Nogmaals blijkt het lezen moeilijk.Tsurany schreef op vrijdag 15 juni 2018 @ 10:52:
[...]
Ik laat enkel zien dat je een website die niet fatsoenlijk kan rekenen niet serieus moet nemen door aan te geven dat een conservatief rendement met beleggen meer op gaat leveren dan de door hen gemaakte berekening mbt aflossen. Ik heb die berekening niet zelf gemaakt, neem hem enkel over. Het staat je geheel vrij je eigen berekeningen te maken.
Jij doet tevens de aanname dat ik beleggen wil promoten, dat is absoluut niet het geval. Het enige wat ik wil aangeven is dat een rendement van <2% een zeer matig rendement is en dat het rendement op beleggen hoger gaat zijn gebaseerd op historische gegevens.
Als de rente stijgt dan kan dit veranderen en dan kan aflossen interessanter zijn. Al moet de rente dan wel erg hard gestegen zijn, ver boven die 5% die je noemt. Dus wil je dat risico niet lopen dan moet je of aflossen of de rente langer vast zetten.
1) ik heb al aangegeven dat het niet uitmaakt of het jouw berekening is of niet maar dat de aannames niet kloppen
2) ik geef aan dat het verschil in rendement kleiner kan worden bij verhoogde rente na RVP nergens is beweerd dat bij 5% aflossen meer rendement geeft tov beleggen (ik geef zelfs aan dat gemiddeld genomen je over een 30jarige horizon waarschijnlijk meer rendement pakt met beleggen)
Daarnaast kan je het promoten in een groter beeld zien. Door beleggen rooskleuriger (of aflossen minder rooskleurig vooral) neer te zetten, 'promoot' (vul naar behoefte een woord in wat je beter vindt) je beleggen over aflossen.
Wanneer je een kleiner verschil in (verwacht) rendement hebt zou je dus op basis v risico voor aflossen over beleggen omdat je niet bereid bent om een bepaald risico te lopen voor een bepaald rendement.
In andere woorden bereken je (je kan gelezen worden als men in dit (en eerdere) bericht(en)) het verschil in rendement gunstig voor beleggen dan ben je eerder geneigd dit risico wel te lopen. Blijkt het verschil in rendement kleiner te zijn ben je mogelijk niet geneigd dit risico te lopen
Dit is trouwens mijn laatste bericht hierover om het topic niet te vervuilen aangezien het een ja/nee discussie blijkt te blijven. Mensen kunnen zelf zien wat ze v jouw en mijn opmerkingen meenemen