Ze maken uiteindelijk winst, maar de afzonderlijke deals worden 100% zeker geheid met verlies verkocht.
De reden dat ze alsnog winst maken is dat als ik 2000 orders met 100 euro per stuk verlies verkoop en zo dus 200.000 verlies maak, maar daardoor wel mijn target van 50.000 orders in de periode X tot en met X bereik ik over ALLE 50.000 orders nog eens een 'extra' 10 euro per aansluiting krijg van vodafone (omdat we dat contractueel hebben vastgesteld samen een jaar oid daarvoor) en daarmee dus alsnog 300.000 winst maak door de 'actie'.
Waarom geeft vodafone zo een beloning bij een target? Zodat een winkel meer zijn best doet vodafone te pushen ipv kpn bijvoorbeeld. En voor vodafone maakt die 10 euro extra per abbo niet zoveel uit, ze betalen liever 10tje meer uit voor 50k aansluitingen dan een dealer die zijn best doet voor kpn en dan voor vodafone maar 10k aansluitingen realiseert.
We hebben het hier over een grote jongen in europa he, de grootste actually. (Carphonewarehouse is moederbedrijf van beide websites geloof ik, ook eigenaar van thephonehouse en telefoonkopen etc geloof ik)
EDIT: Foutje, telefoonkopen hoort bij belcompany was van de macintosh groep en is nu van vodafone zelf
@golem hierboven: PRECIES! ;-)
[
Voor 14% gewijzigd door
TWeaKLeGeND op 30-03-2012 13:52
]