remmelt schreef op zaterdag 27 december 2008 @ 11:49:
[...]
Ik begrijp wat je bedoelt, en daarom ben ik nu toch maar op zoek gegaan naar een goedkopere config. Ik zit nu ook te kijken naar mATX, voornamelijk omdat ik nog een kast heb waar dat wel in past. Past ook normaal ATX in, is dus gigantisch vergeleken met de Chenbro, maar goed.
Hier is de Chenbro met 180W voeding voor €192:
http://www.picco.nl/product_info.php?products_id=2797
Die NC62K is zeker tof met 2x Gb LAN, maar heeft jammergenoeg maar 4 SATA poorten. Mijn plan was om een 2,5" schijf als OS en torrentschijf te nemen en de 3 of 4 RAID5 schijven te laten rusten als ze niet in gebruik zijn. Dat is dan backup/storage voor dingen die niet weg mogen maar ook niet vaak aangesproken worden.
4x SATA is voor mij genoeg. Die worden gebruikt voor een RAID5 setup. Het OS zal op een CompactFlash kaart worden geinstalleerd met een IDE naar CF adapter. Dus qua poorten zit ik goed.
De Chenbro bij Picco heeft hoogstwaarschijnlijk overigens ook maar een 120W voeding. De kast bevat intern een 180W voedings
circuit, dat heeft de kast altijd. Echter is de externe adapter bij dat kastje maar tot 120W beperkt. Je kunt wel een losse 180W adapter krijgen, maar die is vrij prijzig en lastig te vinden.
Verder moet ik zeggen dat ik ook steeds meer naar mATX neig. Maar ik kan maar geen mooie mATX behuizing vinden met ruimte voor minstens 4 HDD's met voldoende koelingsmogelijkheden.
Verder heb ik hier nog een ASUS M2A-VM moederbord liggen die prima dienst kan doen als basis. Echter is de Athlon 64 X2 5000+ die er nu op zit niet echt zuinig.
Nu heb ik een systeem staan met een Gigabyte P35C-DS3R bord met E2180 CPU, en 4 WD5000AAKS schijven. En opzich bevalt dat goed, ik heb er zelfs OS X Server op draaien en dat werkt prima. Maar ik heb op deze manier geen RAID 5 support en nu heb ik dus een RAID 10 opstelling waardoor ik maar 1 TB aan vrije ruimte heb.
Het liefst ga ik naar een opstelling met 4x 1 TB zodat ik bijna 3 TB aan ruimte heb, maar ik heb nog teveel open staande opties.
• Ga ik voor de Chenbro kast met het Jetway bordje? Heeft esthetisch gezien en qua energieverbruik mijn voorkeur, maar is erg duur.
• Houd ik mijn huidige server met lelijke, grote ATX kast en stop daar TB schijven in? Is het goedkoopst, maar dan blijft die lelijke kast in m'n huiskamer.
• Ga ik voor een mATX behuizing met het M2A-VM bord? Deze optie ligt een beetje tussen de twee andere opties in.
Ik kom er zelf eerlijk gezegd niet meer uit.

De bijgeleverde koeler pas alleen op het Albatron KI690G bord.
[
Voor 5% gewijzigd door
--MeAngry-- op 27-12-2008 17:53
]