Ik ben gewoon iemand die teveel tikt

.
Net seizoen 2016/17 afgesloten en dit was met afstand het beste jaar.
De CL gewonnen en met 16 punten voorsprong de Eredivisie gewonnen.
Bij de loting van de CL groep had ik al het gevoel dat het goed zou gaan dit jaar omdat we voor het eerst een groep hadden waar overwinteren in de CL niet echt moeilijk zou moeten zijn.
We kwamen terecht in een groep met Lille, Atletico Madrid en Olympiakos, de eerste wedstrijd was thuis tegen Atletico en na de 4-2 winst wist ik dat alles goed zou gaan en uiteindelijk wonnen we 5x en speelden 1x gelijk

.
De eerste knock-out ronde was tegen Lyon en alhoewel we beide wedstrijden domineerden (pakweg 3x zoveel kansen) wisten we maar net verder te komen dank een 1-1 uit (87e minuut goal Lyon

) en een 1-0 winst thuis.
Voor de kwart finales mochten we tegen PSG, de 3e Franse tegenstander in deze CL voor ons en ook een beetje mijn angst gegner aangezien we diverse keren vies onderuit gegaan zijn tegen PSG.
We mochten eerst naar Parijs en ik wist dat het moeilijk zou worden, maar omdat ik wist dat we moesten scoren begon ik zoals gebruikelijk aanvallend. Nadat Benteke in de 3e minuut de 1-0 maakte besloot ik toch maar op de counter te gaan spelen.
Na 80 minuten stond PSG met 2-0 voor en besloot ik toch maar wat aanvallender te gaan spelen wat resulteerde in de 2-1 door Bazoer

.
Een 2-1 is leuk om mee naar huis te gaan maar als ze 1x scoren kun je dat voordeel vergeten.
Nadat we in de 13e minuut de 1-0 maakten liet PSG het voor mijn gevoel volledig lopen en werd het een vrij saaie pot mja wie boeit het ik was eindelijk voorbij aan PSG.
Voor de halve finale kreeg ik de best denkbare loting, Arsenal.
Ik wist dat ik van Arsenal kon winnen dus de finale halen was realistisch.
We mochten eerst thuis spelen en ja hoor na 80 minuten stonden we met 5-1 voor en gooide ik er wat jeugd spelers in.
Net toen ik me afvroeg of 5-1 genoeg zou zijn voor de return maakte de 18 jarige Diarra de 6-1

