ze een dergelijke grote aanval -op een herinneringsdag nota bene- niet hebben zien aankomen. Ik hoor altijd dat de Mossad alles en overal in het midden oosten oren en ogen heeft om iedereen in de gaten houden en verwacht dat Hamas hoog op de lijst staat. Vreemd vind ik dat.
Verder heb ik al jaren gelden de hoop opgegeven over de situatie daar. Na decennia lange ellende zijn er alleen nog schuldigen. Ze verdienen elkaar + zoek het lekker uit verder daar in Gaza en Israël.
In elk geval heeft een Hamas-delegatie Moskou in maart bezocht, op uitnodiging van Rusland:MikeyMan schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 08:03:
@DaniëlWW2 Iran zal er zeker mee te maken hebben. Al was het maar als reactie op wat ontploffende wapenfabrieken. Zou Putin ook niet gebaat zijn bij meer onrust?
Early this morning, UNIFIL peacekeepers detected several rockets fired from southeast Lebanon toward Israeli-occupied territory in the general area of Kafr Chouba, and artillery fire from Israel to Lebanon in response.
— UNIFIL (@UNIFIL_) 8 oktober 2023
💶 Wil je in een vrije democratie blijven wonen? Betaal dan voor nieuws. 📰
❌ ceterum censeo contra factiones ad dextrum extremum esse pugnandum. 🙅🏻♂️
Dit zeker, Rusland met Iran, Iran met Hamas en Hezbollah.MikeyMan schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 08:03:
@DaniëlWW2 Iran zal er zeker mee te maken hebben. Al was het maar als reactie op wat ontploffende wapenfabrieken. Zou Putin ook niet gebaat zijn bij meer onrust?
[ Voor 25% gewijzigd door TheBrut3 op 08-10-2023 08:56 ]
Zal kunnen, of gebruik maken van de situatie.Bananenplant schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 08:40:
https://nos.nl/collectie/...-vanuit-libanon-op-israel
Hezbollah is ook begonnen. Klinkt gecoördineerd. Aan de andere kant, was het dan niet op exact dezelfde dag begonnen?
Verwijderd
Die laatste video in je post voelt zo surrealistisch. Krijg er gewoon een raar gevoel van. Wat een bende weerTheBrut3 schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 08:54:
Het meisje wat van het festival werd meegesleurd en als trofee werd rondgereden was schijnbaar een Duitse.
https://twitter.com/visegrad24/status/1710820667686285406
Israël is bezig met echt serieuze troepenopbouw.
https://twitter.com/sentdefender/status/1710817770881831323
Als ik het stukje op nu.nl zie is hier het initiatief van Israel gekomen.Bananenplant schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 08:40:
https://nos.nl/collectie/...-vanuit-libanon-op-israel
Hezbollah is ook begonnen. Klinkt gecoördineerd. Aan de andere kant, was het dan niet op exact dezelfde dag begonnen?
Hezbollah betuigde zaterdag al steun aan Hamas, nadat die groepering Israël vanuit de Gazastrook had verrast met een ongekende aanval.
Israël besloot daarop de grenzen te versterken, zodat anderen niet "de fout zouden maken" om zich aan te sluiten bij de oorlog van Hamas, zoals Hezbollah nu alsnog lijkt te doen.
Verwijderd
Het initiatief? Grenzen versterken is juist afwachten. Je kunt natuurlijk niet verwachten dat men geen voorbereidingen treft in het geval van serieuze dreiging.Yucon schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 09:12:
[...]
Als ik het stukje op nu.nl zie is hier het initiatief van Israel gekomen.
[...]
[ Voor 21% gewijzigd door Verwijderd op 08-10-2023 09:28 ]
Het is dezelfde retoriek die je met Oekranie - Rusland gebruikt ziet worden, het blijft bijzonder dat het zorgen voor extra zekerheden voor jezelf als initatief wordt bestempeld.Verwijderd schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 09:21:
[...]
Het initiatief? Grenzen versterken is juist afwachten. Je kunt natuurlijk niet verwachten dat men geen voorbereidingen treft in het geval van serieuze dreiging.
Als jij een extra slot op je voordeur maakt, dan neem jij toch ook niet het initiatief voor een woningoverval?
Earlier this morning, Hezbollah forces fired rockets at an Israeli base outside of Kfar Shuba.
— OSINTtechnical (@Osinttechnical) 8 oktober 2023
The rocket launch site has been geolocated to a school in the northern part of the town. https://t.co/QODxARYK6R pic.twitter.com/dctgCd8L6B
NOS zegt dat Hezbollah zou zijn begonnen met schieten.Verwijderd schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 09:21:
[...]
Het initiatief? Grenzen versterken is juist afwachten. Je kunt natuurlijk niet verwachten dat men geen voorbereidingen treft in het geval van serieuze dreiging.
Als jij een extra slot op je voordeur maakt, dan neem jij toch ook niet het initiatief voor een woningoverval?
