Zeker interessant, maar er is ook http://news.cnet.com/8301...hdmi-cables-are-the-same/
Vraag me dus af hoe PCM tot die resultaten heeft kunnen komen.
Vraag me dus af hoe PCM tot die resultaten heeft kunnen komen.
Over dat artikel is enorm veel discussie ontstaan en zijn abonnementen opgezegd:
PSN: Gaiajohan || XBOX Live Gaiajohan || 5720Wp@ oost-west
Verwijderd
Ik heb hier tien meter liggen voor 12 euro o.i.d., ook van een goedkope site. Werkt al een jaar of wat prima, nooit problemen mee gehad.NoxiuZ schreef op zaterdag 16 juni 2012 @ 19:35:
Over HDMI kabels gesproken, heeft iemand ervaring met dergelijke kabels:
http://www.ebay.com/itm/2..._trksid=p3984.m1497.l2649
Zag in de winkel wel kabels liggen voor 70 of 50 euro voor 5 meter, de prijzen voor tien meter waren al helemaal niet te overzien. Maar waarschijnlijk heb ik toch meer lengte nodig. Is dergelijke kabel sowieso al waardeloos of is het 'het proberen waard'? Drievoudige afscherming dus zou toch ergens wel moeten werkenIs voor 1080p en geluid, meer niet
De auteur van dat artikel is Jaap Veenstra die hier vroeger wel eens gepost heeft in o.a. "zilveren HIFI-kabels gesmeed door elfen bij maanlicht # 5 Vorige deel" - en daar leek hij geleerd te hebben van de kritiek op zijn schrijfwerk. Dat zie je in het nieuwe artikel ook terug: "Om de test eerlijk uit te voeren, is er één persoon die de kabels vervangt en één persoon die geen benul heeft van welke kabel er tussen de speler en de splitter hangt. Om het nog eerlijker te maken, weet de persoon die de kabels vervangt niet hoeveel de kabels kosten die meedoen in de test."
| Old Faithful | i7 920 @ (3,3Ghz) / X58 UD4P / GTX960 (1,550Mhz) / CM 690 | NOVA | i5 6600K (4,4Ghz) / Z170 Pro Gaming / GTX 960 (1,500Mhz) / NZXT S340
[ Voor 92% gewijzigd door garathane op 23-10-2012 15:28 ]
Nee.Jeroenneman schreef op vrijdag 19 oktober 2012 @ 14:15:
Het is OF perfect, OF niks.
Nee.En dan heeft HDMI ook nog de nodige foutcorrecties.
Cunning linguist.
Jawel. HDMI kent geen dingen als ruis zoals bij een analoog signaal. Je hebt: Of goed beeld, of bagger/geen beeld. Fouten die tussen deze 2 stappen in zitten zijn in 99/100 gevallen direct merkbaar en extreem storend. Denk aan dit soort dingen:
Jawel.Nee.
Bron: Wikipedia: HDMIEach Data Island Period is 32 pixels in size and contains a 32-bit Packet Header, which includes 8 bits of BCH ECC parity data for error correction and describes the contents of the packet.
[ Voor 8% gewijzigd door D4NG3R op 23-10-2012 16:07 ]
Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken
Dan had hij het toch gewoon goed? Er werd gesteld dat je beeld hebt, of geen beeld. Da's pure nonsens.D4NG3R schreef op dinsdag 23 oktober 2012 @ 16:04:
Je hebt: Of goed beeld, of geen goed beeld.
Nickname does not reflect reality
[ Voor 61% gewijzigd door D4NG3R op 23-10-2012 16:10 ]
Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken
Ja, gelezen. Punt blijft gelijk. Je kan gewoon (extreem brak) "beeld" hebben met een slecht HDMI signaal.D4NG3R schreef op dinsdag 23 oktober 2012 @ 16:08:
* D4NG3R was bezig met editen, lees even opnieuw.
Nickname does not reflect reality
Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken
N47h4N|The secret to creativity is knowing how to hide your sources| Dyslexic atheists don't believe in doG! | ˙ʞuɐlq ʇɟǝl ʎllɐuoᴉʇuǝʇuᴉ sɐʍ ǝɔɐds sᴉɥ┴ ®
zonder te weten wat de bedoelde m1 / m1da kabel inhoudt, beef wel dat al die koppelstukjes en converters wel signaal verlies geven, en dat het onmogelijk is met een verloopje van digitaal naar analoog te gaan en andersom.sain onez schreef op donderdag 25 oktober 2012 @ 11:55:
Ik merk al dat hier de kabel gurus zitten, ik heb me een leuke DELL 3400mp beamer gekocht, en heb over de M1 of M1DA port gekeken, in de veronderstelling dat dit dvi(-i/d/a) zou zijn...
Niet dus, nu wil ik graag me dvi kabel vanuit de pc en eventueel met een dvi-hdmi converter me mediaplayers en consoles hieraan verbinden.
Origineel zit er een m1-vga kabel bij, waar ik eventueel een vga-genderchanger op kan zetten, vervolgens een vga-dvi verloop en daarop een dvi-hdmi verloop, maar of deze McGyver oplossing werkt, weet ik niet, jullie misschien wel?