.
Waarop Arsenal de vreugde iets moest bederven door in de 92e minuut de 6-2 te maken.
Met een 6-2 voorsprong ga je graag naar Londen maar je hebt toch 2 tegen gekregen en als Arsenal er vol voor gaat en ze de nul houden dan kan het toch nog krap worden.
En uiteindelijk ging Arsenal er ook vol voor en domineerde het overgrote deel van de wedstrijd.
Bazoer en Flanagan wisten beide diverse keren de bal voor de lijn weg te werken en ik zag nog hoe Arsenal 2x voor open doel miste. 1x schieten ze de bal van 5 meter op doel en de keeper mist hem volledig maar gelukkig ging de bal tegen de paal. De bal kaatste direct voor de voeten van een Arsenal speler die een leeg doel voor zich had maar het zelfde aluminium wist te raken als zijn voorganger.
Uiteindelijk wisten we vlak voor rust en vlak na rust te scoren en wonnen met 0-2.
De uiteindelijke finale was tegen Manchester City.
Ik heb het niet zo op die suiker-oom clubs en wilde dus graag winnen.
Alhoewel de tegenstander Man City was en hun een aanval hebben bestaande uit Lewandowski en Aguero koos ik ervoor met 5 aanvallers te spelen zoals ik thuis altijd doe.
We begonnen de wedstrijd met een vroege goal in de 5e minuut door Sergi Roberto maar dit betekende dat de druk op mijn goal direct flink opliep en het leek soms wel een schiet tent maar Denswil en Flanagan (mijn rechtsback) hebben wisten diverse ballen van de lijn te werken.
Toen de rust kwam wilde ik graag wisselen maar ondanks dat City de pot domineerde deed iedereen het top en er was gewoon geen zwakke speler.
Na de rust wisten we in de 47e minuut de 2-0 te maken waarna de wedstrijd eigenlijk over was.
City wisselde aanvaller voor aanvaller en zette nauwelijks nog druk (best gaar).
Ondanks dat mijn Ajax het Europees zo goed deed zakten we 1 plek op de UEFA ranking.
Maar mochten ons komend seizoen in lijn zijn met de afgelopen 3 jaar dan halen we Turkije en Portugal in en misschien zelfs Rusland wat een extra CL ticket zou betekenen.
In de zomer van 2016/17 zijn we erg actief geweest betreffende transfers wat bijgedragen heeft aan de CL winst.
Eruit:
-Lucas Andersen naar Wigan voor 8.5mln. Zijn eerste 2 seizoenen waren top maar daarna viel het gewoon vies tegen wat deels kwam omdat ik Fischer van de tien terug zetten naar linksbuiten waardoor Andersen op de bank kwam.
-Alex Grimaldo naar Arsenal voor 20mln. Dit was mijn linksback die ik voor 8mln van Barca haalde en hij deed het top maar omdat hij zovaak mee naar voren kwam werd de linksbuiten bijna onzichtbaar waardoor ik besloot hem te verkopen. Had ik hem nog 1 jaar gehouden had ik er denk ik nog meer uit kunnen halen.
-Uchida voor 8mln naar Milan. Ik had hem 1 jaar eerder overgenomen van Schalke voor 6mln en alhoewel hij het goed deed wilde ik iemand beter.
-Cerro mijn MC/DM voor 10mln naar CSK. Ik pikte hem halverwege het 1e seizoen voor 2.2mln op en hij stond direct in de basis. Maar afgelopen seizoen verloor hij eerst zijn MC plek aan diverse andere spelers en direct daarna zijn plek als DM dus besloot ik te cashen.
Erbij:
- Forster, gratis. Zoals bijna elke FM zit ik flink te sukkelen met mijn keepers. Ik heb een zeer talentvolle 19 jarige keeper die nog niet klaar is voor de basis en haalde ik Forster erbij om 1 jaar te keepen.
-Gaston Gil Romero voor 12mln. In de winter kwam mijn scout met hem aangelopen en het scoutings report was zo goed dat ik besloot er nog 2 scouts heen te sturen en ze waren het alle 2 eens. Must Buy en met afstand de beste speler van Ajax. Na flink onderhandelen heb ik hem in januari gehaald en damn is hij goed. Ik had Sergi Roberto centraal op het middenveld staan maar dank hem kan Sergi weer op 10.
-Yordy Reina voor 2.5mln. Hem haalde ik er in de winter bij als multi functionele speler. Hij kan in de spits, op 10 en op beide flanken. Alhoewel ik hem haalde voor op de bank is hij tot dusverre een absurd goed koopje.
-Kevin Prince-Boateng gratis. Ik haalde hem erbij voor de breedte in de winter en het was gewoon een zeer slechte aankoop.
-Ben Davies voor 10.25mln voor de rechtsback positie. Misschien heb ik er iets teveel voor betaald maar met hem is de rechtsback positie voor de komende jaren gevuld. Een stuk beter dan Uchida en vooral verdedigend goed.
-John Flanagan voor 2.6mln als mijn nieuwe linksback. Deze gast is het koopje van het jaar.
Hij heeft over het hele seizoen 18 assists gemaakt en ik weet niet hoevaak de een bal van de lijn gehaald en ook nog zijn man weten uit te schakelen.
Ik hoop dat ik hem nog een paar jaar bij de club kan houden (alhoewel al half Europa interesse heeft).
Ik snap niet hoe ik hem zo goedkoop kon krijgen.
Ondanks dat we de CL wonnen zit ik nu wel met het dilemma dat diverse spelers continu zitten te zeiken dat ze weg willen waaronder een paar van mijn beste spelers.
Fischer eist al het hele jaar een transfer, ondanks zijn gezeur wist hij toch nog 27 goals te maken maar ik denk dat ik hem nu toch weg moet doen.
Flanagan die ik dol graag wil behouden eist ook een vertrek of een flink verbeterd contract (een dusdanig salaris dat ik niet wil betalen).
Als ik begin met 1 flinke salaris verhoging dan is de kans groot dat diverse andere spelers ook meer geld willen en dit past gewoon niet in het budget.