Februari 2015 dus dat kan een verklaring zijn......

Even een screenshot van na mijn overschakeling....

Even een screenshot van na mijn overschakeling....
[ Voor 52% gewijzigd door Kapot op 18-12-2017 15:58 ]
Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.
[ Voor 52% gewijzigd door Kapot op 18-12-2017 15:58 ]
Ik heb idd een abo van voor de unlimited,maar ik had eerder gekeken en toen kon het niet en nu in ene keer wel.dutchnltweaker schreef op maandag 18 december 2017 @ 15:44:
[...]
kan het misschien zijn dat jij nog een abonnement hebt voor dat de unlimited er was? dus de grootste bundel nog 24gb dan kan dit kloppen. (heb dit namelijk ook), nieuwe aansluitingen niet meer.
Je kan er dus nog onderuitKid_Stevie schreef op maandag 18 december 2017 @ 19:29:
Allerlei fouten.
De communicatie is dus iig echt om te janken bij Tele2!
[ Voor 2% gewijzigd door PcDealer op 21-12-2017 02:54 . Reden: typo ]
Zowel in de app als op de website de vertrouwde 6000GB hier.Farid_A schreef op maandag 18 december 2017 @ 20:36:
Ik zag bij Mijn Tele2 dat ik nu 8000MB voor Europa heb. Hiervoor was het 6000MB bij een unlimited abonnement. Zien jullie dat ook?
franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar
6000 GB lijkt me sterk het is of 6GB of 6000MB, het verschil ligt waarschijnlijk aan je factuurperiode, heb je factuurperiode van kalendermaand dan zal je nog 6000MB zien heb je andere factuur periode dan ligt je huidige factuur periode al gedeeltelijk in 2018 en vanaf 1 januari gaan de limieten omhoog doordat de EU de wholesaleatrieven weer naar beneden bijstelt.franssie schreef op maandag 18 december 2017 @ 20:47:
[...]
Zowel in de app als op de website de vertrouwde 6000GB hier.
Antenne en masten malloot
6000GB! Dat wil ik ook!franssie schreef op maandag 18 december 2017 @ 20:47:
[...]
Zowel in de app als op de website de vertrouwde 6000GB hier.
Daar komt het door dan, mijn factuurperiode begint de 16e. Thanks EU.The_Wireless_Guy schreef op maandag 18 december 2017 @ 20:51:
[...]
6000 GB lijkt me sterk het is of 6GB of 6000MB, het verschil ligt waarschijnlijk aan je factuurperiode, heb je factuurperiode van kalendermaand dan zal je nog 6000MB zien heb je andere factuur periode dan ligt je huidige factuur periode al gedeeltelijk in 2018 en vanaf 1 januari gaan de limieten omhoog doordat de EU de wholesaleatrieven weer naar beneden bijstelt.
Dit bedoel je toch? @The_Wireless_GuyThe_Wireless_Guy schreef op maandag 18 december 2017 @ 20:51:
[...]
6000 GB lijkt me sterk het is of 6GB of 6000MB, het verschil ligt waarschijnlijk aan je factuurperiode, heb je factuurperiode van kalendermaand dan zal je nog 6000MB zien heb je andere factuur periode dan ligt je huidige factuur periode al gedeeltelijk in 2018 en vanaf 1 januari gaan de limieten omhoog doordat de EU de wholesaleatrieven weer naar beneden bijstelt.
[ Voor 5% gewijzigd door dutchnltweaker op 18-12-2017 22:14 ]
Ja en het maximaal te gebruiken MB's in EU is weer middels een som te herleiden n.a.v die tarieven.dutchnltweaker schreef op maandag 18 december 2017 @ 22:14:
[...]
Dit bedoel je toch? @The_Wireless_Guy
Het maximumtarief voor data zal vanaf 2018 elk jaar op 1 januari als volgt worden verlaagd: 6 euro, 4,50 euro, 3,50 euro, 3 euro tot 2,50 euro in 2022. Na 2019 kan het maximum worden herzien na de evaluatie van de groothandelsmarkt voor roaming, die dat jaar zal plaatsvinden.
Antenne en masten malloot
Het zit hem wellicht in de maandelijks opzegbare abonnementen; die betalen een euro meer waardoor je net boven de 7GB uitkomt.The_Wireless_Guy schreef op maandag 18 december 2017 @ 22:43:
[...]
Ja en het maximaal te gebruiken MB's in EU is weer middels een som te herleiden n.a.v die tarieven.
Volgens mij is het: (2 x prijs abonnement ex BTw/de wholesaleprijs per GB) bij bijv Unlimited is het (2 x 20,66/6,00) is 41,32/6 en dat komt uit op 6.88 dus de 8GB is erg netjes naar boven afgerond.
Gasloos 27/9/24 | WP: Quatt | Bosch Tronic 3500 6kW| WPB: Ariston Nuos Evo+ | 15 x Jinko 390WP (WZW)
Nee helaas weet ik daar niets van, ik zit zelf met mijn HTC U11 die VoLTE moet krijgen en het nog niet heeft.......Darkz0rs schreef op woensdag 20 december 2017 @ 20:14:
@The_Wireless_Guy, enig idee wanneer andere toestellen. Ook volte kunnen doen, als in algemeen en ondersteund.
Antenne en masten malloot
[ Voor 26% gewijzigd door Terrie op 21-12-2017 11:33 ]
Polestar 2 | SMSR | 19" | Pilot | Magnesium
Soms blijken Chinese toestellen gewoon te werken.Het werkte ook op mijn Zuk Z2 pro.Luinwethion schreef op donderdag 21 december 2017 @ 10:45:
Een vele interessante vraag is, hoe wordt de certificering van VoLTE gedaan, wie moet dat in gang brengen? provider of fabrikanten?
