Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Is volgens mij de Administer users permission.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mar2zz
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 20-08 07:53
Is het toestaan van nieuwe users niet iets wat je kunt toggelen bij een rol? een aparte rol aanmaken voor die users die mogen approven zou het dan oplossen. maar daar heb je vast al gekeken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Leuke brug naar discussie (het is toch ervaringen topic he ;-) ) : hoe gebruiken en benoemen jullie rollen? Ik heb gemerkt dat je de rollen met een werkwoord moet benoemen, zoals "mag content beheren" "mag taken doen". Voor gebruikers is dit het makkelijkst te snappen in plaats van admin, superadmin, subadmin etc.

==
hoi


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Noordvogel
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 19-07-2024

Noordvogel

DPC @ DC-vault

Mei schreef op dinsdag 22 december 2009 @ 23:22:
Is volgens mij de Administer users permission.
Volgens mij ook. In het Nederlands heet het 'gebruikers beheren' onder Toegangsrechten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Eusebius schreef op woensdag 23 december 2009 @ 09:35:
Leuke brug naar discussie (het is toch ervaringen topic he ;-) ) : hoe gebruiken en benoemen jullie rollen? Ik heb gemerkt dat je de rollen met een werkwoord moet benoemen, zoals "mag content beheren" "mag taken doen". Voor gebruikers is dit het makkelijkst te snappen in plaats van admin, superadmin, subadmin etc.
Is ook heel logisch. Labels moeten self explanatory zijn. WTF is een superadmin? Nieuwsredacteur of forum moderator zijn bijvoorbeeld veel duidelijker.

Helaas is het (ook voor jezelf) pas heel logisch als je er eenmaal een paar keer over gestruikeld bent, dus niks aan het handje :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Hoe label jij dan? Ik heb gemerkt dat 'redacteur' en 'hoofdredacteur' ook niet alles is

==
hoi


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Een role is een groep permissions. Vaak stelt een role een gebruiker in staat een bepaalde set taken uit te voeren. Het is daarom handiger de set te labelen dan de taken zelf. Een nieuwsredacteur moet bijvoorbeeld content kunnen toevoegen, wijzigen en verwijderen. De permissions vermelden in de naam van de role is dan niet handig. Nieuwsredacteur beschrijft dan een set rechten die iemand nodig heeft om het nieuws te eh... redacteuren :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michali
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 29-05 22:54
Bedankt voor het beantwoorden van de vorige vraag, dat was idd. wat ik zocht. :)


Nu een iets complexere vraag.

Ik heb een CCK content type, en deze moet door users met de rol 'klant' kunnen worden aangemaakt. Op zich geen probleem, alleen moet het formulier waarmee deze nodes worden toegevoegd er vrij specifiek uitzien.

Het moet opgedeeld worden in 3 verschillende stappen. In stap 1 worden verschillende tekst en taxonomy velden ingevuld, in stap 2 moeten 1 tot 4 afbeeldingen in gevoerd worden, en in de laatste stap moet alles wat ingevuld is nog een keer gevalideerd worden door de gebruiker, voordat de node definitief wordt toegevoegd.

Het lijkt me het beste om hierbij zelf volledige controle te nemen over het formulier, en niet het standaard create content formulie te gebruiken. Daarbij moet ik dan programmatisch de node gaan toevoegen, dus via de API de node zelf toevoegen door de juiste waarden van de velden aan te leveren.

Hebben jullie al eens zoiets gedaan, en hebben jullie misschien tips of kunnen me een beetje op weg helpen?


Edit:

Ben zelf op deze pagina gekomen, die me wel erg geholpen heeft: Creating a node programmatically.

Jammer dat Drupal hier geen betere API voor heeft, maar zo moet het ook wel lukken.

[ Voor 10% gewijzigd door Michali op 05-01-2010 10:18 ]

Noushka's Magnificent Dream | Unity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SvMp
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Ik heb voor iemand een Drupal-site opgezet. Ideaal voor iemand die geen HTML/CSS beheerst en toch zelfstandig een website wil onderhouden.

Het enige wat nog steeds problemen veroorzaakt is opmaak. Drupal 6 heeft geen ingebouwde mogelijkheden voor rich text. Dus heb ik enkele modules geprobeerd. Allemaal geven ze verschillende problemen. Ik heb nu CKEditor editor geinstalleerd. Daar heb ik tot nu toe de minste problemen mee gehad.

Werkt redelijk.
Maar nog steeds gedonder.
- Ten eerste heeft de achtergrond van het edit-venster een vreemde (bruine) kleur. Die moet gewoon wit zijn
- Hoe maak je linebreaks? Een ENTER levert gelijk een nieuwe <p> op.
- Italic en underline werken beide niet
- Teksten die de gebruiker er al in heeft gezet (zonder opmaak) verliezen na wijzigen in rich-edit de ENTERS (alles komt dus achter elkaar, alinea's moeten opnieuw ge-enterd worden).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58
Ten eerste heeft de achtergrond van het edit-venster een vreemde (bruine) kleur. Die moet gewoon wit zijn
Volgens mij bedoel je de theme van de fck editor zelf of het vlak waar je in typt?
Theme kan je aanpassen bij de FCK editor instellingen

Hoe maak je linebreaks? Een ENTER levert gelijk een nieuwe <p> op.
Kan je aanpassen bij de FCK editor instellingen

Italic en underline werken beide niet
Heb je wel de juiste filter rechten aan staan?

Teksten die de gebruiker er al in heeft gezet (zonder opmaak) verliezen na wijzigen in rich-edit de ENTERS (alles komt dus achter elkaar, alinea's moeten opnieuw ge-enterd worden).
Zit ook een functie plakken als word in, misschien gaat het daar beter mee.

De settings voor de FCK editor staan hier, /settings/fckeditor

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Hoe krijg je horizontale tabs achter je content invoer scherm (eigenlijk de keuzes die onder een contentinvoer staan, zoals publicatie opties)?

Dit is een voorbeeld
Afbeeldingslocatie: http://lh3.ggpht.com/_AsNb8KcUUHk/S1siEGNfl-I/AAAAAAAABRc/iMUGNyXomPs/s912/2010-01-23_171959.png

==
hoi


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • lordsnow
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 15:26

lordsnow

I know nothing

Is "$node->nid" de juiste manier om aan de huidge node te refereren?

[ Voor 167% gewijzigd door lordsnow op 06-02-2010 23:50 . Reden: verdeel en heersch ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Deze snippet heb ik ergens vandaan gevist en geeft op mijn testserver de NID weer
code:
1
2
3
4
5
echo "<br>NID van deze pagina: ";
 if((arg(0)=='node')&&(is_numeric(arg(1)))){
  $nid=arg(1);
  print $nid;
}

==
hoi


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Op 19 maart is er weer een DrupalJam. Deze keer gaan we naar Amsterdam. Meer info.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MsG
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 15:54

MsG

Forumzwerver

Is zoiets ook leuk/nuttig voor redelijke Drupalnoobs? Ik hou altijd wel van opensourceprojecten en gebruik drupal nu zelf op mn site, maar snap misschien nog maar 1% en gebruik misschien nog van alles op de verkeerde manier :P.

Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
MsG schreef op donderdag 28 januari 2010 @ 17:56:
Is zoiets ook leuk/nuttig voor redelijke Drupalnoobs? Ik hou altijd wel van opensourceprojecten en gebruik drupal nu zelf op mn site, maar snap misschien nog maar 1% en gebruik misschien nog van alles op de verkeerde manier :P.
Waarom niet? ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik ben onlangs in contact gekomen met Drupal. Zelf heb ik een achtergrond in de Java werkend

Maar ik zit wel met een concrete vraag of het volgende mogelijk is in php (liefst in omgeving Drupal).

Nu hebben we interview pagina's waar allerlei data wordt opgevraagd (bvb 4-5 pagina's) en waar telkens bij de overgang van pagina's een Java object wordt opgevuld met de data die de gebruiker heeft ingegeven (na validatie uiteraard), en dat object wordt bijgehouden in de context.
Uiteindelijk na de laatste interview pagina wordt er een calculatie uitgevoerd op basis van die gegevens en een resultaat teruggegeven.

Bestaat er zo'n oplossing om zo'n multiform pagina's te bouwen die ook achter de schermen een object met data vast kan houden (inclusief server side validatie...), en waarna een calculatie gebeurt?


Want ik heb al veel mooie content websites gezien en eenvoudige shops die met drupal zijn gemaakt, maar zo van die web app's waar complexe interviews worden afgenomen waarna een berekening/operatie gebeurt op server kant met nadien een resultaat, dat heb ik nog niet veel gezien.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Creepy
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 17:16

Creepy

Tactical Espionage Splatterer

itDeveloper: je post je vraag in twee verschillende topics, en het is niet meerr dan een vraag zonder dat je zelf aangeeft wat je nu al hebt geprobeerd en wat er niet lukte. Het is hier een ervaringen topic, niet het "stel hier al je vragen over drupal". Dat je je ervaringen wil delen is prima, maar dit is geen helpdesk. Als je een probleem hebt dan kan je gewoon een nieuw topic openen. Het valt me soieso op dat meer gebruikers dit topic als een helpdesk / kleine vraagjes topic aan het gebruiken zijn. Het zou zonde zijn om een ervaringen topic zoals dit daarvoor te moeten sluiten.

"I had a problem, I solved it with regular expressions. Now I have two problems". That's shows a lack of appreciation for regular expressions: "I know have _star_ problems" --Kevlin Henney


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

@Creepy: Sorry voor dat, ik probeer me te verduidelijken:

Dus mijn ervaring ipv "Ik ben onlangs in contact gekomen met Drupal":

Ik ben als Java Developer in contact gekomen met Drupal omwille van onze zoektocht naar een goede CMS oplossing.

Ik heb zelf in eerste instantie avonden zitten lezen hierover, en daarnaast heb ik ook eens een drupal site proberen te maken op mijn lokaal machine. Wat me uiteindelijk na veel zweten wel is gelukt. Ik was dan ook positief gestemd hierover, vooral ook het gemak waarmee je bepaalde zaken kan veranderen zoals content zaken.

Verder heb ik ook al eens een drupalcamp bezocht.

En idd er bestaan wel forums specifiek voor drupal, maar ik heb er nog niet echt een antwoord op gehad.

Dus ik zal het niet als vraag stellen, maar eerder als ervaring :-) Misschien zijn er wel onder jullie die mijn ervaring willen ontkrachten.

Mijn evaring met het bouwen van mijn eerste eigen module in drupal (dus zeg aub niet weer dat ik geen moeite doe, ik heb afgelopen 2 maanden 2 avonden per week na mijn dagtaak hiermee bezig geweest) is dat ik het aanvoelen heb dat het bouwen van een meer advanced "module" om aan de hand van meerdere interview schermen die op mekaar volgen en waarvan data moet bijgehouden worden een berekening te laten uitvoeren met dan een resultaat dat terugkomt (eventueel berekening op Java kant te laten staan met een service call XML Request/Response er naar toe) niet zo makkelijk zal zijn.


Deze ervaring (of aanvoelen) zorgt ervoor dat we niet staan te springen verder onderzoek te gaan doen naar een drupal site wat ik spijtig vind, want drupal had bij mijn praktische proeven alvast een goede indruk achter gelaten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • chime
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 09-09 12:46
Kan je dat niet gewoon in PHP session opslagen?

Data doorgeven naar een andere webpagina kan op verschillende manieren:
- opslagen op de sessie (te bereiken via php calls)
- doorgeven via een form en weer opslaan in een form (gebruiker kan dit via view source wel terugvinden)

Berekening kan je aanroepen via ajax.

Anderzijds: bij het gebruik van meerdere interview schermen (een wizard dus)
Let op dat je de stappen niet te lang maakt.
Dat de gebruiker nog altijd een beeld heeft van wat hij de vorige keren heeft aangeduid.
Dat hij makkelijk terugkan (bijvoorbeeld op het icoontje 1 klikken om terug te gaan naar stap 1 ... )

Maar soit, ik weet niet of je al hebt geprobeerd, maar probeer het eerst eens op te lossen met PHP.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ok bedankt voor feedback. Ik plan dit in om eens te proberen. Ik laat nadien nog weten wat resultaat was.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Je kan altijd dingen in een session of in een eigen cache opslaan. Wel zorgen dat het een eigen cache is bij multipage flows, want de algemene cache kan tussendoor zomaar geleegd worden (daar is het een cache voor).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michali
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 29-05 22:54
Wel aardig om even te melden hier. Ik ben afgelopen maandag begonnen met mijn afstudeerproject (HBO Informatica aan de HU), en ik ga voor het bedrijf waar ik werk onderzoek doen naar Drupal.

Doel is om uiteindelijk Drupal ook te gaan leveren als oplossing aan klanten, dan implementeren we de website daarin. :)

Straks dus weer een bedrijf erbij dat Drupal diensten levert, alleen maar een goede zaak natuurlijk. En op deze manier leer ik natuurlijk erg uitvoerig werken en ontwikkelen in en met Drupal.

Als ik nog wat boeiends te melden heb hieromtrent, dan laat ik het natuurlijk wel even weten. :)

Noushka's Magnificent Dream | Unity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Finder
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 18-09 12:18
Hoi mede-tweakers,

Ik ben al een tijdje bezig met Drupal, en ben nu bezig met wat documentatie (Using Drupal) en Lullabot + wat internet-research bezig een aan wat uitgebreidere CCK.

Beschrijving:
Het is een CCK met een video-input-field waar mensen hun Youtube filmpje kunnen plaatsen. Om te voorkomen dat de site volgespammed wordt met filmpjes die niet relevant zijn, heb ik besloten om verschillende rollen aan te maken.

1 - Admin --> dat ben ik, en mag alles :-)
2- Video-editor -> Een aantal collega's die het review proces willen gaan doen, icm Trigger + Actions ga ik hen automatisch een email laten zenden als een Anonieme user iets toevoegd.

Probleem:
Ik wil dat enkel anonieme (niet geregisteerde) gebruikers hun e-mailadres moeten invullen in een CCK-field. De Video-editorrol & Admin zijn geregisteerde gebruikers in het Drupal systeem, en hoeven dat niet.

Mijn vraag is, hoe doe je dat? Gewoon 'required' zetten bij CCK is natuurlijk niet afdoende. Heeft iemand enig idee in welke richting ik dit zou moeten zoeken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58
Ik denk het eerste resultaat van Google ;)
http://www.google.nl/sear...official&client=firefox-a

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Finder
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 18-09 12:18
Ik denk dat je de vraag niet gelezen hebt. Het CCK email field is natuurlijk het eerste wat ik toegevoegd heb. Ik wil echter dat als er een gebruiker ingelogd is, dat veld weglaat, anders niet. Dat is niet out-of-the-box mogelijk, naar mijn idee.

Ik zou graag weten hoe dat wel zou moeten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mar2zz
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 20-08 07:53
Mijn intuitie (=niet altijd drupal's logica) zegt dat je onder roles dat type content kunt verbergen voor welke rol dan ook, maar dat anonieme users het juist wel moeten zien, dus daar aanvinken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58
Finder schreef op donderdag 04 februari 2010 @ 21:00:
[...]


Ik denk dat je de vraag niet gelezen hebt. Het CCK email field is natuurlijk het eerste wat ik toegevoegd heb. Ik wil echter dat als er een gebruiker ingelogd is, dat veld weglaat, anders niet. Dat is niet out-of-the-box mogelijk, naar mijn idee.

Ik zou graag weten hoe dat wel zou moeten.
Sorry, heb je vraag te snel en daardoor niet goed gelezen. Ik dacht dat je een validatie nodig had voor een e-mailadres ipv alleen een veld op required te zetten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • lordsnow
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 15:26

lordsnow

I know nothing

Wij zijn bezig met een site waar gebruikers o.a. een review kunnen geven over bars/hotels/restuarants. De gebruiker krijgt een form voorgeschoteld waar 'ie een lap tekst mag invoeren (bespreking/omschrijving), een waardering (d.m.v. de Five Star module), en het beantwoorden van een aantal simpele Ja/Nee vragen.

Op de review pagina van een bar krijg je nu ook netjes alle reviews te zien van alle gebruikers, met de waarderingen, en de antwoorden op de Ja/Nee vragen. Bovenaan de pagina staat een gemiddelde waardering (Five Star). Graag zouden wij daar ook voor elke Ja/Nee vraag het percentage "Ja stemmers" weergeven. Dit krijgen we echter niet voor elkaar.

Zie hier een voorbeeld van twee ingekorte/geknipte/samengeplakte gebruikers reviews:
Afbeeldingslocatie: http://www.basruiter.nl/votingAPI.jpg

Nu heb ik de plek gevonden waar in de Drupal DB deze gegevens worden opgeslagen: `mydatabase`.`g6l7_content_type_comment`

Hier is een screenshot van een deel van de tabel:
Afbeeldingslocatie: http://farm3.static.flickr.com/2774/4306319662_87f7df71fd.jpg

SQL:
1
$myquery = "SELECT  `field_besuch_retour_value` FROM  `mydatabase`.`g6l7_content_type_comment` ORDER BY  `field_besuch_retour_value`";


Dit geeft mij het TOTAAL aantal Ja en Nein reakties die opgeslagen zijn voor alle bars/hotels/restauants voor de vraag "Würdest du wiederkommen?" (field_besuch_retour_value).

Ik kom er echter niet uit hoe ik er nou een gemiddelde uit krijg voor deze vraag voor één bepaald geselecteerd bar/hotel/restaurant. Het veld "field_wertung_target" (zie de tabel in het tweede plaatje) geeft de node van review pagina van de bar/hotel/restauant. Bijvoorbeeld .../drupal/node/14 geeft de pagina met alle reviews van een bepaalde bar.

Alle queries die ik probeer geven als resultaat 0, 1, of niks. Oftewel, SQL is niet mijn sterkste kant...

Welke held(in) kan mij helpen met het vinden van de juiste query? :> :) _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • chime
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 09-09 12:46
Er zijn verschillende manieren om tot het resultaat te komen:
- Je haalt met een query de count() op van alle ja/nee vragen
- Vervolgesn haal je met een query de count() op van alle ja vragen
- Je berekent het gemiddelde.

Anderzijds kan het ook in 1 query, maar dan ga je moeten spelen met AVG, COUNT en inner selects.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
En eventjes accolades om tabelnamen zetten voor table prefixes.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • lordsnow
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 15:26

lordsnow

I know nothing

chime schreef op zondag 07 februari 2010 @ 12:00:
Er zijn verschillende manieren om tot het resultaat te komen:
1. Je haalt met een query de count() op van alle ja/nee vragen
2. Vervolgesn haal je met een query de count() op van alle ja vragen
3. Je berekent het gemiddelde.
Yup, dat probeer ik dus te doen. Stap 1 lukt. Stap 2 juist niet. Ik krijg daar dus als resultaat '0', '1', of niks te zien. Stap 3 is daarna een eitje.

