Ik ben echt geen fanboy van Peugeot of iets dergelijks. Sterker nog, ik neig altijd meer om bij de Duitse merken te gaan winkelen. Maar nu worden een aantal kreten geroepen die simpelweg onjuist zijn.
Ik heb 206 RC aangeschaft omdat deze gewoon veel 'bang for money'. Zeker gezien het feit dat de RC samen met de Type-R van Honda één van de weinige hot hatches waren die gebruikmaken van een atmosferische motor en redelijk mee konden komen met de geblazen concurenten.
NeutraleTeun schreef op maandag 10 juni 2013 @ 11:03:
Ziek snel staat voor aantal pk's dan? Dan heb ik dat even gemist in mijn autokennis.
Volgens mij doet de RC de 0-100 in 7.5/8seconden. Inderdaad 'vrij aardig' voor een 206je, maar niet ziek snel, want er zit genoeg op de weg die dat kan evenaren.
Hier geef je toch de RC te weinig credits. Volgens fabrieksopgaven sprint hij in 7,4 seconden naar de honderd. Peugeot is hierin redelijk bescheiden. Mijn RC duikt, net als in het filmpje hieronder, soms onder 7 seconden.
[
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=S-Shs3FLdFU]
Uiteraard zijn er een aantal variabelen die van invloed zijn op de acceleratie zoals de temperatuur, inhoud tank, en dergelijke....maar die 8 seconden is echt te langzaam hoor.
Ik durf niet met zekerheid te zeggen dat RC wel of niet voor Rally Car staat. Wat ik wel weet is de RC (ook wel GTi 180 genaamd in rechtsgestuurde landen) werd geproduceerd om Peugeot's rallysport successen van 2000-2003 te vieren, en aan het succes dat Peugeot had met de 205 GTi in de jaren 1980.
Met andere woorden; het is geen afgeleide van óf een homologatie van de 206 WRC, maar gewoon een vingeroefening van de fabrikant. Ze weten immers ruim 40(!) pk meer uit het 2.0 motorblok te halen welke werd gebruikt in de ‘normale’ GTi.
Onjuist. De 206 RC staat boven de 206 GTi. De GTi is in 1999 op de markt gekomen en de RC kwam later in de 2002. De term er RC is ook gebruikt bij de 207.
Wat betreft de 208 GTi, deze is net een paar weken in ons land. En volgens mij is er nog niets bekend of hierboven ook een model (RC) komt. Gezien het feit dat de 208 GTi al 200pk aan boord heeft, verwacht ik persoonlijk dat dat niet zal gebeuren.
Onjuist. Zoals eerder gezegd was de RC niet meer dan een vingeroefening. De
206 GT (Grand Tourisme) was het homologatiemodel voor de 206 WRC. Door gebruik van langere bumpers voldeed de 206 GT aan de afmetingen die zijn gebruikt bij de WRC.
Voor de homologatie moet er 2500 productiewagens zijn geproduceerd en Peugeot heeft toentertijd 4000 genummerde GT exemplaren vervaardigd.
Goed gedacht!
Echter was het een GTi Grand Tourisme zoals hierboven uitgelegd. Een gelimiteerde en genummerde oplage die naast de GTi werd geleverd.
Zeau! Genoeg feitjes, tijd voor een plaatje. Nu we toch in de Peugeotsfeer zijn......