Ik haal met mijn PC net de minimum requirements - iets snellere processor, maar 'net genoeg' videokaart en RAM - en ik moet zeggen dat het spel bij mij best wel goed draait. Ik draai het spel wel logischerwijs op DirectX 9.
Toegegeven, ik speel alles vrijwel op low, alleen de resolutie ietsjes hoger gezet. En ik heb nog geen huge map geprobeerd - misschien is dat wel te veel van het goede nog...
En ik ben misschien wel het 1 en ander gewend, want ik heb eigenlijk nooit het beste van het beste qua PC, en heb bijvoorbeeld Civ IV ook best lang op een toendertijd al verouderde desktop gespeeld. Ik vind ook eventjes wachten op een turn, met name in de endgame, niet zo'n ramp. Hoewel het ook dan bij een standaard map bijv. maar max 10 seconden duurt of zo (tenzij er flink gemat wordt natuurlijk).
Heb net mijn eerste victory met gemak gehaald met Arabia. Hun Bazaar (ipv Market) waarmee je van elke lux. resource die je hebt een extra krijgt (en dus kan traden) is trouwens behoorlijk handig. Door gebrek aan horses heb ik de Camel Archer (ipv Knight) nog niet echt getest.
Ook had ik het idee dat hun UA, +?? gold per trade route naar de capital, best wel flink wat geld in het laatje bracht. Ik heb eigenlijk de laatste helft vh spel met ca. 100+ gold per turn gedraaid. Flink wat gebouwen gekocht, city states omgekocht etc. Zo'n hoeveelheid goud (in Golden Ages een stuk meer surplus BTW) geeft je behoorlijk wat flexibiliteit.
Speelde trouwens op Warlord - Civ IV vaak op Monarch - en het lijkt me tijd om de difficulty redelijk flink op te schroeven. Toen ik Modern Armors had in de endgame, bereikten mijn Concurrenten net de de Industrial Age
Ook nog een andere pot met Rome gespeeld, probeerde ook toen cultural. Leek me wel handig omdat elk gebouw dat in Rome staat, goedkoper wordt in andere steden. Dus ook elke temple, museum etc.
Daar maakte ik alleen de fout om veel te veel steden te bouwen en te annexeren - wilde ook knokken met m'n legions en ballistas.
Toen werd de cultural victory vrijwel onmogelijk - policies worden met veel steden per stuk gewoonweg veel te duur.