Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • grote_oever
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 22-09 22:53
R-B schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 08:25:
[...]

Echter, je HDD is stuk warmer dan de mijne :9 ik heb 31 en 32 graden :)
Totaal offtopic, maar :
Beide is niet warm hoor :) Ligt er maar net aan hoelang de schijven draaien, welke schijven je hebt, hoe druk ze zijn geweest en hoe goed ze gekoeld worden. Gewonen desktop schijven worden vaker warmer dan speciale NAS schijven.

Tussen de 30 a 40 graden is de beste temp. Boven de 50 graden zou ik me pas ongerust maken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _Arno_
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 22-05 10:41
UltraSub schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 07:04:
[...]

De tamper sensor onderop moet ook ingedrukt zijn. Heb je dat?
Dus:
- druk tamper sensor onderop en houd die ingedrukt
- druk 3x snel achter elkaar op de wakeup knop in het midden

Let op, kan ff duren voor je ze gaat zien in Domoticz. Duurde hier ook iedere keer een tijdje, kan een uurtje overheen gaan. Heb er zelf 5 en nooit problemen gehad met includen.
Ja, dat had ik gedaan. Maar moet ik die knop aan de onderkant ook daarna ingedrukt houden? Of kan die na een seconde of 10 losgelaten worden? Die knop is voor diefstal preventie geloof ik....`

Maar verder doe ik het dus goed? Ik zal vanavond nog eens gaan klooien...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • arjandijk162
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 12-09 11:51
remcoXP schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 08:21:
Klopt, vrij weinig. maar het is voor iemand anders. waarbij ik niet achteraf wil dat ik te horen krijg: joh voor 60 euro goedkoper had ik hetzelfde en meer voordelen gehad. :)


[...]
Ik denk dat je eerder te horen krijgt als het niet lekker werkt. Kies dus vooral de oplossing die tot weinig issues leidt 8) Bij een nieuw huis vanaf scratch beginnen met 433 mhz zou niet mijn keuze zijn... Ik zou dan toch kijken naar iets met terugkoppeling.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dressie
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 20-09 10:07
_Arno_ schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 09:21:
[...]


Ja, dat had ik gedaan. Maar moet ik die knop aan de onderkant ook daarna ingedrukt houden? Of kan die na een seconde of 10 losgelaten worden? Die knop is voor diefstal preventie geloof ik....`

Maar verder doe ik het dus goed? Ik zal vanavond nog eens gaan klooien...
Let ook op dat je hem aanmeld binnen een straal van een halve- tot 1 meter. Ik heb er zelf 3 en tijdens het inleren hield ik mijn USB z-wave stick letterlijk er naast. Inderdaad de achterzijde ingedrukt blijven houden en dan 3x snel op de knop in het midden drukken. Zo mogelijk herhalen OF resetten en excluden. Met z-wave is het soms niet zo recht-toe recht-aan. Succes!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Hallo,

Ik ben zelf bezig met het instellen van domoticz thuis.
Veel zaken zijn al gelukt, zoals weatherground, philips hue, inlezen alarm contact middels piface op raspberry.
Het schrijven van blocky's lukt ook.

Het enige wat ik nog wil is het laten starten van mijn camera (D-Link 930L) in surveillance station op synology, als het alarm is ingeschakeld.

Ik heb e.e.a. gelezen over API van surveillance station, maar ik begrijp hier niet veel van. Ik ga er vanuit dat dit in een script moet komen, maar hoe ik dit moet schrijven weet ik niet.

Kan iemand mij helpen bij het instellen van domoticz, dat deze een commando stuurt naar mijn synology (DS214) en dat de camera begint met opnemen bij beweging (zit in camera).

Groeten,
Mark

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Verwijderd schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 12:03:
[...]
Het enige wat ik nog wil is het laten starten van mijn camera (D-Link 930L) in surveillance station op synology, als het alarm is ingeschakeld.
[...]
Kan iemand mij helpen bij het instellen van domoticz, dat deze een commando stuurt naar mijn synology (DS214) en dat de camera begint met opnemen bij beweging (zit in camera).
Misschien dat je in mijn topic verder kunt: http://domoticz.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=6794

Ik was toen bezig om via de Synology API een snapshot uit de camera te trekken, werkte wel, maar mij niet betrouwbaar genoeg. User 'bizziebis' heeft mij echter goed geholpen, misschien kan hij jou ook verder helpen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stuntteam
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 10-09 17:18

Stuntteam

RFLink Gateway Development

- De firmware updaten van een rfxcom kan hij hem uitleg van mij via domoticz doen.
De RFLink kan geupdate worden met een handig tooltje. Wellicht komt het later ook via Domoticz.
- rfxcom is veel kleiner met zo'n lange usl kabel dat de ontvanger goed geplaatst kan worden (netjes weggewerkt)
De RFlink maar één cm breder.
De lengte van de USB kabel is naar keuze dus kan je net zo lang maken.
- Hoe snel zullen nieuwe hardware toegevoegd worden?
RFLink is open source. Er werken meerdere mensen aan updates en aanpassingen met ontwikkelaars uit heel Europa. Nieuwe devices worden dus snel toegevoegd!
Een Arduino Mega heb je al voor rond de 8 euro, een Aurel transceiver voor rond de 10 euro.
Je kan ook een Syn480R ontvanger en een zender uit een goedkoop chinees setje pakken.. ben je voor ca. 3 euro klaar.

-=# RFLink Gateway Development Team #=-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stuffer
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 02-09 15:40

stuffer

Ondertietel

stuffer schreef op zaterdag 08 augustus 2015 @ 12:43:
[...]

Enige wat me opvalt is dat Weather Underground niet kan starten na een reboot. Ik vermoed dat deze eerder probeert connectie te maken voordat wifi up is en de IPtables zijn geladen.

code:
1
2015-08-08 12:35:23.395 Error: Wunderground: Error getting http data!


Als ik daarna onder-->Hardware bv alleen de naam verander en opsla komt er in het log:

code:
1
2015-08-08 12:41:05.700 Wunderground: Worker stopped...

en doet ie het daarna wel.

Nog even verder finetunen dus... :)
Even me zelf quoten voor als meer met hetzelfde probleem zitten:

Het zat hem in de wifi adapter die denk ik nog niet up was voordat er naar het internet werd gezocht.

Oplossing is (en werkt tot nu):

Well, there is a very simple solution:

Go to /etc/ifplugd/action.d/ and rename the ifupdown file to ifupdown.original
Then do: cp /etc/wpa_supplicant/ifupdown.sh ./ifupdown
Finally: sudo reboot
That's all. Test this by turning off/on your AP; you should see that your Raspberry Pi properly reconnects.

Vanaf: http://raspberrypi.stackexchange.com/a/5341

Kwam er namelijk ook achter dat de verbinding draadloos op een gegeven moment helemaal wegviel. :P

Schaamteloze verkoop van:
http://tweakers.net/aanbod/user/311422/
*** NIKS ***


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BounceMeister
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
De Rfxcom heeft een RFXtrx433E die ook Somfy ondersteunt.
Weet iemand of de nodo rflink hier ook mee kan werken, dat het überhaupt niet kan, of dat er dan evt een andere transciever in de rflink nodig is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22-09 14:17
BounceMeister schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 13:22:
De Rfxcom heeft een RFXtrx433E die ook Somfy ondersteunt.
Weet iemand of de nodo rflink hier ook mee kan werken, dat het überhaupt niet kan, of dat er dan evt een andere transciever in de rflink nodig is?
Als het werkt met 433 MHz dan wel. De ontwikkelaar van RFLink kan op aanvraag support toevoegen voor alle 433 MHz devices die je gebruikt. Hij heeft in de pijplijn staan om 2.4 GHz ook toe te voegen aan RFLink op z'n tijd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BounceMeister
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
De eerste rfxcom kon niet overweg met Somfy volgens de berichten die ik gelezen heb. Die was ook 433MHz.
Er is dus iets aan de hardware veranderd in de nieuwere versie.
Daarom vraag ik me af of nodo rflink dit wel kan, waarschijnlijk afhankelijk van de gebruikte transmitter en reveiver.
Wat Somfy (rts) precies nodig heeft, weet ik nog niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DukeBox
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 22-09 22:39

DukeBox

loves wheat smoothies

BounceMeister schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 15:23:
De eerste rfxcom kon niet overweg met Somfy volgens de berichten die ik gelezen heb. Die was ook 433MHz.
Er is dus iets aan de hardware veranderd in de nieuwere versie.
Klopt, o.a. de sampling rate.

Duct tape can't fix stupid, but it can muffle the sound.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bikermouse
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 13-07 21:47
Hoi,

Zijn er meer mensen hier die de GPIO-poorten gebruiken als directe input/outputs op hun RPI i.c.m. Domoticz? (deze vraag heb ik ook op het Domoticz forum gesteld, maar daar nog niet echt reactie gekregen).

Ik gebruik een aantal GPIO-poorten als input om de status van mijn alarmsysteem in Domoticz te kunnen lezen. Dat gaat prima, echter alleen zolang er maar één input tegelijkertijd veranderd. Als dat er meer zijn dan "mist" Domoticz die en handelt er maar eentje af. Dat is te zien aan het feit dat je in log ziet dat ie wel de interrupt binnenkrijgt, maar nooit een acknowledge stuurt.

Het lijkt mij een beperking/bug van Domoticz want "gpio readall op de commandline geeft altijd wél de goede status weer.

Wat zou een oplossing kunnen zijn?

Een workaround is misschien om het lezen van de GPIO-poorten helemaal buiten Domoticz om te doen, maar dat vereist nogal wat coderen maar dat gaat helaas mijn kennis te boven ben ik bang... :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • R3m3d7
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 20-09 16:35
AIXGOD schreef op zondag 09 augustus 2015 @ 09:50:
[...]


Precies, daarom zeg ik ook dat het leuk zou zijn als ze mysensors zouden gaan ondersteunen.
Aangezien die code gewoon 100% opensource is lijkt het mij niet onlogisch dat dit in de toekomst gaat gebeuren. Ik ga het even navragen..i'll report back! :)
Ik heb een mail terug gehad, ze hebben mysensors support in de planning staan na Nodo NRF support, de wil is er dus!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • amauer
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 10:11
Voor mijn nieuwe huis ben ik aan het kijken naar een goed alarmsysteem die ook gekoppeld kan worden aan Domoticz. Ik wil het alarm systeem gescheiden houden zodat de werking ervan zo goed als mogelijk gegarandeerd is. Vooral het koppelen van de systemen is lastig (althans er is weinig informatie over te vinden). Ik zie wel steeds meer systemen die gekoppeld aan het internet via lan zoals Woonveilig, Chuango en Smanos. Met welke systemen hebben jullie goeie ervaring?

De systemen van Chuango zien er goed uit maar er is geen informatie beschikbaar over een mogelijke api/koppeling met andere systemen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • H143
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 22-09 18:59
ik gebruik nu een aantal weken domoticz icm siri hiervoor gebruik ik Homebridge.
nu zit er een bug in domoticz waardoor ik de lampen niet kan dimmen via siri.

homebridge vraagt via de volgende json url de schakelaars op:
192.168.1.16:8080/json.htm?type=devices&filter=all&used=true&order=Name
hierbij staat bij de schakelaars met dimmer " HaveDimmer: false, " en zonder dimmer staat er "HaveDimmer: true," precies verkeerd om dus.
nu weet ik niet hoe ik dit zelf in domoticz kan aanpassen dus heb de domoticz plugin van homebridge maar aangepast
deze is nu:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
// Domoticz Platform Shim for HomeBridge
// Written by Joep Verhaeg (http://www.joepverhaeg.nl)
//
// Revisions:
//
// 12 June 2015 [GizMoCuz]
// - Added support for RGB lights
// - Added support for Scenes
// - Sorting device names
//
// Domoticz JSON API required
// https://www.domoticz.com/wiki/Domoticz_API/JSON_URL's#Lights_and_switches
//
// Remember to add platform to config.json. Example:
// "platforms": [
//     {
//         "platform": "Domoticz",
//         "name": "Domoticz",
//         "server": "127.0.0.1",
//         "port": "8080",
//         "roomid": 123 (0=no roomplan)
//     }
// ],
//
// If your server uses HTTPS, you can specify "ssl": true in your config. If
// your server uses a self-signed certificate, you'll need to run the following
// before starting the server or you will get an error:
//
//    export NODE_TLS_REJECT_UNAUTHORIZED=0
//
// For basic auth support, specify the "user" and "password" in your config.
//
// When you attempt to add a device, it will ask for a "PIN code".
// The default code for all HomeBridge accessories is 031-45-154.
//
var types = require("HAP-NodeJS/accessories/types.js");
var request = require("request");

function DomoticzPlatform(log, config){
    this.log     = log;
    this.user = config["user"];
    this.password = config["password"];
    this.server  = config["server"];
    this.port    = config["port"];
    this.protocol = config["ssl"] ? "https" : "http";
    this.roomid  = 0;
    if (typeof config["roomid"] != 'undefined') {
        this.roomid = config["roomid"];
    }
}

function sortByKey(array, key) {
    return array.sort(function(a, b) {
        var x = a[key]; var y = b[key];
        return ((x < y) ? -1 : ((x > y) ? 1 : 0));
    });
}

DomoticzPlatform.prototype = {
  urlForQuery: function(query) {
    var serverString = this.server;
    if (this.user && this.password) {
      serverString = this.user + ":" + this.password + "@" + serverString;
    }
    return this.protocol + "://" + serverString + ":" + this.port + "/json.htm?" + query;
  },
  
    accessories: function(callback) {
        this.log("Fetching Domoticz lights and switches...");
        var that = this;
        var foundAccessories = [];
        if (this.roomid == 0) {
            //Get Lights
            request.get({
                url: this.urlForQuery("type=devices&filter=light&used=true&order=Name"),
                json: true
            }, function(err, response, json) {
                if (!err && response.statusCode == 200) {
                    if (json['result'] != undefined) {
                        var sArray=sortByKey(json['result'],"Name");
                        sArray.map(function(s) {
                            accessory = new DomoticzAccessory(that.log, that, false, s.idx, s.Name, s.HaveDimmer, s.MaxDimLevel, (s.SubType=="RGB")||(s.SubType=="RGBW"));
                            foundAccessories.push(accessory);
                        })
                    }
                    callback(foundAccessories);
                } else {
                    that.log("There was a problem connecting to Domoticz. (" + err + ")");
                }
            });
        }
        else {
            //Get all devices specified in the room
            request.get({
                url: this.urlForQuery("type=devices&plan=" + this.roomid),
                json: true
            }, function(err, response, json) {
                if (!err && response.statusCode == 200) {
                    if (json['result'] != undefined) {
                        var sArray=sortByKey(json['result'],"Name");
                        sArray.map(function(s) {
                            //only accept switches for now
                            if (typeof s.SwitchType != 'undefined') {
                                accessory = new DomoticzAccessory(that.log, that, false, s.idx, s.Name, s.HaveDimmer, s.MaxDimLevel, (s.SubType=="RGB")||(s.SubType=="RGBW"));
                                foundAccessories.push(accessory);
                            }
                        })
                    }
                    callback(foundAccessories);
                } else {
                    that.log("There was a problem connecting to Domoticz.");
                }
            });
        }
        //Get Scenes
        foundAccessories = [];
        request.get({
            url: this.urlForQuery("type=scenes"),
            json: true
        }, function(err, response, json) {
            if (!err && response.statusCode == 200) {
                if (json['result'] != undefined) {
                    var sArray=sortByKey(json['result'],"Name");
                    sArray.map(function(s) {
                        accessory = new DomoticzAccessory(that.log, that, true, s.idx, s.Name, false, 0, false);
                        foundAccessories.push(accessory);
                    })
                }
                callback(foundAccessories);
            } else {
                that.log("There was a problem connecting to Domoticz.");
            }
        });
    }
}

function DomoticzAccessory(log, platform, IsScene, idx, name, HaveDimmer, MaxDimLevel, HaveRGB) {
  // device info
  this.IsScene      = IsScene;
  this.idx          = idx;
  this.name         = name;
  this.HaveDimmer   = HaveDimmer;
  this.MaxDimLevel  = MaxDimLevel;
  this.HaveRGB      = HaveRGB;
  this.log          = log;
  this.platform = platform;
}

DomoticzAccessory.prototype = {
    command: function(c,value) {
        this.log(this.name + " sending command " + c + " with value " + value);
        if (this.IsScene == false) {
            //Lights
            if (c == "On" || c == "Off") {
                url = this.platform.urlForQuery("type=command&param=switchlight&idx=" + this.idx + "&switchcmd=" + c + "&level=0");
            }
            else if (c == "setHue") {
                url = this.platform.urlForQuery("type=command&param=setcolbrightnessvalue&idx=" + this.idx + "&hue=" + value + "&brightness=100" + "&iswhite=false");
            }
            else if (c == "setLevel") {
                url = this.platform.urlForQuery("type=command&param=switchlight&idx=" + this.idx + "&switchcmd=Set%20Level&level=" + value);
            }
            else if (value != undefined) {
                this.log(this.name + " Unhandled Light command! cmd=" + c + ", value=" + value);
            }
        }
        else {
            //Scenes
            if (c == "On" || c == "Off") {
                url = this.platform.urlForQuery("type=command&param=switchscene&idx=" + this.idx + "&switchcmd=" + c);
            }
            else if (value != undefined) {
                this.log(this.name + " Unhandled Scene command! cmd=" + c + ", value=" + value);
            }
        }

    var that = this;
        request.put({ url: url }, function(err, response) {
            if (err) {
                that.log("There was a problem sending command " + c + " to" + that.name);
                that.log(url);
            } else {
                that.log(that.name + " sent command " + c);
            }
        })
    },

  informationCharacteristics: function() {
    return [
      {
        cType: types.NAME_CTYPE,
        onUpdate: null,
        perms: ["pr"],
        format: "string",
        initialValue: this.name,
        supportEvents: false,
        supportBonjour: false,
        manfDescription: "Name of the accessory",
        designedMaxLength: 255
      },{
        cType: types.MANUFACTURER_CTYPE,
        onUpdate: null,
        perms: ["pr"],
        format: "string",
        initialValue: "Domoticz",
        supportEvents: false,
        supportBonjour: false,
        manfDescription: "Manufacturer",
        designedMaxLength: 255
      },{
        cType: types.MODEL_CTYPE,
        onUpdate: null,
        perms: ["pr"],
        format: "string",
        initialValue: "Rev-1",
        supportEvents: false,
        supportBonjour: false,
        manfDescription: "Model",
        designedMaxLength: 255
      },{
        cType: types.SERIAL_NUMBER_CTYPE,
        onUpdate: null,
        perms: ["pr"],
        format: "string",
        initialValue: "A1S2NASF88EW",
        supportEvents: false,
        supportBonjour: false,
        manfDescription: "SN",
        designedMaxLength: 255
      },{
        cType: types.IDENTIFY_CTYPE,
        onUpdate: null,
        perms: ["pw"],
        format: "bool",
        initialValue: false,
        supportEvents: false,
        supportBonjour: false,
        manfDescription: "Identify Accessory",
        designedMaxLength: 1
      }
    ]
  },

  controlCharacteristics: function(that) {
    cTypes = [{
      cType: types.NAME_CTYPE,
      onUpdate: null,
      perms: ["pr"],
      format: "string",
      initialValue: this.name,
      supportEvents: true,
      supportBonjour: false,
      manfDescription: "Name of service",
      designedMaxLength: 255
    }]

    if (this.idx != undefined) {
      cTypes.push({
        cType: types.POWER_STATE_CTYPE,
        onUpdate: function(value) {
          if (value == 0) {
            that.command("Off")
          } else {
            that.command("On")
          }
        },
        perms: ["pw","pr","ev"],
        format: "bool",
        initialValue: 0,
        supportEvents: true,
        supportBonjour: false,
        manfDescription: "Change the power state",
        designedMaxLength: 1
      })
    }

    if (this.HaveDimmer == false) {
      cTypes.push({
        cType: types.BRIGHTNESS_CTYPE,
        onUpdate: function(value) { that.command("setLevel", value); },
        perms: ["pw","pr","ev"],
        format: "int",
        initialValue:  0,
        supportEvents: true,
        supportBonjour: false,
        manfDescription: "Adjust Brightness of Light",
        designedMinValue: 0,
        designedMaxValue: this.MaxDimLevel,
        designedMinStep: 1,
        unit: "%"
      })
    }
    if (this.HaveRGB == true) {
      cTypes.push({
        cType: types.HUE_CTYPE,
        onUpdate: function(value) { that.command("setHue", value); },
        perms: ["pw","pr","ev"],
        format: "int",
        initialValue:  0,
        supportEvents: true,
        supportBonjour: false,
        manfDescription: "Adjust Hue of Light",
        designedMinValue: 0,
        designedMaxValue: 360,
        designedMinStep: 1,
        unit: "arcdegrees"
      })
    }

    return cTypes
  },

  sType: function() {
    if (this.HaveDimmer == false) {
      return types.LIGHTBULB_STYPE
    } else {
      return types.SWITCH_STYPE
    }
  },

  getServices: function() {
    var that = this;
    var services = [{
      sType: types.ACCESSORY_INFORMATION_STYPE,
      characteristics: this.informationCharacteristics(),
    },
    {
      sType: this.sType(),
      characteristics: this.controlCharacteristics(that)
    }];
    this.log("Loaded services for " + this.name)
    return services;
  }
};

module.exports.accessory = DomoticzAccessory;
module.exports.platform = DomoticzPlatform;


pas deze code aan in: homebridge\platforms\domoticz.js en je kunt de lampen laten dimmen door te zeggen tegen je iphone dim NAAM VAN DE LAMP naar <Gewenste stekte>
bij gewenste sterkte noem een getal tussen 0 en 100

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DukeBox
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 22-09 22:39

DukeBox

loves wheat smoothies

amauer schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 20:50:
Voor mijn nieuwe huis ben ik aan het kijken naar een goed alarmsysteem die ook gekoppeld kan worden aan Domoticz.
Hoe had je die koppeling dan gezien ?