Mijn vraag is eigenlijk, op amazon enz vind je m1-dvi converters, maar al voor 2e en ook voor 10-20e, die zijn toch hetzelfde?
bv: http://www.amazon.co.uk/s...ics&field-keywords=dvi-m1
apart dat tweakers search amper de m1/M1DA standard kent..
Nu klopt etengelbertus schreef op zondag 04 november 2012 @ 11:16:
[...]
dvi heet 3 "soorten",
dvi/a = analoog, dus het vga signaal gaat door een aantal pennetjes van de stekker.
dvi/d = digitaal. het digitale signaal gaat door andere pennetjes van de stekker.
dvi/i deze stekker heeft alle pennetjes, en deze zijn dan ook bedraad. er kan een digitaal of analoog signaal mee verstuurd worden.
omdat het kan!
Wij tweakers helpen elkaar, dus als er fabeltjes vertelt worden kan je hier vinden waarom dat onzinnige fabeltjes zijn..Cartman! schreef op zaterdag 03 november 2012 @ 23:46:
Ter info, Action verkoopt ook een 5M 1.4 kabel voor €2,39
Ik zie t nut van deze doorlopende discussie ook niet echt. Als iemand denkt beter beeld te hebben met een kabel die duurder is dan een paar euro moeten ze dat toch lekker zelf weten?
ping 127.212.23.124
Uiteraard, maar als je in deze discussie alsnog je gelijk wilt hebben dat dure hdmi-kabels beter zijn dan moet je dat lekker zelf weten imo.pjottum schreef op vrijdag 09 november 2012 @ 08:23:
[...]
Wij tweakers helpen elkaar, dus als er fabeltjes vertelt worden kan je hier vinden waarom dat onzinnige fabeltjes zijn..
Thnx voor je reply, toch is de M1(DA) ook een digitale uitgang, WIKI verteld nl. :engelbertus schreef op zondag 04 november 2012 @ 11:16:
[...]
zonder te weten wat de bedoelde m1 / m1da kabel inhoudt, beef wel dat al die koppelstukjes en converters wel signaal verlies geven, en dat het onmogelijk is met een verloopje van digitaal naar analoog te gaan en andersom.
dus van vga naar hdmi, zonder videoprocessing is onmogelijk, en omgekeerd.
dvi heet 3 "soorten",
dvi/a = analoog, dus het vga signaal gaat door een aantal pennetjes van de stekker.
dvi/d = digitaal. het digitale signaal gaat door andere pennetjes van de stekker.
dvi/s ( als ik het goed heb) deze stekker heeft alle pennetjes, en deze zijn dan ook bedraad. er kan een digitaal of analoog signaal mee verstuurd worden.
cga-dvi stekker hebben dus voldoende aan de pennetjes voor analoge signalen. en de andere zijn wellicht niet aanwezig, maar verder ook nutteloos.
je kunt met zon verloop dus nooit een digitaal signaal overbrengen.
op zich geen probleem, want analoog kun je ook prima 1080p oftewel full HD overbrengen, maar dan heb je wel signaal verlies.
je kunt dit analoge signaal nooit naar een hdm ingang sturen. de verloopjes verbinden het analoge signaal niet door, en al zou dat zo zijn, het apparaat met een hdmi ingang kan daar niks mee. in de andere richting werkt het hetzelfde.
aangezien er een verloop bestaat voor m1-> vga, lijkt mij dat de m1 port een analoge poort is ?
N47h4N|The secret to creativity is knowing how to hide your sources| Dyslexic atheists don't believe in doG! | ˙ʞuɐlq ʇɟǝl ʎllɐuoᴉʇuǝʇuᴉ sɐʍ ǝɔɐds sᴉɥ┴ ®
Eh, dat zei ik niet. Ik zei dat de 2€ kabeltjes van de lokale electroboer beter waren dan de 2$ kabeltjes van dx?Cartman! schreef op vrijdag 09 november 2012 @ 09:15:
[...]
Uiteraard, maar als je in deze discussie alsnog je gelijk wilt hebben dat dure hdmi-kabels beter zijn dan moet je dat lekker zelf weten imo.
ping 127.212.23.124
Zou een platte HDMI-kabel dan niet een goed idee zijn? Die kan je maar netjes op één manier oprollen waardoor kabelbreuk al minder snel voor kan komen dan bij een ronde kabel die de ene keer anders op wordt gerold dan de andere keer.invoil schreef op donderdag 15 november 2012 @ 00:13:
Ik heb er al aantal versleten door het constant oprollen weg frommelen in de tas wat uiteindelijk leidt tot kabel breukjes!
Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.