Volgens mij ga ik een oplossing van dit probleem niet meemaken en mijn dochtertje ook niet. "De strijd" is voor veel teveel mensen in de regio een doel op zich geworden. Als die weg zou vallen, komen interne machtsverhoudingen aan beide kanten ineens anders te liggen en dat is niet in het belang van veel betrokkenen.
Verwijderd
Ja, natuurlijk. Maar maak ze dat daar in Libanon maar wijs. Die zien de grens versterkt worden en zien dat als rechtvaardiging om dan maar raketten af te gaan schieten.Yucon schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 09:30:
[...]
NOS zegt dat Hezbollah zou zijn begonnen met schieten.
Dat zegt nu.nl en elke andere bron ook.Yucon schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 09:30:
[...]
NOS zegt dat Hezbollah zou zijn begonnen met schieten.
Vandaag ook. Alle scholen in Israël zijn 'vrij'... (Zondag is bij ons wat in Nederland maandag is)TheBrut3 schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 09:36:
[...]
Dat zegt nu.nl en elke andere bron ook.
Israël heeft gereageerd met counter artillerie. Als het inderdaad een school was zoals @user109731 aangeeft, dan is de kans aanwezig dat die kinderen morgen vrij zijn.
In feite is de wetenschap op zoek naar de Ein Sof
ach, het is slechts wachten totdat Israel echt flink toeslaat in Gaza, dán is de NOS als de kippen erbij om met video's en foto's Gaza te laten zien.Deruxian schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 10:49:
Waarom is de berichtgeving van de NOS zo matig? De enige website in Nederland die er adequaat over bericht lijkt GeenStijl te zijn..
Gister al opmerking over gemaakt maar die headlines zijn echt niet gepast.. teksten zoals “Hamas deelt Israël enorme klap uit” en ook vanochtend weer: “Bijlezen: …”
Terwijl als er een gemeentelijk geschil is op de Comoren een of andere Jojanneke als doorgewinterde “correspondent ter plaatse” halsstarrig verslag doet..
Omdat je appels met peren aan het vergelijken bent. De NOS plaatst alleen nieuws wat geverifieerd is en dus aan enige journalistieke code voldoet en dat Geenstijl alles neerplempt wat op het internet te vinden is zonder enige filterDeruxian schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 10:49:
Waarom is de berichtgeving van de NOS zo matig? De enige website in Nederland die er adequaat over bericht lijkt GeenStijl te zijn..
Gister al opmerking over gemaakt maar die headlines zijn echt niet gepast.. teksten zoals “Hamas deelt Israël enorme klap uit” en ook vanochtend weer: “Bijlezen: …”
Terwijl als er een gemeentelijk geschil is op de Comoren een of andere Jojanneke als doorgewinterde “correspondent ter plaatse” halsstarrig verslag doet..
Zoals je denk ik in dit topic al kan merken is dit een lastig conflict om het maar een naam te geven. Bij de inval van Rusland en Oekraïne was de algemene consensus al heel snel Rus = bad . Ik denk dat niemand de horror kan ontkennen die gisteren lokaal is uitgevoerd door Hamas, maar dit conflict is zo veel groter en iets wat in meer of mindere mate al speelt sinds WW2. Een uitspraak doen zonder daarbij een deel van partij te kiezen is bijna onmogelijk.Deruxian schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 10:49:
Waarom is de berichtgeving van de NOS zo matig? De enige website in Nederland die er adequaat over bericht lijkt GeenStijl te zijn..
Gister al opmerking over gemaakt maar die headlines zijn echt niet gepast.. teksten zoals “Hamas deelt Israël enorme klap uit” en ook vanochtend weer: “Bijlezen: …”
Terwijl als er een gemeentelijk geschil is op de Comoren een of andere Jojanneke als doorgewinterde “correspondent ter plaatse” halsstarrig verslag doet..
Vraag ik me ook af maar vind het niet heel verrassend hoor dat je bij de NOS niet veel wijzer wordt. Geenstijl was gisteren de beste Nederlandstalige bron voor actuele ontwikkelingen. Bizar dat de NOS niet beter is.Deruxian schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 10:49:
Waarom is de berichtgeving van de NOS zo matig? De enige website in Nederland die er adequaat over bericht lijkt GeenStijl te zijn..
Gister al opmerking over gemaakt maar die headlines zijn echt niet gepast.. teksten zoals “Hamas deelt Israël enorme klap uit” en ook vanochtend weer: “Bijlezen: …”
Terwijl als er een gemeentelijk geschil is op de Comoren een of andere Jojanneke als doorgewinterde “correspondent ter plaatse” halsstarrig verslag doet..
Zou er niet van opkijken. Vind het ook maar apart dat die Israeliers zo overrompeld werden.Amphiebietje schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 08:20:
[...]
Als ik echt cynisch was, zou ik zeggen dat dit is laten gebeuren om politiek gewin mee te maken.
PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2
Ik was al bang in die hoek gedrukt te worden. Deels snap ik je reactie.. afgezien van de al dan wel niet geverifieerde inhoud is het de toon die de muziek maakt. En die toon bevalt me allerminst bij de NOSMiki schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 10:53:
[...]
Omdat je appels met peren aan het vergelijken bent. De NOS plaatst alleen nieuws wat geverifieerd is en dus aan enige journalistieke code voldoet en dat Geenstijl alles neerplempt wat op het internet te vinden is zonder enige filter![]()
Nee, het is echt geen MSM hier zoals onze oranje aap aan de overkant van het kanaal je wilt doen geloven.
Root don't mean a thing, if you ain't got that ping...
Mooie manier om de niet-aanvaarding van volledig weggedrukt te worden te leggen bij zij die volledig weggedrukt worden.Kist schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 07:49:
[...]
Heb je bewijs van je bewering over Oekraïne en dat die daar ook hun burgers omheen laten lopen?
Uhmmm de Palestijnen hebben er zelf steevast voor gekozen om elke tweestaten oplossing af te wijzen. Op dag 1 van het heroprichten van de staat Israël kiezen de Arabieren die toen nog geen Palestijnen heten er zelf voor om een twee staten oplossing af te wijzen, aangemoedigd door hun grote buren, in een poging de joden uit te roeien. Tot op heden weigeren ze überhaupt Israël te erkennen. Als je überhaupt geen oplossing wil anders dan genocide van de andere partij ga je die natuurlijk ook niet krijgen.
Het was niet de bedoeling je in een hoek te drukken, maar journalistiek medium vergelijken met een webblog is gewoon niet fair.Deruxian schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:06:
[...]
Ik was al bang in die hoek gedrukt te worden. Deels snap ik je reactie.. afgezien van de al dan wel niet geverifieerde inhoud is het de toon die de muziek maakt. En die toon bevalt me allerminst bij de NOS
Zonder de beelden te delen kan ik verklappen dat de gedode soldaten in de militaire buitenposten van Israel deels gedood zijn in hun slaapvertrekken, deels ongekleed waren op een korte broek en tactisch vest na en niet erg talrijk. Het oogde als een vrij grote basis met diverse voertuigen maar ik telde maar een 6-10 gedode militairen.RoD schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 10:43:
Een aantal OSINT mensen zijn een blog begonnen om voertuigverliezen te tracken, in de stijl van Oryx: https://armadarotta.blogs...ing-equipment-losses.html
Israël is toch wel behoorlijk wat kwijtgeraakt, wat nogmaals aangeeft hoe overrompeld ze waren.
Ik denk dat de eenheden die theoretisch gezien hadden kunnen reageren in de basis al zijn omgelegd. Al lijken dat er ook maar heel weinig te zijn geweest.XWB schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:17:
De aanval op het festival in het zuiden van Israël resulteerde in honderden vermiste personen.
Het leger van Israël arriveerde pas 5 uur na de aanval. Kunnen ze niet wat sneller reageren op een acute situatie?
https://www.hln.be/buiten...as-een-slagveld~a44fcdcd/
[ Voor 21% gewijzigd door NiGeLaToR op 08-10-2023 11:22 ]
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!
The first casualty in war is always the truth...
Zeer waarschijnlijk. Ze gaan dit aanwenden om voor eens en altijd komaf te maken met Gaza. Zoals Azerbeidzjan recent ook deed met Nagorno-Karabach. De internationale gemeenschap is verwikkeld in een soort Koude Oorlog 2.0, met steun aan een conflict die compleet vast loopt. En dan gaan kleinere landen dankbaar van de verwarring gebruik maken om kleinere, lang aanslepende conflicten voor eens voor altijd op te lossen.Skybullet schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 10:55:
[...]
De komende dagen gaan we denk ik zien hoe groot dit echt is of nog wordt ( en alle mogelijke externe spelers die er al bij horen of nog betrokken gaan raken). Ik ben zelf van mening dat we na een paar dagen lucht campagne een grondoorlog/invasie van Gaza gaan zien.
We hebben dan dus 2 scenario's:Jumpiefox schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:20:
Begin steeds meer in die alu verhalen te "geloven".
Hoewel je een punt hebt over de hoeveelheid nuance, sla je hier wel nogal door naar de andere kant.Amos_x schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:13:
[...]
Mooie manier om de niet-aanvaarding van volledig weggedrukt te worden te leggen bij zij die volledig weggedrukt worden.
De internationale gemeenschap komt daar even een land opzetten voor ultra-orthodoxe Joden voor wie niets nooit genoeg zal zijn, en dan is de redenering, 'tja joh, dat je toen maar even snel moeten slikken'.
