Beste mensen,
Nadat Office365 er vanmorgen ook enige tijd bij onze toko uit lag (Amsterdam) kwam ik op dit subforum terecht, waarvan ik het bestaan niet afwist.

Goed te weten dat het bestaat, want ik ontdek de laatste tijd een aantal problemen rondom onze 365-implementatie waarvan ik het vermoeden heb dat ze óf met O365 te maken hebben, óf ons gebruik ervan.
Even een schets van onze situatie: klein bedrijf, vroeger alles op een NAS icm zakelijke Google Apps, nu overgestapt op Office365 (Small Business Premium, P1 plan). Zelf ben ik niet verantwoordelijk geweest voor de overstap, maar heb aan de zijlijn wat meegekeken. We zijn een kleine toko en samen met een collega regel ik onderhoud en eerste hulp bij problemen. Vorig jaar zijn de mappen op de NAS hier en daar opnieuw ingericht en vervolgens naar sharepoint geupload; zo zijn er verschillende sites ontstaan, passend bij onze bedrijfsonderdelen. Elke collega heeft een PC/laptop waarbij via Onedrive for Business (OfB) (nieuwste edities) de voor die collega relevante mappen synchroniseert.
Vanaf het begin af aan hebben we problemen met synchronisatie die vastloopt. Allereerst ben ik verbaasd over de beroerde interface van OfB, dat je slechts via een mouseover kunt zien hoeveel bestanden er resterend zijn. Binnen de kortste keren loopt dat op tot enkele duizenden bestanden. Zelf heb ik daarom OfB nooit gebruikt, en ben ik via de 'Openen met Explorer' functie gaan werken, en heb via Deze PC een Netwerklocatie aangemaakt naar de voor mij relevante folders. Voordeel: geen synchronisatie, direct op de server. Nadeel: Geen offline bestanden, en van tijd tot tijd valt deze verbinding in slaap: vooral na het opnieuw opstarten krijg je dan de melding (U heeft geen toegang of beschikt niet over de juistemachtigingen op WWWDAV etc.) Even 'wakker maken' helpt, gewoon via portal.office.com een willekeurige directory openen en 'Openen in Explorer' (werkt alleen in IE als browser, vreemd genoeg niet in Edge).
Deze manier van werken bevalt mij prima; we hebben een snelle ziggo-verbinding thuis, op het werk, en onderweg en op andere plekken hoef ik er niet bij te kunnen (en anders is er altijd nog portal.office.com). Kwestie van gewenning; eerste wat ik 's ochtends doe is de boel even wakker maken en daarna kan ik een werkdag lang genieten van het direct werken op de 'server', geen gedonder met OfB, en altijd de meest recente bestanden.
Afijn, al mijn collega's synchroniseerden nog vrolijk, tot twee weken geleden ineens vier collega's (verschillende afdelingen) naar mij toe kwamen met de melding dat hun bestanden niet meer geupdate werden. Vrijwel overal stond een wachtrij variërend van 1200-6000 bestanden in OfB te wachten, en geen van de laptops liep nog door. Bloedirritant trouwens, dat hij stopt en nooit files overslaat. Afijn, aantal factoren uitgesloten; geen virus, verschillende Windows-versies (7, 8 en 10), verschillende accounts, verschillende Sharepoint Sites. Overal gedoe. Ik was er zat van en na overleg met mijn collega is besloten iedereen via 'mijn' manier van werken te laten werken. Immers: waarom twee lijsten met bestanden bijhouden als je het ook direct op de server kan uitvoeren? Voor backups maakt het niet uit, want als het goed is draait OfB zo snel dat het toch direct op de server wordt overschreven bij een save. Mijn collega's zijn tevreden, maar balen van hun wake-up momentje in de ochtend. Maargoed, als dat alles is...
Twee weken geleden is de laptop van een collega aan de beurt. Hij heeft naast synchronisaties met de Sharepoint Sites ook als enige een échte Onedrive for Business in gebruik met 10.000 mappen en een omvang van 7.5 GB. Ook die sync stopt er mee, en voor de zekerheid maak ik een offline-backup op zijn extra partitie vóór ik de synchronisatie probeer op te lossen. OfB loopt eerst 15 keer vast, ook na het verschonen van de cache. Afijn, uiteindelijk is het beestje gekalmeerd, en zodra ik de synchronisatie opnieuw tot stand wil brengen wil hij alle 7.5 GB en 10.000 bestanden opnieuw downloaden. Ik krijg 'm niet aan het verstand gepeuterd dat er al een OfB map staat, want daar maakt hij gewoon een nieuwe map in, waar alles dubbel in komt te staan. Wanneer ik wat met de bestanden schuif (zodat hij 'ziet' welke files er al zijn) kalmeert hij, en synchroniseert hij vrolijk 20 bestanden en meldt hij tevreden klaar te zijn. De volgende ochtend zijn het er weer 6000. Dan verbreek ik de synchronisatie maar, en concludeer dat zijn installatie waarschijnlijk verknald is. Eerst check ik online of zijn mappen daar nog staan, dat lijkt het geval. Zojuist voer ik een schone Windows 10 installatie uit, (eerst upgrade voor activering, dan échte wipe). De OfB synchroniseer ik, en al na 10 minuten is hij klaar. "Dat is rap!" denk ik, maar wanneer ik ga kijken zijn er welliswaar 1000 mappen gesynchroniseerd, maar elke map is leeg(!). Nu blijkt dat alles in de prullenbak is geflikkerd (online) en ik het daar met max. 20 files tegelijk kan terugzetten. Dankzij mijn offline-backup hoeft dat niet, maar mijn hemel, dat een fout in de synchronisatie zulke gevolgen kan hebben.
Klacht of vraag: is het nu stiekem een product waar echt grove fouten in zitten (vanwege het feit dat vrijwel iedereen moeite heeft met OfB-synchronisatie, onafhankelijk van platform en specifieke mappen) of zijn wij nu zo aan het klunzen?

Stiekem hoop ik op het eerste natuurlijk