Verstekbakker schreef op dinsdag 15 februari 2011 @ 23:09:
[...]
Dus bij het papieren kaartje ga je het hele traject van betalen langs, maar als je over de OVC praat noem je alleen het inchecken... Meen je nou werkelijk dat ik je dan nog serieus ga nemen? Ik ben maar gestopt met lezen, want ik vermoed dat je met nog meer van die flauwekul komt.
Nee hoor, ik noem ook het uitchecken. Ik zeg niet voor niets dat je 2x die kaart uit je zak moet toveren. Maargoed, je hebt ergens wel een punt. Het aanvragen van die kaart kostte ook wel moeite, maar niet dusdanig dat je na 5 keer reizen dat er niet uit hebt. Tenminste, ik had nog een pasfoto liggen, dan is het een werkje van formulier invullen (nog geen 3 minuten), kopietje van bankpas, alles in envelop en opsturen maar. Ben je in totaal nog geen 10 minuten mee kwijt.
Verstekbakker schreef op woensdag 16 februari 2011 @ 00:16:
[...]
Zie je zelf niet hoe slecht deze reactie is? Je doet alsof dat kaartje uit de hemel is komen stralen richting jouw portemonnee met daarop toevallig ook nog eens tegoed... Daar is ongemak aan vooraf gegaan. Maar dat feit erbij moeten noemen zou je hele reactie natuurlijk verpesten, dus laat je het voor het gemak maar even weg...
En elke dag een kaartje kopen is geen ongemak, in plaats van één keer een OVC aanschaffen? En ja, je kan alsnog meerdere kaartjes per keer kopen, maar ook maar maximaal 5 per keer. En elke nieuwe dag moet je er 1 afstempelen, kun je evengoed zien als inchecken. Buiten dat het een onwijze papierzooi zou worden in mijn zak/portemonnee, maar dat ligt aan mij en is maar een half argument.
Koenoe schreef op woensdag 16 februari 2011 @ 00:37:
De OV chipkaart had (en heeft?) trouwens problemen met retourtjes en abbo's. Dus ook dat argument valt af, tenzij dat vandaag de dag verholpen is.
Anyways, als het werkt zoals het zou moeten, dan kan ik er eventueel wel een voordeel van inzien. Ware het niet dat dat volkomen teniet wordt gedaan door het verplicht uitchecken. Iets wat iedereen wel een keer gaat vergeten.
Daar heb je gelijk in, (weekend)retourtjes en kortingen gaan (vaak?) fout, en dat is inderdaad een groot punt. En daar is geen argument voor te verzinnen en goed te praten.
Waar ik het niet mee eens bent is dat je zegt dat iedereen het verplichte uitchecken eens gaat vergeten. Er zijn ook zat mensen die per ongeluk (of expres) een zone te weinig of teveel afstempelen. Dát geld kun je dus NOOIT meer terug krijgen als je teveel afstempelt, als je te weinig afstempelt kun je een boete krijgen. Dat probleem heb je met de OVC niet. Als je het vergeet krijg je gewoon je geld terug.
En jij denkt dat de conducteur je gelooft als je zegt dat je per ongeluk je kaartje kwijt bent? Ik denk dat hij dat heel vaak te horen krijgt..

En als je hebt ingecheckt en daarna gaat je kaart stuk EN je krijgt een boete, dan kun je dat aan de hand van je reisoverzicht aanvechten. ("Kijk, ik heb wel ingecheckt, toen ging m'n kaart stuk en toen kreeg ik en boeten en ik kon ook niet uitchecken"), dan heb je kans dat ze de boete verscheuren en je geld teruggeven. Toegegeven, als je twee helften van het papieren kaartje laat zien heb je al deze rompslomp niet, maar geheel kansloos ben je in ieder geval niet. (tenzij je moet overstappen)
Koenoe schreef op woensdag 16 februari 2011 @ 00:37:
Nogmaals wat is het voordeel hiervan t.o.v. mijn papieren kaartje? Reizen kan in principe altijd met een pinpas of contant geld ook. Een reis overzicht kan ik zelf ook wel maken. Momenteel moet je als je op andere lijnen wil rijden opnieuw in en uitchecken, waardoor je extra veel kosten maakt.
Het overstappen gaat tegenwoordig gewoon goed, dus je betaalt als je overstapt geen instaptarief meer. Je hebt dus geen "extra veel" kosten meer.
Het ongemak is niet gelijk, het is makkelijker geworden. 1x 1 kaart voor alle vervoerders. 1x een aanvraag van, als je echt heel traag bent, een half uur. Dat heb je na 15 keer kaatjes kopen al eruit. Dat is dus al bij 3 reizen per jaar.
Koenoe schreef op woensdag 16 februari 2011 @ 01:41:
Had die situatie laatst trouwens met me vriendin (uitchecken ging niet goed). Dan moet je hopen dat de chauffeur voor je blijft staan en geduld heeft. In dit geval wel, maar in een drukke bus zie ik dit zo snel niet gebeuren. Maar als het helemaal niet werkt ben je je geld kwijt.
Dat geld kun je terugkrijgen, maar daar moet je inderdaad wel moeite voor doen.