@All,
Ik heb de volgende reactie terug gekregen (soory voor de late reactie, maar ik heb aan paar dagen zonder Internet gezeten hier):
"Dank voor uw bijdrage en zorgvuldige onderbouwing. Zonder iets af te willen doen aan uw verhaal zijn mijn inziens enkel de geconstateerde klankverschillen en verbeteringen waar het allemaal uiteindelijk om gaat. Na afloop zijn alle geteste USB kabels ook op enkele andere zeer gerenommeerde DAC's (dCS, Wadia en Weiss) uitgeprobeerd en wederom waren alle verschillen net zo duidelijk aanwezig als bij de eerste sessie. Na afloop zijn er ook blindtesten uitgevoerd waarbij ik ieder type blind er gehoormatig uit kon halen."
Ik heb terug gereageerd met de vraag of Dhr. Ero een verklaring kan geven voor de klankverschillen. Ik wacht weer op antwoord.
Maar om eerlijk te zijn geloof ik geen ruk van de bewering dat na afloop de kabels op andere DAC's zijn getest, laat staan dat er een "blindtest" heeft plaatsgevonden. Als dat inderdaad zo was hadden ze dat wel in de test opgenomen.
Daarnaast staan er in het originele artikel dusdanig veel onwaarheden / onjuistheden dat ik ernstig twijfel aan enige kennis van zaken aangaande het digitale deel van audio. Als klein voorbeeld wil ik de volgende passage niet voorbij laten gaan:
Als gekozen bestandsformaat is hoofdzakelijk het originele AIF (Apple) formaat gebruikt. Dit omdat op dit niveau zelfs het lossless formaat tot subtiele maar goed hoorbare signaaldegradatie lijd.
Dit soort opmerkingen bewijzen dat Dhr. Ero volslagen niet weet waarover hij het heeft! WTF denk hij dat de term lossless betekend? Dit staat ongeveer gelijk aan beweren dat WinZip (of willekeurig welk ander compressieprogramma) bestanden verminkt! Completely clueless!!!!!
Weten jullie wat me nu zo pissig maakt over dit soort dingen? Er zijn mensen met een laag inkomen die tóch graag een goed stukje geluid willen hebben, en daar hun zuurverdiende centjes in steken. Wellicht centjes die een beter doel dan dit soort zaken zouden kunnen krijgen.
Dit zijn vaak mensen, met alle respect, die niet gezegend zijn met de kennis die de meesten hier hebben, en dus vaak niet in staat zijn om zin van onzin te scheiden. Ondertussen betalen ze wél voor een dergelijk blad, en ze geloven élk woord wat daar in staat.
En ondanks het feit dat er aan het eind van het artikel het advies gegeven wordt om zélf te luisteren heeft de beinvloeding al plaatsgevonden. En sterker nog, juist dóór die slotopmerking zullen mensen nóg minder twijfelen aan de review... Mensen zien dit juist vaak als een teken van integriteit!
En om het plaatje helemaal compleet te maken maakt de review ook nog ruim plaats om de nieuwe winkel van Art's Audio te promoten. En waar denk je dat mensen die de review lezen die kabel dan (ook nog eens lekker makkelijk) via het Internet bestellen? Juist!
Ik weet niet of jullie het met mij eens zijn, maar als dat niet zo is laat het mij dan gewoon even weten.
Overigens ook mijn excuses voor de topicvervuiling.
Peter
“We are the AudioDrones. Lower your skepticism and surrender your wallets. We will add your cash and savings to our own. Your mindset will adapt to service us. Resistance is futile.”