Je vergeet hierbij dat er tijdens de begindagen van het conflict grofweg vergelijkbare hoeveelheden joodse burgers uit de omringde landen het beginnende Israel in zijn gevlucht/gestuurd. Dat zijn net zo goed vluchtelingen die alles hebben moeten achterlaten. Verschil is echter dat die zijn geïntegreerd in Israël, terwijl dat daarbuiten veel minder gebeurd is. Bot gesteld: om diverse redenen heeft men in de omringende landen de Palestijnen nooit willen laten integreren. Ook hier weer is dit een verhaal met nuances aan beide kanten; alles hangt aan elkaar vast, het is decennialang over en weer hullie deden dit zullie deden dat.Ik sprak in Jordanië met een Palestijnse taxi driver die al 20 jaar niet terug is geweest en dus z'n familie niet heeft gezien. Lijkt me niet dat Joden met dezelfde beperkingen te maken hebben. Zij kunnen tegenwoordig fijn in de shoppings malls in Dubai rondhangen.
Root don't mean a thing, if you ain't got that ping...
Miki schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 10:53:
[...]
Omdat je appels met peren aan het vergelijken bent. De NOS plaatst alleen nieuws wat geverifieerd is en dus aan enige journalistieke code voldoet en dat Geenstijl alles neerplempt wat op het internet te vinden is zonder enige filter![]()
Nee, het is echt geen MSM hier zoals onze oranje aap aan de overkant van het kanaal je wilt doen geloven.
Gezien de reports over in hun slaap(kleding) gedode Israëli… precies dat?Jumpiefox schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:20:
Begin steeds meer in die alu verhalen te "geloven". … maar wat zijn die outposts bemand door slapende mensen ofzo?
Ik denk dat Israël in slaap gesust is door zijn modernisering. Op papier hebben ze een sterk leger, met modern materieel. En wellicht dachten ze dat het voldoende was om af te schrikken.Jumpiefox schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:20:
Begin steeds meer in die alu verhalen te "geloven". Wat filmpjes voorbij zien komen van de "breaches" en moet zeggen man o man wat zag dat er zielig uit. Gasten in FLIP FLOPS?? wat bij mekaar geraapte vesten en wapentjes blazen een stuk van een hek op en rijde met wat retro-fitted pick-ups zo het gebied binnen en clearen een aantal Militaire outposts? wat? Hoe dan. Dat het een verassing is okay, maar wat zijn die outposts bemand door slapende mensen ofzo?
Die outposts hadden allerlei voertuigen/zwaar materiaal etc. Niemand op wacht? Geen alarm die afgaat etc? Beetje vreemd allemaal. Zou het gewoon laksheid zijn? Dat ze zoiets nooit hadden verwacht dus die outposts eigenlijk meer voor de show waren?
De fotos van gedode militairen laten dit beeld wel zien. En je noemt mensen op slippers, maar die eerste batch militanten hadden volledige uitrusting mee en bewogen zich als goed getrainde militairen. Dat waren geen straatschoffies met AK's. Daarom dat er al direct wordt gekeken naar wie heeft ze getraind en bewapend?Jumpiefox schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:20:
Begin steeds meer in die alu verhalen te "geloven". Wat filmpjes voorbij zien komen van de "breaches" en moet zeggen man o man wat zag dat er zielig uit. Gasten in FLIP FLOPS?? wat bij mekaar geraapte vesten en wapentjes blazen een stuk van een hek op en rijde met wat retro-fitted pick-ups zo het gebied binnen en clearen een aantal Militaire outposts? wat? Hoe dan. Dat het een verassing is okay, maar wat zijn die outposts bemand door slapende mensen ofzo?
Die outposts hadden allerlei voertuigen/zwaar materiaal etc. Niemand op wacht? Geen alarm die afgaat etc? Beetje vreemd allemaal. Zou het gewoon laksheid zijn? Dat ze zoiets nooit hadden verwacht dus die outposts eigenlijk meer voor de show waren?
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!
Verwijderd
Oh het is al een tijdje door de gigantische corruptie en ongekende incompetente politici niet meer de vereende machtsfactor die het eens was.XWB schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:28:
[...]
Ik denk dat Israël in slaap gesust is door zijn modernisering. Op papier hebben ze een sterk leger, met modern materieel. En wellicht dachten ze dat het voldoende was om af te schrikken.
Israel is een kernmacht, en krijgt al jaren militaire steun uit de US, en miljarden aan financiële steun. Daarnaast heeft het hele land een militaire training gehad, er is dienstplicht.Verwijderd schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:32:
[...]
Oh het is al een tijdje door de gigantische corruptie en ongekende incompetente politici niet meer de vereende machtsfactor die het eens was.
En nu heeft Hamas ze een goede reden gegeven om de Gazastrook leeg te vegen.Amos_x schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:37:
[...]
Israel is een kernmacht, en krijgt al jaren militaire steun uit de US, en miljarden aan financiële steun. Daarnaast heeft het hele land een militaire training gehad, er is dienstplicht.
Ze zijn misschien in slaap gesust, of verzwakt door corruptie. Maar de mensen zijn er, het materiaal staat er. Ga er maar van uit dat ze dit in no-time terug op scherp zetten, geen vuiltje aan de lucht. Ook half verzwakt staan ze nog 100x sterker dan een Palestijnse militie. Dit is niet david tegen goliath, maar een mier tegen goliath of zo.