Duct tape can't fix stupid, but it can muffle the sound.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • amauer
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 10:11
DukeBox schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 21:57:
[...]

Hoe had je die koppeling dan gezien ?
rs-485, rs-232, ethernet... geen directe voorkeur :) Het zou mooi zijn als je de huidige status, informatie van de sensoren e.d. uit kan lezen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DukeBox
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 22-09 22:39

DukeBox

loves wheat smoothies

amauer schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 22:05:
rs-485, rs-232, ethernet... geen directe voorkeur :) Het zou mooi zijn als je de huidige status, informatie van de sensoren e.d. uit kan lezen.
De systemen die ik ken met rs485 zijn niet commercieel verkrijgbaar. Mogelijk kun je wat met integra, de sensoren kunnen zwave zijn en zo op meerdere systemen uit te lezen.

Duct tape can't fix stupid, but it can muffle the sound.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pixal
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

Pixal

Mijn poes popelt.

Sinds jaren dat ik weer eens op Tweakers post, ik ben al een tijdje aandachtig aan het lezen hier en heb inmiddels met Domoticz op mijn Synology wat mooie events gemaakt. Hoewel ik al wel een startersetje van KAKU heb liggen moet ik nog beginnen met het echte werk, ik heb jullie hulp nodig want ik weet niet welke weg ik moet inslaan, wordt het zwave of 433mhz antenne? Kan iemand mij misschien adviseren want ik zit nu 2 avonden te googlen en ik denk dat ik de verkeerde termen gebruik. 8)7

Domoticz heb ik aardig onder de knie, de Harmony Hub, Philips Hue, Essent thermostaat, Kodi en een weerstation hier in de buurt zijn al aardig met elkaar aan het lullen. Ik ping beide iPhones (Pilot home automation met geofence zuigt de batterijen helaas echt te snel leeg) en er zijn wat blockLy events (ik zie het nauwelijks iemand goed schrijven dus ik hecht er waarde aan om dat even te benoemen :P). Drie kwartier voor zonsondergang gaan de Hue lampen op scene KNUS maar ze blijven uit als er een Harmony activiteit draait met het projectiescherm naar beneden! Als we op pauze drukken gaan de lampen wel zachtjes aan zodat je de weg naar de koelkast kan vinden en druk je op play dan wordt het weer donker. Natuurlijk zorgt er weer een andere Blockly voor dat als we gewoon een serie op de TV kijken, de lampen wel op tijd aangaan en iets feller worden als ik op pauze druk in Kodi, volstrekt niet noodzakelijk maar het moet wel duidelijk zijn dat dit niet zomaar knutselwerk is :). Ik kan soms echt niet wachten totdat een film even op pauze mag om te genieten van al dat geautomatiseer! (Credits naar ene ChopperRob die met zijn scripts 90% aandeel hierin heeft gehad _/-\o_ )

Ik wil natuurlijk een stukje verder. Ik wil dat Domoticz weet wanneer het donker is in de woonkamer of wanneer er beweging is. Ik wil de centrale afzuiging op de hoogste stand als het licht in de WC of douche ingeschakeld is. Dingen zoals het zonnescherm, buitenlampen en uiteindelijk gordijnen automatiseren zijn wel een wens maar niet op de hele korte termijn.

Concrete vragen:
1. Kan ik met 433Mhz apparatuur ook LUX waarden uitlezen in Domoticz?. (ik wil niet afhankelijk zijn van sunset en sunrise)
2. Kan ik in de badkamer via de normale lichtschakelaar (en een of andere module bij de lamp) de lampen aanzetten en dat via Domoticz uitlezen om bijvoorbeeld de centrale afzuiging tegelijkertijd in te schakelen?
3. Weet Domoticz op een of andere manier dan ook wanneer ik de lampen weer heb uitgezet zodat ook de afzuiging uit kan?
4. Ik kan wel wat simpele 433mhz bewegingssensoren vinden, maar zijn ze er ook (inbouw) op 230v ipv batterijen? Het meeste is van dat spierwitte plastic opplak troep en past niet echt bij het huidige schakelmateriaal.
5. Ik kan niets vinden zoals de Fibaro (cat eye) voor 433Mhz. Bestaat er gewoon niets vergelijkbaars vanwege het 1-richtingsverkeer?
6. Als een bewegingssensor beweging meet, gaat hij dan aan en meteen weer uit in Domoticz of blijft hij aan met een soort timer die bij elke nieuwe beweging wordt gereset?
7. Als ik LUX kan meten uiteindelijk, en het donker genoeg wordt om de lampen aan te zetten, wordt het dan niet weer te licht in huis zodat hij de lampen weer uit wil doen? Of moet ik zo'n sensor juist buiten hangen? Hier blijf ik zelf ook een beetje hangen.
8. Ik heb nog een ip cam liggen, kan ik de bewegingsdetectie en donkerdetectie daarvan kapen en gebruiken in Domoticz?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22-09 14:17
Pixal schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 22:15:
Concrete vragen:
1. Kan ik met 433Mhz apparatuur ook LUX waarden uitlezen in Domoticz?. (ik wil niet afhankelijk zijn van sunset en sunrise)

Ja, daar zijn sensoren voor die dat terug geven, zoek in dit topic even op 'lux'. Meerdere mensen die dit doen.

2. Kan ik in de badkamer via de normale lichtschakelaar (en een of andere module bij de lamp) de lampen aanzetten en dat via Domoticz uitlezen om bijvoorbeeld de centrale afzuiging tegelijkertijd in te schakelen?

Lijkt me wel. Jij kan acties triggeren als een lamp ingeschakeld wordt of andersom. Op basis daarvan zou je de afzuiging kunnen triggeren wanneer de lamp aan gaat e.d.

3. Weet Domoticz op een of andere manier dan ook wanneer ik de lampen weer heb uitgezet zodat ook de afzuiging uit kan?

Zie punt 2.

4. Ik kan wel wat simpele 433mhz bewegingssensoren vinden, maar zijn ze er ook (inbouw) op 230v ipv batterijen? Het meeste is van dat spierwitte plastic opplak troep en past niet echt bij het huidige schakelmateriaal.

Zijn vast wel te vinden. Kijk eens in die Chinese websites als Banggood of Aliexpress

5. Ik kan niets vinden zoals de Fibaro (cat eye) voor 433Mhz. Bestaat er gewoon niets vergelijkbaars vanwege het 1-richtingsverkeer?

Multi sensors bedoel je? Fibaro kan je ook gewoon gebruiken met Domoticz. Maar of er een 433 variant bestaat, durf ik niet te zeggen.

6. Als een bewegingssensor beweging meet, gaat hij dan aan en meteen weer uit in Domoticz of blijft hij aan met een soort timer die bij elke nieuwe beweging wordt gereset?

Ik heb dit nooit gebruikt, maar lijkt me dat deze "aan" blijft zolang er beweging is, en "uit" wanneer er geen beweging is. Dit valt te combineren met een timer.

7. Als ik LUX kan meten uiteindelijk, en het donker genoeg wordt om de lampen aan te zetten, wordt het dan niet weer te licht in huis zodat hij de lampen weer uit wil doen? Of moet ik zo'n sensor juist buiten hangen? Hier blijf ik zelf ook een beetje hangen.

Je kan de sensor ook afstellen daarop, plaats de sensor bijv. in de donkerste plek van de kamer wanneer je de boel aan hebt.

8. Ik heb nog een ip cam liggen, kan ik de bewegingsdetectie en donkerdetectie daarvan kapen en gebruiken in Domoticz?

Hangt van het model af, zoek even in dit topic naar IP camera's e.d. Ik heb dit niet gebruikt, maar anderen wellicht wel.
Tot zover 'my two cents'. Mocht iemand me kunnen verbeteren, be welcome.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
werkt domoticz ook goed samen met bedrade deur/raam sensors (voor eventueel alarmsysteem) en wat is dan aan te bevelen?

heb in totaal 22 sensors nodig voor alle ramen/deuren en z-wave lijkt me geen optie op batterijen...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Pixal schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 22:15:
ik heb jullie hulp nodig want ik weet niet welke weg ik moet inslaan, wordt het zwave of 433mhz antenne? Kan iemand mij misschien adviseren want ik zit nu 2 avonden te googlen en ik denk dat ik de verkeerde termen gebruik. 8)7
Mijn bescheiden advies: ZWAVE!
Ik begon met kaku spul en een homewizard, al heel snel bleek dat dit verre van betrouwbaar is.
Ondertussen reeds 17 zwave devices in huis en werkt meer dan behoorlijk, nog geen enkele bericht werd gemist of niet uitgevoerd. Wat zeker niet kon gezegd worden van het kaku spul.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22-09 14:17
Verwijderd schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 22:58:
[...]

Mijn bescheiden advies: ZWAVE!
Ik begon met kaku spul en een homewizard, al heel snel bleek dat dit verre van betrouwbaar is.
Ondertussen reeds 17 zwave devices in huis en werkt meer dan behoorlijk, nog geen enkele bericht werd gemist of niet uitgevoerd. Wat zeker niet kon gezegd worden van het kaku spul.
Zelf heb ik voor 433 wel gebruik gemaakt van een deurbel, en weerstation en andere temperatuur sensors. De rest; z-wave.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22-09 14:17
trekker22 schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 22:53:
werkt domoticz ook goed samen met bedrade deur/raam sensors (voor eventueel alarmsysteem) en wat is dan aan te bevelen?

heb in totaal 22 sensors nodig voor alle ramen/deuren en z-wave lijkt me geen optie op batterijen...
Qua batterijen, is dat een grote issue? Sommige sensoren zijn zo ontzettend low-powered dat ze maanden lang kunnen met een enkele knoopcel. (LoFi).
Maar bedraad kan in feite ook op GPIO pins.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tlpeter
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 08:05
Pixal schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 22:15:
Sinds jaren dat ik weer eens op Tweakers post, ik ben al een tijdje aandachtig aan het lezen hier en heb inmiddels met Domoticz op mijn Synology wat mooie events gemaakt. Hoewel ik al wel een startersetje van KAKU heb liggen moet ik nog beginnen met het echte werk, ik heb jullie hulp nodig want ik weet niet welke weg ik moet inslaan, wordt het zwave of 433mhz antenne? Kan iemand mij misschien adviseren want ik zit nu 2 avonden te googlen en ik denk dat ik de verkeerde termen gebruik. 8)7

[...]
Zoals al aangegeven, Zwave.
433Mhz is leuk maar niet goed genoeg al gebruik ik beide

[ Voor 67% gewijzigd door ThinkPad op 11-08-2015 08:31 . Reden: Doe eens selectief quoten ipv het hele bericht ivm lengte ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 15-09 14:44
Ik zeg niet dat zwave niet beter is, maar in mijn situatie werkt 433 MHz kaku, sensoren e.d. prima. Ik heb nog geen schakeling gemist. Ik heb wel de rfxtrx antenne vervangen.

