Dit was voor mij het derde beta weekend voor ESO. Bij het vorige weekend waren de servers zo laggy dat ik amper kon connecten, dus het was dit weekend waar ik mijn character verder ging levelen. Eigenlijk wilde ik gewoon even naar level 10 voor de PvP, het is level 16 geworden en er achter gekomen dat ik niet uit die zone kon, wel jammer maar hey, toch leuk dat ik zover kon komen. Daarna nog wat andere classes geprobeerd, ik had al een nord dragon knight gemaakt vorig weekend, daar niet mee verder gegaan, want de nord zone is boring as hell als je net skyrim gespeeld hebt.
Het character wat level 16 is geworden is mijn Breton Battlemage, eerste sword/shield, later geswitched naar een 2-hander. Heerlijk om mee te spelen, ik had alleen maar skills in de stormcalling tree, iedereen noemt dit de dps tree, maar het is volgens mij uitermate geschikt om mee te spelen als battlemage tank, vanwege stormshroud. De Daggerfall area is zeer mooi en heb me geen moment verveeld. Mijn andere character is een wood elf nightblade, met een boog, level 6 en ik heb dit weekend een khajit medium armor templar gemaakt, met dual wield. Ik wil daar een soort van "monk" van maken, met dual dagger, medium armor, stealth en wat holy abilities(aedric spear). Later word de offhand een boog met wat abilties uit de heal tree denk ik. Speelde erg lekker ook. Khajit medium armor ziet er echt geniaal goed uit.
Van de 2 start zones die ik het meeste gespeeld heb vind ik die van de aldmeri dominion wel het tofste. Al is die van de daggerfall zeker niet slecht.
Het spel is gedurende het afgelopen weekend steeds meer aan me gegroeid. Ik ben het gaan spelen als MMO en niet als een elder scrolls game en had er zo veel meer plezier in. Dus door alle dialogen te skippen en zo gewoon klik klik klik, klaar. Mocht ik de retail gaan spelen doe ik dit niet, maar ik wilde nu vooral de mmo side testen. Op mijn eerste char(wood elf) had ik alles wel gehoord en toen had ik echt het elderscrolls gevoel. Tot nu toe wel een goed gevoel over deze game in dat opzicht.
Het craften vond ik wel best ingewikkeld, tot ik het een beetje doorkreeg. De conclusie die ik hierover kan trekken is, maak elke 2 levels een nieuw setje gear. Mijn grote minpunt hiermee is het "ontdekken" van traits. Dit moet je dus doen per wapen, per trait. Het is niet zo dat als je een trait hebt ondekt voor een dagger, dat je dezelfde trait ook kan gebruiken voor een greatsword. Hetzelfde met armor, je moet voor elk individueel stukje het armor researchen om de trait te ontdekken. Ik hoop dat ze dit er uit slopen, want BORING en tedious. Zeker omdat je voor elk nieuwe trait per wapen/armor 6 uur langer research tijd hebt.
Ik heb ook wat pvp geprobeerd, maar de campaign waar ik in zat was zooooooooooo laggy dat het totaal onspeelbaar was. Geen andere campaign gejoined, doe dat wel bij de volgende beta
Al met al een leuk spel, prima mee vermaakt. Ik weet niet of het 13 euro per maand waard is. Ik moet zeggen dat de Aldmeri dominion wel het meest overpowered is. Voor pure magic damage kan je niet om de Altmer heen en ze hebben 2 races met improved stealth radius/damage from stealth. Met de poison en desease resist van de woodelfs + increased stamina en dan de increased critical damage van de khajit. Dat word lastig tegen vechten in pvp denk ik. Nou speel ik over het algemeen een wood elf met een boog, dus ik ben van de dominion, maar toch denk ik dat er wat aan de balance moet gebeuren.
Khajit medium armor