Toen ik eenmaal wist waar de gegevens opgeslagen worden was stap 1 zo gedaan. Ik dacht dan om voor stap 2 dezelfde query te gebruiken, gemodificeerd, om de specifieke gegevens te krijgen. Maar enkele uren later, een aantal bier, en veel gemopper werkt het nog steeds niet. :/

Ik snap alleen niet waarom het niet werkt. Het lijkt mij iets heel eenvoudigs om gegevens uit de DB te plukken. Ik heb ondertussen zo ontiegelijk veel variaties geprobeerd dat ik niet meer weet wat ik wel en niet geprobeerd heb. Het bekende "Bomen / bos" verhaal.

Ik hoopte eigenlijk dat iemand een helder moment zou hebben, inziet wat ik verkeerd doe, en kan aangeven wat..

[ Voor 6% gewijzigd door lordsnow op 12-02-2010 17:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • lordsnow
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 15:26

lordsnow

I know nothing

Niemand?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58
Misschien handig om hier de query neer te zetten hoe je denkt hoe hij moet? :)
Nu kan niemand zien wat er fout gaat.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bozozo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 20-02 16:10

Bozozo

Your ad here?

Ik heb Drupal geïnstalleerd voor een vriend van me, en ik moet zeggen dat ik aangenaam ben verrast door de mogelijkheden en gebruiksvriendelijkheid.

Een ding wil niet erg lukken: de Nederlands vertaling invoeren. Ik heb de vertaling hier gedownload, maar deze bestaat uit allemaal kleine .po files. Moet ik die nou echt stuk voor stuk gaan importeren? En hoe kan ik andere modules (zoals Paging) vertalen?

TabCinema : NiftySplit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 18-09 21:03

Sosabowski

nerd

Voor een meertalige drupal site heb ik laaste ook oa de nederlandse vertaling er in moeten stoppen.
Wat ik toe deed (in linux):
Alle .po bestanden in een directory gooien.
code:
1
2
cat *.po > vertaling.txt
rename vertaling.txt vertaling.po

en deze importeren.
Werkt prima!

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58
Bozozo schreef op zondag 14 februari 2010 @ 12:00:
Ik heb Drupal geïnstalleerd voor een vriend van me, en ik moet zeggen dat ik aangenaam ben verrast door de mogelijkheden en gebruiksvriendelijkheid.

Een ding wil niet erg lukken: de Nederlands vertaling invoeren. Ik heb de vertaling hier gedownload, maar deze bestaat uit allemaal kleine .po files. Moet ik die nou echt stuk voor stuk gaan importeren? En hoe kan ik andere modules (zoals Paging) vertalen?
Op Drupal.be heb je een core versie waar het Nederlands al in staat.(met cck en views erbij)
http://drupal.be/download

Nederlands vertaling staat hier http://drupal.org/project/Translations
Staat als het goed is ook een instructie in.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bozozo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 20-02 16:10

Bozozo

Your ad here?

Ik heb nu maar gewoon de files die ik echt nodig had (search, comment, etc) geïmporteerd. Toch bedankt!

TabCinema : NiftySplit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MsG
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 15:54

MsG

Forumzwerver

Ik probeer Drupal elke keer te waarderen, maar toch kom ik elke keer weer dingen tegen waarvan ik denk :S right....

Bijvoorbeeld om een menu out te laten putten is het al een hele heisa. By default worden alleen de hoofd-items ge-output en moet je je in allerlei bochten wringen om subitems er ook in te krijgen. Ik snap de gedachte hierachter niet echt. Jullie wel?

Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Dat menu links niet standaard expanded zijn? Menu is redelijk intensief om elke keer te renderen (of dat was het vroeger althans, nu minder/niet). Volgens mij is dat de reden dat items standaard collapsed zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MsG
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 15:54

MsG

Forumzwerver

Nee ik bedoel als ik de standaard output pak voor mijn menu in een template:

http://drupal.org/node/11812

PHP:
1
<?php if (isset($primary_links)) { ?><?php print theme('links', $primary_links, array('class' =>'links', 'id' => 'navlist')) ?><?php } ?>


Ik alleen de hoofdmenu-items van mijn menu. Terwijl de submenu's nergens staan :S.

Wat voor output gebruiken jullie in je theme om een menu te maken?

Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ook al Bezet
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 06-09 19:51
Ik gebruik zelf voor het menu voor gebruikers de Nice menu module en voor het administratie menu de admin menu module. Die komt mooi in een balkje bovenaan de pagina te staan. Vooral de admin menu module kan ik erg aanbevelen, het maakt het naviegeren tussen de verschillende onderdelen van Drupal een stuk sneller.

[ Voor 28% gewijzigd door Ook al Bezet op 15-02-2010 20:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MsG
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 15:54

MsG

Forumzwerver

En de gewone website-navigatie? Over dat menu heb ik het hierboven :).

Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ook al Bezet
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 06-09 19:51
MsG schreef op maandag 15 februari 2010 @ 20:20:
En de gewone website-navigatie? Over dat menu heb ik het hierboven :).
De nice menu module dus. Die geeft dropdowns en is met CSS van uiterlijk te veranderen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bozozo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 20-02 16:10

Bozozo

Your ad here?

Wil je primary subitems weergeven? Dat is heel makkelijk hoor.

Je menu zit zo in elkaar:
<Primary Links>
-- Home
-- Products
---- Gieters
---- Emmers
---- Ski's
------ Langlauf Ski's
------ Race Ski's
--- About Us
--- Etc

Dan Administer > Menus > Settings
Kies onder Source for the secondary links voor Primary Links

Voila.

TabCinema : NiftySplit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MsG
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 15:54

MsG

Forumzwerver

Helaas, ik krijg het niet werkend :'(. Welke output gebruik jij in je template file voor een menu verder?

Ik heb het menu nu in een block gegooid, en dan werkt het wel :S.

[ Voor 24% gewijzigd door MsG op 16-02-2010 00:16 ]

Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bozozo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 20-02 16:10

Bozozo

Your ad here?

Ik heb nog een standaard thema (Minelli) draaien. Daarin staat gewoon print($left) :P

TabCinema : NiftySplit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MsG
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 15:54

MsG

Forumzwerver

Ja op dezelfde manier als mij dus. Dan heb je het menu weer in die regioon gedefineerd bij blocks. Blijkbaar werkt het met een directe PHP output niet. Nou ja ik laat het nu wel als blok.

Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michali
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 29-05 22:54
Voor menu's gebruik ik ook vaak deze module:

http://drupal.org/project/menu_block

Werkt erg makkelijk daarmee. Heb je die ook gebruikt?

Noushka's Magnificent Dream | Unity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MsG
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 15:54

MsG

Forumzwerver

Nee, maar die heb ik in dit geval niet nodig gehad. Maar wel voor mijn eigen site. Maar zoiets triviaals moet toch zonder externe modules kunnen? Ik was juist zo zat van Joomla! die voor elke instelling weer een andere module heeft ipv flexibiliteit :).

Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonoskar
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17:38

zonoskar

<-- Mika R.I.P!

Welke plugin gebruiken jullie om een foto gallerij te maken? Ik heb tot nu to brilliant gallery gebruikt, maar er zijn toch wat beperkingen waar ik tegenaan loop:
- Een gallerij met veel foto's duurt lang om in te laden. Ik heb nu zelf een opsplitsing gemaakt, maar dan moet ik telkens de next/prev linkjes zelf invullen. Dat kan handiger lijkt me.
- Als je tekst wil hebben na een gallery plakt ie dat mooi naast de foto's. Ik krijg het niet voor elkaar om de tekst eronder te krijgen (heb al <br> en <p> in de body geprobeerd, full HTML en filtered HTML).
- Achtergrondkleur instelling blijft niet 'plakken', werkt alleen in administrator mode lijkt wel.
- Foto's verbergen werkt niet, al zou dat wel moeten volgens de handleiding.

Zo zijn er nog wel een aantal andere zaken die niet helemaal zijn zo als ik het wil, dus ik ben op zoek naar andere. Ik heb node gallery geprobeerd, maar dat kreeg ik niet aan de praat. Hoewel, ik kreeg toen brilliant gallery ook niet aan de praat, dus misschien moet ik nog een keertje proberen.

Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58
Heb laatst ook gekeken naar een album maar er ook niet echt uitgekomen.
Na wat zoeken en lezen kan je volgens mij beter zelf iets maken met cck en views.
Ook een tutorial gevonden misschien heb je er wat aan, http://www.lullabot.com/a...to-galleries-views-attach

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Finder
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 18-09 12:18
Hallo!

Ik ben bezig met het leren themen. Ik heb twee CCK contenttypes aangemaakt: Automerken (Korte beschrijving + logo), en Auto's. (Merk, Type, Brandstof, etc.)

Dat levert 2 nodes op: node-auto.tpl.php & node-auto.tpl.php.

In node-auto.tpl.php kan ik het logo oproepen met: <?php print $node->field_merk_logo[0]['view'] ?>
Echter deze variable is in node-auto.tpl.php niet beschikbaar.

Wat is de 'Drupal-way' om deze in node-auto.tpl.php beschikbaar te maken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kwaakvaak_v2
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02-06 12:29
Ik gok dat het met views kan

Driving a cadillac in a fool's parade.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michali
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 29-05 22:54
Je kunt een page of node preprocess functie schrijven die het automerk node ophaalt aan de hand van de node ID opgeslagen in je node reference field. Die voegt de automerk node dan toe aan je de variabelen die de template binnenkomen.

Volgens mij gaat dat in de vorm van:

PHP:
1
2
3
4
function naam_theme_preprocess_node_auto(&$vars)
{
  // hier je code
}


Zie ook deze info:
http://drupal.org/node/223430

[ Voor 29% gewijzigd door Michali op 17-02-2010 16:47 ]

Noushka's Magnificent Dream | Unity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Finder
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 18-09 12:18
Dank u Michali, ik ga deze informatie zeker eens bekijken, en zien of het daarmee lukt.

Het commentaar van Kwaakvaak lijkt me eenvoudiger, en eigenlijk ook 'logischer', in feite is het gewoon een inder-join van twee CCK-tabellen, en dus ben ik momenteel bezig met relationships te verkennen.

Dank alvast.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58
Ik ben om een module aan het ontwikkelen. Nu heb ik een formulier gemaakt (met form hook)
Deze zet wat gegevens in de database. Nu wil ik de gegevens weer bewerken maar moet je dan een heel nieuw formulier gaan maken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Marc3l schreef op woensdag 17 februari 2010 @ 19:32:
Ik ben om een module aan het ontwikkelen. Nu heb ik een formulier gemaakt (met form hook)
Deze zet wat gegevens in de database. Nu wil ik de gegevens weer bewerken maar moet je dan een heel nieuw formulier gaan maken?
Nope. Kan gewoon met hetzelfde formulier en een extra parameter aan de form builder, bijvoorbeeld de node. Als $node != NULL, dan #default_value de waarde van de corresponderende property geven. Zo werken veel forms in core ook. Je kan het node add form als voorbeeld bekijken.

  • kwaakvaak_v2
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02-06 12:29
Marc3l schreef op woensdag 17 februari 2010 @ 19:32:
Ik ben om een module aan het ontwikkelen. Nu heb ik een formulier gemaakt (met form hook)
Deze zet wat gegevens in de database. Nu wil ik de gegevens weer bewerken maar moet je dan een heel nieuw formulier gaan maken?
Dat was inderdaad ook mijn idee :) Ik ben sinds kort bezig met een evaluatie om te kijken hoever je in Drupal6 kunt komen zonder dat je PHP code moet schrijven, puur door gebruik te maken van CCK, VIEWS en Template's te maken met de juiste magic name's. En ik moet zeggen, ik was erg sceptisch maar langzaam maar zeker begint het ergens op te lijken. Ik liep wel tegen problemen aan met een view in een block waar files in voor komen. Om vage redenen kon ik het niet zonder PHP code voor elkaar krijgen om een template te maken waarbij ik 1 individuele regel kon themen. Dat heb ik maar opgelost door zelf een .tpl.php file te maken, en de theme_render_template functie aan te roepen.

Wat mij wel opviel is de hoeveelheid 'rommel' in je HTML source die drupal toevoegde, overal dynamische genaamde div's om je blocken etc heen. Dat moet ik nog eens dieper onderzoeken, want ik houdt persoonlijk wel van schone html waar alleen instaat wat ik in mijn template's heb staan.

Driving a cadillac in a fool's parade.


  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58
Mei schreef op woensdag 17 februari 2010 @ 19:52:
[...]

