Nou je, je gaat niet onverwacht meerbetalen. Er is echter nog niets bekend of bestaande klanten straks ook van Tele2 4G gebruik mogen/kunnen maken. Ook is er niets bekend of bestaande Tele2 abonees daarvoor straks een extra bundel moeten gaan nemen of dat het gratis wordt. Het zou zelfs kunnen dat je moet wisselen naar een ander Tele2 abonnement.
De concurrentie deed het als volgt: bij oudere abonnementen van Vodafone kan je tegen bijbetaling van 2,50 per maand 4G aan laten zetten, bij nieuwe Red abonnementen is het inbegrepen in de torenhoge maandprijs. Op Vodafone prepaid kost het 5,- euro per maand als het sms aanmeld en afmeld systeem het eens een keertje doet. Bij abonnementen Simyo en Telfort kan je 4G op het KPN netwerk erbij nemen voor 5,- euro per maand. Bij nieuwere KPN en Hi abonnementen zit 4G inbegrepen, maar de maandprijzen van deze abonnementen zijn sowieso al relatief hoog. Oude KPN abonnees en prepaid KPN en Hi klanten kunnen geen 4G gebruiken. Wel kunnen zij op de nieuwe beter dekkende 3G900 frequenties, zodat hun verbindingen er ook op vooruit gaan zonder 4G. Bij T-Mobile abonnees en prepaid klanten heeft iedereen met een geschikt toestel 4G zonder bijbetaling.
Zonder garanties te geven verwacht ik wel dat Tele2 zoveel mogelijk klanten naar het eigen netwerk probeert te krijgen. Het 4G netwerk is van Tele2 zelf en levert ze zelf inkomsten op. Het 2G en 3G net en de minuten + data die je nu gebruikt worden door Tele2 duur bij T-Mobile ingekocht op het T-Mobile netwerk.
[
Voor 11% gewijzigd door
ucsdcom op 25-06-2014 15:05
]