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Pixal schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 22:15:
Concrete vragen:
1. Kan ik met 433Mhz apparatuur ook LUX waarden uitlezen in Domoticz?. (ik wil niet afhankelijk zijn van sunset en sunrise)
2. Kan ik in de badkamer via de normale lichtschakelaar (en een of andere module bij de lamp) de lampen aanzetten en dat via Domoticz uitlezen om bijvoorbeeld de centrale afzuiging tegelijkertijd in te schakelen?
3. Weet Domoticz op een of andere manier dan ook wanneer ik de lampen weer heb uitgezet zodat ook de afzuiging uit kan?
4. Ik kan wel wat simpele 433mhz bewegingssensoren vinden, maar zijn ze er ook (inbouw) op 230v ipv batterijen? Het meeste is van dat spierwitte plastic opplak troep en past niet echt bij het huidige schakelmateriaal.
5. Ik kan niets vinden zoals de Fibaro (cat eye) voor 433Mhz. Bestaat er gewoon niets vergelijkbaars vanwege het 1-richtingsverkeer?
6. Als een bewegingssensor beweging meet, gaat hij dan aan en meteen weer uit in Domoticz of blijft hij aan met een soort timer die bij elke nieuwe beweging wordt gereset?
7. Als ik LUX kan meten uiteindelijk, en het donker genoeg wordt om de lampen aan te zetten, wordt het dan niet weer te licht in huis zodat hij de lampen weer uit wil doen? Of moet ik zo'n sensor juist buiten hangen? Hier blijf ik zelf ook een beetje hangen.
8. Ik heb nog een ip cam liggen, kan ik de bewegingsdetectie en donkerdetectie daarvan kapen en gebruiken in Domoticz?
  1. Nee. Je hebt wel de ABST-604 schemersensor die je kunt combineren met dit script. Die opzet heb ik nu, maar ik ga zelf een lux-sensor bouwen (MySensors). Sommige verlichting wil ik eerder aan hebben dan andere, maar dat is nu niet mogelijk omdat ik alleen de overgang van licht > donker via die ABST-604 krijg.
  2. Ja, zie webshop KlikAanKlikUit (als je die route wilt nemen) voor inbouwzender (achter schakelaar) en inbouwontvanger (in centraaldoos/lamp inbouwen)
  3. Ja, die inbouwzender stuurt aan/uit signaal
  4. Je zou een inbouwbeweginssensor wellicht kunnen ombouwen met een KlikAanKlikUit inbouwzender, wordt het een stuk universeler van. Meeste is batterijen inderdaad, niet heel groot aanbod.
  5. Nope, niet dat ik weet. 433Mhz spul is vaak wat simpeler qua features.
  6. Meestal hebben ze een instelbare timer
  7. Handigste is om hem het licht van buiten te laten meten. Maar volgens mij werkt het ook nog best redelijk als je hem gewoon in de kamer hebt. Je verlichting in de kamer geeft minder lux dan de zon, dus het 'pingpongen' omdat hij licht ziet wat hij zelf heeft aangezet zal meevallen gok ik.
  8. Zou kunnen, als je een URL kan aanroepen vanaf de camera, dan kun je een virtuele switch aanroepen. Maar ik vraag mij af hoe betrouwbaar dat is.
Als je het budget er voor hebt is Z-wave fantastisch, maar met 433Mhz kom je ook een heel eind. Sommige dingen zijn ook minder kritisch dan andere zaken. Als ik van m'n 433Mhz temperatuursensor 2 minuten geen waardes binnenkrijg, so what? 433Mhz ontvangers die soms een schakeling missen kun je ondervangen door voor kritische zaken (licht uitzetten bij weggaan van huis) het signaal gewoon 3x te sturen met een paar seconden ertussen telkens. Bij mij gaat het op die manier prima, heb eigenlijk zelden dat een lamp o.i.d. niet reageert.

[ Voor 6% gewijzigd door ThinkPad op 11-08-2015 08:46 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
CRXDelSol schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 23:01:
[...]

Qua batterijen, is dat een grote issue? Sommige sensoren zijn zo ontzettend low-powered dat ze maanden lang kunnen met een enkele knoopcel. (LoFi).
Maar bedraad kan in feite ook op GPIO pins.
stel ze gaan 1 jaar mee, dan zit je toch elke 2 weken een batterij te wisselen... als ze redelijk ongelijk lopen (lijkt me logisch want sommige deuren/ramen vaker open = meer verbruik)

en dat bij wijze van 40 jaar lang... kun je beter eenmalig kabels trekken..

maar wordt een lange termijn project denk ik:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22-09 14:17
kraades schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 08:40:
Ik zeg niet dat zwave niet beter is, maar in mijn situatie werkt 433 MHz kaku, sensoren e.d. prima. Ik heb nog geen schakeling gemist. Ik heb wel de rfxtrx antenne vervangen.
Schakelaars enz zou ik niet met 433 doen. Ik ontvang nu zelfs andermans Elro schakel contacten die ik in feite kan bedienen .. Probleemloos door Domoticz opgepikt. Weet niet of KaKu beter beveiligd is oid.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • UltraSub
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 01-09 22:45
trekker22 schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 09:14:
[...]

stel ze gaan 1 jaar mee, dan zit je toch elke 2 weken een batterij te wisselen... als ze redelijk ongelijk lopen (lijkt me logisch want sommige deuren/ramen vaker open = meer verbruik)

en dat bij wijze van 40 jaar lang... kun je beter eenmalig kabels trekken..

maar wordt een lange termijn project denk ik:
En toch. Ik dacht ook dat het drama zou worden. Weet niet hoe nauwkeurig de batterijweergave van domoticz en de sensoren zijn, maar hier al 4 maanden een deursensor op de voordeur die veel gebruikt wordt. 93%. Een Fibaro oog buiten op de oprit. 2 maanden in de garage en nu alweer 2 maanden op de oprit. 92%
Looking good so far. Als dat het verbruik is maal ik er niet om.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
UltraSub schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 09:53:
[...]

En toch. Ik dacht ook dat het drama zou worden. Weet niet hoe nauwkeurig de batterijweergave van domoticz en de sensoren zijn, maar hier al 4 maanden een deursensor op de voordeur die veel gebruikt wordt. 93%. Een Fibaro oog buiten op de oprit. 2 maanden in de garage en nu alweer 2 maanden op de oprit. 92%
Looking good so far. Als dat het verbruik is maal ik er niet om.
ok valt misschien toch mee dus.

heb je die nieuwe fibaro sensors die je mooi in het kozijn kan wegwerken?
verder is het wel nogal prijzig. en helaas op bovenverdieping/zolder ook nog geen bedrade z-wave schakelaars/sensors dus denk ook geen routing (dik beton plafond)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • UltraSub
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 01-09 22:45
Heeft Fibaro die ook dan? Dacht dat dat Aeotec was. Anyway, heb ik bewust niet genomen. Geen zin om te boren en onze er iedere keer bij batterij vervangen weer uit te halen. Blijkt dat batterijverbruik wel mee valt dus. Wellicht vervang ik ze nog wel een keer en verhuizen de huidige naar de bovenverdieping.
Maar dat boren ben ik niet kapot van. Gewoon geen zin in. :)

Over prijzig, duur is het niet, is zijn geld wel waard. Die 433 ben ik echt niet kapot van. Ik wil gewoon twee-weg verkeer. Anders vind ik het persoonlijk niks ;)

[ Voor 18% gewijzigd door UltraSub op 11-08-2015 10:05 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • arjandijk162
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 12-09 11:51
Grote voordeel aan Zwave multisensoren is naast dat ze zowel temp/lux/beweging doen, dat je de gevoeligheid kan instellen en de vertraging. Ik heb goede 433 Pirs, maar het is handig om wat preciezer te kunnen regelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • UltraSub
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 01-09 22:45
Dat dus ook inderdaad. En ik vind ze doorgaans gewoon ook mooier gestyled.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 15-09 14:44
CRXDelSol schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 09:47:
[...]

Schakelaars enz zou ik niet met 433 doen. Ik ontvang nu zelfs andermans Elro schakel contacten die ik in feite kan bedienen .. Probleemloos door Domoticz opgepikt. Weet niet of KaKu beter beveiligd is oid.
Dat is inderdaad een nadeel. Als er iemand in de buurt is die signalen oppikt en hierbij aan de gang gaat dan heb je een probleem. Kaku is niet beveiligd...

Is er overigens een Z-wave leverancier die een even breed aanbod heeft als het klik aan klik uit assortiment?

Praktisch
Wat zou bv. een alternatief kunnen zijn voor een:
Schakelaar: (ontvanger)
http://www.klikaanklikuit...bouw-schakelaar-acm-1000/
Wandschakelaar: (zender)
http://www.klikaanklikuit...wandschakelaar-awst-8801/

[ Voor 17% gewijzigd door technorabilia op 11-08-2015 10:52 ]

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
arjandijk162 schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 10:05:
Grote voordeel aan Zwave multisensoren is naast dat ze zowel temp/lux/beweging doen, dat je de gevoeligheid kan instellen en de vertraging. Ik heb goede 433 Pirs, maar het is handig om wat preciezer te kunnen regelen.
maar die kun je toch niet inzetten als een deursensor voor een alarm lijkt me?

Acties:
  • 0 Henk 'm!
kraades schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 10:49:
[...]
Dat is inderdaad een nadeel. Als er iemand in de buurt is die signalen oppikt en hierbij aan de gang gaat dan heb je een probleem. Kaku is niet beveiligd...
[...]
Dan moet diegene al een RFXCOM of vergelijkbaar hebben, met een normale KaKu remote kun je niet echt lopen trollen omdat jouw ontvangers daar niet op reageren (zijn immers niet gepaired met de remote van de grapjas). In de praktijk valt het risico dus wel mee ;)

Voor Z-Wave kun je bij www.robbshop.nl kijken, die heeft een ruim aanbod. Niet altijd goedkoopste overigens ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • arjandijk162
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 12-09 11:51
trekker22 schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 11:07:
[...]

maar die kun je toch niet inzetten als een deursensor voor een alarm lijkt me?
Zwave is prima in te zetten als alarm. Dat doet Fibaro ook met zijn systeem. Domoticz is wat minder ingericht als alarm

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
arjandijk162 schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 11:23:
[...]