De enige reden dat ze (tot nu toe) nooit Gaza volledig met de grond gelijk hebben gemaakt en bezet, is dat dit internationaal wellicht wat moeilijk lag. Dan krijg je wat sancties en opgestoken vingertjes. Maar de wens en capaciteit is er wel degelijk.
Please leave a message after the beep.
*beeeeep*
De belangrijkste reden is misschien eerder dat er ruim 2 miljoen !! mensen schijnen te wonen en het overwegend zeer dicht bevolkt is. Andere Islamitische landen willen ze niet opnemen dus wat moeten ze dan doen, 2 miljoen mensen ombrengenAmos_x schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:37:
[...]
De enige reden dat ze (tot nu toe) nooit Gaza volledig met de grond gelijk hebben gemaakt en bezet, is dat dit internationaal wellicht wat moeilijk lag. Dan krijg je wat sancties en opgestoken vingertjes. Maar de wens en capaciteit is er wel degelijk.
PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2
Niet, dat beseffen ze ook wel. Wanhoop.MewBie schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 11:46:
[...]
En nu heeft Hamas ze een goede reden gegeven om de Gazastrook leeg te vegen.
Wat ik me eerder afvraag is hoe Hamas denkt een oorlog te kunnen voeren vanuit logistiek oogpunt?
Alsof hen dat iets kan schelen? Als weldenkend humanist is dat inderdaad een afweging die je kan en zal maken. Palestijnen zijn door de gemiddelde Israëliet al lang helemaal ontmenselijkt, zelfs door jongere generaties. Ga er maar wat straat interviews op na. En als je ze niet als mensen beschouwt, is het ook gemakkelijker om ze weg te vegen. Waar hebben we dat nog gezien.Help!!!! schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 12:12:
[...]
De belangrijkste reden is misschien eerder dat er ruim 2 miljoen !! mensen schijnen te wonen en het overwegend zeer dicht bevolkt is. Andere Islamitische landen willen ze niet opnemen dus wat moeten ze dan doen, 2 miljoen mensen ombrengenDenk inderdaad dat dat 'wat gevoelig' ligt.
Het is zeker een gebed zonder einde, ja. Als iemand zonder religie, zou voor mij de oplossing makkelijk zijn. Cultureel en theologisch gezien is Israël de meest afwijkende in de directe regio. Help Israël te 'verplaatsen'. Ergens in het westen een gebied aan te wijzen.Verwijderd schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 09:21:
[...]
Het initiatief? Grenzen versterken is juist afwachten. Je kunt natuurlijk niet verwachten dat men geen voorbereidingen treft in het geval van serieuze dreiging.
Als jij een extra slot op je voordeur maakt, dan neem jij toch ook niet het initiatief voor een woningoverval?
Volgens mij ga ik een oplossing van dit probleem niet meemaken en mijn dochtertje ook niet. "De strijd" is voor veel teveel mensen in de regio een doel op zich geworden. Als die weg zou vallen, komen interne machtsverhoudingen aan beide kanten ineens anders te liggen en dat is niet in het belang van veel betrokkenen.
Dit deed me sterk denken aan een interview met Ghassan Kanafani in de jaren 70. Interview begint op 2:00, maar het geciteerde stuk hieronder begint op 5:17. Het gaat onder andere over het conflict en waarom men niet simpelweg doet aan vredesbesprekingen.Amos_x schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 12:13:
[...]
Jammer genoeg nemen ze daarmee ook duizenden mensen uit de bevolking mee. Maar of zij het erg vinden? Als ik jaren als een beest in een soort enclave moet leven, zou het me ook weinig kunnen schelen als dat leven, wat niets voorstelt, geen perspectief biedt, en geen enkel waarde heeft, uitgedoofd wordt.
Me? I'm dishonest, and a dishonest man you can always trust to be dishonest. Honestly. It's the honest ones you want to watch out for, because you can never predict when they're going to say something incredibly stupid.
Ik denk dat ze het wel wat kan schelen en niet zozeer om wat de rest van de wereld ervan denkt.Amos_x schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 12:19:
[...]
Alsof hen dat iets kan schelen? Als weldenkend humanist is dat inderdaad een afweging die je kan en zal maken. Palestijnen zijn door de gemiddelde Israëliet al lang helemaal ontmenselijkt, zelfs door jongere generaties. Ga er maar wat straat interviews op na. En als je ze niet als mensen beschouwt, is het ook gemakkelijker om ze weg te vegen. Waar hebben we dat nog gezien.
Een genocide zal het wel niet worden. Maar ze hadden makkelijk 20 jaar geleden al heel dat stuk kunnen bezetten en de bevolking volledig onderwerpen. Enige reden dat ze het niet doen is niet uit medelijden met 2 miljoen burgers, maar omdat het internationaal niet goed zou vallen.
Dan wordt het geldkraantje en de enorme subsidies misschien dichtgedraaid. Alhoewel, zelfs dat lijkt me nog niet eens zo zeker. Genoeg fundies in de US die de subsidies overeind zouden houden, wat er ook gebeurt.
PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2
Precies, dacht ik ook aan, maar heb er geen opmerking over gemaakt. Hier op tweakers zijn er gebruikers die al in een psychologische crisis gaan als hun Hue lampen even niet meer reageren op de app. Totaal andere grootte-orde van ongemak, dit kunnen wij gewoon niet meer begrijpen. Dit gaat over de essentie van 'mens zijn', niet om een put in de straat die er al een paar weken onaangeroerd bij ligt.RazorMaron schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 12:35:
[...]
Wij zullen denk ik ook nooit de wanhoop snappen die de Palestijnen klaarblijkelijk drijft om toch dit soort haast hopeloze operaties te verrichten. D
Neutraal kan je niet zijn nee. Maar simpel gezegd, als een normaal gebalanceerd persoon, met medeleven en empathie, en als je de nodige afstand neemt en even heel de historie negeert, stel je gewoon vast dat 1 kamp in alle luxe en vrijheid leeft, en het andere kamp in erbarmelijke omstandigheden. Ja, kort door de bocht, en opnieuw, je kan je eindeloos verliezen in wie wat waar waarom. Maar dit is NU, op de grond, de huidige situatie. En daar hebben de meeste jongeren ook geen schuld aan, aan dit soort vastgeroeste conflcten die bijna 60+ jaar oud zijn.at zegt denk ik ook al een hoop over de situatie in dat gebied. Wellicht is het ook te ingewikkeld en te beladen voor ons om het te begrijpen. Zoals iemand ook al eerder zei, het is zo ingewikkeld en beladen dat het uitermate lastig is om een neutraal standpunt hierin te kunnen formuleren.
Verwijderd
Dus jouw niet religieuze oplossing is het joodse volk (in de niet religieuze zin) te verdrijven van het land waar ze vandaan komen en waar zo omwille van hun religie al een keer eerder uit verdreven zijn?psychodude schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 12:25:
[...]
Het is zeker een gebed zonder einde, ja. Als iemand zonder religie, zou voor mij de oplossing makkelijk zijn. Cultureel en theologisch gezien is Israël de meest afwijkende in de directe regio. Help Israël te 'verplaatsen'. Ergens in het westen een gebied aan te wijzen.
Verwijderd
Een wanhoop die ze zelf gecreëerd hebben, maar dat wordt jonge Palestijnen natuurlijk niet geleerd. Als de omringende landen en volwassenen stoppen met hun kinderen indoctrineren met leugens kunnen ze misschien uit die wanhoop komen en zich op een realistische toekomst richen in plaats van willen hebben wat niet van hun is.RazorMaron schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 12:35:
[...]
Wij zullen denk ik ook nooit de wanhoop snappen die de Palestijnen klaarblijkelijk drijft om toch dit soort haast hopeloze operaties te verrichten. Dat zegt denk ik ook al een hoop over de situatie in dat gebied. Wellicht is het ook te ingewikkeld en te beladen voor ons om het te begrijpen. Zoals iemand ook al eerder zei, het is zo ingewikkeld en beladen dat het uitermate lastig is om een neutraal standpunt hierin te kunnen formuleren.
Dit is precies het kern van het probleem. Ga maar terug kijken naar bv de 6 daagse oorlog....Help!!!! schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 12:43:
[...]
De enige oplossing die acceptabel is voor Hamas en Iran en de mensen die hun gedachtegoed ondersteunen is dat alle joden van dat grondgebied verdwijnen danwel gedood worden. Israel moet vernietigd worden. Zolang die premisse niet verdwijnt gaat een oplossing niet snel dichterbij komen.
[ Voor 20% gewijzigd door fagao op 08-10-2023 13:09 ]
Jij klinkt anders ook best geïndoctrineerd. Israël/Joden zijn steeds het slachtoffer, dat is een vaststaand feit dat niet in vraag wordt gesteld. En daarom is alles ze gepermitteerd. Het is ook een feit dat ze al sinds het ontstaan van die staat, zich als agressor in die regio gedragen.Verwijderd schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 12:54:
[...]
Een wanhoop die ze zelf gecreëerd hebben, maar dat wordt jonge Palestijnen natuurlijk niet geleerd. Als de omringende landen en volwassenen stoppen met hun kinderen indoctrineren met leugens kunnen ze misschien uit die wanhoop komen en zich op een realistische toekomst richen in plaats van willen hebben wat niet van hun is.
"Kunnen" ze niet anders? Nou nou...Maar ik zie het niet gebeuren en dus blijven ze zitten in een wanhoop van hun eigen making en door hun bewezen drang om het met geweld op te lossen kan Israel niet anders dan wat ze de afgelopen jaren doen de teugels strak houden. Na gisteren zal je zien dat de teugels strakker getrokken worden en als de Palestijnen klagen, bedenk dan dat ze zelf massaal voor Hamas gekozen hebben!