"A pessimist sees the difficulty in every opportunity, an optimist sees the opportunity in every difficulty" - Winston Churchill
Die Action HDMI met de oranje stekkers zijn 1.4, als je die tenminste bedoelt...RickvN schreef op dinsdag 01 januari 2013 @ 13:31:
Eventjes weer eens over mijn ARC-functie, waarschijnlijk weet ik wat het probleem is. HDMI-kabels 1.4 ondersteunen alleen ARC, 1.3 en lager niet. Nu heb ik 2 goedkope kabels en denk ik dat het daar aan ligt. Alleen weet ik niet zeker of de kabel van de Action 1.3 of 1.4 is? Heb geen verpakking meer en kan het niet op Google vinden, dus misschien mensen die t zo weten?
De HDMI kabel van Action, met oranje stekkers, die ik hier heb liggen zou 1.4 moeten ondersteunen... punt is echter dat 'ie niet werktRickvN schreef op dinsdag 01 januari 2013 @ 13:31:
Eventjes weer eens over mijn ARC-functie, waarschijnlijk weet ik wat het probleem is. HDMI-kabels 1.4 ondersteunen alleen ARC, 1.3 en lager niet. Nu heb ik 2 goedkope kabels en denk ik dat het daar aan ligt. Alleen weet ik niet zeker of de kabel van de Action 1.3 of 1.4 is? Heb geen verpakking meer en kan het niet op Google vinden, dus misschien mensen die t zo weten?
"A pessimist sees the difficulty in every opportunity, an optimist sees the opportunity in every difficulty" - Winston Churchill
Life is like a BOX of Chocolates, You'll never know what the HELL you're gonna get......
[off]Wilden, Wouden zijn bossen :P[/off]
Oh mooi, heb toevallig een setje nodigVersteegrob schreef op vrijdag 22 februari 2013 @ 10:23:
3pack Philips High Speed HDMI 1.4 3D 4K kabels van 2 meter voor € 12
http://www.ibood.com/nl/nl/
Heb nu volgens mij 1.1 en 1.3. Wil straks 3D gaan afspelen dus denk dat dit wel handig kan zijn.
[ Voor 52% gewijzigd door Afvalzak op 22-02-2013 10:27 ]
Een kabel die erg overeenkomt met de Oyaide Green. Alleen is deze een tandje minder helder over het gehele frequentiegebied, dus ook iets meer bas, maar ook iets minder hoog. Verder is het een open, homogene kabel, die alles goed doorgeeft, evenwichtig. Mooi hoog, mooi mid, warm, en een mooie bas.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Je liegtCyBeR schreef op vrijdag 22 februari 2013 @ 15:37:
Psychoacoustiek heet dat.
M.a.w.: frank hoort een verschil omdat 'ie dat graag wil horen. Nooit opgevallen dat dit soort tests nooit blind zijn en dat de duurste producten altijd het beste zijn?
Niet helemaal Keyser, sommige kabels hebben andere legeringen in de kabel zitten naast koper. Datzelfde is het geval met de usb kabels. Maar vaak heb je bij analoge kabels dof of helder naast de hoeveekheid detail, bij usb is dat net iets anders, de detaillering is praktisch gelijk, de klankkleur verschilt wel. Misschien door de hoeveelheid zilver wat in de kabels verwerkt is, de Carbon heeft 5% zilver en geeft hier meer hoog dan de Cinnamon die 1,25% zilver heeft.
Ik vergelijk kabels meestal eenvoudig met autobanden. Ze zijn allemaal rond en van rubber, maar kunnen wel door een andere rubbermix of profiel leiden tot punten als een betere wegligging, lagere weerstand, lager verbruik en meer comfort. Het signaal wordt wel doorgegeven in elke kabel, maar de manier waarop kan verschillen door materiaalgebruik of opbouw. Elke band rolt... (maak maar af)
[ Voor 25% gewijzigd door Wackmack op 22-02-2013 15:44 ]
[ Voor 10% gewijzigd door CyBeR op 22-02-2013 15:49 ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
http://www.htforum.nl/yab...503.msg2122058#msg2122058Bijgaand de review van het CP Audio stekkerblok: (van enkele pagina's terug, voor het gemak nogmaals geplaatst)
Review CP Audio Ultimate Reference verdeeldoos:
Het CP Audio blok is van gedegen kwaliteit, dat voel je duidelijk aan het gewicht en de goede afwerking. Het heeft 5 inlets.
Na afkoppelen van de Furutech 609E stekkerblok en het aansluiten van het nieuwe blok kon ik een juiste indruk krijgen, weliswaar was het blok nog splinternieuw en niet ingespeeld, maar ik wilde erg graag een indruk hebben.
Omdat het Furutech blok hier enige tijd dienst heeft gedaan zal daarmee vooral een vergelijking mee gemaakt worden.
Na het aansluiten kon ik mijn eerste indruk krijgen en die was zeer positief, een helder mooi hoog, een vol mid en een diepe bas, de stemmen kregen een stuk meer body. Ipv. Het gecrompresde wat de furutech nogal heeft en een iel mid (gedeeltelijk veroorzaker is de furutech stekker FL11 Gold) en een stuk minder definitie, was er nu opeens een vol geluid, met een stuk meer dynamiek, een betere natuurgetrouwheid.
Verder durf ik nog niets te zeggen, ik wacht liever totdat het blok 60 uur gespeeld heeft.
Nu nadat de CP Audio blok ingespeeld is: (wel meer dan 150 uur)
Dit blok is zeer neutraal en open. (en aanmerkelijk beter dan de Furutech 609E, wat 2x zo duur is) Naast dat bij dit blok opvalt dat het erg open klinkt van laag tot hoog, is zijn neutraliteit. Het klinkt allemaal zeer natuurgetrouw. De resolutie is ook een punt wat aandacht verdient, deze is erg goed, en zoveel beter dan mijn oude Furutech blok. Elk detail is duidelijk en goed. Maar toch zijn de stemmen mooi zit er body in en een mooie bas. Dan valt bij dit blok de luchtigheid op, je hoort waar de muziek is opgenomen in een grote of kleine studio. Het geluid komt mooi los van de speakers met voldoende ruimtelijkheid. Toch blijft alles klinken met een flinke bite, een volheid, maar nooit agressief.
Wat tevens opvalt is dat dit blok duidelijk laat horen welke kabels erachter zitten, de kenmerken van de kabels worden in z'n geheel ten toon gesteld, soms een voordeel maar dit kan ook een nadeel zijn. In mijn geval heb ik een standaard iec stekker gebruikt om het blok van stroom te voorzien. Een koperen betere IEC stekker als bijvoorbeeld de Furutech iec koper zou in mijn geval het geluid nog beter hebben gemaakt, er zou meer emotionaliteit geweest zijn. (dit ga ik nog testen)
Gelukkig valt op dat de eerste indruk van het CP Audio blok gehandhaafd blijft.
Ook wat nog erg belangrijk is: alle inlets (5 stuks) hebben dezelfde kwaliteit waar je de stekker ook instopt, het aangesloten apparaat blijft even goed spelen en niet zoals bij Furutech het geval is waar alleen de eerste 2 inlets goed zijn en de rest steeds aanmerkelijk slechter wordt.
Het blok staat nu bij een audiovriend die ook een Furutech IEC stekker van koper heeft en vlgs. Zijn sms wat ik 6 uur later kreeg: voetjes trappelend op en neer, emotioneel, heerlijk luisteren.
Een dag later: Alle goden, christus, wat is dat blok verschrikkelijk goed …....................Wat een diepte, plaatsing, emotie,zuiverheid, ik swing gewoon door het huis met kippevel op mijn rug....genieten tot in mijn tenen....dat voelt heel erg gelukkig !
Mijn conclusie:
Een blok wat zeer neutraal is, open, schoon geluid, een mooi helder midden en een lekkere strakke bas. Het geluid heeft een body. Luchtigheid en ruimtelijkheid zijn voldoende aanwezig. Met een goede IEC contra stekker emotioneel met een erg mooi geluid. Een zeer goed blok en beter dan alle furutech blokken.
Prijs 599 euro. Zie de website van CP Audio.
Als dit verhaal zou kloppen dan zou het dus betekenen dat de ene usb kabel een beter bestandje overzet dan de ander?CyBeR schreef op vrijdag 22 februari 2013 @ 15:47:
Tsja, het zal best zo zijn dat er kabels zijn met andere metalen erin verwerkt dan alleen koper. Maar alleen zilver geleidt (marginaal overigens) beter dan koper. En dan nog, de analoge signaaloverdracht mag dan mischien marginaal beter zijn*, maar het eindresultaat is nog steeds een 1 of een 0 en uitendelijk dus een exact reproductie van het digitale signaal.
*) Dat staat wmb ook ter discussie overigens. Meestal zijn die 'speciale' kabels gewoon een standaard usb kabel met een extra fancy plastic mantel eromheen.
Totdat iemand met een eye-diagram komt van een kabel waarin een verschil zichtbaar is geloof ik er gewoon geen hol van.
Nooope.Versteegrob schreef op vrijdag 22 februari 2013 @ 18:55:
Voor geluid en beeld is het alleen iets lastiger. Een bestand overzetten is heel zwart/wit terwijl een geluid natuurlijk heel complex is. Wat niet wil zeggen dat ik het er mee eens ben.
[ Voor 7% gewijzigd door CyBeR op 22-02-2013 19:04 ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Ik zou het geluid wat ik hier hoor willen omschrijven als, puntig, helder, detailrijk, beleving, groots, dynamiekrijk, vol, strak midden, maar niet kil. Kortom een klankkleur welke to the point is, maar wel met een vol midden.
[ Voor 31% gewijzigd door Cartman! op 22-02-2013 20:01 ]
Verwijderd
Ik vind het verhaal over exotische stekkerdozen inspelen en zelfs verschil horen tussen gebruikte stekkers i.c.m. die stekkerdozen zo mogelijk nog absurder.Cartman! schreef op vrijdag 22 februari 2013 @ 19:54:
Hahaha, die frank2 over de usb-kabels...wat een idioot zeg, hoeveel zou hij betaald krijgen voor die onzin? Treurig dat er zoveel lui zijn daar die het voor zoete koek slikken, hun verlies van geld moeten we maar denken. Als zij trots zijn op die USB-kabel van een paar honderd euro, lekker laten gaan
edit: usb kabels inspelen
[...]
