muffstuff schreef op woensdag 29 juli 2015 @ 09:32:
[...]
Al jaren roep ik dat ik het eens wil doen, had altijd wel een ander doel voor mijn geld, maar besloot vorig jaar dat het maar eens moest gebeuren. Dan blijkt sparen toch makkelijker te zijn dan gedacht.
En de gopro wil ik zeker meenmen, Op perhentian island wil ik mijn padi halen, je schijnt daar mooi te kunnen duiken.
Zo'n gopro is ook makkelijker te hanteren dan een camera, dus dat trekt mij ook wel.
De Perhentians! De boottocht er naar toe is al erg spectaculair

Wij hebben een week op het 'besar' eiland gezeten, het grote eiland dus. Maar het grote eiland is ook erg klein. Heb wat mensen geteld s' avonds, als het in totaal 100 mensen op het eiland zijn, is het veel.
Er zit een Nederlandse. en een Engelse duikschool op het besar eiland, dit klink erg groot en commercieel, maar is het niet. Rust en kalmte, dat vind je daar
Duiken daar is goed te doen, genoeg leuke vissen en schildpadden. Koraal is veel dood, komt door het mishandelen van de locals. Al is het motto van nu wel "keep it clean en verzorg de natuur goed"
Bij de boottocht naart de perhentians toe, moet je ook €1,50 tax betalen voor het onderhoud aan de eilanden.
Wij lieten ons een paar keer met een bootje afzetten op Turtle beach, een strand waar niets is, alleen parelwit zand, en water. Het echte expeditie Robinson gevoel.
Het kleine eiland kecil, staat bekend dat er iets meer backpackers komen. Maar daar ben ik niet geweest.
ps. Bezoek je de perhentians in september? September is echt wel de laatste maand, vanaf ergens in oktober heb je alleen maar storm, en zijn de eilanden leeg.
Als je nog vragen hebt stuur maar een pb, onze rit was: Perhentians -> Langkawi -> Penang -> Cameron highlands -> Melakka -> KL