@woutoud, naast de redenen die Bean77 geeft, is het zeiss-karakter ook een reden om zo'n lens te kopen. Ik ben absoluut geen fan van de bokeh swirls van de samyang 35 of van de enigszins vreemde bokeh van de 58 rokkor, maar er zijn mensen die dat mooi vinden.
Ik heb nu ook mijn eerste zeiss (2/50MP) en idd, de bokeh is niet altijd even rustig, maar de natuurlijke kleuren, het microcontrast en de typische zeisstekening, daar ga ik toch voor hoor

Mede om deze reden staat ook de 2/100MP in het verschiet. En dan heb ik niet eens fullframe.
Zie je het zeiss-effect niet, of vind je het overdreven en heb je het geld er niet voor over? Prima, dan kun je zelf beter niet zoveel geld uitgeven aan iets wat je toch niet ziet/krijgt.
Even in het algemeen gezegd; als je het geld hebt en je wilt zo'n lens hebben, zie ik niet in waarom je zoiets toch maar niet moet kopen.
Ik denk dat er toch wel voor velen geldt dat het kiezen van cameraspullen eerder een emotionele keuze is boven een praktische keuze

Voor de een is formaat en gewicht van belang, voor de ander is superieure MTF grafiekjes of stabilisatie van belang en voor weer een ander het karakter van de lens.
Moraal van mijn verhaal: ieder zijn ding en een hobby/passie mag wel wat kosten
[
Voor 8% gewijzigd door
Deathchant op 01-05-2014 15:25
]