Als ik een game speel vanaf mijn externe harde schijf, dan speel ik inderdaad met beter beeld en geluid via een duurdere usb-kabel. Ik haal ook meer fps, en mijn ping gaat ook omlaag! Zeker voor de dure usb-kabel gaan.Versteegrob schreef op vrijdag 22 februari 2013 @ 18:55:
Voor geluid en beeld is het alleen iets lastiger. Een bestand overzetten is heel zwart/wit terwijl een geluid natuurlijk heel complex is. Wat niet wil zeggen dat ik het er mee eens ben.
Cunning linguist.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Ik ging er eigenlijk vanuit dat dat een parodie was, om al die mensen met hun zilveren maanlichtkabeltjes belachelijk te maken. Als dat serieus is, heb ik er inderdaad ook geen woorden voorVerwijderd schreef op vrijdag 22 februari 2013 @ 22:47:
Ik vind het verhaal over exotische stekkerdozen inspelen en zelfs verschil horen tussen gebruikte stekkers i.c.m. die stekkerdozen zo mogelijk nog absurder.![]()
![]()
Oh nee dat is bloedserieus. Er zijn ook malloten die hun kabels op pilaartjes leggen zodat ze de vloer niet raken, omdat dat het geluid zou verbeteren.RemcoDelft schreef op woensdag 27 februari 2013 @ 10:21:
[...]
Ik ging er eigenlijk vanuit dat dat een parodie was, om al die mensen met hun zilveren maanlichtkabeltjes belachelijk te maken. Als dat serieus is, heb ik er inderdaad ook geen woorden voor
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
The devil is in the details.
Pc all the way! Heb zelf een 10 meter lange action HDMI kabel liggen en die werkt erg goed. Wat ik je aanraad is om direct ook even usb kabel erbij te trekken zodat je je bluetooth muis/tobo erop kan aansluiten en eventueel je xbox controllers.gwystyl schreef op dinsdag 21 mei 2013 @ 13:24:
Klein schopje:
Ik wil graag een HDMI kabel van mijn computer naar mijn TV hebben. Vanaf mijn computer kan hij naar de meterkast door een kabelgoot/plint, en dan vanaf daar door een elektrabuis richting TV. Een gewone HDMI-stekker past echter niet door een elektrabuis.
Ik vroeg me af of de volgende combinatie wel kan, en of ik voor die afstand een versterker nodig heb of dat een koppelstukje genoeg is.
- HDMI naar mini-HDMI 10m (van TV naar meterkast door buis)
- HDMI naar mini-HDMI 5m (van computer naar meterkast)
- koppelstukje 2x mini-HDMI
Moederbord is een M2-A75IA-E53, met een full-size HDMI aansluiting.
Is dit handig of is een andere combinatie handiger (koppelstukje HDMI --> mini HDMI met een full-size kabel tussen computer en meterkast bijvoorbeeld?)
http://www.twitch.tv/jannustitannus
Deze constructie moet vooral XBMC op mijn TV toveren, en verder dienen als downloadcomputer en algemene PC waar meestal office/internet spul op gedaan wordt, en af en toe een spelletje gespeeld.Hahn schreef op dinsdag 21 mei 2013 @ 13:26:
Denk dat je er sowieso een versterker voor nodig hebt, maar ik vraag me vooral af hoe je de pc wilt besturen als je tv 15 meter verwijderd is van je pc. Is het niet veel makkelijker om bijvoorbeeld een mediaplayer te gebruiken (afhankelijk van wat je ermee wilt doen natuurlijk)?
Ik had al uit verschillende topics begrepen dat 10m geen probleem is, en 15m misschien wat problematisch. Vandaar ook mijn post hier, ik ben benieuwd of iemand zoiets al heeft draaien en wat een eenvoudige/goedkope oplossing is. Naast de lengte wil ik een deel nog wegwerken in een elektrabuis, waardoor het probleem nog iets ingewikkelder wordt.evilpin0 schreef op dinsdag 21 mei 2013 @ 13:44:
[...]
Pc all the way! Heb zelf een 10 meter lange action HDMI kabel liggen en die werkt erg goed. Wat ik je aanraad is om direct ook even usb kabel erbij te trekken zodat je je bluetooth muis/tobo erop kan aansluiten en eventueel je xbox controllers.
kan iig vertellen at 10 meter HDMI gewoon goed werkt, ga je hem met 5 meter verlengen wordt het denk ik wel kantje boord of je verlies in je signaal krijgt. Denk dat een dure kabel hier ook bar weinig voor zou uitmaken.
[ Voor 6% gewijzigd door gwystyl op 21-05-2013 16:08 ]
Ruisende versterker: schakel je subwoofer in.
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.