Zwave is prima in te zetten als alarm. Dat doet Fibaro ook met zijn systeem. Domoticz is wat minder ingericht als alarm
nee maar zo'n multisensor, dat werkt toch niet echt als een deurcontact?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • UltraSub
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 01-09 22:45
Als daar wat meer ontwikkeling in zou worden gestoken zou ik erg blij van worden. Nu zelf met een simpel lua script gedaan, en werkt maar is wel erg basic zo.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
zie dat aeon die verzonken sensors heeft.

maar die van fibaro lijkt me toch interessant, kunt ook een kleur kiezen die niet zo opvalt. en ongeveer 2 jaar levensduur is wel te overzien.

werkt dit ook met een raam die zowel een kiep stand en een normale stand heeft, dan heb je er toch geen 2 per raam nodig?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • arjandijk162
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 12-09 11:51
trekker22 schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 11:27:
[...]

nee maar zo'n multisensor, dat werkt toch niet echt als een deurcontact?
De deursensor doet ook meerdere dingen dus zou je multisensor kunnen noemen.

Als het gaat over een multisensor gaat het meestal over een PIR met meerdere functies. Deurcontact is er daar meestal niet een van.


Maar om het extra verwarrend te maken zijn er wel PIRs met deursensor.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22-09 14:17
ThinkPadd schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 11:19:
[...]

Dan moet diegene al een RFXCOM of vergelijkbaar hebben, met een normale KaKu remote kun je niet echt lopen trollen omdat jouw ontvangers daar niet op reageren (zijn immers niet gepaired met de remote van de grapjas). In de praktijk valt het risico dus wel mee ;)
En toch komt het voor. Vooral nu het steeds populairder wordt. Ik heb een bereik van tenminste 70m. Het gaat heus voorkomen dat iemand in die 70m radius ook met zoiets bezig gaat.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
arjandijk162 schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 11:57:
[...]

De deursensor doet ook meerdere dingen dus zou je multisensor kunnen noemen.

Als het gaat over een multisensor gaat het meestal over een PIR met meerdere functies. Deurcontact is er daar meestal niet een van.


Maar om het extra verwarrend te maken zijn er wel PIRs met deursensor.
ja ik zie dat er meer keuzes zijn.

Installatie filmpje gezien van de fibaro en lijkt me prima ding. Ook eentje per raam nodig.
Ik heb ook 2 naar buiten openslaande tuindeuren. De linker deur is onder in het kozijn vergrendeld en kun je alleen ontgrendelen als de rechterdeur ook open is. Heb ik dan ook maar 1 sensor nodig denk ik?

ook gezien dat je op bv een badkamer/wc ook leuke dingen kan doen met lampen aandoen als je op de deur een sensor plakt. Maarja moet je wel aanwennen altijd de badkamer deur ook echt te sluiten...

EDIT dat badkamer kun je net zo leuk doen met een motion/lux sensor. Die laatste Fibaro motion sensor (dat 44mm kattenoog) werkt die beetje op batterij of kan die ook via usb gevoed worden?

[ Voor 7% gewijzigd door trekker22 op 11-08-2015 12:30 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 15-09 14:44
CRXDelSol schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 12:02:
[...]

En toch komt het voor. Vooral nu het steeds populairder wordt. Ik heb een bereik van tenminste 70m. Het gaat heus voorkomen dat iemand in die 70m radius ook met zoiets bezig gaat.
Ik sluit het in de toekomst ook niet uit.
Je kunt niet in Domoticz i.g.v. een switch status wijziging laten controleren of er een bijbehorend lokaal rfxcom signaal is verstuurd? Zo nee, dan actie. Switch terugzetten?

Edit:
Dan werken je lokale zenders anders dan de rfxcom natuurlijk ook niet meer.
Het gaat meer om het idee...

[ Voor 9% gewijzigd door technorabilia op 11-08-2015 12:31 ]

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • grote_oever
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 22-09 22:53
CRXDelSol schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 12:02:
[...]

En toch komt het voor. Vooral nu het steeds populairder wordt. Ik heb een bereik van tenminste 70m. Het gaat heus voorkomen dat iemand in die 70m radius ook met zoiets bezig gaat.
Mijn buren zijn, waar ik later pas achter kwam toen ik starte met de rfxcom, zeer actief met domotica. Alles op 433mhz en dat komt mij eigenlijk best wel goed uit. Ik heb nu extra een windmeter. Ook de temperatuur van de diepvries kan ik uitlezen. Ook zie ik welk moment ze thuis komen 's avond, want dan gaat het ligt aan en dat vangt mij rfxcom keurig op. Ik wil bijna naar hun toegaan om aan te geven dat ze de diepvries te koud hebben staan :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • R3m3d7
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 20-09 16:35
grote_oever schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 13:05:
[...]


Mijn buren zijn, waar ik later pas achter kwam toen ik starte met de rfxcom, zeer actief met domotica. Alles op 433mhz en dat komt mij eigenlijk best wel goed uit. Ik heb nu extra een windmeter. Ook de temperatuur van de diepvries kan ik uitlezen. Ook zie ik welk moment ze thuis komen 's avond, want dan gaat het ligt aan en dat vangt mij rfxcom keurig op. Ik wil bijna naar hun toegaan om aan te geven dat ze de diepvries te koud hebben staan :)
Wow, ik geloof dat ik zonet even heb besloten het hele 433mhz maar te laten voor wat het is.
Ik ging juist wat meer die kant op omdat ik hier in het verleden veel slechte dingen over open zwave las.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 15-09 14:44
Maar kun je Domoticz niet laten signaleren dat het signaal van een andere rfxcom komt?
(beste wat je kunt doen is terugschakelen maar dat lijkt mij ook afdoende/beter dan niets)

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bikermouse
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 13-07 21:47
amauer schreef op maandag 10 augustus 2015 @ 22:05:
[...]
rs-485, rs-232, ethernet... geen directe voorkeur :) Het zou mooi zijn als je de huidige status, informatie van de sensoren e.d. uit kan lezen.
Ikzelf heb een alarmsysteem van Alphavision. Dat gebruikt RS-485 om met het bedieningspaneel en uitbreidingsmodules te communiceren. Via die bus is ie dus helemaal bestuurbaar. Als je het protocol wat daarover gaat kunt opvangen in een RPI (er zijn interfaces beschikbaar) kun je er dus alles mee doen.
Ik kan helaas niet voldoende programmeren om zoiets aan de praat te krijgen.

Ik heb het alarmsysteem daarom zo gepgrogrammeerd dat het naar bepaalde inputs kijkt om zones te activeren/deactiveren, en andersom via de outputs ("0" of "1") aangeeft of een zone "disarmed", "armed" of "alarm" geeft. Die poorten zijn gekoppeld aan de GPIO-poorten van de Domoticz RPI. Je kunt zo het alarmsysteem dus besturen/bekijken alsof je het bedieningspaneel ziet.

Werkt prima, maar ben er achter dat er een bug in Domoticz lijkt te zitten dat hij zaken mist als er meer dan 1 input tegelijkertijd van status veranderd. Zie ook mijn eerdere post.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wackidth
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 22-06-2024
grote_oever schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 13:05:
[...]


Mijn buren zijn, waar ik later pas achter kwam toen ik starte met de rfxcom, zeer actief met domotica. Alles op 433mhz en dat komt mij eigenlijk best wel goed uit. Ik heb nu extra een windmeter. Ook de temperatuur van de diepvries kan ik uitlezen. Ook zie ik welk moment ze thuis komen 's avond, want dan gaat het ligt aan en dat vangt mij rfxcom keurig op. Ik wil bijna naar hun toegaan om aan te geven dat ze de diepvries te koud hebben staan :)
Je ziet toch wel of de buren thuis zijn of niet. Dus zie het probleem niet.
Je moet alleen geen ruzie krijgen.

Heb Kaku en zwave. Heb nog geen schakeling gemist op Kaku. En zwave.... Tja. Het is veiliger misschien maar way overpriced als je het mij vraagt.

Maar moet wel zeggen dat mijn Qubino dimmers de led verlichting inderdaad mooi en fijn dimt.

[ Voor 5% gewijzigd door wackidth op 11-08-2015 13:54 ]

.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JaymzHetfield
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 19-04 14:57
Ik heb een afzuigkap (plafondmodel) met afstandbediening. Met deze afstandbediening zet je het ding aan/uit, harder/zachter, kun je de nacirculatie aanzetten en de ingebouwde verlichting aan/uit zetten. Een sticker op de afstandbediening geeft aan dat het ding op 433 MHz werkt. De RFXCOM firmware kent die afzuigkap echter (nog) niet...

De afzuigkap uit het plafond trekken en en naar de mensen van RFXCOM opsturen is niet echt een optie. Kan ik op de één of andere manier de ruwe signalen onderscheppen en naar de ontwikkelaar van de firmware sturen om ondersteuning van dit apparaat mogelijk te maken?

Metal up your ass


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
Wie heeft er een permanente tablet hangen voor Domoticz en kan aangeven of die bevalt en welk type.

Heb net 5 Fibaro deur/raam sensors besteld en wil dan ook gaan werken met een permanente tablet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • janne_nl
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 08:48
Ik heb een permanente tablet hangen voor Domoticz. Een Archos 70c, was toen iets van 50 euro bij de Mediamarkt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!
JaymzHetfield schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 14:01:
[...]
De afzuigkap uit het plafond trekken en en naar de mensen van RFXCOM opsturen is niet echt een optie. Kan ik op de één of andere manier de ruwe signalen onderscheppen en naar de ontwikkelaar van de firmware sturen om ondersteuning van dit apparaat mogelijk te maken?
Je hebt het 'RFXmngr' programma voor Windows wat je kunt downloaden. RFXCOM even aansluiten op de PC en dan hopen dat hij wat oppikt. Wel even 'undec on' aanvinken zodat hij zoveel mogelijk oppikt.
Mocht hij dan nog niks opvangen dan kun je de remote opsturen naar RFXCOM, heb ik laatst ook met een temperatuursensor gedaan waarvoor toen nieuwe RFXCOM firmware is gemaakt. Als je geluk hebt krijgen zij hem aan de praat en rollen ze nieuwe firmware voor de RFXCOM uit.
trekker22 schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 14:08:
Wie heeft er een permanente tablet hangen voor Domoticz en kan aangeven of die bevalt en welk type.
[...]
Ik: ThinkPadd in "Domoticz - Open source domotica systeem"
Een Colorfly E708 Q1 Android tablet uit China, 55 euro. Maar is niet meer leverbaar. Ik draai er de 'frontpage.html' pagina op, zie het Domoticz forum.
Maar volgens mij voldoet elke tablet wel. Hij hangt bij mij permanent aan de lader, dus accuduur maakt niet uit. Als het ding niet extreem traag is en een beetje redelijk scherm (kleuren + resolutie) heeft ben je er al. Kruidvat e.d. hebben ook nog wel eens goedkope tablets.

[ Voor 3% gewijzigd door ThinkPad op 11-08-2015 15:21 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • grote_oever
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 22-09 22:53
wackidth schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 13:41:
[...]


Je ziet toch wel of de buren thuis zijn of niet. Dus zie het probleem niet.
Je moet alleen geen ruzie krijgen.
Ja, dat zie je wel of de lampen aangaan. Maar ik zie bv nu dat vannacht om kwart over twee de lichtschakelaar is aangegaan. Kennelijk is de buurjongen weergekomen van stappen. We hebben ook geen ruzie met de buren, maar je kunt wel zien wat er gebeurt bij de buren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • renedis
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 22-07 10:05
JaymzHetfield schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 14:01:
Ik heb een afzuigkap (plafondmodel) met afstandbediening. Met deze afstandbediening zet je het ding aan/uit, harder/zachter, kun je de nacirculatie aanzetten en de ingebouwde verlichting aan/uit zetten. Een sticker op de afstandbediening geeft aan dat het ding op 433 MHz werkt. De RFXCOM firmware kent die afzuigkap echter (nog) niet...

De afzuigkap uit het plafond trekken en en naar de mensen van RFXCOM opsturen is niet echt een optie. Kan ik op de één of andere manier de ruwe signalen onderscheppen en naar de ontwikkelaar van de firmware sturen om ondersteuning van dit apparaat mogelijk te maken?
Als het een Novy is, probeer dan eens een ander kanaal?

YouTube: Frequentie wijzigen afstandsbediening Novy dampkap

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
Ok tablet dus vooral goed snel scherm dus.
Wil er ook best 100 euro voor uit tellen, moet ook paar jaar meegaan.

Dat met motion sensor aanspringen is dat leuk werkbaar te maken of gewoon met 1 swipe / homebutton meteen activeren? Wil er ook alarm panel op draaien dan wil je niet dat die hapert :)
En beetje stylish ding voor de WAF :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bas Post
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 10:15
Ik heb een vraagje, ik zou het volgende willen weten, ik heb een virtuele schakelaar voor een Samsung Smart Tv die met een python ping script checked of deze aan staan. Na 23:15 moet met een interval van 1 minuut gecheckt worden of deze virtuele schakelaar "off" is, oftewel tv is uit. Zo ja, dan moet "Group Sfeerlicht" uit geschakeld worden.
Nu mijn vraag, is het mogelijk om vanaf een tijd, dus na 23:15 voor een uur lang met een interval van een x-aantal minuten op een status te controleren, liefst met Blockly.

BP on the move!!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22-09 14:17
kraades schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 13:35:
Maar kun je Domoticz niet laten signaleren dat het signaal van een andere rfxcom komt?
(beste wat je kunt doen is terugschakelen maar dat lijkt mij ook afdoende/beter dan niets)
Hoe doe je dat dan als je bijvoorbeeld een muur schakelaar hebt, die je handmatig schakelt? Of je KaKu systeem ook bedient met afstandsbediening?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
Meets te 7" tablets heb been 1024x600 resolutie. Hoe ervaren jullie dat?
Of toch een 8" met 1280x800?

Deze bv klinkt wel aardig:
pricewatch: Asus Memo Pad 7 (ME176C) 16GB Geel

Moet je rekening houden met android versie of moet te voorzien kunnen worden van custom rom??

EDIT
die tablet maar gewoon besteld :)

[ Voor 5% gewijzigd door trekker22 op 11-08-2015 15:49 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 15-09 14:44
CRXDelSol schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 15:11:
[...]

Hoe doe je dat dan als je bijvoorbeeld een muur schakelaar hebt, die je handmatig schakelt? Of je KaKu systeem ook bedient met afstandsbediening?
Niet, je moet idd via Domoticz schakelen.
Maar ik doe toch al 99% met de telefoon dus voor mij zou het wel een aardige "oplossing" zijn.
Ach, ik vraag mij af of het kan...

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22-09 14:17
kraades schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 12:30:
[...]


Ik sluit het in de toekomst ook niet uit.
Je kunt niet in Domoticz i.g.v. een switch status wijziging laten controleren of er een bijbehorend lokaal rfxcom signaal is verstuurd? Zo nee, dan actie. Switch terugzetten?

Edit:
Dan werken je lokale zenders anders dan de rfxcom natuurlijk ook niet meer.
Het gaat meer om het idee...
Ander probleem, dan sluit je RFXCOM helemaal niet uit. Jouw RFXCOM luistert ook naar andermans signalen. Als iemand anders een uit-commando stuurt op mijn devices, ontvangt RFXCOM m dus, en zal dit doorsturen aan Domoticz, waarop Domoticz de locale RFXCOM zal gebruiken om het uit-signaal naar de schakelaar te sturen. Hmm .. Inception ..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22-09 14:17
kraades schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 15:21:
[...]


Niet, je moet idd via Domoticz schakelen.
Maar ik doe toch al 99% met de telefoon dus voor mij zou het wel een aardige "oplossing" zijn.
Ach, ik vraag mij af of het kan...
Ja oké. Maar met oog op de toekomst, stel jij wilt straks schakelaars hebben aan de muur, zodat alle laste lampen in huis ook remote te bedienen zijn, wil jij die niet uitsluiten. Want je wilt als je naar beneden loopt, en tel vergeet, ook met de hand licht aan kunnen doen. (Of hele huis voltrappen met PIR's :-))

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JaymzHetfield
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 19-04 14:57
Het is een Wave (kan me vaag iets herinneren dat het eigenlijk een Italiaanse product zou zijn):
http://www.wavedesign.nl/producten/plafond/plafond-unit.htm

Bedankt voor jullie tips. Ik ga eens even met RFXmgr aan de slag.

Metal up your ass


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • grote_oever
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 22-09 22:53
trekker22 schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 15:19:
Meets te 7" tablets heb been 1024x600 resolutie. Hoe ervaren jullie dat?
Of toch een 8" met 1280x800?

Deze bv klinkt wel aardig:
pricewatch: Asus Memo Pad 7 (ME176C) 16GB Geel

Moet je rekening houden met android versie of moet te voorzien kunnen worden van custom rom??

EDIT
die tablet maar gewoon besteld :)
De meeste hebben hem voorzien hier van een custom rom, maar beste kun je TinkPad, Janne_nl of BizzieBis even vragen. Volgens mij is frontpage.html gewoon te draaien op een normale pad, maar voor bewegingssensoren moet je wel iets met je tab doen.

Waar ik overigens wel benieuwd naar ben, hebben mensen het hier voor elkaar gekregen om de tab de termostaat te laten vervangen? Is het al mogelijk om helemaal de termostaat uit de kamer te halen? Gezien mijn netatmo beter de temperatuur meet in de woonkamer dan mijn termostaat. Enige wat er dan extra moet gebeuren is (in mijn geval) aan/uit apparaat voor de CV-ketel en software die het aan/uit regelt (zonder de CV ketel op hol te laten slaan)

[ Voor 6% gewijzigd door grote_oever op 11-08-2015 16:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • technorabilia
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 15-09 14:44
CRXDelSol schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 15:21:
[...]

Ander probleem, dan sluit je RFXCOM helemaal niet uit. Jouw RFXCOM luistert ook naar andermans signalen. Als iemand anders een uit-commando stuurt op mijn devices, ontvangt RFXCOM m dus, en zal dit doorsturen aan Domoticz, waarop Domoticz de locale RFXCOM zal gebruiken om het uit-signaal naar de schakelaar te sturen. Hmm .. Inception ..
Hmm, je hebt gelijk. Dan wordt het wel lastig. ;) Bedankt voor het meedenken...

👉🏻 Blog 👈🏻


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • new_guy
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 10:22
Ik maakt vast een gigantische denkfout.
Vandaag een Aeon USB Adapter GEN5 gekocht.

Pi2 uitgezet, stick er in, Pi2 aan.

Nou dacht ik http://www.vesternet.com/...otes/apnt-85#.VcobkCaqoft te volgen, vanaf "Configure Domoticz to use the RaZberry" aangezien ik een USB stick heb. Echter, in Domoticz is geen USB poort te selecteren?

- De stick staat vrolijk te knipperen in het rood,blauw, oranje etc, klopt dit?
- Domoticz versie 2.2716
- Gebruik gemaakt van de kant en klare image, dus geen drivers die nog gecompiled moeten worden toch?

Iemand een hint de goeie richting in?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stuntteam
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 10-09 17:18

Stuntteam

RFLink Gateway Development

JaymzHetfield schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 14:01:
De afzuigkap uit het plafond trekken en en naar de mensen van RFXCOM opsturen is niet echt een optie. Kan ik op de één of andere manier de ruwe signalen onderscheppen en naar de ontwikkelaar van de firmware sturen om ondersteuning van dit apparaat mogelijk te maken?
Dat zou met de RFLink wel kunnen..

-=# RFLink Gateway Development Team #=-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
new_guy schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 18:09:
Ik maakt vast een gigantische denkfout.
Vandaag een Aeon USB Adapter GEN5 gekocht.

Pi2 uitgezet, stick er in, Pi2 aan.

Nou dacht ik http://www.vesternet.com/...otes/apnt-85#.VcobkCaqoft te volgen, vanaf "Configure Domoticz to use the RaZberry" aangezien ik een USB stick heb. Echter, in Domoticz is geen USB poort te selecteren?

- De stick staat vrolijk te knipperen in het rood,blauw, oranje etc, klopt dit?
- Domoticz versie 2.2716
- Gebruik gemaakt van de kant en klare image, dus geen drivers die nog gecompiled moeten worden toch?

Iemand een hint de goeie richting in?
USB stick? Kan me niet herinneren dat ik die procedure moest volgen.

Stick erin en kwam vanzelf bij de Hardware tab erbij.
Zoek ook ff op persistent USB.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BounceMeister
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
new_guy schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 18:09:
Ik maakt vast een gigantische denkfout.
Vandaag een Aeon USB Adapter GEN5 gekocht.

Pi2 uitgezet, stick er in, Pi2 aan.

Nou dacht ik http://www.vesternet.com/...otes/apnt-85#.VcobkCaqoft te volgen, vanaf "Configure Domoticz to use the RaZberry" aangezien ik een USB stick heb. Echter, in Domoticz is geen USB poort te selecteren?