Ik zag 2 claims dat mensen met een Xiaomi mobieltje Volte hebben bij Tele2
Gasloos 27/9/24 | WP: Quatt | Bosch Tronic 3500 6kW| WPB: Ariston Nuos Evo+ | 15 x Jinko 390WP (WZW)
Scroll even naar boven in dit topic, er zit schot in de buitenland-situatie.Terrie schreef op donderdag 21 december 2017 @ 11:30:
Ik zit te kijken voor een nieuw Sim Only abonnement. Ik wil het liefst Unlimited, maar zie dat Tele2 in het buitenland alleen 3G heeft. Hoe ervaren jullie dit? En ze worden natuurlijk overgenomen door t-mobile als dit goedgekeurd wordt. Neem ik dan nu voor niks Tele2?
I am Lrrr, ruler of the planet Omicron Persei 8! | Mijn custom CSS-snippets
Alleen de toestellen die op www.tele2.nl/volte staan hebben of krijgen VoLTE(er staat dan een * bij het toestel)Cranberry schreef op donderdag 21 december 2017 @ 10:04:
@The_Wireless_Guy Kun jij aangeven of Tele2 wel actief bezig is om VoLTE geschikt te stellen voor een (nog) bredere reeks aan toestellen?
'k Hoop met m'n WileyFox ook binnen afzienbare tijd VoLTE te kunnen gebruiken.
Voor zover ik weet loopt dan vanuit operator. Die kijkt naar aantallen gebruikers van een toestel en als dat er genoeg zijn en het toestel niet te oud is natuurlijk kan certificering worden opgestart worden i.s.m. met fabrikant. Deze moet dat natuurlijk wel willen. Kleinere merken zullen dat niet zo gauw doen voor kleine netwerken zoals Tele2 omdat ze gewoonweg te weinig toestellen in zo'n netwerk hebben afgezet.Luinwethion schreef op donderdag 21 december 2017 @ 10:45:
Een vele interessante vraag is, hoe wordt de certificering van VoLTE gedaan, wie moet dat in gang brengen? provider of fabrikanten?
Dat zou in in principe niet kunnen dus ik ben wel benieuwd welke gebruikers dat zijn. Ik zou hun mobiele nummer wel willen ontvangen in DM om het eens te checken.Luinwethion schreef op donderdag 21 december 2017 @ 10:45:
Ik zag 2 claims dat mensen met een Xiaomi mobieltje Volte hebben bij Tele2
Antenne en masten malloot
Ik denk dat iemand hier (lang geleden) dat had beweert, en niet zo lang geleden iemand met een Mi Mix 2 had ook magische VoLTE, of tenminste dat zegt de gebruiker in het tele2 forum:The_Wireless_Guy schreef op donderdag 21 december 2017 @ 12:58:
[...]
Dat zou in in principe niet kunnen dus ik ben wel benieuwd welke gebruikers dat zijn. Ik zou hun mobiele nummer wel willen ontvangen in DM om het eens te checken.
Om via wifi te bellen hoef je niets te doen, dat wordt in de komende periode vanzelf geactiveerd. Deze activatie zal geleidelijk worden doorgevoerd, maar alle klanten met een geschikt toestel kunnen voor het einde van dit jaar gebruikmaken van bellen via wifi.
Vooralsnog gaat het om de Samsung Galaxy S8 of S8+.
Net als bellen over 4G wordt bellen over wifi-netwerken vanuit het buitenland nog niet ondersteund.
Weet niet of je dat terug kan zien uit het verleden; maar anders ben ik wel bereid je een DM te doen met mijn nummer. Helaas heb ik het betreffende toestel sinds een week of 3/4 niet meer.The_Wireless_Guy schreef op donderdag 21 december 2017 @ 12:58:
Dat zou in in principe niet kunnen dus ik ben wel benieuwd welke gebruikers dat zijn. Ik zou hun mobiele nummer wel willen ontvangen in DM om het eens te checken.
Gasloos 27/9/24 | WP: Quatt | Bosch Tronic 3500 6kW| WPB: Ariston Nuos Evo+ | 15 x Jinko 390WP (WZW)
Haha, komt me bekend voor. Ergens tussen Egmond aan den hoef en Bergen in een weiland bijna 150 mbit down en 40 mbit upload. (direct zicht op de mast ongeveer 1,5 km verder op) Thuis op de bank max 500m van de mast 10 mbit down en 0-5 up. Dus ja, het kan nog al krom lijken, maar het heeft te maken hoe het zicht op de mast is en de drukte.zipper646 schreef op woensdag 13 december 2017 @ 22:23:
Wel vaag dit, in the middle of nowhere (Brand brouwerij Limburg) 60mbit down en 40mbit up.
In Den Haag: 5mbit dl en 2 mbit up.
Mot nie gekker woarduh
In een grote stad speelt zeker drukte mee. Welke postcode zit je in Den Haag? En welke mast doel je op?KingHorse schreef op donderdag 21 december 2017 @ 18:19:
[...]
Haha, komt me bekend voor. Ergens tussen Egmond aan den hoef en Bergen in een weiland bijna 150 mbit down en 40 mbit upload. (direct zicht op de mast ongeveer 1,5 km verder op) Thuis op de bank max 500m van de mast 10 mbit down en 0-5 up. Dus ja, het kan nog al krom lijken, maar het heeft te maken hoe het zicht op de mast is en de drukte.
