anathema schreef op zaterdag 03 mei 2008 @ 17:03:
[...]
Ik weet niet of je in het algemeen kan zeggen dat een 256 bit bus volstaat. De 8800GTX is in hoge resoluties een stuk sneller dan een G92, terwijl die over het algemeen een behoorlijk hogere clock/shader-, en in het geval van de 9800GTX ook geheugen-, speed heeft. Voor de G92 volstaat de 256 bits bus dus blijkbaar niet.
Voor de G92 volstaat een 256-bit geheugeninterface prima. Alleen het er aan vast gekoppelde geheugen moet wat hoger geklokt zijn.
Hoe dat met ATI zit weet ik niet want het enige vergelijkingsmateriaal is de HD2900XT waar de 512 bit bus blijkbaar niet goed geimplementeerd was..
Die 512-bit bus is prima geimplementeerd, op die ene bug na waardoor het niet goed werkte met snel GDDR4 geheugen. AMD heeft echter de noodzaak van een 512-bit memory interface (en daaraan gekoppeld een sloot aan bandbreedte) overschat.
Als ze direct gegaan waren voor een 256-bit variant, dan had het ze 200M transistoren gescheeld (blijft zo'n 500M transistoren voor de GPU) en hadden ze een stuk minder problemen met de productie op het 80nm proces. Zelfs met een 256-bit memory interface is een HD3870 doorgaans sneller dan HD2900XT.
Over de implementatie er van... dit is echt alleen mogelijk gemaakt doordat ze met een fully distributed ringbus werken. Hadden ze dit niet, dan was het ze niet gelukt. AMD heeft overigens aangegeven dat het gebruik van een 512-bit memory interface niet automatisch wil zeggen dat je GPU dan meteen supergroot wordt (zoals R600). Het is mogelijk om dit ook in een kleinere GPU te stoppen.
Nordic Hardware meldt trouwens het volgende:
RV770 Pro GDDR3 in May, RV770XT GDDR5 in July
We earlier reported that the first card of the new R7x series family would use GDDR3, and according to the launch schedule we've seen, it's going to be RV770 Pro which is going to hit the streets first, I.e. in late May, contrary to previous stories. GDDR5 testing have gone extremely well, but there is still some time before the DRAM manufacturer can supply AMD with enough chips, which means that RV770 XT will have to wait until July, or late June at least. As we've mentioned in the past, AMD/ATI has mastered the 55nm node and the yields are good, very good. AMD is literally pumping out chips now.
http://www.nordichardware.com/news,7700.html
Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.