Settler is inderdaad het laagste niveau, speel zelf op Emperor en dan is de AI toch net even teveel in het voordeel om te gokken op het bouwen van vroege wonders. Oracle durf ik wel aan omdat ik tegen die tijd wel hammers heb binnengehaald, de rest is uitstel van de rush en de kans dat je een hele zooi pikemen op je dak krijgt. Of landsknecht als de Duitsers ook in het spel aanwezig zijn, mijn paarden houden niet van Landsknecht. Ook al zijn 1 of 2 swordsmen meestal wel genoeg om die hele zooi aan landsknecht's een pak slaag te geven.Shabbaman schreef op maandag 22 november 2010 @ 13:18:
[...]
Is sandbox niet het allerlaagste niveau? Anders bedoelde ik settler, of hoe het ook maar heet.
Wat ik al aangaf: volgens mij geeft de AI niet zo'n hoge prioriteit aan Stonehenge. In tegenstelling tot Great Library, die juist de hoogste prioriteit lijkt te hebben. Stonehenge is juist zo belangrijk omdat het GE punten geeft, en 8 culture (ofzo). Dat is zeker aan het begin van het spel erg veel. Het is wel te doen, maar het komt inderdaad in de knoei met je troepenopbouw. Als je op een eilandenmap speelt is het trouwens erg makkelijk, dan word je toch niet gerusht (en er valt ook niet veel te rushen).
Ik speel vooral op Pangea of Continents, wil nog wel vriendjes kunnen maken. Die daarna wel snel vijanden worden omdat ik hun steden 1 voor 1 inneem. Maar de eerste research agreements zijn toch wel cruciaal om de AI te out-techen.
Dan maar liever een slingshot naar Acoustics om daarna rustig The Sistine Chapel te bouwen en als een naburig land The Great Wall heeft gebouwd daar de prioriteit op zetten om die in te lijven. Laatste potje was ik te laat en was Himeji Castle ook gebouwd door de Civ die The Great Wall had en dan zijn de Chinese Great Generals ook geen uitkomst in een gebied dat amper beschermende heuvels bevat. Toen maar via een omtrekkende beweging de andere steden overgenomen of in de fik gezet. Eenmaal The Great Wall en Himeji Castle in bezit wordt het lastig voor de AI om een goede aanval op poten te zetten op je eigen grondgebied. Maar goed de AI en een goede aanval gaat toch al niet samen, Firaxis mag nog wel aan de bak om de AI wat slimmer te maken.