Antenne en masten malloot
en waar zit jij?Darkz0rs schreef op donderdag 21 december 2017 @ 20:10:
10mbit down daar kan ik alleen van dromen op 4g. Het is hier.1 mbit down 0.01 mbit up en dat is niet overdreven.
Op 3g haal ik wel 10 mbit.
Antenne en masten malloot
ik merk eigenlijk nu pas dat ik de meebestelde iPhone helemaal nog niet heb betaald, heeft iemand enig idee wanneer het bijbehorende toestel bij een nieuw abo wordt gefactureerd, en gaat dat gewoon via incasso ?J-roenn schreef op woensdag 6 december 2017 @ 12:07:
heb ook de overstap naar Tele2 gemaakt, bestelproces verliep uitermate soepel, ik ga pas 02-01-18 over dus kan over het netwerk nog niks zeggen/
30-11-2017 bestelling geplaatst van Toestel + Abo + Nummerbehoud vanaf Telfort.
30-11-2017 direct na bestelling een SMS gekregen die ik moest beantwoorden, nummerbehoud werd direct goedgekeurd per einddatum van mijn oude contract.
30-11-2017 Bevestiging van bestelling + aanmaken Mijn Tele2 account.
30-11-2017 Mail vanuit de koerier om een afspraak te maken, afspraak gepland voor 04-12-2018 tussen 14:00-18:00
03-12-2017 Bevestiging van de afspraak, en een verkort tijdslot doorgekregen (tussen 15:22-17:22)
04-12-2017 netjes op tijd 17:00 afgeleverd, 0,01 gepind ter bevestiging van mijn rekeningnummer en mijn ID pas laten zien, was in 5 minuten geregeld.
ik zal in januari met mijn 1e maand onbeperkt nog wat speedtestjes uitvoeren ( heb zelfde type GSM ook van mijn werk met een KPN sim te vergelijk ).
tot nu toe erg tevreden over de soepelheid van de bestelling, ik had door alle negatieve reacties en beoordelingen op internet totale chaos verwacht...
Deze kosten staan op je eerste factuur, dus betaal je ook met de betaling van je eerste factuur.J-roenn schreef op vrijdag 22 december 2017 @ 11:04:
[...]
ik merk eigenlijk nu pas dat ik de meebestelde iPhone helemaal nog niet heb betaald, heeft iemand enig idee wanneer het bijbehorende toestel bij een nieuw abo wordt gefactureerd, en gaat dat gewoon via incasso ?
[ Voor 99% gewijzigd door CurlyMo op 22-12-2017 16:32 ]
Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer
Niet in dit topic in ieder gevalCurlyMo schreef op vrijdag 22 december 2017 @ 14:50:
(....)
Iemand een idee waar ik het moet zoeken?
I am Lrrr, ruler of the planet Omicron Persei 8! | Mijn custom CSS-snippets
Dit zie ik als ik mijn bundel wil aanpassen:jamy015 schreef op zaterdag 23 december 2017 @ 21:47:
Kan je nieuwe abonnementen met 1GB afsluiten? Ik zie alleen 2, 5, 10 en unlimited.
Maar bij verlengen en ik kies maandelijks opzegbaar dan gaat het ook gewoon verder met zelfde simkaart e.d.?antidote schreef op zaterdag 23 december 2017 @ 23:42:
@Dirk0s verschil zit `m in bundels aanpassen -dan kan ik ook nog naar 1GB data, of verlengen: dan beginnen de databundels bij 2GB
Dit heeft te maken met welke propositie je het contract bent aangegaan. Die is begin dit jaar een aantal keer gewijzigd. Van kleinere bundels naar uiteindelijk grotere bundels.Dirk0s schreef op zaterdag 23 december 2017 @ 20:00:
Hoe kan het dat als ik op Mijntele2 mijn abo kan aanpassen naar 1GB, 5GB of unlimited ( Heb nu 10GB )
en zodra ik naar tele2.nl ga en net doe alsof ik een nieuw abo wil afsluiten dat ik kan kiezen tussen 1, 2, 5, 10 en unlimited??
Ik wil naar 2 GB per maand maar dat kan ik dus niet kiezen?
TREQ Formula Rig || Fanatec CSL DD 8NM || MCLaren GT3 V2 || CSL Elite Pedals || 3x LG 27GL63T Ultragear
Klopt; het afgelopen jaar heb ik twee keer verlengd, van maandelijks opzegbaar naar maandelijks opzegbaar.Dirk0s schreef op zaterdag 23 december 2017 @ 23:44:
[...]
Maar bij verlengen en ik kies maandelijks opzegbaar dan gaat het ook gewoon verder met zelfde simkaart e.d.?
Bron: SR. Engineer met +40 jaar ontwerp/werkervaring in het bouwen van o.a. datacenters ;)
En tele2 social media?keur0000 schreef op zaterdag 23 december 2017 @ 23:54:
Ga jullie een nog leuker verhaal vertellen........
jaren prepaid kaartje van tele2, nu wil ik dat omzetten naar abonnement met nummerbehoud....
geen probleem zou je zeggen, is dezelfde provider, NIET DUS.
Alleen maar ellende, eerst online, niet dus, moet ik naar een tele2 winkel, gedaan en formulieren ingevuld en kreeg gelijk een nieuwe sim mee.
Omzetten zou max 5 dagen duren...
Krijg ik op de mail ineens het bericht dat het niet kan omdat het een andere provider is???????
