wvanstraalen schreef op woensdag 04 juli 2012 @ 10:09:
[...]
Ook ik wil een nieuwe tablet kopen en ben wel gecharmeerd van de chinese tablets.
Enig idee of de VVSUM K7 een beetje een fatsoenlijke tablet is. De Rk3066-chip sprak me wel erg aan, alleen kan ik heel weinig vinden over de bouwkwaliteit en evt. problemen met de tablet.
http://www.aliexpress.com...et-pc-in-wholesalers.html
Een andere optie is om voor de Elf II of Aurora II te gaan. Het verschil zit hem in het scherm en het lijkt erop dat Aurora vaker last heeft van WiFi problemen, daarom gaat mijn voorkeur uit naar de Elf II.
Verder zou ik ook graag een custom firmware op m'n tablet willen draaien. Ik zag dat de Elf II al een aardige rom, genaamd Darkelf. Van de Aurora II weet ik niet of er goede custom roms zijn.
Welke van de twee wordt beter ondersteund met custom roms?
De vorige 7" succesnummers, de Nook en de Kindle, bevatten allemaal hardware van een generatie geleden. De volgende generatie chips (dual core, ong. 45 nm) worden nu gelanceerd..
Deze VVSUM is ongeveer de eerste 7" tablet met de Rockchip RK3066. De RK3066 (snelheid vergelijkbaar met Tegra3) is al wel regelmatig gebruikt in 9,7/10" tablets (met een hogere resolutie). Je kan de benchmarks hiervan checken om te concluderen dat deze chipset erg goed presteert. 't is even afwachten of de prijs van dergelijke RK3066 7" tablets richting die van de Amlogic gaan of net iets onder de prijs van Nvidia Tegra3 blijven.
Andere serieuze 7" mogelijkheden zijn nu de Amlogic(optimum prijs/snelheid), Allwinner (goedkoopste en de beste, vorige generatie, single core) chipset of Nvidia Tegra3(beste). Afhankelijk van prijs/kwaliteit kan je je keuze maken. Verder is belangrijk hoe de community de chipsets oppikken, hoe de fabrikant de roms doorontwikkelt en de bouwkwaliteit van de tablets en de weggelaten features. Dit alles zal de aankomende 2-3 maanden duidelijk worden.
Persoonlijk, zou ik nog even wachten op de "perfecte" 7": met SD slot (itt Nexus), met HDMI, etc. Waarschijnlijk komen aankomende maand nog enkele productlanceringen en de winnaar zal vanzelf boven komen drijven. Ik persoonlijk denk dat we zelfs nog even langer moeten wachten op de nieuwe (nog niet aangekondigde) Allwinner....
(de prijzen zullen wel stabiliseren tussen 160-200 dollar tot Allwinner de markt wederom op zijn kop zet met prijzen van 120-150 dollar voor een fully equiped 45nm dual core; en tegen die tijd zijn de roms ook geoptimaliseerd)
[
Voor 11% gewijzigd door
Bulkzooi op 05-07-2012 16:28
]