@OMX2000 MS maakt haar software steeds meer via haar eigen dogfood. Voorbeeld hiervan is VS2010 zelf wat geschreven is voor een groot gedeelte in .NET zelf.
Maar er zijn nog steeds pakketten zoals Office die 'gewoon' in C++ worden geschreven. Je gaat immers een dergelijke suite niet zomaar herschrijven. Hoewel in Office 2010 een gedeelte van de front-end al wel .NET is.
Maar veel server-apps zoals IIS, Biztalk, SQL Server en vele andere draaien al tijden of hosten .NET.
Ik vraag me sterk af wat jij bruikbaarheid vind. Microsoft schrijft een framework en productivity tools, je zult toch echt wel zelf e.e.a. moeten gaan definiëren.
Er is een zeer goede DSL Toolkit, zie ook
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb126235.aspx
Maar het ontbreekt developers en architecten aan hoe hiermee te werken. Natuurlijk is dit pas stap 1 van 30, maar als je kijkt naar adoptie, dan zie je toch steeds vaker DSL initiatieven.
Wat betreft Project Oslo en "M", daar weet ik 100% zeker van dat je het zelf niet snapt. Wat Microsoft daar probeerd is het opzetten van een DSL environment met de mogelijkheid tot zelfleerzaamheid, repositories en human intelligence. Talen als "M" zorgen ervoor dat DSL's niet enkel visueel hoeven te zijn, maar ze straks ook dichter bij menselijke talen liggen. Daarbij zorgt de implementatie van "M" juist ervoor dat het beter te visualiseren is. Dit soort projecten zijn ground-breaking, innovatief maar verre van begrijpelijk voor de general purpose.
Ook zie je in Oslo heel duidelijk dat zowel transformatie als generatie mogelijk zijn. De ervaringen met DSLs hebben immers uitgewezen dat enkel transformatie voor problemen zorgt in oa beheersbaarheid.
Ik weet niet wat je exact. Bewoord eens concreet wat je teveel tijd kost. Je geeft aan dat je lang niet intensief geprogrammeerd hebt, dan zal je dus de library community ook neit gevolgd hebben... Daarin zag je juist de afgelopen jaren flinke verschuivingen.
Deze post is bestemd voor hen die een tegenwoordige tijd kunnen onderscheiden van een toekomstige halfvoorwaardelijke bepaalde subinverte plagiale aanvoegend intentioneel verleden tijd.
- Giphart