Tele2 vandaag gebeld, medewerkster vond het uiterst vreemd, kon het zelf ook niet omzetten. ..
Dus geprobeerd via mobiel.nl, na betaling van €0,01 is de procedure in gang gezet.
Krijg ik nu weer een mail van mobiel.nl dat het waarschijnlijk alleen handmatig kan worden gedaan.
Zo word je gedwongen om naar een andre provider over te stappen, die regelen het wel en zonder problemen.
Ben al +10 jaar een goede klant van tele2 maar dit is echt te gek voor woorden.
Apple iMac 2013
Ga dan echt gewoon naar een ander, iets van Vodafone denk ik, ben er klaar mee.zipper646 schreef op zondag 24 december 2017 @ 12:05:
[...]
En tele2 social media?
Of het tele2 forum?
Bron: SR. Engineer met +40 jaar ontwerp/werkervaring in het bouwen van o.a. datacenters ;)
Je kon zelfs meermaals per maand verlengen, en dan kreeg je een geheel nieuwe volledige data bundel.antidote schreef op zaterdag 23 december 2017 @ 23:53:
[...]
Klopt; het afgelopen jaar heb ik twee keer verlengd, van maandelijks opzegbaar naar maandelijks opzegbaar.
BronTele2 heeft het eerste 4G-only netwerk ter wereld! Met 4G krijg je overal schandalig snel internet voor een genadeloos lage prijs. Het ‘ouderwetse’ 3G wordt steeds minder gebruikt. En dus verlagen we met ingang van 31 januari 2018 de maximale internetsnelheid van dit back-up netwerk. 4G heeft de toekomst. Daarom zetten we vol in op de verbetering van het 4G-netwerk. Met de verdere verbetering van 4G kun jij steeds meer genieten van schandalig snel internet. Dus is jouw telefoon al 4G-ready?
[ Voor 12% gewijzigd door RobertowNL op 27-12-2017 17:03 ]
Gasloos 27/9/24 | WP: Quatt | Bosch Tronic 3500 6kW| WPB: Ariston Nuos Evo+ | 15 x Jinko 390WP (WZW)
Waar heb je deze informatie vandaan als ik vragen mag.RobertowNL schreef op woensdag 27 december 2017 @ 15:59:
[...]
Iemand een idee wat de nieuwe snelheden gaan worden op 3G?
De nieuwsbrief:dutchnltweaker schreef op woensdag 27 december 2017 @ 16:51:
[...]
Waar heb je deze informatie vandaan als ik vragen mag.
En vraag me dit uberhaupt nu af of dit wordt doorgezet als dit waar zou zijn (i.v.m. Samenvoegen van Tele2 en T-Mobile).
[ Voor 8% gewijzigd door RobertowNL op 27-12-2017 18:39 ]
Gasloos 27/9/24 | WP: Quatt | Bosch Tronic 3500 6kW| WPB: Ariston Nuos Evo+ | 15 x Jinko 390WP (WZW)
Tele2 en T-Mobile zijn nog steeds onafhankelijke bedrijven, en Tele2 moet betalen voor capaciteit op het T-mobile netwerk...dutchnltweaker schreef op woensdag 27 december 2017 @ 16:51:
[...]
Waar heb je deze informatie vandaan als ik vragen mag.
En vraag me dit uberhaupt nu af of dit wordt doorgezet als dit waar zou zijn (i.v.m. Samenvoegen van Tele2 en T-Mobile).
Dat klopt, alleen ik zou denken dat ze misschien een dealtje tussendoor hadden gemaakt omtrent het samengaan dat T-Mobile het gewoon niet in rekening brengt.Luinwethion schreef op woensdag 27 december 2017 @ 19:30:
[...]
Tele2 en T-Mobile zijn nog steeds onafhankelijke bedrijven, en Tele2 moet betalen voor capaciteit op het T-mobile netwerk...
Dus 4G ready mobiel is nog een eis, en het 3G snelheid wordt aangepast. Het precieze snelheid is nog niet bekend gemaakt.
[ Voor 4% gewijzigd door dutchnltweaker op 27-12-2017 20:50 ]
Er worden geen deals gemaakt. De twee zijn nog steeds keiharde concurrenten van elkaar totdat de EC een eventuele goedkeuring geeft: die is er nog niet. Ik lees hier meerdere posts dat men dat nu voor het gemak al aanhaalt in posts of - sterker nog - de twee al als één ziet.dutchnltweaker schreef op woensdag 27 december 2017 @ 20:41:
[...]
Dat klopt, alleen ik zou denken dat ze misschien een dealtje tussendoor hadden gemaakt omtrent het samengaan dat T-Mobile het gewoon niet in rekening brengt.
[ Voor 0% gewijzigd door WiseDise op 27-12-2017 21:29 . Reden: Typo ]
Gewoon praktisch gezien, waarom zal T-Mobile lief doen tegen Tele2? De moeder bedrijven van TNL en Tele2NL zijn in gesprek voor een fusie, maar zoals ook al gezegd in de nieuwsbrief van Tele2, ze blijven vooralsnog business as usual doen.dutchnltweaker schreef op woensdag 27 december 2017 @ 20:41:
[...]
Dat klopt, alleen ik zou denken dat ze misschien een dealtje tussendoor hadden gemaakt omtrent het samengaan dat T-Mobile het gewoon niet in rekening brengt.
Ha, had als laatste iemand die claimde dat door het apn van T-Mobile te gebruiken op zijn iPhone met Tele2, zijn netwerk problemen verholpen heeft...WiseDise schreef op woensdag 27 december 2017 @ 21:29:
Ik lees hier meerdere posts dat men dat nu voor het gemak al aanhaalt in posts of - sterker nog - de twee al als één ziet.
