Ik vrees met grote vreze dat als er een nieuw administratief systeem wordt ingevoerd,dat de facturering van mij gaat veranderen.
Het is wettelijk zo geregeld dat een bedrijf geen boete mag berekenen in de vorm van administratieve kosten,als het enige andere systeem automatische incasso is.
Je hebt geen keuze, het is of automatische incasso, of acceptgiro met 1,50 verhoging.
De rechter heeft bepaald dat dit niet mag, immers een keuze voor een acceptgiro levert gelijk een verhoging op, je keuze wordt dus beboet.
Het mag alleen als er een tweede keuze is,die ook geen geld kost, die is er in de vorm van de digitale nota of finbox.
Je hebt dan:
1. Incasso - gratis.
2. digitale nota/finbox - gratis.
3. acceptgiro a 1,50 ( 18 euro op jaarbasis)
Ik ben hiervoor naar de rechter gestapt ( mijn oom en nicht zijn advocaat en werken bij een groot advocaten kantoor ) en hieruit is de regeling met xms uit voortgekomen, ze sturen me een factuur per mail, die betaal ik binnen een week ( meestal dezelfde dag nog) ze sturen geen accept giro.
Alle grote bedrijven ondersteunen finbox, Ziggo, nuon, mijn zorgverzekeraar,neckermann enz, maar XMS / KPN niet.
De bepaling in de algemene voorwaarden waarin XMS zegt dat betaling alleen per accept van 1,50 kan of anders incasso, is dus strijdig met de wet,en dus niet van toepassing. ( alleen bij degenen die niet geklaagd hebben of naar de rechter zijn gestapt wordt die 1,50 nog gewoon in rekening gebracht)
Ik ben alleen bang dat bij een ander systeem de huidige regeling vervalt en ik weer naar de rechter moet stappen, of xms moet per verzonden factuur/accept 1,50 in mindering brengen zodat het totaal weer gelijk is.
Zo verloor XMS ook al het in rekening brengen van downgrade kosten toen ik van 100 terug naar 50 ging, om de simpele reden dat bij de activering niet stond dat bij terug gaan er kosten in rekening zouden worden gebracht.
Ook hier zijn de algemene voorwaarden van XMS niet conform de wetgeving.
Met een ander geschil bracht XMS 10 of 15 euro administratiekosten in rekening.
daarop heb ik simpelweg gezegd, okay,mijn antwoorden en mijn moeite om e.e.a. tegen te spreken kosten ook geld, dus ik heb XMS een rekening gestuurd van 15 euro,die ze uiteraard niet betaalden.
Als XMS moeite doet kost het geld, als ik moeite doe moet dat gratis.
Gelukkig doet het kantoor waar mijn oom werkt ook hun werk als incassoburo,en na een brief van ze heeft XMS mijn rekening van 15 euro voldaan.
Moraal van dit verhaal,je hebt veel meer rechten als je denkt,heb je een rechtsbijstandsverzekering ( in plaats van een oom en nicht) dan kan het geen kwaad als je die er eens naar laat kijken.
Ik denk dus dat XMS geen poot heeft om op te staan als ze zonder enige compensatie zo maar het vaste ip weg halen, alleen wie is er net als ik,bereid om voor zijn princiepes desnoods naar de rechter te gaan.
Duizenden mensen betalen onterecht kosten omdat een bedrijf schermt met hun algemene voorwaarden,maar die zijn ondergeschikt aan de wet, zo heb ik vorige maand nog een claim tegen FedEx gewonnen, ze wilden 15 euro vervoerskosten niet betalen ( ze hadden een pakket beschadigd door er met een heftruck overheen te rijden maar volgens hun algemene voorwaarden hoefden ze alleen een de waarde van het apparaat te betalen en niet de vervoerskosten) en dat heeft ze 1765 gekost, 1750 voor de rechtzaak en 15 euro voor mijn vervoerskosten.