quote:
blouweKip schreef op woensdag 24 december 2008 @ 17:13:
Het gaat ook niet om coh perse, het gaat erom dat het weer een nerfs is, dat onze tools niet geupdate zijn zoals bij andere classes en dat we geen nieuwe base tools hebben gekregen (beacon of light/nourish achtig)
Guardian Spirit? Penance (indien Disc)?
Moet een class per sé nieuwe gimmicks krijgen om goed te kunnen zijn in wat ze doen?
Dat zijn talented spells, bovendien is guardian spirit nu niet echt een spell waar je continue gebruik van kunt maken, ik maal niet om gimmicks, ik wil dat mn class goed te spelen is en een bijdrage kan leveren aan een raid en niet kunstmatig aangepast wordt door mensen die niet eens getest hebben wat voor een effect die veranderingen hebben.
quote:
Priests hebben de raid niets te bieden naast healing, als daar een flink gedeelte van wordt weggehaald + dat een van hun primaire spells zondanig wordt aangepast dat deze flink aan functionaliteit inboet dan is dat wel degelijk een issue, ik ken redelijk wat goede priests en geen enkele van deze spelers is blij met de wijze waarop we generfd worden.
Zijn PW:F en DS ook al weggehaald bij priests?

DS is generfd (imp ds stacked niet met andere gelijkwaardige buffs en is een vaste hoeveelheid), ds is leuk maar geen noodzakelijk raidbuff (en niet bereikbaar voor holy priests), shields zijn bugged en absorberen niet bijster veel en zijn zeker niet te vergelijken met heroism oid, je kunt prima zonder shields (ik ben tenminste nog geen encounter tegengekomen zoals RoS in wotlk)
Volgens mij konde paladins ook een goed shield op een andere player casten tegenwoordig.
quote:
Zoals ik in mn post dus al zei: het is een feit dat priests na de nerf door iedere andere healing class (zelfs hybrids) kunnen worden vervangen zonder dat je wat zult missen, 1 shadowpriest is genoeg voor imp POF en verder is er geen enkele reden om een plek te verspillen aan een priest nu deze zn niche kwijt is.
*Zelfs* hybrids? Bliz wil juist dat hybrids even goed kunnen zijn als "pure" healers. Vind ik niet erg raar.. Zie PW:F / DS + Improved DS of hoe die talent ook moge heten.

En CoH verdwijnt niet, er komt gewoon een cd op, ja het zal wennen zijn maar de wereld vergaat niet omdat 1 spell generfed wordt.
Zucht, hybrids hebben veel meer mogelijkheden dan pure classes, zeker als we straks dualspec hebben, daarnaast zijn hybrids vaak in t bezit van allerlei extratjes, juist omdat ze hybrid zijn, die worden niet ineens weggehaald en ik zie niet dat pure dps/healing classes ineens dat soort buffs krijgen (omgekeerd helaas wel, veel class defining spells worden naar hybrids overgezet)
Nogmaal, het gaat er niet om dat coh generfd wordt, ik ben t niet met de nerf eens maar dat is niet relevant, het gaat erom dat een cd niet de juiste nerf is, de cd zorgt ervoor dat de spell in de situaties waar deze voor bedoeld is nutteloos wordt, coh heeft lange tijd verborgen gehouden dat de rest van de priests spells niet al te goed was (op pom na), renew is zwak, flashheal duur, greaterheal duur en traag, poh groepsgebonden en dus nutteloos in raids etc, de cd zorgt er dus wel degelijk voor dat de class een groot probleem krijgt, het is net als een 10sec cd op bij chainlol of een 6 sec cd op flash of light, beide terecht maar ik denk dat de zowel shamans als paladins dan nog harder zouden QQ-en als de priests nu.
quote:
Dat is niet mijn mening maar gewoon een feit, zullen er priests blijven raiden: yep, zullen priest het moeilijk krijgen zodra de end-game weer echt uitdagend wordt en de raidsetup weer gaat meetellen: zeer zeker.
Lijkt me vrij duidelijk dat het wel een mening is.
Ik som daar slechts feiten op, de data op de ptr ondersteund me daarin, al is het op dit moment nog onduidelijk in welke mate het gaat gebeuren omdat ulduar nog niet uit is.
Overigens word Wild Growth ook generft (6sec CD), en het lijkt me bijzonder sterk dat blizzard zonder onderzoek te doen nerfs door gaat voeren. Dus het zal echt nog wel mogelijk blijven om bepaalde encounters te doen.
Wild growth is een nieuwe spell, tickt over 7 seconden, heeft dus minder last van de nerf als coh en is bovendien een extra spell bovenop een arsenaal wat al behoorlijk sterk is (en tel daar nog een nourish bij op tegenwoordig), de druids in mn guild maakt het dan ook weinig uit aangezien ze er weinig van zullen merken.
Wild growth is overigens de primaire reden dat shamans zoveel overhealing doen (het feit dat chainlol moeilijker te spammen is schijnt de reden voor de coh/wg nerf te zijn, alleen zijn het gek genoeg de priests die de bulk moeten incasseren)
Wij spelen onze raids standaard met minimaal 1 priest (disc) een shaman (resto ofc) en afwisselend een Holy Priest of een Resto Druid, en onze progress is prima. Het is dat we de mensen lacken voor naxx25, anders weet ik bijna zeker dat die nu ook 'on farm' was geweest.
Tja, ik had het ook niet over naxx, naxx is makkelijker dan tbc heroics, dus maakt het daar geen enkele zak uit welke classes je voor healing gebruikt, ik doel op end-game raids waar je een optimale groep setup wilt hebben, wat dat betreft ziet de toekomst voor priest er dus niet goed uit, en is de coh nerf iest wat tegen blizzards nieuwe motto ingaat: bring the player, not the class, wij gaan helaas weer shamans stacken in ulduar (gelukkig zijn de meeste van onze holy priests er al mee gekapt/gererolled, ik was de enige die zo stom was te gokken dat ze vast geen cd op coh zouden zetten, maar dat wil niet zeggen dat ik maar als een aapje achter blizzard aanloop en geen kritiek zal spuien)
Verder is op dit moment een druid of een priest zo ziek veel beter in healing dat wij eerder geen paladins / shamans meenemen dan priests. Wij hebben 4 paladins, 1 ret, 2 holy/prot/ret en 1 holy, en als ik een raid opzet dan neem ik zoveel mogelijk holy priests en druids mee, en dan zie ik wel wat we nodig hebben, als we geen 5/6 healers hebben dan spec ik holy en anders ben ik ret, omdat ik als holy met die druids/priests in the raid geen enkele toegevoegde waarde heb. (als ret doe ik zo'n 4.1k dps)
Je kunt tenminste ret gaan, wat wotlk betreft zie ik juist dat healers dichterbij elkaar staan, in tbc heerste holy priests/shamans wat betreft healing en nu priests en druids, na de patch shamans waarschijnlijk, ik heb de keuze om shadow te gaan (zelfs met 17% hit nog niet te vergelijken met de dps van een retri pally) maar kwa dps kom ik echt niet in de buurt van een pure class of een fotm hybrid (pally/druid)
Overigens je speelt een hybrid, dus het is ook wat ik van mijn raiders verwacht; verzamel alle gear sets en wees multi inzetbaar, dat garandeerd je altijd een spot.
Tja, een manke hybrid dan, ik heb ook geen problemen met een spot krijgen in mn huidige guild, zelfs nadat ik gegimpt zal zijn, maar dat is alleen omdat ik weet hoe ik mn class speel en we een gebrek aan healers hebben, na de patch zal het voornamelijk medelijden zijn, maar mocht in ulduar de situatie zodanig veranderen (zodat het weer uitdagend wordt) dan weet ik zeker dat ik vaker op de bank kom te zitten, omdat healing class x het ondanks de slechter spelende toon achter dat karakter gewoon altijd beter zal doen, naast het feit dat het ook nog eens minder leuke wordt een priest te spelen (holy wordt een veredelde flashhealspammer, maar zonder de mana efficiency van een paladin)
Overigens, als al die priests niet meer raiden, kun je wat shadowpriests naar ons sturen? we hebben er nog wel eentje nodig, hebben er 1 die tijdelijk niet inzetbaar is, maar spriests hebben een erg goede dps tegenwoordig.
Dolgraag, we hebben er nu 4 die actief zijn, al is de rest van onze dps zondanig goed nu dat zelfs extreem goede sp's niet in de buurt kunnen komen op een indicenteel gevechtje na (ik haal met 9% gebrek aan hit niet meer dan 3k dps, en zelfs als ik dat hit gebrek gefixt heb kom ik never op 5-6k)
Maar ja, uiteindelijk zijn de mensen die de nerf niet erg vinden of geen priest (maar shamans/paladins etc) of het zijn priests die niet raiden, dus wat dat betreft is het helaas het zelfde publiek als de blizzard developers.
Ik vind t vooral jammer dat priests zo weinig steun krijgen, slechte developers zijn voor ieder class een potentieel gevaar (let maar op, binnen een half jaar zullen andere classes dezelfde issues krijgen en dan met name healers), ik heb liever dat andere classes gebuffed worden (net zoals in patch 3.0.2) tov priest dan dat een class kapot gemaakt wordt en er weer een hele tijd onbalans gaat onstaan, een nerf van een class roept altijd als tegenreactie nerfs van andere classes op, ik neem aan dat niemand dat nu zon goede ontwikkeling vind.
[
Voor 20% gewijzigd door
blouweKip op 24-12-2008 18:16
]