Van plan om volgende week in te stappen in de
PRIS/B:US aandelen (idee van VIC), en ik denk ik gooi de logica erachter eens hier in het forum. Misschien kan iemand me nog overtuigen waarom ik het niet moet doen, of kan ik iemand blij maken met wat imo een erg goed idee is

.
Prisa is een groot Spaans media bedrijf dat de afgelopen jaren druk bezig geweest is met het overnemen van allerlei partijen, en daarbij erg veel schulden heeft gemaakt. Het is nu bezig deze schulden weg te werken, en een onderdeel daarvan zijn eind 2010 Class B convertible non-voting shares uitgegeven die na 42 maanden automatisch omgezet worden naar de normale Class A aandelen. Achtergrond;
http://online.barrons.com...ru=yahoo&mod=yahoobarrons
De Class A aandelen gaan nu voor 1,71 euro over de toonbank. Maar de Class B aandelen hebben ingebouwde bescherming, als het aandeel onder de 2 euro noteert krijgt bij de conversie halverwege 2014 tot een max van 1,33 maal aan Class A aandelen om het verschil tot 2 euro goed te maken. Dus zolang het aandeel niet onder 1,50 euro zakt krijg je de volle 2 euro. De Class B ADR in de USA bestaat uit 4 aandelen en noteert 10,75 USD. Als je dat omrekent komt dat uit op 1,88 EUR per aandeel. Je kan dus op het moment voor 2 EUR aan aandelen kopen voor een bedrag van 1,88, en zolang de Class A aandelen niet onder de 1,50 zakken blijft het 2,00 EUR waard. Verder zijn er nog enkele andere voorwaarden die eigenaren van Class B aandelen o.a. een betere positie geven bij een faillissement, alhoewel er in dat geval waarschijnlijk weinig van over zal blijven gezien de grote schulden van het bedrijf.
Daarnaast betalen deze Class B aandelen in tegenstelling tot de Class A aandelen een dividend van 0,175 EUR, en de enige manier waarop het bedrijf onder dit dividend uit komt is als het failliet gaat (wordt nooit kwijtgescholden als het niet betaald kan worden, ook niet na de conversie, en er mag geen dividend op de Class A aandelen betaald worden zolang Class B niet betaald is). Met een prijs van 1,88 EUR voor de Class B aandelen betekend een dividend van 0,175 een yield van 9,4%, toch niet verkeerd.
Je zou in principe long Class B kunnen gaan en short Class A, de Class B aandelen aandelen hebben een premium van 17 euro cent, maar aangezien dat komende Juli betaald gaat worden aan dividend zijn ze praktisch even duur. En de Class B aandelen zijn in praktisch elk opzicht superieur, helaas is het idee niet zo heel origineel - of zijn er mensen die niet geloven in de toekomst van het bedrijf? - en kost het 5% per jaar om de Class A aandelen te shorten. Aangezien je bijna 10% dividend krijgt kan dat natuurlijk mooi uit om praktisch zonder risico wat euro's te pakken.
Maar gewoon long gaan lijkt me misschien nog wel een beter idee. Je hebt enigszins een veiligheidsmarge, en als ik het eerder gelinkte artikel quote:
The shares trade at an enterprise value (net debt plus market capitalization) of about 6.3 times 2012 estimated €730 million Ebitda, and at a single-digit price/earnings ratio, both lower than the peer average. Applying an industry EV/Ebitda multiple of about 8.5 times to 2012's estimate would value the preferred at about $15 to $16 per share.
Sounds good to me

.
Het meest verbazingwekkend is imo toch wel dat de markt geen groter premium voor de Class B vraagt, terwijl dit verhaal toch echt niet zo uniek is; als je de headlines op
http://finance.yahoo.com/q?s=PRIS&ql=1 checkt dan zie je dat er meer mensen op het idee zijn gekomen.