Shared mailboxen voeg je in principe helemaal niet (zelf) toe. Een shared mailbox is gratis (mits je de behoefte hebt om er een licentie een te hangen) en een shared mailbox wordt automatisch toegevoegd aan Outlook mits je full access hebt tot de mailbox en automapping wordt gebruikt (dit wordt bij default gebruikt, mits anders aangegeven via powershell).
Bij een shared mailbox wordt standaard alle data gecached. Cached mode kan een mooie uitkomst zijn, maar wanneer je een shared mailbox hebt die ontzettend groot is, en je hebt ook nog eens toegang tot meerdere, lijkt mij dat niet echt een wenselijke situatie. Wat je ook vaak bij shared mailbox ziet is dat de agenda intensief wordt gebruikt. Meerdere agenda's in je Outlook profiel werkt ook averechts: agenda's pollen continue data.
Ik heb vrij recent gesproken met een Service Delivery Manager van Microsoft Nederland en toevallig nog de vraag gesteld wat nu eigenlijk best practice is. (Bij ons geval in een RDS-omgeving Azure). Wel of niet cached mode gebruiken? Komt er op neer dat Microsoft zelf geen hard advies geeft wat nu beter is. Naar het schijnt ondersteunt men enkel cached mode, mits de ost wordt opgeslagen in het gebruikersprofiel van de user. Je kunt een ost opslaan op een netwerkshare, maar dit zou niet ondersteund worden door Microsoft (hoewel deze setting wel te definieren is via policies).
Het antwoord wat ik deze week had gekregen op de vraag was als volgt:
Advies van cached modus versus online modus i.c.m. RDS
“Ten eerste raden wij het gebruik van de cached mode voor Outlook ten zeerste aan, dusdanig dat wij het als standaard hebben ingesteld voor Outlook sinds de 2010 versie. Nu breng RDS haar eigen uitdagingen mee, maar indien er persistente storage voor de gebruiker aanwezig is verdient cached mode aanbeveling boven online mode.
In de ondersteuning van .ost bestanden op netwerkschijven is onze opinie de afgelopen jaren veranderd, aangezien de verwachte vertraging van de storage beduidend minder zal zijn dan de verwachte vertraging van het netwerk; zeker in RDS omgevingen,
Let wel, er bestaat geen concrete aanbevelingen vanuit Microsoft over het gebruik van Outlook op RDS omgevingen; gezien de vele uitdagingen verwacht ik dat dit gemis in concreetheid zal blijven.”
Samenvattend: cached modus wordt dus zeker aanbevolen.
[
Voor 49% gewijzigd door
FREAKJAM op 22-02-2017 22:44
]