Leuk topic!
Ik ben verantwoordelijk voor het webbeleid van een middelgrote organisatie.
De voorkeur is om de browser van MS ter beschikking te stellen, mede dankzij het eenvoudige patch-beleid.
Tot op heden werken we echter nog met windows XP, dit heeft diverse redenen, buiten ons web-beleid om.
Echter, hierdoor is het onmogelijk om IE9 ter beschikking te stellen aan de gebruikers. De concurrentie doet hier echter niet zo moeilijk in en werkt wel gewoon op windows XP.
Kortom, ik zit nu aan de maximale limiet en dat is IE8, terwijl de wil om te upgraden naar 9.0 er absoluut is, maar dit tegengehouden wordt door gewenste licentie-inkomsten van MS. An sich blijven we wel netjes secure, maar kunnen we niet groeien op het gebied van web, door het gekozen beleid op het gebied van OS.
Dit behoort los van elkaar te staan en geeft een bijzonder indruk over het beleid.
Nu staat echter nog wel een upgrade naar windows 7 in de planning, waarmee ook IE wordt ge-upgrade, maar het gehele proces stoort en botst onnodig. Het geeft ook een bepaald signaal naar je gebruikers, die je eigenlijk niet wilt.
Thuis gebruik ik IE + developer toolbar, alsmede Chrome + diverse plugins. Beiden om mijn ontwikkelde applicaties te kunnen testen. Als ik echter wil testen op andere versies van IE, dan wordt het mij niet makkelijk gemaakt, ook hier zou ik een eenvoudige oplossing voor willen zien. Met de groeiende vraag rondom HTML5 oplossingen, gekoppeld aan het beschikbaar stellen van webcontent via diverse platforms zoals tablets en smartphones, had het fijn geweest als IE meer gevolg had gegeven aan hetgeen W3C ter concept en definitief aanbiedt. Ik moet vooral op stylesheet vlak nu diverse oplossingen gaan verzinnen om in IE9 mooi resultaat te krijgen.
Zie:
http://www.impressivewebs.com/css3-support-ie9/
Tenslotte bemerk ik een enorme verschuiving in gebruikers. Waar voorheen IE de default keuze was, bemerk ik nu dat ik nogal opmerkingen ontvang als ik IE als default browser aanbied aan mijn gebruikers / klanten.
Opmerkingen zoals verouderd, langzaam en onoverzichtelijk zijn aan de orde van de dag.
Blijkbaar heeft het merk op een bepaalde manier schade opgelopen.
Als ik de browser van WP7 mag meerekenen onder IE9 -waar ik overigens zeer tevreden over ben-, dan bemerk ik dat de minimalistische aanpak zeer goed werkt. Toch mis ik wat functionaliteit zoals een simpele vooruit-knop en die urlbalk hoeft echt niet constant in beeld, die kan ook in zijn geheel weggewerkt worden waarbij een klein icoon zichtbaar is die de balk weer netjes oproept. Ik weet dat dit tevens te maken heeft met de styleguide en metro, maar het is onnodig gebruik van een kostbaar klein scherm.
Fijn dat dit topic er is!