[ Voor 21% gewijzigd door Luinwethion op 27-12-2017 22:35 ]
bronDe nieuwe 3G snelheid zal komen te liggen tot 2Mbps voor up- en downloaden
Apple | BYD | HomeWizard Plug-In Battery | UniFi | 4.880wp zonnepanelen
Als het overgaat op 2G maakt het dus helemaal niet meer uit hoe snel 3G is. Dat T-Mobile ook bezig is om hun 3G netwerk te minimaliseren was al duidelijk, eerst qua capaciteit, maar uiteindelijk zal de stap zoals Vodafone per 1-1-2020 gaat nemen hier ook wel gaan gelden. 3G uit en als je geen VoLTE telefoon hebt (of geen dekking binnen) gewoon bellen over 2G netwerk.MichielFRL schreef op donderdag 28 december 2017 @ 13:19:
Ben benieuwd of 2Mbit werkbaar is in de praktijk voor Facebook en Instagram. Voordat Tele2 dit soort veranderingen aanbrengt is het wel wenselijk dat ze zorgen dat hun netwerk op pijl is en dan bedoel ik de binnenhuis dekking. Op veel plaatsen binnenshuis gaat de verbinding over op 2G. Er staan simpelweg gewoon veel te weinig masten.
Dekking binnenhuis is erg afhankelijk van jou omgeving, niet zo makkelijk om voor elkaar te krijgen, daarom zijn ze ook begonnen met VoWiFi, omdat het is onmogelijk om 100% binnen dekking te garanderen.MichielFRL schreef op donderdag 28 december 2017 @ 13:19:
Ben benieuwd of 2Mbit werkbaar is in de praktijk voor Facebook en Instagram. Voordat Tele2 dit soort veranderingen aanbrengt is het wel wenselijk dat ze zorgen dat hun netwerk op pijl is en dan bedoel ik de binnenhuis dekking. Op veel plaatsen binnenshuis gaat de verbinding over op 2G. Er staan simpelweg gewoon veel te weinig masten.
Klopt, wilde net een nieuw abonnement aanvragen maar kon alleen door als ik "4G toestel" had aangevinkt. Gaat dus niet werken met m'n oude Galaxy SIII.
Wees eerlijk, het wordt ook wel tijd dat je je old timer in gaat ruilen voor iets nieuwers toch?chim0 schreef op vrijdag 29 december 2017 @ 16:46:
[...]
Klopt, wilde net een nieuw abonnement aanvragen maar kon alleen door als ik "4G toestel" had aangevinkt. Gaat dus niet werken met m'n oude Galaxy SIII.
Ik denk dat T-Mobile de enige is die het wellicht andersom gaat doen: 2G helemaal uit, en 3G alleen nog een klein stukje op de 900 MHz-band. Qua inbound roaming is dat ook een goede strategie. T-Mobile is qua netwerk ook meer te vergelijken met bijvoorbeeld Telstra die hetzelfde deed in Australië. Vodafone niet ivm geen 3G-dekking op lage banden.bartvries schreef op donderdag 28 december 2017 @ 14:15:
[...]
Als het overgaat op 2G maakt het dus helemaal niet meer uit hoe snel 3G is. Dat T-Mobile ook bezig is om hun 3G netwerk te minimaliseren was al duidelijk, eerst qua capaciteit, maar uiteindelijk zal de stap zoals Vodafone per 1-1-2020 gaat nemen hier ook wel gaan gelden. 3G uit en als je geen VoLTE telefoon hebt (of geen dekking binnen) gewoon bellen over 2G netwerk.
Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.
Dat klopt en dat is niet providerafhankelijk. Doordat je weinig bereik hebt gaat je telefoon intensiever zoeken en schakelen, dat kost inderdaad extra stroom. Mijn telefoon wordt ook vaak heel warm als ik in gebieden met weinig bereik kom.Yonix schreef op vrijdag 29 december 2017 @ 19:41:
Nog iets: de slechte bereikbaarheid heeft dus ook een negatief effect op de batterijduur.
Maar Tilburg Centrum? Opeens?pprs schreef op vrijdag 29 december 2017 @ 19:43:
[...]
Dat klopt en dat is niet providerafhankelijk. Doordat je weinig bereik hebt gaat je telefoon intensiever zoeken en schakelen, dat kost inderdaad extra stroom. Mijn telefoon wordt ook vaak heel warm als ik in gebieden met weinig bereik kom.
T-mobile speelt ook volgens mij geen belangrijke rol in M2M applicaties in Nederland, al die OV oplaad punten, draadloze pin automaten en noem maar op zitten op het KPN of op Vodafone netwerk.Sorcerer8472 schreef op vrijdag 29 december 2017 @ 19:26:
[...]
Ik denk dat T-Mobile de enige is die het wellicht andersom gaat doen: 2G helemaal uit, en 3G alleen nog een klein stukje op de 900 MHz-band. Qua inbound roaming is dat ook een goede strategie. T-Mobile is qua netwerk ook meer te vergelijken met bijvoorbeeld Telstra die hetzelfde deed in Australië. Vodafone niet ivm geen 3G-dekking op lage banden.
T-Mobile kan dan nog een stuk ruimte in de 1800 MHz-band gebruiken voor 4G (intra-band carrier aggregation, is door veel huidige telefoons al ondersteund, kan dan met bijv. 2x 15 MHz of 1x10 + 1x20). Op die manier wordt nog maar 5 MHz gebruikt voor 3G en da's de moeite waard om te behouden op een lage band. Als Tele2 en T-Mobile worden samengevoegd dan zal de verleiding nog groter zijn om 3G actief te houden denk ik. En geen slechte keuze ook.
