Hallo allen,
Ook ik heb de knoop doorgehakt en een tweede raspberry pi erbij gekocht om mijn inhuis elektra te automatiseren.hierbij heb ik een rfxcom en een razberry board gekocht.
Nu loop ik na toch echt al een paar uur zoeken op verschillende fora op een ogenschijnlijk simpel probleem waar ik niet uit kom.
Domoticz loop in de webserver en is goed te bereiken, heb de rfxcom toegevoegd bij hardware en deze word ook gevonden onder /dev/ttyusb0 dus tot dusver klopt dit.
Volgende stap devices toevoegen, behalve de moederbord censoren (5) word er niks gevonden.
En ik heb toch een aantal nieuwe serie kaku dimmers en schakelaars in huis.
Dus ik ga terug naar hardware en zie dat alleen "blind T0" geactieveerd staat.
Wanneer ik alle andere activeer (want ik weet niet waar de Kaku onder valt) en ik druk "set mode" word ik terug in het beginscherm gezet/gebracht.
Om dubbel te checken ga ik terug naar hardware en bekijk de modes nog een keer maar deze staat weer terug op "blind T0".
Om uit te sluiten of het aan de Pi ligt heb ik de rfxcom aan mijn laptop aangesloten en rfxcommngr geinstalleerd.
Maar hiermee heb ik het zelfde probleem. op het moment dat ik op set mode klik springt alles weer terug naar hoe het daarvoor stond.
Ik ga ervan uit dat ikzelf nu een major fuck-up maak, maar heb geen idee waar te zoeken.
Hoe krijg ik mijn setje domoticz met rfxcom en kaku dimmers werkend.? en is er ergens een lijstje beschikbaar met iets duidelijker aangegen welk protocol bij wel merk hoort? want heb geen idee of kaku in ARC hoort Lighting4, AC of X10? (of zelfs nog een ander)
alvast bedankt voor de hulp.
ik ga nu maar eens slapen, denk niet dat ik de boel nu nog werkend krijg.
-edit-
Toch nog gelukt. de hele boel spanningsloos gezet en weer aangezet.
Toen ik zag aan het status lampje van de rfxcom dat hij de schakelaars "zag" kon ik het niet laten toch nog even verder te spitten.
Bleek dat ik in deze versie (was gewend aan vele versies terug) de tabbladen nog actief moest zetten en vanuit daaruit kon ik bij de knop leren.
[
Voor 9% gewijzigd door
Verwijderd op 17-01-2015 02:54
]