Nope. Kan gewoon met hetzelfde formulier en een extra parameter aan de form builder, bijvoorbeeld de node. Als $node != NULL, dan #default_value de waarde van de corresponderende property geven. Zo werken veel forms in core ook. Je kan het node add form als voorbeeld bekijken.
Thnx :)

edit:

Nog een klein vraagje, hoe krijg je een default value aan de praat?

code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
function new_blog_category_form(&$node, $form_state)
{       
    $form['category_name'] = array(
        '#title' => t('category name'),
        '#type' => 'textfield',
        '#default_value' => $node->name,
        '#description' => t('Name for the blog category'),
        '#required' => TRUE,
    );


Bij een edit blijft dit veld leeg terwijl er wel een waarde in moet komen ($node->name).
Hij bestaat wel in deze functie, print_r($node)

edit2

Weet niet waarom maar het werkt nu wel

[ Voor 40% gewijzigd door Marc3l op 18-02-2010 13:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58
Nog een puntje om iets te verwijderen heb je in het formulier ook een verwijder button.
Ik heb het voorbeeld uit de node module geprobeerd

code:
1
2
3
4
5
6
$form['buttons']['delete'] = array(
      '#type' => 'submit',
      '#value' => t('Delete'),
      '#weight' => 15,
      '#submit' => array('node_form_delete_submit'),
    );


Die 'node_form_delete_submit' is dan de functie.
Als ik het bij mij zo doe en ik klik op de verwijder button gebeurd er niets. (heb ff een print "iets" ingezet.)

Heb wel een andere oplossing maar weet niet of dit ook 'mag' in Drupal?
Het werkt in ieder geval wel.

code:
1
2
3
4
$form['delete'] = array(
'#type' => 'submit',
'#value' => t('Delete'),            
);


en in de functie op het formulier af te handelen (submit hook) kijk ik met de $op of het om een insert, update of delete gaat.
Mag dit ook zo?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michali
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 29-05 22:54
Ben een beetje met Drush (http://drupal.org/project/drush) aan het spelen, werkt erg relaxt moet ik zeggen. :) Erg nice om zo snel modules te kunnen installeren.

Noushka's Magnificent Dream | Unity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
DrupalJam.nl is vernieuwd en live! Aanmelden en sessies voorstellen kan nu via de site gebeuren. Komt allen!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58
Mei schreef op dinsdag 23 februari 2010 @ 12:35:
DrupalJam.nl is vernieuwd en live! Aanmelden en sessies voorstellen kan nu via de site gebeuren. Komt allen!
Aangemeld :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sebazztiaan
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 08-09 10:22

Sebazztiaan

sebas!

Kreeg nog mailtje van bert of ik nog mee wou klussen, maar dat was helaas op mijn verjaardag :)

Maar zeker van de partij!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Sebazztiaan schreef op dinsdag 23 februari 2010 @ 21:11:
Kreeg nog mailtje van bert of ik nog mee wou klussen, maar dat was helaas op mijn verjaardag :)

Maar zeker van de partij!
En Bert had daarvoor weer een mailtje van mij :+ Toch leuk hoe zo'n balletje kan rollen!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sebazztiaan
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 08-09 10:22

Sebazztiaan

sebas!

Mei schreef op dinsdag 23 februari 2010 @ 22:57:
[...]

En Bert had daarvoor weer een mailtje van mij :+ Toch leuk hoe zo'n balletje kan rollen!
Dan ben jij wel wie ik dacht dat je was ;)

[ Voor 8% gewijzigd door Sebazztiaan op 24-02-2010 20:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kwaakvaak_v2
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02-06 12:29
Leuk die drupaljam, ik kijk nog even wat voor sessies er nog meer komen... Maar die site he... Ik weet dat het niet netjes is om te zeggen, maar die ziet eruit alsof deze nog niet helemaal af is. :)

Driving a cadillac in a fool's parade.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • afraca
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 13-08 16:46

afraca

Open Source!

Ik ben relatief nieuw met Drupal, maar er wel een tijd geïnteresseerd in geweest. Nu was ik local Drupal 7 Alpha 2 aan het testen, allemaal leuk en aardig. Maar nu wilde ik graag de module Lighbox2 uitproberen. Uiteraard krijg ik bij modules dan de fout dat de module incompatible is met Drupal 7. Is er een manier om dit te onderdrukken? Ik begrijp uiteraard dat het niet vlekkeloos zal werken, maar ik was benieuwd of dit mogelijk is.

IMDB vote history | Next-gen OS, audio en video player, search engine en Movie DB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
De 'core' parameter in de modules *.info file aanpassen. Je weet dat dit en het gebruik van een alpha op eigen risico is, he? ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • afraca
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 13-08 16:46

afraca

Open Source!

Hmmm, lightbox2.info aangepast, core = 6.x naar core = 7.x veranderd, maar modules overzicht blijft zeggen dat hij incompatible is. Of vergeet ik ergens de lijst te updaten?

En uiteraard weet ik dat het op eigen risico is ;)

IMDB vote history | Next-gen OS, audio en video player, search engine en Movie DB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Oja. Even cache legen. Dergelijke info wordt geparsed, opgeslagen en niet meer naar omgekeken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • afraca
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 13-08 16:46

afraca

Open Source!

Was het maar zo'n feest Mei, zo eenvoudig. Of ik heb me in een bijzondere situatie weten te werken..... Heb het ook even geprobeerd met een andere module, maar daar ging het ook niet. Dan maar naar 6.x terug gaan. Wil ook niet meer dit topic vervuilen met mijn onzin. (Al zou ik nog graag willen weten of anderen het wel gedaan krijgen, klinkt bizar eenvoudig.)

IMDB vote history | Next-gen OS, audio en video player, search engine en Movie DB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • afraca
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 13-08 16:46

afraca

Open Source!

Een kickje

Heb het probleem dat ik (met CKeditor) mooi content aan kan passen, en daar afbeelding in kan voegen, prima. In de editor kan ik de daadwerkelijke afbeelding ook heel mooi zien, en als ik op "source" klik zie ik tussen de tekst:

code:
1
<img alt="" src="http://localhost/****/test.jpg" style="width: 500px; height: 350px" />


Echter, blijkbaar komt hij niet door fiiltering heen of iets dergelijks, want als ik later node ga bekijken is hij verdwenen, ook uit de source code. Ga ik later weer editen, staat hij er weer wel in.

IMDB vote history | Next-gen OS, audio en video player, search engine en Movie DB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ook al Bezet
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 06-09 19:51
Staat <img> wel in de lijst van toegestane tags bij input formats?
http://jouwurl/admin/settings/filters
(ik neem even aan dat je filtered HTML, of iets zelggemaakts gebruikt en geen Full HTML)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • afraca
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 13-08 16:46

afraca

Open Source!

Ook al Bezet schreef op zaterdag 06 maart 2010 @ 14:37:
Staat <img> wel in de lijst van toegestane tags bij input formats?
http://jouwurl/admin/settings/filters
(ik neem even aan dat je filtered HTML, of iets zelggemaakts gebruikt en geen Full HTML)
Hmmm, ik zat daar al weet mee te kloten, stond er inderdaad niet bij :$

máár: kan ik ook één role Full HTML laten gebruiken?

edit: en daar komt bij, als default op filtered HTML staat, is admin daar ook aan onderheven?

