Als ik geen US adres invul krijg ik geen toegang tot de marketplace en kan ik helemaal niks zienMatthijs Hoekstra schreef op dinsdag 03 mei 2011 @ 14:43:
[...]
Jij kunt prima je NL creditcard gebruiken met een NL liveid en adres. De workaround die jij nu gebruikt is dus een workaround en daardoor niet altijd werkbaar.
Die workaround is door Microsoft zelf voorgesteld.
Ja maar ik wil niet diensten kopen die alleen voor de US zijn. Ik wil apps kopen die wereldwijd beschikbaar zouden moeten zijn. De simpele oplossing zou zijn.Koppeling van land/billing relatie etc en creditcard heeft te maken met hoe MS ervoor gekozen heeft zaken te koppelen en te regelen met dingen zoals rechten, Er zijn diensten/producten etc die bv alleen in de US verkocht mogen worden.
Laat iedereen gewoon toe op de marketplace met een willekeurige adres en willkeurige credit en zorg dan dat ik geen koopoptie krijg met bijvoorbeeld die NL kaart krijg voor content waarvan de rechten niet voor een NL gebruiker beschikbaar zijn. Je koppeld dan nog steeds rechten aan een controleerbaar billingadres maar het vormt geen beperking voor niet beperkte content. Het is dan ook heel makkelijk om wereldwijd de marketplace uit te rollen zonder problemen voor gebruikers.
Maar Microsoft heeft een heel rare oplossing waarbij niet alleen de tot bepaalde landen beperkte content wordt afgeschermd maar ook alle content die wereldwijd beschikbaar zou moeten zijn wordt afgeschermd voor users met een verkeerd billingadres.
Dit is nu lastig omdat je ten eerst geen content kan kopen die gewoon wereldwijd beschikbaar zou moeten zijn wat dus een beperking is van je mogelijkheden en ten tweede een workaround moet gebruiken om uberhaupt gratis content te krijgen en is ten derde bij de mango update lastig omdat ik mijn account dan weer moet veranderen om alsnog toegang te krijgen tot betaalde content en misschien wel een complete reset van het toestel moet doen.
Het zou dus juist heel wenselijk zijn dat de mango update het principe van de marketplace zou verbeteren zodat deze issues niet blijven spelen ook in de verdere wereldwijde uitrol.
[ Voor 19% gewijzigd door Verwijderd op 03-05-2011 17:25 ]