Ik denk dat het best kan dat Vodafone in 2020 ook nog in bepaalde gebieden 3G actief houdt, denk aan inpandige installaties, tunnels en sommige gebieden waar veel buitenlanders komen. Mogelijk ook op een veel lager pitje. Voor wie het Vodafone-topic niet volgt: Vodafone is nu al bezig 3G op een lager pitje te zetten en het lijkt er daarom op dat 4G er snel aan komt op de 2100 MHz-band bij Vodafone.
Ja ik weet het, maar geen geld voor op dit moment. Het is de oude van mijn vriendin met Android 4.3 erop. Ziet eruit alsof er met een tank overheen is gereden, maar verder doet ie het perfect afgezien van de accu, die is helemaal gaar. Ik wil er LineageOS op zetten, maar kan het niet zelf. Ik had er iemand voor, maar die reageert niet meer. Schijnt erg goed te werken op die S3. Heb ik nog steeds geen 4G maar wel een wat moderner besturingssysteem.Tigerblood schreef op vrijdag 29 december 2017 @ 19:24:
[...]
Wees eerlijk, het wordt ook wel tijd dat je je old timer in gaat ruilen voor iets nieuwers toch?![]()
Welke versie van Android draai je? 4.1 ofzo?
Ik ben wel benieuwd hoe populair die Chinese mobieltjes nou zijn. Maar inderdaad voor VoLTE is het wel een issue... om die reden lijkt het ook slimmer te zijn om eerst 2G uit te schakelen als je geen M2M-legacy hebt zoals KPN en Vodafone. Is toch weer 10 MHz erbij voor T-Mobile... en dan 3G straks alleen actief op de 900 MHz.Luinwethion schreef op zaterdag 30 december 2017 @ 00:45:
[...]
T-mobile speelt ook volgens mij geen belangrijke rol in M2M applicaties in Nederland, al die OV oplaad punten, draadloze pin automaten en noem maar op zitten op het KPN of op Vodafone netwerk.
Vodafone heeft in het buitenland ook een ruime ondersteuning voor VoLTE en VoWifi, als straks VoLTE voor Roaming mogelijk is, kunnen toeristen met een buitenlandse Vodafone telefoon gewoon via 4G blijven bellen.
Maar zelfs binnenlands, met het groei van populariteit van Chinese mobieltjes (Xiaomi, OnePlus, Oppo, etc...) Moet men snel met een oplossing voor het VoLTE ramp komen, of straks wordt voor veel mensen internetten en bellen niet mogelijk.
Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.
Maar VoLTE werkt al op een heel aantal van dit soort toestellen. In ieder geval de Xiaomi toestellen en mijn Zuk Z2 Pro heb ik het werkend gezien.Luinwethion schreef op zaterdag 30 december 2017 @ 00:45:
[...]
Maar zelfs binnenlands, met het groei van populariteit van Chinese mobieltjes (Xiaomi, OnePlus, Oppo, etc...) Moet men snel met een oplossing voor het VoLTE ramp komen, of straks wordt voor veel mensen internetten en bellen niet mogelijk.
Gasloos 27/9/24 | WP: Quatt | Bosch Tronic 3500 6kW| WPB: Ariston Nuos Evo+ | 15 x Jinko 390WP (WZW)
Op mijn Xiaomi redmi note 4 global (met EU rom) werkt het niet. De VoLTE schakelaar staat aan, maar bij bellen ga ik van het LTE netwerk af.RobertowNL schreef op zaterdag 30 december 2017 @ 08:14:
[...]
Maar VoLTE werkt al op een heel aantal van dit soort toestellen. In ieder geval de Xiaomi toestellen en mijn Zuk Z2 Pro heb ik het werkend gezien.
Ik heb van dit "sightings" gehoord... Net als mensen die 4G hadden in België in Duitsland.RobertowNL schreef op zaterdag 30 december 2017 @ 08:14:
[...]
Maar VoLTE werkt al op een heel aantal van dit soort toestellen. In ieder geval de Xiaomi toestellen en mijn Zuk Z2 Pro heb ik het werkend gezien.
Ik heb hier mijn twijfels over. Voor VoLTE moet er een speciale VoLTE APN in het toestel aanwezig zijn, VoLTE is tenslotte gewoon een gesprek over een datasessie. Deze is niet configureerbaar zoals met de gewone data APN.Luinwethion schreef op zaterdag 30 december 2017 @ 15:56:
[...]
Ik heb van dit "sightings" gehoord... Net als mensen die 4G hadden in België in Duitsland.
Heb ik heb mijn twijfels.
Van Xiaomi ik weet dat er is een software bug waar de 4G en HD call signaal aanblijven terwijl de telefoon echter via 3G belt.
Om echt zeker van te zijn, zou je jou telefoon op LTE only zetten en liefst handmatig netwerk selectie op het Tele2 4G netwerk.
Ik weet dat @The_Wireless_Guy was geïnteresseerd in dat thema, van Xiaomi met VoLTE.
Antenne en masten malloot
Het is niet het geval bij ieder gesprek. Maar wellicht is het zowel een bug op mijn xiaomi en Zuk z2 pro dat ze soms HD en 4G blijven hangen.Luinwethion schreef op zaterdag 30 december 2017 @ 15:56:
[...]
Van Xiaomi ik weet dat er is een software bug waar de 4G en HD call signaal aanblijven terwijl de telefoon echter via 3G belt.
Die heeft mijn gegevensIk weet dat @The_Wireless_Guy was geïnteresseerd in dat thema, van Xiaomi met VoLTE.
[ Voor 4% gewijzigd door RobertowNL op 30-12-2017 16:33 ]
Gasloos 27/9/24 | WP: Quatt | Bosch Tronic 3500 6kW| WPB: Ariston Nuos Evo+ | 15 x Jinko 390WP (WZW)
Is er een reden waarom VoLTE instellingen niet handmatig te doen is? Ik weet dat verschillende standaarden zijn (of zo heb ik het dan begrepen) maar het zou wel makkelijker zijn IMO.The_Wireless_Guy schreef op zaterdag 30 december 2017 @ 16:16:
[...]
Ik heb hier mijn twijfels over. Voor VoLTE moet er een speciale VoLTE APN in het toestel aanwezig zijn, VoLTE is tenslotte gewoon een gesprek over een datasessie. Deze is niet configureerbaar zoals met de gewone data APN.
Deze moet dus middels een firmware update gepusht worden naar het toestel en het lijkt sterk dat een Chinese fabrikant die hier een handjevol toestellen afzet(want het blijven natuurlijk buitenbeentjes t.o.v. de mainstream toestellen) een speciale firmware update voor Tele2 in Nederland gaat doen.
Er zijn apps om LTE only te forceren, maar met *#*#4636#*#* kom je ook op dit menu.RobertowNL schreef op zaterdag 30 december 2017 @ 16:30:
Het is niet het geval bij ieder gesprek. Maar wellicht is het zowel een bug op mijn xiaomi en Zuk z2 pro dat ze soms HD en 4G blijven hangen.
Zeker op mijn Zuk ben ik er vrij zeker van, de tijden voor het opzetten van gesprekken sneller waren. Maar wellicht was het placebo
[ Voor 34% gewijzigd door RobertowNL op 30-12-2017 20:12 ]
Gasloos 27/9/24 | WP: Quatt | Bosch Tronic 3500 6kW| WPB: Ariston Nuos Evo+ | 15 x Jinko 390WP (WZW)
Vandaag gebeld, ze willen er niet aan. Opzeggen alleen mogelijk bij een 3G only abonnement, deze mensen hebben ook een aangepaste mail gekregen.Darkz0rs schreef op zaterdag 30 december 2017 @ 17:17:
Zo hey, dan ga ik wellicht toch opzeggen. Ik heb in mijn directe leef omgeving een tering slechte 4g verbinding. Lees 0.20 mbit down en up niet meetbaar.
Dan is de 14mb die ik op 3g haal een goed alternatief. Als ik dan nu maar 2mb haal. Dan schiet het allemaal niet meer op. Vaak val ik sowieso terug naar 3g. Ook in de randstad dus.
[ Voor 11% gewijzigd door dutchnltweaker op 01-01-2018 14:08 ]
Beter @The_Wireless_Guy ?dutchnltweaker schreef op maandag 1 januari 2018 @ 13:58:
@ucsdcom Misschien deze informatie ergens in verwerken zodat de klanten van Tele2 dit in een keer weten?
[ Voor 94% gewijzigd door dutchnltweaker op 01-01-2018 17:51 . Reden: Foutje. ]
Ik heb het over de Tele2 site, jij over de topicstart.dutchnltweaker schreef op maandag 1 januari 2018 @ 15:23:
[...]
Wil het zelf ook wel doen, maar weet niet of ik die autoriteit heb.
Ah oke, kwam niet duidelijk naar voren toe. Dacht dat je hem bedoelde als topicstarter..PcDealer schreef op maandag 1 januari 2018 @ 17:13:
[...]
Ik heb het over de Tele2 site, jij over de topicstart.
Tele2 gaat dit denk ik niet expliciet communiceren. De impliciete boodschap zou dan zijn dat ze geen 4g roaming bieden in onze buurlanden, meest bezochte vakantielanden en grote EU-landen.PcDealer schreef op maandag 1 januari 2018 @ 17:13:
[...]
Ik heb het over de Tele2 site, jij over de topicstart.
@dutchnltweaker
Had het gezien, netjes!ucsdcom schreef op maandag 1 januari 2018 @ 21:08:
[...]
@dutchnltweaker
Bedankt voor je overzicht en je suggestie de startpost weer up to date te maken. Ik heb de startpost inmiddels van een 5e update voorzien, waarin ik onder andere jouw rijtje heb meegenomen.
Mooie update meer de zin over de overname: "Tenslotte heeft T-Mobile aangekondigd dat zij Tele2 Nederland over hebben genomen. " die klopt niet.ucsdcom schreef op maandag 1 januari 2018 @ 21:08:
[...]
@dutchnltweaker
Bedankt voor je overzicht en je suggestie de startpost weer up to date te maken. Ik heb de startpost inmiddels van een 5e update voorzien, waarin ik onder andere jouw rijtje heb meegenomen.
Antenne en masten malloot
[ Voor 11% gewijzigd door Master FX op 03-01-2018 09:16 ]
Stay safe
Bedankt voor je tip. Tekst en lay out van de openingspost zijn hierop aangepast.The_Wireless_Guy schreef op dinsdag 2 januari 2018 @ 14:37:
[...]
Mooie update meer de zin over de overname: "Tenslotte heeft T-Mobile aangekondigd dat zij Tele2 Nederland over hebben genomen. " die klopt niet.
Er is nog niets overgenomen, er is een intentie gegeven om samen een bedrijf te vormen met een 75-25 verhouding en dat deze aan de toezichthouder(s) zal worden voorgelegd.
Yep, hier gehadMaster FX schreef op dinsdag 2 januari 2018 @ 15:15:
Kan iemand die de nieuwsbrief van Tele2 heeft ontvangen mbt de 3G afschakeling, misschien contact met me opnemen via DM? thanks
Antenne en masten malloot
Ah netjes @The_Wireless_Guy , lijkt het nou zo of is dit meer dan de laatste tijd wat Tele2 deze maand heeft geactiveerd (december, januari)?The_Wireless_Guy schreef op woensdag 3 januari 2018 @ 00:50:
Wederom als een kleine preview op de Tele2 update op 4gmasten.nl van komende week, nu alvast een overzicht van de geactiveerde locaties van afgelopen maand
- Alkmaar, Overdie
- Alkmaar, Boekelermeer
- Almere, Tussen de Vaarten
- Ambt Delden
- Amersfoort, Centrum Oost
- Amsterdam, CS tunnels en hal(niet spoorhal)
- Amsterdam, Prins Hendrikkade
- Amsterdam, Erasmuspark
- Amsterdam, A10/ Knooppunt Watergraafsmeer
- Amsterdam, De Omval
- Baarle-Nassau, Grens
- Bergen NH, Saenhof
- Delft, Gemeentehuis
- Den Haag, Arendsdorp
- Den Haag, Statenkwartier
- Echt, Noord
- Enschede, Grlosch Veste
- Fijnaart
- Geleen, Centrum
- Heerhugowaard, Centrum
- Kloosterhaar
- Leiden, Merenwijk west
- Nijmegen, Radboud Universiteit
- Noordwijk aan Zee, Zuid
- Obdam
- Odijk
- Oegstgeest, Willebrordkerk
- Renesse ,West
- Roden, Zuid
- Rotterdam, Metro(excl ondergrondse deel Randstadrail)
- Rotterdam, Vreewijk West
- Sluis
- Vlaardingen, Westwijk Noord
- Voorburg, Sijtwendetunnel N14
- Waardenburg
- Wamel
- Wapenveld, Noord
- Zandvoort, nabij station
- Zoetermeer, Meerzicht Oost
Deze kan ik bevestigen.Zit op dit moment in finland (Lapland) en heb perfecte verbinding met 4g+ en sinds januari 8 gb bundel.dutchnltweaker schreef op maandag 1 januari 2018 @ 13:58:
Voor mensen die even een overzicht willen hebben van dit moment (januari 2018) waar Tele2 klanten 4G kunnen roamen in de EU zijn dit de landen:
Zweden (thuisland van Tele2), op het Tele2 netwerk .
De Baltische staten Litouwen, Letland, Estland waar je op het Tele2 netwerk zit van deze 3 landen.
Finland, op het DNA netwerk.
@ucsdcom Misschien deze informatie ergens in verwerken zodat de klanten van Tele2 dit in een keer weten?
Dat is mooi! Wat zijn de snelheden die je in Finland over het 4G netwerk haalt?nemmiesis29 schreef op woensdag 3 januari 2018 @ 07:55:
[...]
Deze kan ik bevestigen.Zit op dit moment in finland (Lapland) en heb perfecte verbinding met 4g+ en sinds januari 8 gb bundel.
Heerlijk is dat.
[ Voor 9% gewijzigd door Willy84 op 03-01-2018 17:18 ]
Heb even gemeten en haal 20 Mbps down en 3 Mbps up.dutchnltweaker schreef op woensdag 3 januari 2018 @ 08:55:
[...]
Dat is mooi! Wat zijn de snelheden die je in Finland over het 4G netwerk haalt?
Had je in Noorwegen 4G met Tele2? Er is bekent dat in Zweden, Denemarken en Finland wel 4G is alleen Noorwegen is nieuw, welke roaming partner bied dit dan aan?Willy84 schreef op woensdag 3 januari 2018 @ 17:13:
Ik was afgelopen zomer in Finland, Noorwegen en Zweden. Bizar goed bereik en hoge snelheden, zeker als je de bevolkingsdichtheid in ogenschouw neemt.
Finland had ik toen 12mbps down en 7 op te Muonio. In Noorwegen haal je rusting 50 Mbps down
Zit momenteel weer in Duitsland. Heerlijke 2g verbinding met Telekom.deuch uch. Met tmobile heb ik daarnaast een 4g verbinding met een downloadsnelheid van 7mbps down en 1.5 up. Dat gaat nog wel maar is zeker niet rete snel. Ik denk dat ik ga overstappen naar simpel vanwege deze bagger roaming in Duitsland.
Netjes, laatste keer toen ik er was 2 a 3 jaar geleden was er alleen 3G roaming met Tele2. Dit was toen best oke, Maar niet super.nemmiesis29 schreef op woensdag 3 januari 2018 @ 17:33:
[...]
Heb even gemeten en haal 20 Mbps down en 3 Mbps up.
Alles werkt iig soepel hier.
Nee, afgelopen zomer had ik tmobile en Tele2 bij me. De aangegeven snelheden waren met tmobile. Tele2 had alleen in Zweden nog 4g. Nu dus in meer landen.dutchnltweaker schreef op woensdag 3 januari 2018 @ 17:35:
[...]
Had je in Noorwegen 4G met Tele2? Er is bekent dat in Zweden, Denemarken en Finland wel 4G is alleen Noorwegen is nieuw, welke roaming partner bied dit dan aan?
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 17 LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq