@ EnzoMatrix: Ik denk dat je mijn post niet helemaal goed interpreteerd. Dat kan ook bijna niet omdat er zeer beperkte informatie in staat. Ik zal proberen het een en ander kort uit te leggen.
In mijn guild raiden we 3 avonden per week 25 mans. Mensen met raider status joinen de raid, als er teveel mensen mee willen stellen een paar mensen hun plek beschikbaar. Naast deze raids doen we af en toe niet-officiele raids waar iedereen zich voor kan opgeven in-game.
De mensen die we gister mee hadden zijn allemaal raider. Deze mensen hebben allemaal flink lang in T4-T5-T6 content geraid met de guild. Ze zijn dus niet ‘noob’ als in nieuw, maar meer ‘noob’ als in, slechte skills, weinig focus, keer op keer dezelfde fout, geen ‘situational awareness’.
Bijvoorbeeld de paladin healer die mee was. Toen ik nog officer was heb ik hem twee avonden op rij op farm Naxx runs dezelfde opdracht gegeven als een andere paladin healer. Later heb ik de stats naast elkaar gelegd. Wat bleek, zijn heals zijn krachtiger dan die van de andere, hij heeft namelijk betere gear. Het enige verschil was het aantal casts per gevecht. De andere paladin had namelijk 3 keer zoveel spells gecast als deze kerel. Daarnaast gaat hij standaard dood aan alle dingen die al 20 keer fout zijn gegaan.
Zo kan ik van alle 4 in deze raid heel veel voorbeelden geven, lijkt me alleen niet gepast en ook niet interessant voor julie. Anyway, deze mensen worden heus geen noob genoemd, het is wel algemeen bekend dat als ze mee gaan op raids, dat de andere mensen er harder aan moeten trekken om te compenseren.
Er is gewoon verschil in kwaliteit van spelers, en als het verschil echt groot is wordt het lastig om moeilijkere content te clearen. In hardcore guilds zouden deze mensen niet worden toegelaten/ gekicked worden. Wij doen dat niet, we zijn niet hardcore genoeg, al willen we wel progress...
Ik, en andere raiders help deze mensen vaak met tips in whispers en in de classchannels. Als ik een raid lead praat ik ze soms door bepaalde situaties heen als het mis dreigt te gaan.
Zo negatief is het dus allemaal niet, maar als je de ambitie hebt progressie te maken gaat dat gewoon makkelijker en leuker met de goede spelers. Maak je geen zorgen, leren doet en moet iedereen... Dat heb ik, de beste priest van Trollbane (

) en alle andere mensen hier ook moeten doen.