- De stick staat vrolijk te knipperen in het rood,blauw, oranje etc, klopt dit?
- Domoticz versie 2.2716
- Gebruik gemaakt van de kant en klare image, dus geen drivers die nog gecompiled moeten worden toch?

Iemand een hint de goeie richting in?
Ik heb geen praktijkervaring, maar een RaZberry zet je direct op de gpio van een Raspberry Pi en zo'n Aeon Labs stick zit op USB. Ik kan me voorstellen dat als je Razberry kiest, dat hij dan niet op USB zoekt.
Maar nogmaals, ik heb er zelf geen ervaring mee.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
new_guy schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 18:09:
[...]
Iemand een hint de goeie richting in?
Wat zegt:

dmesg | grep attached
als je dat uitvoert via SSH ?
Wellicht heeft hij toch niet de goede drivers aan boord voor de stick.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • new_guy
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 10:22
Het is nog makkelijker.. /dev/ttyACM0 it is.
Ook na een herstart blijft de usb stick hier op beschikbaar.

Nu de eerste Fibaro Wallplug toevoegen :-)

Thanks all!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stuntteam
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 10-09 17:18

Stuntteam

RFLink Gateway Development

Zwave is prima in te zetten als alarm. Dat doet Fibaro ook met zijn systeem. Domoticz is wat minder ingericht als alarm
Tja.. dan moet je wellicht eens lezen over zwave hacks...

-=# RFLink Gateway Development Team #=-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
Fibaro deur sensors besteld maar iemand ervaring met naar buiten draaiende deur?
Waar plak ik dan die sensor?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DRuw
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 18-08 20:36

DRuw

Bacardi Bat on Ice:)

die kunnen dan toch gewoon aan de binnenkant? (snap denk ik je vraag niet helemaal)

Deze signature is om volstrekt onduidelijke redenen verwijderd. PVOutput


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
DRuw schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 19:50:
die kunnen dan toch gewoon aan de binnenkant? (snap denk ik je vraag niet helemaal)
nou bij een binnendraaiende deur die precies in het kozijn valt, dan plak de sensor en magneet precies boven elkaar.

echter bij buitendeur die niet geheel in kozijn valt, dan moet ik de sensor in het kozijn plakken en magneet op de deur. Dan staan ze zeg maar haaks op elkaar. Of boeit dat niet omdat het een magneet is.... |:( Dus ik denk dat ik te moeilijk denk :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kenhas
  • Registratie: Oktober 2006
  • Nu online
Nadat mijn Raspberry min of meer de geest gegeven heeft, ben ik dan maar overgeschakeld op een NUC (met Windows 8 ) die ik nog liggen had. Clean install en enkel Domoticz er op.

Maar ik als ik dan bij Devices ga kijken zie ik dit:
Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/Jgkbkrj.png

Maar als ik dan bij Hardware ga kijken, zie ik dit
Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/dvF4LjW.png

Waar zouden die zwave toestanden uit het eerste screenshot vandaan komen ?

2x Marstek Venus E 5.12 v153 - CT003 V117 - BMS 213 en 215


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Dat lijken me de ZWave nodes die nog bekend zijn op je stick.

¯\_(ツ)_/¯


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BounceMeister
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
Ik wil net de RFlink in elkaar gaan zetten, maar het valt me op dat er nergens staat hoe je dat ding precies in elkaar moet solderen.
Ik heb wat plaatjes opgezocht waar ik wel verder mee kan, maar het zou handig zijn als er ergens een handleiding staat, zodat ik zeker weet dat ik t precies goed doe.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HEY_DUDE
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 10:59
Ik probeer een script te starten met de on/off actie van een virtuele switch. In de log files vind ik de volgende foutmelding:

code:
1
2
Tue Aug 11 23:58:08 2015 Executing script: /volume1/@appstore/domoticz/scripts/sunset_on.sh
Tue Aug 11 23:58:09 2015 Error: Error executing script command (/volume1/@appstore/domoticz/scripts/sunset_on.sh). returned: 256


Als ik:
code:
1
/volume1/@appstore/domoticz/scripts/sunset_on.sh
run in putty op mijn synology met domoticz dan runt het script gewoon. Waarom lust domiticz hem niet?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • UltraSub
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 01-09 22:45
Stuntteam schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 19:41:
[...]


Tja.. dan moet je wellicht eens lezen over zwave hacks...
Je moet niet onderschatten wat het doel van een alarm is. Dat is niet iemand tegen houden die kost wat kost naar binnen wil. Dat is iemand die probeert of het kan even voorzien van takkeherrie middels sirene en verlichting waarna die het hazenpad kiest. Iemand die zwave gaat hacken was ook binnen gekomen bij een willekeurig ander alarm.
(En ik heb de werkmethode op mijn camera's gezien. Was professioneel en duurde een uur. Meerdere malen binnen. Had ik een sirene gehad was de vogel gevlogen bij eerste openen van de deur.)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BounceMeister
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
Oke, RFLink zit in elkaar, hardware toegevoegd in domoticz en een temperatuursensor wordt ontvangen.
KaKu is een heel ander verhaal. Ik heb na veel proberen een switch toegevoegd, maar wanneer ik die vanuit Domoticz wil schakelen, krijg ik de melding "Error sending switch command, check device/hardware !".
Ook verandert er geen status wanneer ik op de KaKu afstandsbediening iets schakel.

Versies:
Domoticz 2.2563 op Raspberry Pi 2
RFLink_v1.1_r29

Ik gebruik 3 kanalen, de ene wordt gezien als X10, de andere twee als ARC.
Edit:
De X10 lijkt fout, de rest komt uiteindelijk ook als ARC.
Heel af en toe zegt hij dat hij schakelt, maar meestal de genoemde foutmelding.

Edit2:
De temperatuursensor is een TS33C van Conrad, die doet ook luchtvochtigheid, maar dat komt (nog) niet door.

Edit 3:
In domoticz een herstart gedaan en nu krijg ik op diverse browsers alleen nog maar "Domoticz Offline".
Ik had gehoopt dat het wat makkelijker zou gaan. Ik ga nu slapen.

[ Voor 37% gewijzigd door BounceMeister op 11-08-2015 23:45 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • trekker22
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:16
UltraSub schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 23:04:
[...]

Je moet niet onderschatten wat het doel van een alarm is. Dat is niet iemand tegen houden die kost wat kost naar binnen wil. Dat is iemand die probeert of het kan even voorzien van takkeherrie middels sirene en verlichting waarna die het hazenpad kiest. Iemand die zwave gaat hacken was ook binnen gekomen bij een willekeurig ander alarm.
(En ik heb de werkmethode op mijn camera's gezien. Was professioneel en duurde een uur. Meerdere malen binnen. Had ik een sirene gehad was de vogel gevlogen bij eerste openen van de deur.)
Zat ook ff sceptisch te denken voor ik de sensors bestelde maar inderdaad ala je de lampen flink laat knipperen en op de Sonos alarm laat afgaan zit je goed zou je zeggen.
Enige wat ik bedacht: als ze zo'n sensor zien zitten weet je dat ze alleen via het raam te snijden binnen kunnen verder lukt toch vrij weinig?
Zelfs ze komen binnen en proberen een sensor weg te halen dan triggered die lijkt me?

EDIT begonnen met SNMP te draaien op mijn Qnap + Raspberry, draait prima.

Echter als ik virtuele sensors wil aanmaken gaat heel mijn Domoticz over de zeik. Iemand idee wat het kan zijn. Heb al enkele virtuele sensors en dus ook de TestDummy onder Hardware staan.

Klik dan op "Create virtual Sensors" en kies dan het type en dan Ok. en dan blijft die minuten lang hangen.

Heb toch maar 1x die TestDummy nodig om oneindig aantal virtuele sensors te maken?

EDIT2 had kennelijk last van de segmentation faults:
https://www.domoticz.com/...c.php?f=6&t=7184&start=20
toevallig nu geupdate naar 2719, segmentation error is weg en kan ook sensors aanmaken!

EDIT3 stukje verder, maar ik begrijp in dat nas.sh script niet waarom er zoveel quotes om die variablelen staan?

NASIP="'''0.0.0.0'''" # NAS IP Address
PASSWORD="'''SNMP password'''" # SNMP Password
DOMO_IP="'''0.0.0.0'''" # Domoticz IP Address
DOMO_PORT="'''0000'''" # Domoticz Port
NAS_IDX="'''1'''" # Virtual switch NAS STATUS
CPU_TEMP_IDX="'''2'''" # Virtual temerature sensor IDX NAS CPU
HD1_TEMP_IDX="'''3'''" # Virtual temerature sensor IDX HD1
HD2_TEMP_IDX="'''4'''" # Virtual temerature sensor IDX HD2
HD_REMAIN_IDX="'''5'''" # Virtual temerature sensor IDX HD REMAIN
dan loopt die bij het pingen al vast bij mij?

EDIT4 dat blijkt dus een fout in de wiki pagina te zijn, bij Synology script staat het wel goed! Thinkpad had jij toegang tot de wiki?
https://www.domoticz.com/wiki/NAS_Monitoring

Verder wordt in dat script niet rekening gehouden met als je Domoticz met wachtwoord hebt beveiligd zie deze 2 posts:
probleem uitgelegd (HTTP 401 unauthorized meldingen)
tozzke in "Domoticz - Open source domotica systeem"

oplossing:
tozzke in "Domoticz - Open source domotica systeem"

misschien een aanvulling voor de wiki..

[ Voor 50% gewijzigd door trekker22 op 12-08-2015 00:36 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
HEY_DUDE schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 22:57:
[...]
Tue Aug 11 23:58:09 2015 Error: Error executing script command (/volume1/@appstore/domoticz/scripts/sunset_on.sh). returned: 256
[...]
'256' is permissieproblemen dacht ik. Probeer eens
chmod +x sunset_on.sh

Kijk met WinSCP ook even wie de eigenaar van het script is en verander dit in 'pi' als het nu 'root' is. Mocht het dan niet werken dan kun je de rechten op 0777 zetten via WinSCP.
trekker22 schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 23:25:
[...]
EDIT4 dat blijkt dus een fout in de wiki pagina te zijn, bij Synology script staat het wel goed! Thinkpad had jij toegang tot de wiki?
https://www.domoticz.com/wiki/NAS_Monitoring
[...]
Iedereen die een account heeft op het Domoticz forum mag ook de wiki aanpassen, inloggegevens zijn hetzelfde. Doe je best zou ik zeggen ;) Wel even in de 'Summary' op de bewerkpagina zetten wat je aangepast hebt.

[ Voor 5% gewijzigd door ThinkPad op 12-08-2015 07:32 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kenhas
  • Registratie: Oktober 2006
  • Nu online
M.v.Veelen schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 20:13:
Dat lijken me de ZWave nodes die nog bekend zijn op je stick.
Zouden die dan niet bij de "Nodes" moeten te zien zijn? Heb alle (heb er maar vier) zwave dingetjes handmatig verwijderd uit de stick.

