jaapsander schreef op woensdag 03 augustus 2011 @ 10:46:
Doordat deze kast op pootjes staat (en als ik de review goed begrijp hij inderdaad lucht van onderen aanzuigt) maakt het niet uit dat de zijkanten weinig ruimte hebben. Zolang er aan de voorkant (via onderkant) lucht aangezogen kan worden en er aan de achterkant lucht afgevoerd kan worden is het geen probleem. Wanneer de lucht aan de achterkant niet weg kan gaat dit ten koste van de koeling, hoewel ik het niet met Tsurany eens ben dat je dan een tikkende tijdbom hebt. Die cpu's mogen behoorlijk warm worden voordat er problemen op gaan treden, maar een slechte airflow gaat altijd ten koste van geluidsproductie. Ook is het gebruik van een passieve gpu dan minder geschikt.
Overigens kan je met gereedschap en plastic/hout/ventilatoren altijd airflow beïnvloeden!
De MStech MC-380 heeft aan de zijkant een tweetal rasters om warmte weg te krijgen, aan de andere zijkant zit een 80mm fan. Misschien is de 1200 anders, maar die MC-380 wil niet graag in een meubel waar er aan de zijkanten geen ruimte zit.
@hierboven: de 'handleiding' van de MC-380 (zal wel hetzelfde zijn als de 1200) is een half A4tje met 1 tekening van wat er uit je kast gehaald kan worden. Op zich kom je er wel uit denk ik, maar hier een korte beschrijving van wat ik nog uit mijn hoofd weet.
Als je de kast van boven bekijkt, met de DVD-speler naar jou toe, dan kun je aan de achterkant 2 schroeven losdraaien om de bovenzijde te verwijderen. Nu kijk je in de kast en zie je rechtsachter een open ruimte voor je mobo. Dat spreekt voor zich.
Linksvoor vind je (bij de MC-380) een aantal bays voor de HDD's en de DVD speler. Om hier bij te kunnen dien je het frontpanel er af te halen via een kliksysteem (let op: ik heb geen ervaring met jouw kast, dus ik weet niet of dit bij jou ook kan!), kijk hierbij uit want er zitten allerlei draden aan de frontpanel. Als je de panel verwijderd hebt en van vooraanzicht tegen de bays/DVD-speler ruimte aan kijkt zul je zien dat je de bays kunt losschroeven. Doe dit en schroef je HDD vast aan de bay. Vervolgens stop je de bay weer terug in de kast.
De DVD speler dien je te bevestigen met aan beide zijden een schuifsysteem. Deze klik je aan de zijkanten van je DVD speler (let op R en L) vast zodat de andere pinnetjes in het 'schroefgaatje' van je DVD speler vallen. Daarna schuif je deze ook terug in de kast tot het klik zegt.
De Voeding komt rechtsvoor in je kast. Hier zit eveneens een soort bay die je met 3 schroeven (2 aan bovenzijde en 1 'in de bay'.) los kunt schroeven. Doe dit en schroef de bay vast aan je voeding. De voeding dient met de achterzijde (waar de aan/uit switch zit) naar voren te zitten. Als je dus van voren naar je kast kijkt en de DVD-speler ziet zitten, moet je dus ook de achterzijde van de voeding zien. Schroef vervolgens de bay weer terug in je kast door middel van de 3 schroeven. Let hierbij op dat de voedingskabel reeds aangesloten is, deze moet onder/naast je voeding door en dan in de voeding geklikt worden.
Vervolgens dien je je mobo op de gebruikelijke wijze aan te sluiten. Het frontpanel zou ik nog even los laten zitten omdat je alle draden hiervan nog door de kast moet duwen, er is een opening naast/onder je voeding. Let er op dat je alle USB kabels op je mobo aansluit, eentje hiervan is namelijk je IR-ontvanger van de afstandsbediening!
Zo werkt het bij de MC-380 en ik verwacht redelijk identiek met de MC-1200
[
Voor 51% gewijzigd door
Verwijderd op 03-08-2011 11:46
]