Verwijderd
R6 | 24-70 F2.8 DG OS HSM Art | 18-35 F1.8 DC HSM Art | EF 70-200 F4L IS USM | EF 50mm f/1.8 | Zenbook 14 OLED | T14G4 OLED
[ Voor 4% gewijzigd door CyBeR op 01-07-2013 01:16 ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
CyBeR schreef op maandag 01 juli 2013 @ 01:14:
HDMI wil je van een dusdanige kwaliteit dat aan de andere kant de signalen nog goed genoeg herkenbaar zijn (als enen en nullen, ruwweg) voor de sink. Dat is op een kabeltje van 50cm heel makkelijk, bij 5m gaat 't al richting interessant en bij een kabel van 20m moet je opeens wel iets fatsoenlijks hebben, anders werkt 't gewoon niet.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Heel goedkope (als in: dunne) HDMI kabels van 20m hebben gewoon niet genoeg bandbreedte, mag je blij zijn dat je 720p haalt op die afstand. De dikte van de kabel moet flink toenemen naarmate de lengte van de kabel ook toeneemt om nog alle features te ondersteunen zoals 3D, ethernet etc. Er zijn wel speciale HDMI-kabels die op die afstand niet vreselijk dik hoeven te zijn, en die gebruiken dan ook actieve componenten in de stekkers om het signaal verbeteren (redmere.com)fespen schreef op maandag 01 juli 2013 @ 01:31:
[...]
![]()
en wat voor problemen verwacht jjij met een "slechte" kabel van 20m.
I mentioned it once, but I think I got away with it.
De dikte van de kabel zegt in deze heel weinig. Op dit soort afstanden gaat het er vooral om hoe goed de afscherming is en natuurlijk moeten de draadaders dik genoeg zijn. Maar voor de stroomsterktes die lopen over een HDMI kabel heb je niet zulke hele dikke draadaders nodig.brama schreef op maandag 01 juli 2013 @ 05:37:
[...]
Heel goedkope (als in: dunne) HDMI kabels van 20m hebben gewoon niet genoeg bandbreedte, mag je blij zijn dat je 720p haalt op die afstand. De dikte van de kabel moet flink toenemen naarmate de lengte van de kabel ook toeneemt om nog alle features te ondersteunen zoals 3D, ethernet etc. Er zijn wel speciale HDMI-kabels die op die afstand niet vreselijk dik hoeven te zijn, en die gebruiken dan ook actieve componenten in de stekkers om het signaal verbeteren (redmere.com)
Always be yourself! Unless you can be Batman, then always be Batman!
Jij bent dus iemand die denkt wánt het is digitaal dús het komt gewoon altijd goed aan?fespen schreef op maandag 01 juli 2013 @ 01:31:
![]()
en wat voor problemen verwacht jjij met een "slechte" kabel van 20m.
Nickname does not reflect reality
Verrassing: vanaf 5m kun je al een hoop gezeik met een slechte kabel hebben. Ik begon ook met een goedkope kabel maar met 1080p ging het beeld regelmatig op zwart (falende HDCP) of kreeg ik rare artefacts. Met een andere goedkope kabel idem. Uiteindelijk maar een kabel van een aantal tientjes gekocht en die deed het wel goed. Ik heb eens een collega gesproken die metingen had gedaan omdat hij meewerkte aan de ontwikkeling van HDMI chipsets, en die beaamde dat er meetbare vervorming en interferentie bij goedkope lange kabels is. Zo'n onzin is het allemaal echt niet. De stukjes kabel van m'n apparaten naar m'n switch zijn van Deal Extreme, maar de 5m naar de TV toe moest echt beter.fespen schreef op maandag 01 juli 2013 @ 01:31:
![]()
en wat voor problemen verwacht jjij met een "slechte" kabel van 20m.
"Logica brengt je van A naar B, verbeelding brengt je overal." - Albert Einstein
Ik heb onlangs juist een hdmi kabel van de action vervangen omdat die problemen ging geven.Twazerty schreef op zaterdag 08 juni 2013 @ 13:35:
Wegvallend beeld en storingen heb ik in het verleden ook gehad toen ik gebruik maakte van HQ kabels (High Quantity :-)), was het zat en een lading HDMI kabels bij de Action gehaald. Sindsdien geen enkele storing meer.
Meestal is dit het gevolg van corrosie op de aansluitingen en wordt het beter na een paar keer opnieuw aansluiten. Eigenlijk moeten de kabels dan beter schoongemaakt worden dus een nieuwe kabel is dan niet zo'n slecht idee.job schreef op maandag 01 juli 2013 @ 11:50:
[...]
Ik heb onlangs juist een hdmi kabel van de action vervangen omdat die problemen ging geven.
In het begin werkte alles probleemloos, na een half jaartje kreeg ik afentoe artifects en na een jaar viel het beeld soms weg totdat de kabel helemaal niet meer werkte.
Heb de kabel vervangen en alles werkt weer prima. Geen probleem natuurlijk, zo'n kabeltje kost niets.
[removed]
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Heb hier ook "1.3" kabels maar ARC en 3D werken gewoon prima. Waren dan ook 20x duurder dan die 1.50St@m schreef op maandag 01 juli 2013 @ 12:20:
€ 1,50 p/s.. ik ben erg benieuwd, want ik vind dat wel heel erg goedkoop. Heb nu nog 1.3 kabels en daarmee werkt ARC niet..