[ Voor 9% gewijzigd door afraca op 06-03-2010 14:41 ]

IMDB vote history | Next-gen OS, audio en video player, search engine en Movie DB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ook al Bezet
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 06-09 19:51
afraca schreef op zaterdag 06 maart 2010 @ 14:40:
[...]
máár: kan ik ook één role Full HTML laten gebruiken?
Dat kan natuurlijk ja maar dan moet je CKeditor wel even zo instellen dat die ook bij full HTML actief is.
EDIT: Je moet, voor de veiligheid, natuurlijk wel zorgen dat die rol niet toegankelijk is zonder jouw goedkeuring en dat je uitkijkt wie je er in toelaat.
afraca schreef op zaterdag 06 maart 2010 @ 14:40:
edit: en daar komt bij, als default op filtered HTML staat, is admin daar ook aan onderheven?
Je kan hem als admin als het goed is gewoon op full HTML zetten wanneer je een nieuwe pagina aanmaakt.

[ Voor 30% gewijzigd door Ook al Bezet op 06-03-2010 14:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • afraca
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 13-08 16:46

afraca

Open Source!

Begin me schuldig te voelen dit topic zo vol te spammen met mijn "problemen", maar dit keer heb ik denk ik iets interessanters. Ik heb lokaal een Drupal website ontwikkeld, en nu werd het wel eens tijd dit online te gooien. De files heb ik met ftp geupload, allemaal geen probleem, toen was het "slechts" een kwestie van database exporteren en importeren. En daar begon het feest.

Heb met SQL Buddy (phpmyadmin alternatief) de database geëxporteerd naar een 6mb groot export.sql bestand. Database online aangemaakt. Toen met SSH naar server gegaan.

code:
1
mysql --tee output.txt <databasenaam>


Mooi, zitten we in mysql console, database geselecteerd, en alles wordt gelogged naar output.txt , we willen uiteraard wel weten wat er gebeurd, en in m'n SSH session kan ik niet helemaal terug gaan. Ok, export.sql maar uitvoeren dan (die \. kwam ik in een voorbeeld tegen, eerste keer dat ik met mysql console werk):

code:
1
\. /home/****/export.sql


Hmmm, veel OK's vliegen voorbij, maar ook flink wat errors, waar table niet bestaat. Nu zijn er voor zover ik gezien heb 3 errors te onderscheiden die de creatie van een paar tables in de weg hebben gestaan:

code:
1
ERROR 1170 (42000): BLOB/TEXT column 'source' used in key specification without a key length


code:
1
ERROR 1071 (42000): Specified key was too long; max key length is 1000 bytes


code:
1
ERROR 1061 (42000): Duplicate key name 'word'


En de uiteindelijke question dus: hoe ga ik dit oplossen? Logische vereiste is uiteraard dat de website 100% moet blijven werken, dus een column weghalen is wellicht niet ideaal. Ik weet (nog) niet bijzonder veel over de inner workings van Drupal, maar als een column een KEY is in de export, is daar vast een reden voor ;)

IMDB vote history | Next-gen OS, audio en video player, search engine en Movie DB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kwaakvaak_v2
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02-06 12:29
of je dropped heel je live DB en doet de import opnieuw, of gebruikt iets als navicat om de twee database's te synchroniseren.

Driving a cadillac in a fool's parade.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • afraca
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 13-08 16:46

afraca

Open Source!

Import moet sowiezo overnieuw. Maar aangezien het dezelfde SQL file is die ik uitvoer zal er niks anders uitkomen. Een echte oplossing is dat dus niet ;)

Oja, en wat ik dus niet snap is hoe ik local wél een blob field als KEY heb kunnen krijgen :? En niet bekend met navicat, maar lijkt me niet dat die local met externe database kan syncen ;)

EDIT: Zoals het nu lijkt is het redelijk opgelost. Ik heb hier in windows gebruik gemaakt van meegeleverde mysqldump.exe met juiste params. Kreeg ik ook een 5mb dump. Met zelfde methode gedaan als hierboven, géén errors :D

[ Voor 62% gewijzigd door afraca op 08-03-2010 17:59 ]

IMDB vote history | Next-gen OS, audio en video player, search engine en Movie DB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Finder
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 18-09 12:18
Stomme reactie misschien, maar waarom gebruik je niet de backup and migrate module? Die is er juist voor.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • afraca
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 13-08 16:46

afraca

Open Source!

Dat is een uitstekende vraag...... 8)7
Komisch is dat, dat je je ervan bewust bent dat er voor bijna alles denkbaar wel een module is, maar voor een dergelijke situatie vergeet je het even.

Om het maar positief te bekijken, zo leer je wel met de mysql console te werken :/

edit: Maar moet die module uiteraard niet zo'n "grappig" trucje uithalen als sqlbuddy en phpmyadmin. Als hij op dezelfde manier de database exporteerd...

[ Voor 22% gewijzigd door afraca op 09-03-2010 16:10 ]

IMDB vote history | Next-gen OS, audio en video player, search engine en Movie DB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Heeft iedereen zich al aangemeld voor de DrupalJam?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Verdikkie dan ga ik al naar een andere beurs toe :(

==
hoi


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc3l
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 13:58

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
Het programma voor DrupalJam 6: Amsterdam staat online. Aanmelden voor een badge en een lunch kan nog tot 12:00 komende maandag.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MsG
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 15:54

MsG

Forumzwerver

Ik ben wel van plan te komen. Ben wel echt een drupal groentje, maar vind het wel interessant en ik heb OV. Kom wel helemaal vanaf Groningen :P.

Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kwaakvaak_v2
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02-06 12:29
Koel!... ik zie wel een paar sessies waar ik naar toe ga, jammer dat er twee die ik wil zien tegelijkertijd zijn maar goed dat hou je altijd :)

(en ja, ik ben aangemeld.. De laatste tijd meer en meer met drupal aan het doen voor de 'zaak' dus dit is zeker een welkome kickstart voor mij/ons!)

Driving a cadillac in a fool's parade.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Mensen met panels hier? Onderstaande vraag heb ik op Drupal.org geplaatst, maar ik krijg geen antwoord :? Vreemd, want andere vragen worden meestal binnen no time opgelost.

Ik probeer een panel te maken waarbij ik een ander thema gebruik. Kan dat? Dus de hele site gebruikt Bluemarine, alleen voor 1 panel wil ik Zen gebruiken. Je kunt met CSS gaan overrulen, maar dat bedoel ik niet.

==
hoi


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 17-10-2024
MsG schreef op zondag 14 maart 2010 @ 01:24:
Ben wel echt een drupal groentje, maar vind het wel interessant en ik heb OV.
Niveau maakt helemaal niets uit. Er komen mensen van allerlei achtergronden en verschillende kennisniveau's. Het leuke is juist dat iedereen elkaar kan helpen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michali
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 29-05 22:54
Ik ben aan het stoeien met Organic Groups. Ik vraag me af of ik een beetje zinnig bezig ben, en heb ook een vraagje. Ik probeer nu het volgende:

Ik heb een Group node (genaamd 'Theme' met path theme/[title-raw]), en een Group post (genaamd 'News Item').

Nu wil ik dat iedere Group hetzelfde menu heeft waarin een item 'News' zit. Op deze pagina moeten alle nieuwsberichten van die groep getoond worden. Ik heb dat nu voor elkaar door een View te maken met een argument op Organic groups: Groups, een path node/%/news, en een tab als menu item.

Werkt op zich prima zo, alleen komt de tab nu op iedere node, en niet alleen bij de thema's.

Is het mogelijk om de tab alleen op de Group nodes te krijgen?

Is het ook mogelijk om de path in deze vorm te krijgen:
theme/an-example-theme/news?

Als ik de path van de View in dit verander: theme/%/news. Dan werkt het niet meer. Ik had al geprobeerd om de default argument in Node ID from URL te veranderen, maar dat wilde ook niet lukken.

Als iemand me daarmee verder kan helpen dan graag. :)

[ Voor 8% gewijzigd door Michali op 15-03-2010 17:23 ]

Noushka's Magnificent Dream | Unity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Michali schreef op maandag 15 maart 2010 @ 17:21:
Ik ben aan het stoeien met Organic Groups. Ik vraag me af of ik een beetje zinnig bezig ben, en heb ook een vraagje. Ik probeer nu het volgende:

...

Is het mogelijk om de tab alleen op de Group nodes te krijgen?

...
Heb je toevallig een (test)site om het te laten zien?
Is deze tab een block of niet?

==
hoi


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michali
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 29-05 22:54
Eusebius schreef op maandag 15 maart 2010 @ 17:34:
Heb je toevallig een (test)site om het te laten zien?
Is deze tab een block of niet?
Ik heb even geen test site om het te laten zien.

De tab is een normale menu local task. Ik heb een view met een page display. Daarbij geef ik bij page settings dan aan dat ik voor Menu een Menu tab wil.

Ik heb het probleem dat de tab op andere type nodes komt overigens al opgelost. Ik heb het opgelost door bij Argument als Validator Node te kiezen. Dan kun je aanvinken op welke Nodes het van toepassing moet zijn.

Erg logisch vind ik het niet. Ik zou eerder verwachten dat je een Validator op de hele display zou hebben. Maar goed het werkt zo dus.


Nu alleen nog het probleem met het pad. Ik moet nu een pad in de vorm van node/%/news of iets soortgelijks gebruiken. Echter gaat dat weer een beetje tegen het friendly URL's principe in. Graag zou ik dit anders willen, iemand een idee?

Edit:

Ik heb dit laatste nu overigens opgelost door handmatig een alias aan te maken. Dat is alleen niet echt wenselijk, iedere keer dat er nieuwe group wordt aangemaakt moeten dan handmatig aliassen worden gemaakt voor alle views die daarop betrekking hebben.

Is daar een handig alternatief voor? Ik zat al te kijken of pathauto er iets voor heeft, maar daar lijkt het niet mee mogelijk.

[ Voor 16% gewijzigd door Michali op 16-03-2010 10:13 ]

Noushka's Magnificent Dream | Unity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Is die tab onderdeel van het menu?

==
hoi


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michali
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 29-05 22:54
Ja lijkt me dat Views hem wel registreert in het menu. Hij wordt gewoon getoond tussen de standaard tabs van Drupal zelf, het standaard mechanisme dus.

Ik heb het laatste probleem overigens al weten op te lossen. Ik gebruik nu de module Sub-path URL Aliases (http://drupal.org/project/subpath_alias). Die kijkt voor URL's of stukken in het begin vervangen kunnen worden door aliassen van andere nodes. Dat is precies wat ik nodig heb.

Als bijvoorbeeld node/5 een alias content/foo heeft, dan worden paths zoals node/5/bar automatisch omgezet naar content/foo/bar. Dat is exact waar ik naar opzoek was. Weer een stapje verder dus.

Bedankt voor de hulp voor zover. Als iemand vindt dat ik dom bezig ben en het op een beter manier kan doen, dan hoor ik dat graag natuurlijk. :)

Noushka's Magnificent Dream | Unity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LePlatDuJour
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 13:35

LePlatDuJour

Fighting entropy since 1970

Ik heb een probleem met de trackback module. Ik heb een trackback opgevoerd naar een typepad.com URL, maar om de een of andere reden lust Drupal die niet: hij komt terug als een "Unsuccesful URL" als ik de node opsla.

Ik voer de trackback URL op deze node in:
http://www.bertplat.nl/co...enen-voor-een-vergadering

En ik wil 'm laten pingen naar
http://www.frankbruining....effectief-vergaderen.html

Ik gebruik de volgende trackback URL
http://www.typepad.com/se...ede7253ef0120a9203b1e970b


Ik heb ook deze tool gebruikt: http://kalsey.com/tools/trackback/
maar die zegt dat de desbetreffende server de ping blokkeert met de melding "Spam"

Mijn vermoeden is dat aan de andere kant iets niet goed zit, maar wat? Kan ik dat ergens in de logging terugzien?

What use is a man walking on water if you don't follow in his footsteps?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michali
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 29-05 22:54
Ik heb weer een vraagje.

Bij een pagina die in het menu zit is het menu item alleen actief als je op de eerste (default) tab zit. Dat is best wel vreemd. Is hier iets op te verzinnen?

Noushka's Magnificent Dream | Unity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nielsz
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online
Menu_block module is altijd een goede keuze, daar kan je als optie meegeven dat het menu item bij subchildren actief blijft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

HTML purifier al geprobeerd? Die filter is geen full html maar laat wel alle image stylen toe. Werkt goed samen met ckeditor en ckfinder

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Mooi video over gebruik inline gebruik i.c.b.m. imagefield en imagecache! ;)
http://www.drupalove.com/...o/filefield-inline-images
Pagina: 1 ... 6 ... 11 Laatste