Verwijderd schreef op donderdag 12 mei 2011 @ 11:24:
[...]
Je begrijpt niet wat ik bedoel. Ik heb het over een steuntje in de rug waar je op kan vertrouwen als je er niet uitkomt als beginnende dj zijnde. Ik weet ook niet precies hoe jij bent begonnen, maar tijdens mijn eerste gigs draaide ik nog niet voor uitverkochte zalen en/of als headliner. Natuurlijk is het zetten van een sfeer etc belangrijk, maar dat is toch een brug te ver tijdens je eerste optredens (heeft te maken met oa ervaring).
No offense, maar als je niet een uur lang (relatief) naadloos kan mixen (als je house draait of iets in die richting, tenminste), zou ik me niet eens buiten de deur wagen. Zeker als je ook mee gaat doen aan dj contests val je dan heel snel door de mand, want al je concurrenten kunnen het allemaal _wel_. (En anders ben jij degene die er met de winst vandoor gaat). Zie het als autorijden, als je nog moet nadenken hoe je een auto van zn 1 naar zn 2 krijgt, zou ik me ook niet op de openbare weg vertonen.
Kwestie van 'je shit op orde hebben'.
Als je het naadloos beatmatchen niet beheerst, en daardoor het 'sfeerbeheer' uit het oog verliest omdat je nog steeds teveel bezig bent met het pitchen denk ik dat je ook niet snel weer gevraagd wordt. Jij bent de dj, dus jij bepaalt (voor het grootste gedeelte) de sfeer in de zaal.
Dan heb ik het wel over muziek draaien die echt 'jouw ding' is, zoals house, drum 'n bass, trance e.d. Als je allround/top40 draait hoef je niet eens te kunnen beatmatchen. Het op het juiste moment in kunnen starten van een plaat, en aanvoelen hoe het publiek reageert op je muziek is dan belangrijker. Wat moeilijker is dan het lijkt.
En beatmatchen is tegenwoordig geen kunst meer, zeker niet met de komst van BPM tellers en dingen als Traktor beatgrids en Ableton.
Ik snap dat dit een techforum is, maar het 'dj'en' bevat zoveel meer facetten dan alleen het kunnen beatmatchen.
Maak opnames van je mixen van 30-60 minuten, en beluister ze ook om erachter te komen waar je verbeterpunten liggen. Als je je mix luistert zonder dat je zelf aan het mixen bent luister je namelijk met hele andere oren naar je muziek/mix. Als je je mix goed genoeg vind laat er dan een aan vrienden/bekenden horen, maar hecht ook weer niet teveel waarde aan hun oordeel, omdat ze 9 van de 10 keer 'wow geweldig' roepen omdat het je vrienden zijn.
Pas als je echt echt 100% helemaal tevreden bent over je mix en achter je 'sound' staat, drop hem dan als demo bij organisaties/disco's/dj contests. En het is niet het einde van de wereld als ie finaal afgefakkeld wordt, of als je niet wordt uitgenodigd. Probeer erachter te komen waarom, en verbeter die dingen. Zorg ervoor dat je alles op alles zet om die perfectie te halen.
Dat zijn punten waarop je je kan onderscheiden.
"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."