Wat dacht je aan bugfixes? Share werkt nog steeds niet goed. Heb regelmatig dat hij mn gameplay niet automatisch opneemt. Pas als ik een keer op share klik tijdens een game begint de opname eigenlijk. Terwijl hij al in de achtergrond vanaf ik de game start moet beginnen. Is een probleem waar meer mensen last van hebben.
Nog meer bugfixes. Soms loopt de PS4 gewoon helemaal vast of stottert het als een gek. Als ik een game afspeel en dan even op home druk om een bericht ofzo te checken, dan stottert het menu als een gek. Of als ik op share knop klik mag ik soms echt 10 seconden wachten, hoor al share menu geluid maar beeld loopt gewoon vast, of als ik terug naar game ga hoor ik al game geluid maar zit het beeld nog vast. Dit soort dingen verpesten de ervaring. Wanneer je ervoor zorgt dat je 'seemless' van game naar menu etc kan gaan moet het goed werken.
Sleep/resume. Persoonlijk was dit een van de functies die mij enthousiast maakten over de PS4. Het was in februari 2013 bij de aankondiging al groot aangekondigd, maar nog steeds ontbreekt elk spoor. Je kan dan de PS4 in standby zetten waardoor de game in een slaap stand terecht komt. Wanneer je weer de PS4 uit stand-by haalt kan je direct doorgaan waar je was bij de game. Net als de PS Vita eigenlijk (en apps op iOS).
Videochat anyone? Ik vind het eigenlijk erg raar dat je geeneens videochat hebt. De camera is sinds release te koop (zelfs met bundels) maar je kan er echt helemaal niks mee. Als de games het niet ondersteunen, zorg dan er in ieder geval voor dat de PS4 er zelf iets aan heeft. Niemand wil de cam gebruiken voor microfoon, daar is een headset veel geschikter voor. En leuk dat automatisch-inloggen maar bij mij heeft iedereen gewoon een eigen PS4. Ik zou op zn minst videochat willen zijn, al dan niet tijdens het gamen.
Misschien eens tijd voor mediaplayer. Maar dan wel een volwassen mediaplayer. Hoef geen PS3 standaard media speler. Een deftige DLNA player bijvoorbeeld. Uiteraard hoop ik op MKV support maar dat gaat nooit komen. De Xbox One krijgt bijvoorbeeld een eigen PLEX app. Zoiets zou ik wel gebruiken op de PS4. Even gamen, je ziet dat een nieuwe serie klaar is. Even een aflevering kijken en daarna door met gamen.
Dit zijn dingen die veel gevraagd worden en ook echt een must zijn, zeker de sleep/resume. Snap dat niet alles bij release komt. Maar wanneer bepaalde features 10 maanden voor release bekend worden gemaakt en 6 maanden na release er nog niet zitten dan vind ik het best treurig. Naast deze zaken zijn er nog wel andere zaken die ik graag zie. Echter zie ik het somber in dat Sony daar werk van gaat maken. Bijvoorbeeld een Spotify app, PLEX/XBMA app, game shares uploaden naar YouTube en nog wel meer.