Nou, ik heb mijn eerste partyshoot er op zitten. In mijn achterhoofd een beetje de tips gehouden die in dit topic voorbij zijn gekomen. De zaal was inmiddels kleiner geworden en geen vrij zicht vanaf het balkon. Is helemaal dichtgemaakt. Veel techno/ hardcore diehards, kleine zaal volsproeien met rook (idd tele heeft dan echt geen zin), dj booth totaal niet verlicht en donkere muren en plafonds. Deejay booth was totaal niet verlicht.
Even geoefend met ISO 1600 F5.6 1/30ste en flits op 1/16e maar kreeg erg belichte foto's. Overigens gebruik gemaakt van spotmeting, mijn tamron had het soms wel moeilijk met focussen ondanks AF-hulplicht.
Na een half uur was ik mijn omnibounce al kwijt dus dat begon al lekker en ik vond het feest zelf nogal grimmig qua sfeer, boe roepers naar de deejays en gasten die echt helemaal leip staan te springen. Ook lagen mijn fotospullen op een zeer onwenselijke plaats, zo voor het grijpen. Ben uiteindelijk maar 1,5 uur gebleven omdat de sfeer niet leuk was, slecht licht + veel rook. Ben er wel achter gekomen dat je ontzettend veel aan het switchen bent met instellingen en het bouncen wel goed onder de knie moet hebben. In de meeste gevallen had ik 'm onder 45 graden staan maar kom beter recht naar het plafond doen en wat krachtiger flitsen.
Hier kan je dus goed zien dat ik onder 45 graden geflitst heb, vieze schaduw op de muur en voorhoofd wit

Focus op jongen in het groen, linker staat wat naar voren. Flits op 45 graden en hij vangt al het licht.

Deze is kwa belichting weer goed, maar mis je weer veel licht van de achtergrond.
Al met al valt nog veel te leren en ik weet ook dat ik niet meer dit soort feestjes ga doen. Gaat me allemaal iets te hard. Qua scherpte zit het volgens mij allemaal wel ok, paar misfires. Als iemand nog kritiek of tips heeft dan hoor ik het graag want ik leer er alleen maar van. Hele set is te vinden op
http://www.flickr.com/pho...e/sets/72157622479989911/