Nickname does not reflect reality
Uiteraard zegt de dikte van de buitenkant van de kabel niets, dat kun je mooi opvullen met heel veel plastic om het beter te laten lijken. Het gaat inderdaad om de aders. Toch zie je dat daar vaak op beknibbeld wordt. Ik heb althans geen enkele kabel van 20 meter lang gevonden voor minder dan 20 euro die alles van HDMI 1.4 ondersteunt (want daarvoor heb je iets van 10gbps nodig). En dat is dus alleen maar omdat die adertjes daarvoor te dun zijn. Op dat soort afstanden heb je ook wel achterlijk dikke kabels nodig daarvoor, dan kun je beter iets anders verzinnen (of zo'n actieve kabel kopen)Killer schreef op maandag 01 juli 2013 @ 10:54:
[...]
De dikte van de kabel zegt in deze heel weinig. Op dit soort afstanden gaat het er vooral om hoe goed de afscherming is en natuurlijk moeten de draadaders dik genoeg zijn. Maar voor de stroomsterktes die lopen over een HDMI kabel heb je niet zulke hele dikke draadaders nodig.
Bij goedkope kabels zijn de draadaders echter vaak wel heel dun en dan kan het problemen opleveren op langere afstanden. Voor 15 meter met High-Speed HDMI (Categorie 2) heb je draadaders nodig van minimaal 24AWG wat neerkomt op een doorsnee van 0.2 mm. Dik zegt dus niet alles, het gaat echt om de dikte van de aders.
I mentioned it once, but I think I got away with it.
[ Voor 3% gewijzigd door Simkin op 04-07-2013 13:20 ]
En waarschijnlijk lachen die kerels die dit soort artikelen schrijven wel hun vrouw uit omdat die geld uitgeven aan zinloze smeersels met dode-zee extract en gemalen parels waar ze een mooiere huid van denken te krijgen (want zelfevaluatie door 6 op de 10 vrouwen toont dit aan!).Versteegrob schreef op vrijdag 22 februari 2013 @ 16:45:
Nog een pareltje om het af te sluiten. Het gaat over het testen van een stekkerblok van dik € 600
[...]
http://www.htforum.nl/yab...503.msg2122058#msg2122058
http://www.htforum.nl/yabbse/index.php?topic=100950.0
Review van 3 HDMI kabels, leuk leesvoer.
Als 1080p 60hz het doet, moet 3D 1080p 24hz het ook doen (is zelf nog minder bandbreedte)Simkin schreef op donderdag 04 juli 2013 @ 13:19:
Ik heb het probleem dat 3D niet werkt (zwart beeld) op mijn projector als ik gebruik maak van 10m HDMI HighSpeed kabels. Voor het eerst toch wat geld uitgegeven en een Monoprice (Redmere) kabel besteld. Ik zal laten weten of deze naar behoren werkt.
http://www.twitch.tv/jannustitannus
Het is toch echt zo. Bluray normaal is geen probleem, bij 3d content heb ik enkel geluid. Met een kortere kabel heb ik dit probleem niet.evilpin0 schreef op donderdag 04 juli 2013 @ 16:24:
[...]
Als 1080p 60hz het doet, moet 3D 1080p 24hz het ook doen (is zelf nog minder bandbreedte)
Verwijderd
Klinkt gewoon als een probleem van je apparatuur die even op zwart gaat, vooral als je meerdere kabels gebruikt hebt kun je de HDMI kabel wel uitsluiten als de probleem veroorzaker.Verwijderd schreef op maandag 08 juli 2013 @ 12:37:
Toch ook maar eens mijn ervaringen met HDMI kabels delen.
Mijn setup is als volgt.
Ik heb mijn computer met een 1m lange hdmi kabel verbonden met mijn receiver. De receiver heb ik vervolgens weer met een 2.5 m lange kabel verbonden met de TV. De HMDI kabel is daarbij aangesloten op de ARC HDMI ingang van mijn TV.
De HDMI kabel heb ik vervangen door een HDMI kabel van 2.5m welke 11 euro kostte. Deze kabel werkte veel en veel beter. Toch heb ik ook iedere week met deze kabel wel 1 keer een moment dat het beeld even op zwart gaat.
De laatste kabel die ik getest heb was nog een oude 2.5m HDMI kabel van HQ. Deze kabel is al 5 jaar oud en heeft ferriet kernen aan beide kanten (om storingen te elimineren). Deze kabel werkt het best maar is nog steeds niet 100% goed. Met deze kabel heb ik zo'n 1 keer per maand een moment dat het beeld even op zwart gaat.