[ Voor 12% gewijzigd door Amos_x op 08-10-2023 13:13 ]
Als Palestijnen zo wanhopig zijn moeten ze zich beperken tot militaire doelen, niet zodra je het Israëlische leger onverwacht overvalt burgers beschieten en kidnappen. Dan moeten ze zich niet laten vertegenwoordigen door een terreurgroep.RazorMaron schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 12:35:
[...]
Dit deed me sterk denken aan een interview met Ghassan Kanafani in de jaren 70. Interview begint op 2:00, maar het geciteerde stuk hieronder begint op 5:17. Het gaat onder andere over het conflict en waarom men niet simpelweg doet aan vredesbesprekingen.
Richard: 'Talk to stop fighting, to stop the death and misery, the destruction, the pain'
Ghassan: 'The misery and destruction and the pain and the death of whom?'
Richard: 'Of Palestinians, of Israelis, of Arabs.'
Ghassan: 'Of the Palestinian people, who are uprooted, thrown in the camps, living in starvation, killed for twenty years and forbidden to use even the name Palestinians.'
Richard: 'They are better that way than dead though.'
Ghassan: 'Maybe to you, but to us it's not. To us, to liberate our country, to have dignity, to have respect, to have our mere human rights, is something as essential as life itself.'
Wij zullen denk ik ook nooit de wanhoop snappen die de Palestijnen klaarblijkelijk drijft om toch dit soort haast hopeloze operaties te verrichten. Dat zegt denk ik ook al een hoop over de situatie in dat gebied. Wellicht is het ook te ingewikkeld en te beladen voor ons om het te begrijpen. Zoals iemand ook al eerder zei, het is zo ingewikkeld en beladen dat het uitermate lastig is om een neutraal standpunt hierin te kunnen formuleren.
[ Voor 9% gewijzigd door Palindrome op 08-10-2023 13:22 ]
"Vredesonderhandelingen", je bedoelt overgave onderhandelingen? Wat een vertekend beeld van de geschiedenis zeg. En dan de standaard Israël propaganda "hamas schuilt zich tussen de inwoners daarom vermoorden wij zowel onschuldige kinderen en mensen". Hou toch op.deregtx schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 05:33:
[...]
De Actie was dat de Palestijnen wegliepen van de vredesonderhandelingen en voor Hamas en terreur kozen. Reactie was vergeldingen vanuit Israël. Ook op scholen waar Hamas raketten vanuit schoot. Waar Hamas natuurlijk kinderen liet rondlopen. Waarna ze de lichamen omhoog konden houden voor de camera's. En het doel was bereikt om Israël als slechterik weg te zetten.
Gelukkig zien de meeste er tegenwoordig doorheen.
Misschien zou het beter zijn om Jordanië Palestina weer te laten annexeren.*knip*
[ Voor 10% gewijzigd door defiant op 08-10-2023 14:10 ]
Verwijderd
Heeft niets met indoctrinatie te maken, maar alles met fatsoen. Ik steun uit principe geen partij die zijn gelijk probeert te halen door een oorlog te beginnen of door terrorisme, waarbij burgers als doel genomen worden.Amos_x schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 13:05:
[...]
Jij klinkt anders ook best geïndoctrineerd. Israël/Joden zijn steeds het slachtoffer, dat is een vaststaand feit dat niet in vraag wordt gesteld. En daarom is alles ze gepermitteerd. Het is ook een feit dat ze al sinds het ontstaan van die staat, zich als agressor in die regio gedragen.
[...]
Verwijderd
Tja, de waarheid doet soms pijn. Hamas verschuilt zich tussen de burgers en is de hoofdschuldige dat er bij tegenaanvallen Palestijnse burgerdoden vallen.HollovVpo1nt schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 13:29:
[...]
"Vredesonderhandelingen", je bedoelt overgave onderhandelingen? Wat een vertekend beeld van de geschiedenis zeg. En dan de standaard Israël propaganda "hamas schuilt zich tussen de inwoners daarom vermoorden wij zowel onschuldige kinderen en mensen". Hou toch op.
*knip*, op de man.Verwijderd schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 13:29:
[...]
Heeft niets met indoctrinatie te maken, maar alles met fatsoen. Ik steun uit principe geen partij die zijn gelijk probeert te halen door een oorlog te beginnen of door terrorisme, waarbij burgers als doel genomen worden.
*knip*, op de man. In geen enkel universum kunnen de acties van Palestina gelijkgesteld worden aan de acties van Israël, die jaar in jaar uit mensenrechten schenden en oorlogsmisdaden plegen. Hoeveel rapporten van de Amnesties van deze wereld moeten nog verschijnen totdat iemand zegt "en nu is het genoeg Israël".Dat geldt voor de Palestijnen net zo hard als voor de Russen
[ Voor 6% gewijzigd door NMH op 08-10-2023 14:09 ]
Geen idee of je dit uit onwetendheid typt, of bewust om te trollen. Maar dit is simpelweg historisch onjuist Letterlijk de dag na oprichting werden ze al aangevallen, en daarna nog meerdere malen in de geschiedenis.Amos_x schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 13:05:
Jij klinkt anders ook best geïndoctrineerd. Israël/Joden zijn steeds het slachtoffer, dat is een vaststaand feit dat niet in vraag wordt gesteld. En daarom is alles ze gepermitteerd. Het is ook een feit dat ze al sinds het ontstaan van die staat, zich als agressor in die regio gedragen.
De huidige Joodse gemeenschap en Palestijnse gemeenschap hebben in grote getalen hun wegen zo'n 2000 jaar geleden afgesplitst, nadat de Joodse gemeenschap afgeslacht en verhandeld is door de Romeinen. Na de Romeinen kwam het Christendom, na het Christendom de Islam.Verwijderd schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 12:49:
[...]
Dus jouw niet religieuze oplossing is het joodse volk (in de niet religieuze zin) te verdrijven van het land waar ze vandaan komen en waar zo omwille van hun religie al een keer eerder uit verdreven zijn?
In deze hele discussie vergeet men geloof ik voor het gemak dat historisch gezien de Palestijnen en het joodse volk van de zelfde bevolkingsgroep afstammen.
De Palestijnse claim dat de joden hun land gepikt hebben is alleen daarom al lachwekkend: ze stammen van dezelfde bevolkingsgroepen af die dat deel van de wereld bewoonden. Alleen hebben de voorouders van de Palestijnen de voorouders van de joden ooit voor een groot deel uit de regio verdreven. Pot en ketel!
Daarom ga je met een historische analyse nooit een oplossing vinden en is het nutteloos op basis een schuldige te benoemen.
De laatste keer dat er kans op een vreedzame oplossing was en beide groepen geen eigen land hadden hebben de Palestijnen besloten dat ze liever oorlog voerden en alles pakten dan dat ze moesten delen. Alle huidige ellende is het gevolg van die keuze en de landen in de regio die politieke spelletjes met de Palestijnen spelen.
Voordat je een beetje context hebt over het hele conflict zal je echt heel veel moeten lezen/luisteren.Skybullet schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 13:33:
[...]
Geen idee of je dit uit onwetendheid typt, of bewust om te trollen. Maar dit is simpelweg historisch onjuist Letterlijk de dag na oprichting werden ze al aangevallen, en daarna nog meerdere malen in de geschiedenis.
Ik zeg niet dat Israël nu de goede jongen in de klas is, maar vaak is het reagerend optreden na aangevallen te worden. En deze discussie heeft niks aan mensen die onwaarheden gebruiken voor hun opinie.
Tja, we zitten toch wel heel ver af van wat ooit in de VN is voorgesteld.Verwijderd schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 13:29:
[...]
Je kan heel veel zeggen over hoe Israel de Palestijnse bevolking behandelt, maar niet dat ze er zelf geen aanleiding toe hadden gegeven en ook niet dat Israel de agressor is, dan ben je echt gewoon bewust blind voor de feiten.
[ Voor 3% gewijzigd door PLAE op 08-10-2023 13:38 ]
Rare Palestijnen, kun je nagaan —*knip* dit soort vergelijkingen voegen niets toe.Skybullet schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 13:33:
[...]
Geen idee of je dit uit onwetendheid typt, of bewust om te trollen. Maar dit is simpelweg historisch onjuist Letterlijk de dag na oprichting werden ze al aangevallen, en daarna nog meerdere malen in de geschiedenis.
Ik zeg niet dat Israël nu de goede jongen in de klas is, maar vaak is het reagerend optreden na aangevallen te worden. En deze discussie heeft niks aan mensen die onwaarheden gebruiken voor hun opinie.
[ Voor 17% gewijzigd door defiant op 08-10-2023 20:59 ]
*knip* maak het niet persoonlijk. Maak alleen een topic report aan als je vind dat een post niet voldoet aan de regels.
[ Voor 47% gewijzigd door defiant op 08-10-2023 21:00 ]
Verwijderd
En wiens schuld is dat? Wie verwierp dat plan en besloot om een oorlog te voeren die ze niet konden winnen?PLAE schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 13:37:
[...]
Tja, we zitten toch wel heel ver af van wat ooit in de VN is voorgesteld.
Deze reactie is ook weer erg kort door de bocht en dat geeft ook blijk van wat ik eerder zei.Palindrome schreef op zondag 8 oktober 2023 @ 13:15:
[...]
Als Palestijnen zo wanhopig zijn moeten ze zich beperken tot militaire doelen, niet zodra je het Israëlische leger onverwacht overvalt burgers beschieten en kidnappen. Dan moeten ze zich niet laten vertegenwoordigen door een terreurgroep.
[ Voor 13% gewijzigd door RazorMaron op 08-10-2023 13:49 ]
Me? I'm dishonest, and a dishonest man you can always trust to be dishonest. Honestly. It's the honest ones you want to watch out for, because you can never predict when they're going to say something incredibly stupid.
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq