Verwijderd schreef op woensdag 18 februari 2009 @ 21:19:
l.s.
Vandaag heb ik eveneens moeten ervaren dat ZIGGO behoorlijk laat afweten. Al geruime tijd heb ik problemen met mijn internetverbinding. Tot halverwege januari 2009 was alles OK.
In januari kreeg ik van ZIGGO een briefje dat er werkzaamheden aan het netwerk gepland waren gedurende de nacht. Nadat ZIGGO techneuten deze werkzaamheden uitgevoerd hadden was mijn verbinding kaduuk. Veelvuldig bellen naar 0800 -1884 resulteerde na ongeveer 1 dag weer in een werkende aansluiting.
Bij controle constateerde ik jammer genoeg dat deze verbinding helemaal niet OK was. Na enkele uren testen moet ik constateren dat de DNS services die ZIGGO aanbiedt uitermate gebrekkig zijn. DNS services zijn onontbeerlijk voor het functioneren van ons WWW. Als deze servers haperen, kan het surfen op internet tot pure ellende leiden.
Sorry maar dat vind ik een prutredenering. Het functioneren van het WWW hangt qua DNS hoofdzakelijk af van de root-servers, niet van de lokale servers van Ziggo. Als die op hun bek gaan ligt alleen de lokale DNS-lookup eruit, DNS verkeer werkt gewoon prima verder, dus ook naar de root-servers en zoals vaak getipt wordt de servers van OpenDNS.
Even in gewone mensen taal:
Het werken van internet (WAN=World Area Network) is gebaseerd op unieke IP adressen die veelal door de internetproviders tijdelijk aan hun klanten worden "uitgeleend". Het adres is geen adres zoals wij dit kennen uit onze telefoonboeken. In tegendeel, het is een reeks van nummers, gescheiden door punten.
Als je wilt surfen op internet dien je in principe voor elke homepage die je wilt bezoeken het bovengenoemde cijfermatige adres te kennen. Als andere internetters jouw willen bereiken geldt hetzelfde. Een ondoenlijke zaak dus.
Mooi half-waar verhaal, maar een WAN is een WIDE Area Network, ik zou me even in de materie verdiepen als ik jou was voordat je straks gaat verkondigen dat een LAN een Land Area Network is etcetera. Internet kon vroeger (jaren '80, begin jaren '90) beschouwd worden als WAN maar is tegenwoordig extreem veel groter dan een 'gemiddeld' WAN.
Jaren geleden werd dit probleem onderkend en een systeem ontwikkeld om efficiënter op internet te kunnen communiceren. DNS (Domain Name Services) was het magische woord. In ons WAN wordt DNS mogelijk gemaakt door de aanwezigheid van DNS servers. Deze servers zorgen ervoor dat de computernaam (hostname) die je van de provider gekregen hebt wordt gekoppeld aan het unieke cijfermatige adres. Het is vooral de bedoeling dat alle in het WAN aanwezige DNS servers je computernaam en dus cijfermatig adres aan elkaar doorvertellen.
Als andere internet gebruikers met je willen communiceren, dienen ze eerst contact met je te maken (naar je toekomen). DNS servers wijzen de andere internet gebruiker de weg naar je toe; dus een soort TOM TOM systeem voor het internet.
Volgens mij heb je dit een beetje met de natte vinger geschreven... Het probleem onderkend

DNS is nog geen jaar nadat TCP uitkwam al ontwikkeld aangezien de wens bestond hosts op naam-basis aan te kunnen spreken, het is niet ontwikkeld omdat het 'ondoenlijk' was om al die IP-adressen te weten, in die tijd was numerieke adressering veel makkelijker te implementeren dan alphanumerieke.
Gewapend met dit verhaal heb ik vandaag weer de moed genomen op de klantenservice van ZIGGO.
Na voor de zoveelste keer het standaard uitvraag- en testprotocol met de ZIGGO medewerker te hebben doorgelopen, probeerde ik hem duidelijk te maken waar het probleem wel lag en hoe het op te lossen viel.
Onmogelijk was de reactie van de medewerker. Ieder keer weer attendeerde hij mij erop dat er fouten in mijn apparatuur of software zaten. Sterker nog, hij probeerde mij te laten geloven dat ZIGGO niet werkt met DNS.
Daar zakt mij nu de broek van af! (ZIGGO geen DNS betekend nu eenmaal geen ZIGGO internet; vraag ik me dus af in welk WAN is opgenomen, in ieder geval niet het enige echte!).
Hier blijkt weer dat er dus twee nono's er samen niet uitkomen. 'Het enige echte'

Geen internet zonder DNS van Ziggo? Internet is wel íets meer dan alleen nu.nl checken en een mailtje sturen...
Ik raad daarom iedereen die een klacht heeft over haperend en gebrekkig surfen in de regio Maastricht (dus niet wanneer de verbinding helemaal kaduuk is) eens met de helpdeskmedewerker te beginnen over DNS.
Met de hierboven beschreven Jan Boeren Fluitjes uitleg zal je er ongetwijfeld in slagen de arme ZIGGO medewerker zijn oren te laten klapperen. Uit de vele internet correspondentie blijkt ZIGGO wel degelijk te weten dat er iets mis is met hun DNS systemen. Heel erg onfair wordt het als ZIGGO stelselmatig de gebruikers met soortgelijke problemen in het O’tje neemt door te zeggen dat de fout echt bij ons zelf ligt!
De kans is namelijk iets groter dat dit soort gezeik van problemen bij mensen thuis komt, want de kans dat hun gehuurde bladeservers haperen bij één klant is wat kleiner dan dat die klant een wat strakke virusscanner heeft of een switch die niet tegen de hoeveelheid verbindingen van het bittorrentgebruik kan. Dat neemt niet weg dat er best een structureel probleem kan zijn, maar dat kan je dan beter loggen en zoveel mogelijk eigen oorzaken uitsluiten.
Ad Ergo
Tot op heden is ZIGGO er na 6 weken nog niet in geslaagd hun dns servers te beteugelen.
Ziggo stuurt mij wel als cadeautje een nieuw kabel modem. Iets waar ik helemaal niks aan heb want mijn huidig modem werkt nog altijd feilloos. Wellicht dat het nieuwe modem als “pleister op de wonde” op marktplaats.nl nog iets oplevert...
Feilloos? Hoe weet je dat zo goed? Ik lees net dat doordat je vindt dat Ziggo prutDNS heeft je niet op het 'enige echte WAN' naar 'homepages' kan gaan? Lijkt me toch een tikkeltje kort door de bocht.