Ik ben dus nog op zoek naar een 2.5m lange HDMI kabel die 100% goed werkt en toch niet te duur is.
http://www.twitch.tv/jannustitannus
Verwijderd
[ Voor 17% gewijzigd door Verwijderd op 08-07-2013 13:23 ]
http://www.twitch.tv/jannustitannus
Verwijderd
Goedkopere kabels hebben dunnere adertjes. Hierdoor is de totale maximale bandbreedte minder. Denk niet dat dat hier aan de hand is echter.. de duurdere kabels zullen daarnaast ook wel een betere afscherming hebben.Verwijderd schreef op maandag 08 juli 2013 @ 13:17:
Ik was niet helemaal compleet met mijn setup:
PC -> Receiver -> TV
Satelliet ontvanger -> TV
De satelliet ontvanger wordt gebruikt om Televisie uitzendingen te bekijken. Als ik een televisie uitzending
over de boxen wil horen, dan gaat dat via ARC terug van de TV naar de Receiver.
De problemen met het op zwart gaan zijn alleen bij het afspelen van films (mediacenter) op de PC.
Het zou kunnen dat het aan de Receiver of TV ligt. De TV is namelijk net nieuw. De oude TV had ik op de receiver aangesloten met 1.8m HDMI kabels en hiermee had ik nooit een probleem. Na aanschaf van een nieuwe 60 inch TV had ik ook langere HDMI kabels nodig (2.5m) en begonnen de problemen.
Feit blijft dat met een nieuwe HDMI kabel van 3 euro het beeld heel vaak op zwart gaat. Met een HDMI kabel van 11 euro is dit al veel en veel minder. Hieruit concludeer ik toch dat er een verschil in (afscherming?) tussen de kabels zit. Dit is min of meer hetzelfde verhaal als "The Jackel" en "Exirion".
I mentioned it once, but I think I got away with it.
Regel een kortere kabel (lenen oid) en check of het probleem er dan ook nog is.DriesNL schreef op dinsdag 09 juli 2013 @ 20:25:
Hier een HDMI newbie met een vraagje.
Volgens mij heb ik last van artefacten, maar heb ze nog nooit eerder meegemaakt, dus ik weet het niet zeker. Laat ik maar even de situatie omschrijven. Ik heb een HDMI kabel die mijn desktop PC met mijn full HD TV verbindt. Helaas is deze afstand vrij groot (ongeveer 13 meter). Hierom heb ik deze kabel gekocht:
http://www.kabelstore.nl/...-4-kabel-3d-15-meter.html
Tijdens het gamen verschijnen er, als de camera bewogen wordt, vage horizontale strepen. Ze vallen niet perse heel veel op, maar als je ze ziet kun je ze niet meer ontzien. Zijn dit artefacten? En is de oplossing gewoon een betere HDMI kabel kopen? Zo ja, kan iemand mij eentje aanraden? Let wel de afstand moet rond de 13 meter liggen. Mijn resolutie is trouwen 1920 x 1080p.
Maar goed, ik zeg ook maar wat....
Alleen voor full 3D, half 3D (SBS) speelt gewoon af via 1.3. Daarom kan je eerst beter kijken wat je precies wil afspelen voor je voor twee euro een 1.4 kabel koopt.bramv82 schreef op zondag 14 juli 2013 @ 17:13:
Vraagje:
Ik heb een HTPC met HDMI 1.3. Voor 3D heb ik 1.4 nodig begrijp ik.
Full 3D (tot 24hz) werkt gewoon via hdmi 1.3coazter schreef op zondag 14 juli 2013 @ 20:43:
[...]
Alleen voor full 3D, half 3D (SBS) speelt gewoon af via 1.3. Daarom kan je eerst beter kijken wat je precies wil afspelen voor je voor twee euro een 1.4 kabel koopt.
Speel via de PS3 ook 3D games probleemloos via "1.3" kabels. Die aanduiding is uiteraard sowieso bogusMaxHardcore schreef op maandag 15 juli 2013 @ 09:18:
Full 3D (tot 24hz) werkt gewoon via hdmi 1.3
Nickname does not reflect reality
Ik heb (nog) geen 3D tvParkOverall schreef op zondag 14 juli 2013 @ 20:01:
Je bent hier op Tweakers?! Uitproberen dus!
Maar goed, ik zeg ook maar wat....
Wat bedoel je met die aanduiding?Brad Pitt schreef op maandag 15 juli 2013 @ 09:22:
[...]
Speel via de PS3 ook 3D games probleemloos via "1.3" kabels. Die aanduiding is uiteraard sowieso bogus
Voor frame packing 3D, dus 2 beelden per Hertz heb je minstens HDMI 1.4 nodig. De maximale ondersteunde resolutie en hertz hiervan is 720P @ 60hz (120 beelden per seconde totaal) of 1080p @ 30hz (60 beelden totaal)MaxHardcore schreef op dinsdag 16 juli 2013 @ 14:07:
[...]
Wat bedoel je met die aanduiding?
Voor 1080p 3D @ 60Hz heb je wel hdmi1.4 nodig.
Alle 3D games gaan naar 720p of zelfs gedownscaled naar 360p (killzone 3).
Moet zeggen dat het ondanks dat toch nog wel leuk speelt.
[ Voor 17% gewijzigd door evilpin0 op 16-07-2013 16:11 ]
http://www.twitch.tv/jannustitannus
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq