Er moet gewoon minimaal 20 euro op staan. Dat is ook de reden, dat ik mijn OV chipkaart niet gebruik bij de NS. Een enkeltje Utrecht kost me 6,40 euro. Om met de OV chipkaart naar Utrecht en weer terug te kunnen reizen, moet ik dus minimaal 26,40 euro op dat ding zetten. Aangezien je alleen kunt opladen met ronde bedragen, komt dat in de praktijk dus neer op een bedrag rond de 30 euro. En dan staat er dus na mijn reis nog minimaal 13,40 euro (in de praktijk een bedrag tussen de 15 en 20 euro) op die kaart. Ik krijg geen rente op mijn tegoed op de OV chipkaart, dus waarom zou ik daar meer geld dan nodig op willen hebben?Propane schreef op maandag 01 april 2013 @ 18:45:
Zucht... Wat is nou precies het minimale bedrag wat je op je chip moet hebben om met de NS te mogen reizen? Ik dacht €25, maar de ene keer kan ik vrolijk inchecken met krap aan €20, de andere keer weer niet. Al meerdere keren een trein gemist omdat ik dacht vrolijk in te kunnen checken met €20. Zelfs na checken met de infobalies op stations over hoeveel ik nodig heb.
En de ene keer kan ik bij die verrekte automaten wel m'n credit card gebruiken, de andere keer niet. Wat is er nou zo moeilijk aan om een beetje consistent te zijn... Met OV reizen wordt er zo niet leuker op, gelukkig zit ik veel in het buitenland.
Volgens mij kun je alleen op een paar stations in de randstad betalen met een credit card. Ik heb het zelf alleen nog gezien op de automaten op Schiphol. Zal wel een goedbedoelde "service" naar buitenlandse bezoekers zijn, die er vervolgens later achter komen dat ze in de rest van het land met hun credit card niet bij de NS terecht kunnen. Op de zaak klagen veel van onze buitenlandse bezoekers daar ook over. Komen met de trein vanaf Schiphol en kopen op Schiphol hun treinkaartje naar hier. Vervolgens kunnen ze het treinkaartje voor de terugreis niet met hun credit card betalen en daar staan ze dan op het station.... Gelukkig heeft dat station dan nog net een pinautomaat en een balie, waar je - voor 50 cent extra - nog een kaartje kunt kopen met contant geld. (Oja, welkom in Nederland.
[ Voor 22% gewijzigd door Verwijderd op 02-04-2013 07:45 ]