Goedrobke160 schreef op zaterdag 15 januari 2022 @ 18:22:
[...]
De vraag is dan ook weer als je naar Benzine gaat wat die levertijd is.
Ik word nu ook ontzettend ontmoedigd nu ik lees dat Tarraco hybrid pas juni 2023 zou zijn. Maar als ik nu Kodiaq of Tarraco diesel/benzine zou bestellen zit je ook 2de kwartaal volgend jaar. Als dit dan nog 3-5maanden verschil opzit is het dan wel waard het risico te nemen en terug achteraan op de lijsten te komen? Zeker als jij er al van mei 2021 op staat?
Zou het een truckje zijn van de vw verkoper om je zo toch een stockwagen proberen te verkopen? Hoewel ik hier al dealers heb gehoord die zelf geen stockwagens meer binnen krijgen en niets meer kunnen verkopen enkel nog op bestelling.
In Belgie is het op netto leasing ook groot verschil, ik weet niet of het bij jou BE of NL regelgeving is. Ik wacht liever 5 maand langer op een Tarraco Hybrid van 55k dan een Kodiaq van 45k die je maandelijks nog eens 100euro netto meer kost.
Als ik voor een andere wagen zou gaan dan is het wel sowieso een stockwagen. Ik ga echt niet opnieuw aanschuiven voor een auto die nog van de band moet rollen.
Bij ons is de leasing (in België) iets anders geregeld denk ik. Het is een soort privé lease via het werk.
Het leasebedrag wordt bij ons van het bruto loon afgehouden dus netto betalen we een heel pak minder.
En ze pushen ons naar hybride/elektrisch want die krijgen nog eens korting op het totale TCO bedrag.
Zo is het inderdaad mogelijk om een wagen van 55K te leasen dat hybride is terwijl je bij een benzine wagen niet eens aan 45K geraakt omdat je boven je budget zit.
De dealer waarmee ik contact heb gehad heeft een hele lading binnen gekregen van een bepaald model. Weliswaar enkel benzine wagens.
De korting die je krijgt via leasing is mooi maar het bedrag zal hoger uitkomen dan een hybride wagen. Dat kan ik nu al vertellen.
Een Skoda Octiava Combi (Clever+) met 1.5 tsi zit nu bijna aan het maximum te besteden budget zonder extra opties.
Voor hetzelfde maandbedrag kan je een Tarraco PHEV leasen...
Dan is je keuze rap gemaakt toch?