@
Lanuanul Normaalgesproken gebruik ik catalogs.ssg.asia, maar die is down vanwege een SSL fout waardoor Cloudflare toegang blokkeert. Er zijn wel andere sites zoals ilcats en elcats, maar die missen de selectiecriteria in de onderdeeltekeningen. Op VIN hebben al die websites nog nooit een auto kunnen vinden voor mijn Peugeots (kan ook niet: die data komt uit een webservice, is geen database).
Peugeot heeft de servicebox dichtgetimmerd, vroeger kon je als particulier registreren en per uur betalen voor toegang, maar weten welke van de 6 tekeningen je moest hebben was vaak al genoeg, de filtering in de tekening zelf was via catalogs.ssg.asia goed te doen. Tegenwoordig moet je ingeschreven zijn in de KvK als garage voor een login, die accounts worden handmatig gecontroleerd en duurt 1-2 maand voor je account actief wordt.
Verder is Autodoc niks beter dan de data die ik zelf uit de Tecdoc API kan vissen. In geval van mijn auto komen er zowel bij Winparts als Autodoc als ook Tecdoc en de NRF website een heleboel radiateurs naar voren op mijn kenteken. Kijkend naar handgeschakeld, juiste montagepunten, breedte, extra tuutje voor een 3e radiateurslang onderop houd ik bij NRF nog meerdere radiateurs over.
Met het nummer dat ik op een vaag oud stickertje vond krijg ik geen enkele NRF radiateur naar voren, dus Mahle gepakt, die komt op OE-nummer met een economy line en een premium line. Prijsverschil minimaal, de premium line is dus onderweg. (Mahle heeft Behr Hella overgenomen in 2020, is voor veel automerken originele montage).
@
deepbass909 Had helaas geen live data lopen op dat moment. Vorig jaar heb ik het meerdere keren gehad op LPG, dan hielp overschakelen op benzine of het vervangen van de bougies (dan werd het beter, maar probleem was niet helemaal weg). Er zitten nu Iridium bougies in die amper 20K gezeten hebben, kan me niet voorstellen dat die al weg zijn (de FR8SC koper/nikkel bougies leefden nog geen 15.000km).
Volgens de gasboer waren die bobines van de TU5JP matig en moest ik die vervangen. Vorig jaar besteld en kapot geleverd gekregen, daarna werd het kouder en reed de auto prima, dus retour gestuurd en niks meer mee gedaan.
Ik ben gisterochtend om 4:50 vertrokken zonder haperen, om 23:00 weer terug naar huis, ook zonder haperen. Vanmorgen met 25 graden ook nog niet haperen, maar auto stond nog in de schaduw. Zal vanmiddag de logging aanzetten, ding staat helaas in de zon geparkeerd en moet om 13:30 weg.
TU5JP heeft overigens geen nokkenassensor maar gebruikt een feedback-signaal van de bobine. Dat wil bij goedkope bobines nog wel eens brak geïmplementeerd zijn.