DJSmiley schreef op zaterdag 18 juni 2011 @ 11:50:
[...]
dvb-c bij Ziggo (en anderen) gebruiken docsis voor de upstream, om zo vod diensten te bedienen. Bij RF-over-fiber is de standaard implementatie echter alleen downstream, er is geen retourband. Er zijn wel retourbandoplossingen over fiber, maar daar hangt een enorme kostenpost aan: Catv modules zijn niet retourgeschikt bij de klant, en het hele verdere traject idem.
Wrong.
De nieuwe CI+ module beschikt over een ethernet verbinding waarbij het niet uitmaakt of deze nu aan je router hangt of niet zolang ie maar met internet verbonden is.
De retourverbinding hoeft dus niet via je catv module te gebeuren.
Dat kan ook niet want een ci+ tv heeft geen mogelijkheid om via de kabel aansluiting "terug te praten"
Heen gaat dus over coax, terug gaat via je gewone internet verbinding en het gebruikte protocol maakt daarbij niet uit.
Het is voldoende als XMS zijn eigen versie van een ci+ module uitbrengt.
De module vervangt de amino en kan simpel aan de hand van het mac adres herkend worden.
Heb je geen abonnement,dan worden retour opdrachten zoals ga naar deze of deze zender gewoon genegeerd.
Het voordeel is dat er voor bv HDTV geen dure decoder hoeft te worden gekocht en dat binnen elk gebied je je eigen apparatuur kan blijven gebruiken.
Je blijft gewoon IPTV aanbieden waarbij wat je ziet via de RF module aan je tv wordt aangeboden en wat je aan opdrachten geeft via de CI+ module wordt verstuurd.
Je hebt dus geen streams die al die tijd in de lucht moeten blijven.
Daarnaast zijn natuurlijk ook steeds meer tv's die voor de ontvangst al een ethernet aansluiting hebben.
Het zou geen vervangende service hoeven te zijn,maar een aanvullende,naast de traditionele amino's.
UPC gaat de module ook gebruiken naast de traditionele mediaboxen,de klant krijgt dus de keuze, of je gebruikt de mediabox,of je gebruikt de module.
Met de huidige economische ontwikkelingen zullen mensen steeds vaker gaan verhuizen en dus ook van provider wisselen.
Eigenlijk is het ook een enorme verspilling als mensen die al een HD tv hebben,een HD decoder los moeten kopen waarin 90% gebeurt van wat de huidige HD tv ook zelf kan.
[
Voor 23% gewijzigd door
Nick39 op 18-06-2011 14:15
]