Garma schreef op maandag 11 oktober 2010 @ 22:36:
arghh

net de tactiek geprobeerd waar we het eerder over hadden - voor een cultural victory gaan zonder leger, en zorgen dat je niet aangevallen wordt door voor te blijven met je tech.
...heb eigenlijk geen gebruik gemaakt van citystates.
Nouja, einde van het verhaal was dat ik nog 1 policy moest en toen was de tijd op.
hmm.. als je nog maar 1 policy moet, doe je al wat verkeerd. Je hebt namelijk een policy die je er 2 gratis geeft, en die moet je uiteraard met nog 3 te gaan kiezen. Daarmee skip je de 2e laatste en dus duurste. Gezien het feit dat je daarna toch een klein aantal mega grote steden hebt, is de bouw van utopia zo gedaan als het goed is.
Ik heb zelf redelijk makkelijk een Cult vic behaald. Is ook mn 1e en laatste poging, want echt spannend om te doen is het niet voor een 2e keer denk ik.
Ik speelde Egyptians vanwege de wonder bonus en ik had het geluk op een eiland te komen met een cultural city state naast me. Ik bleek ook nog Marble te hebben, waarmee je dus een mega bonus hebt voor de bouw van Wonderen. Redenatie steden: elke stad maakt policies 33% duurder, maar een derde stad geeft je (theroretisch, bij spreiding wonderen) 50% meer culture per turn. dan rwee steden. Omslagpunt ligt dus bij 4 steden ongeveer volgens mijn denkwijze toen. Heb verder geen guides of een heel plan gemaakt gelezen ofzo, logisch denken en staren naar de tech tree is genoeg. Die tip om de 2 gratis-policy als laatste te pakken las ik hier ergens op het forum. Verder:
- slimme route door wonderen en techs kiezen, meteen uiteraard stonehedge pakken en verder dan Cristo dinges hoef je niet. sydney operahouse is op een plek in de techtree waar je nooit komt als het goed is.
- je route door de techtree is dus een beeline naar de belangrijkste culture gebouwen en wonders. Met wat zijstapjes in het algemene belang van je empire. Op zo'n moment merk je hoe lastig het is dat je geen tech meer kunt kopen/jatten/ruilen in civ5.
- vanaf het moment dat je broadcast towers hebt (belangrijkste mijlpaal voor een culture vic!) kun je tech eigenlijk vergeten en je steden op max culture zetten (tijdens wonder races zet je ze op max prod uiteraard). Geloof dat ik alleen nog telegraph(?) gepakt heb vanwege een culture wonder.
- city states helpen enorm, de culture bonus loopt op tot 20 per beurt!!
- city states met goud lijmen is in het begin te duur, maar er zijn zat andere methodes voor. Bij mij hielp het spammen van wonders enorm, er zaten altijd wonderen bij die iemand gevraagd had. Met de egypt/marble combo bouw je ze sneller dan gebouwen, lol.
- mede door mijn eiland positie had ik genoeg aan een klein leger, paar eenheden in een fort op choke points. Als je 3 mega steden in elkaars buurt liggen kun je een prima positie maken. Ik heb een paar eenheden zelf gebouwd en een zooi gehad van city states. Upgraden met het onvermijdelijke goud surplus.
- al mijn great persons gingen naar golden ages, op een paar memorials na. Niet al te belangrijk voor de winst. 4 culture ten koste van iets anders...
[
Voor 0% gewijzigd door
_Anvil_ op 14-10-2010 15:33
. Reden: foutje in tekst ]