2x Marstek Venus E 5.12 v153 - CT003 V117 - BMS 213 en 215


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BounceMeister
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
Nou, het RFlink avontuur blijft nu hangen op:
"Error: RFLink: Not received anything for more then 15 seconds, restarting..." in de log file van Domoticz.
Ik zit toch echt de hele tijd op de KaKu remotes te klikken.

Edit:
Zou het kunnen liggen aan de Arduino Mega van het Nodo Webshop pakket? Dat is een rev 2 met CH340 chip (zo'n chinees ding). Arduino Mega is inmiddels al bij rev 3 en wellicht dat een originele Atmega16u2 chip beter werkt op een Raspberry Pi?

Arduino opnieuw geflashed, het heeft daarna even gewerkt, maar nu is Domoticz weer "Offline".

Ik krijg wel een beetje m'n twijfels bij het geheel.

[ Voor 50% gewijzigd door BounceMeister op 12-08-2015 09:04 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • b_weijenberg
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 22-06 11:31
JaymzHetfield schreef op dinsdag 11 augustus 2015 @ 14:01:
Ik heb een afzuigkap (plafondmodel) met afstandbediening. Met deze afstandbediening zet je het ding aan/uit, harder/zachter, kun je de nacirculatie aanzetten en de ingebouwde verlichting aan/uit zetten. Een sticker op de afstandbediening geeft aan dat het ding op 433 MHz werkt. De RFXCOM firmware kent die afzuigkap echter (nog) niet...

De afzuigkap uit het plafond trekken en en naar de mensen van RFXCOM opsturen is niet echt een optie. Kan ik op de één of andere manier de ruwe signalen onderscheppen en naar de ontwikkelaar van de firmware sturen om ondersteuning van dit apparaat mogelijk te maken?
De afstandsbediening is voor RFXCOM voldoende dus je kunt je kap laten zitten;-)
De vraag is echter wel of dit een veel gebruikte afzuigkap is. Het toevoegen voor één gebruiker is helaas niet eenvoudig. Het vereist een aanpassing in de RFXtrx firmware maar ook een nieuw device type in Domoticz. Ik denk dat die hier voor een enkele gebruiker dan niet in toegevoegd gaat worden. Zo ondersteunt de RFXtrx433 bijvoorbeeld de Siemens SF01 afzuigkap maar aangezien er weinig gebruikers voor zijn zit dit niet in Domoticz.

Je zou misschien een AOKE relais board met meerdere relais kunnen nemen en die op een afstandsbediening aansluiten. De AOKE relais kan je dan standaard vanuit Domoticz met de RFXtrx433 aansturen. Zie hfdstk 7.8 in de RFXtrx User Guide.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JaymzHetfield
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 19-04 14:57
b_weijenberg schreef op woensdag 12 augustus 2015 @ 09:51:
[...]


De afstandsbediening is voor RFXCOM voldoende dus je kunt je kap laten zitten;-)
De vraag is echter wel of dit een veel gebruikte afzuigkap is. Het toevoegen voor één gebruiker is helaas niet eenvoudig. Het vereist een aanpassing in de RFXtrx firmware maar ook een nieuw device type in Domoticz. Ik denk dat die hier voor een enkele gebruiker dan niet in toegevoegd gaat worden. Zo ondersteunt de RFXtrx433 bijvoorbeeld de Siemens SF01 afzuigkap maar aangezien er weinig gebruikers voor zijn zit dit niet in Domoticz.
De afzuigkap is van een gangbaar merk dat al 17 jaar bestaat en zowel bij diverse keukenwinkels als ook keukenapparatuur webshops wordt verkocht. Bovendien is de kans groot dat als het voor dit ene type werkt, het ook voor de andere types van dit merk werkt.

Heb gisteravond geprobeerd de ruwe signalen op te vangen door de RFXCOM (trx433E) aan mijn laptop te hangen, undec in rfxmgr aan te vinken en de knopjes op de afstandbediening in te drukken... maar helaas zonder succes.

Wellicht is het voor de mensen van RFXCOM interessant om ondersteuning voor dit apparaat te realiseren. Voor hen is het ook weer eens wat anders dan altijd maar die deurbellen, verlichting, magneetsensoren, etc. :) Hoe gaaf is het wel niet als je zelfs je afzuigkap en bijbehorende verlichting in je domotica setup kan opnemen!? 8)

Metal up your ass


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kromme
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 10:37

kromme

Doe hubs slaag in het koffer..

Gezien de prijs wilde ik een RF link aanschaffen. maar als ik zo lees kan ik dus beter meer geld uitgeven. Of heeft iemand dit fatsoenlijk werkend gekregen. moet ik bij aaschaf letten op versies?

Keep it calm...en lek mig de zuk


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MaZZie-D
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 04-09 09:45
Ook ik ben van plan om de RFLink aan te schaffen. Echter wacht ik nog op 868Mhz ondersteuning (of is deze er later aan toe te voegen?)
Momenteel heb ik Domoticz op mijn Synology nas draaien i.c.m. de homewizard. Ik verwacht met de RFLink alles wat stabieler te krijgen dan ik nu met de homewizard heb. Deze heeft meestal zo een 10 seconde vertraging bij het aanzetten van de lampen. (Uitzetten gaat wel altijd direct)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BounceMeister
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
De rflink is in principe een custom printje waarmee je makkelijk een aurel 433MHz transceiver en een nrf24l01 2,4GHz transceiver op een arduino mega kan aansluiten. De transceivers zitten er bij.
Ik heb op dat printje (ik heb v1.0 gisteren ontvangen) geen plek gezien voor een 868MHz transceiver, maar die zou (in mijn geval) eventueel later direct op de Arduino Mega gezet kunnen worden. Ze zullen dan wel een nieuwe versie van het printje maken, en de software uitbreiden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kix@$$
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 22-09 20:23
Ik heb Domoticz nu gekoppeld aan de Essent E-Thermostaat, en de temperatuur instellen moet nu onder het kopje Overige. Zou deze niet onder Schakelaars moeten staan, want hij kan nu ook niet geregeld worden via bijv. Homebridge.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stuntteam
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 10-09 17:18

Stuntteam

RFLink Gateway Development

kromme schreef op woensdag 12 augustus 2015 @ 11:00:
Gezien de prijs wilde ik een RF link aanschaffen. maar als ik zo lees kan ik dus beter meer geld uitgeven. Of heeft iemand dit fatsoenlijk werkend gekregen. moet ik bij aaschaf letten op versies?
Het werkt fatsoenlijk!
MaZZie-D schreef op woensdag 12 augustus 2015 @ 11:23:
Ook ik ben van plan om de RFLink aan te schaffen. Echter wacht ik nog op 868Mhz ondersteuning (of is deze er later aan toe te voegen?)
Ja, is later toe te voegen.
BounceMeister schreef op woensdag 12 augustus 2015 @ 08:40:
Nou, het RFlink avontuur blijft nu hangen op:
"Error: RFLink: Not received anything for more then 15 seconds, restarting..." in de log file van Domoticz.
Ik zit toch echt de hele tijd op de KaKu remotes te klikken.
Mail even naar frankzirrone@gmail.com voor support..

-=# RFLink Gateway Development Team #=-


Acties:
  • +1 Henk 'm!
Stuntteam schreef op woensdag 12 augustus 2015 @ 11:49:
[...]
Mail even naar frankzirrone@gmail.com voor support..
Of Domoticz forum: RFLink Gateway , dan hebben anderen er later e.v.t. ook nog wat aan.

[ Voor 7% gewijzigd door ThinkPad op 12-08-2015 11:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MaZZie-D
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 04-09 09:45
Dan ga ik hem van de week bestellen en hopelijk werkend krijgen i.c.m. de Synology

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kromme
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 10:37

kromme

Doe hubs slaag in het koffer..

Dus als ik deze 3 onderdelen bestel kan ik vooruit?
Tranciever
Reciever
Bordje
Ik ben nieuw in dit hele verhaal, wil hier graag mee hobby-en maar er is zoveel te krijgen en ook zoveel namaak.

Keep it calm...en lek mig de zuk


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BounceMeister
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
kromme schreef op woensdag 12 augustus 2015 @ 12:16:
Dus als ik deze 3 onderdelen bestel kan ik vooruit?
Tranciever
Reciever
Bordje
Ik ben nieuw in dit hele verhaal, wil hier graag mee hobby-en maar er is zoveel te krijgen en ook zoveel namaak.
Kijk hier even:
http://www.nodo-shop.nl/nl/21-rflink-gateway
Dan heb je het gelijk compleet met de juiste onderdelen.

[ Voor 4% gewijzigd door BounceMeister op 12-08-2015 12:54 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Stuntteam
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 10-09 17:18

Stuntteam

RFLink Gateway Development

kromme schreef op woensdag 12 augustus 2015 @ 12:16:
Dus als ik deze 3 onderdelen bestel kan ik vooruit?
Tranciever
Reciever
Bordje
Ik ben nieuw in dit hele verhaal, wil hier graag mee hobby-en maar er is zoveel te krijgen en ook zoveel namaak.
Je hebt minimaal nodig: een Arduino Mega
Een 433 Mhz RF ontvanger en een 433 Mhz RF zender (of een 433 Mhz Tranceiver)
Je hebt alleen een Aurtel ontvanger staan.. dit is een vrij prijzige. Deze heeft wel een zender erbij in en is goedkoper. Maar je kan ook een SYN480 vie ebay aanschaffen en de zender uit een goedkoop chinees setje pakken.. dan ben je voor een euro of 3 a 4 klaar.
Kijk hier voor tips mbt zenders/ontvangers: http://www.nemcon.nl/blog2/2015/07/aa
De 2.4 GHz transceiver is op dit moment nog niet direct nodig, kan je later toevoegen. Support voor 2.4ghz komt nog. We moeten eerst aan de slag met sensoren enz. :)

[ Voor 15% gewijzigd door Stuntteam op 12-08-2015 14:04 ]

-=# RFLink Gateway Development Team #=-


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Kenhas schreef op woensdag 12 augustus 2015 @ 07:58:
[...]

Zouden die dan niet bij de "Nodes" moeten te zien zijn? Heb alle (heb er maar vier) zwave dingetjes handmatig verwijderd uit de stick.
Waarom begin je niet met een volledige reset van de stick? De nodes daarna opnieuw toevoegen en dan eens kijken wat je te zien krijgt.

¯\_(ツ)_/¯

Pagina: 1 ... 97 ... 108 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Voor je je vraag stelt, lees eerst de topicstart eens door om te kijken of je vraag daar wellicht al in staat.

  • De changelog van Domoticz updates (commits) vind je op de GitHub repo.
  • Ook is er een Domoticz wiki
  • En een eigen Domoticz forum
  • Lees ook de Domoticz handleiding eens door