Saus schreef op dinsdag 05 maart 2013 @ 21:03:
[...]
Wanneer zou je vliegen? Ben ook benieuwd naar first-hand experience. Ben toevallig nu aan het kijken voor een ticket naar Kenia van de zomer, en Egypt is ook het voordeligste. Bekende van een vriend van me is Egyptenaar en die meed altijd Egypt en pakte Swiss. Maar die zijn toch enkele honderden euro's duurder.
Wat ik trouwens een fijne site vind (misschien bekend bij iedereen) is
http://matrix.itasoftware.com
Voordeel hier is dat je een range kan opgeven. Bv. Eindhoven + 150 km --> Mombassa, Kenia
Dan gaat de software vanuit een straal van Eindhoven alle vliegvelden af binnen 150km. Op zoek naar de goedkoopste vlucht. Zakelijk regelt de baas, maar als ik prive €300,- kan besparen om vanaf DUS te vliegen wat net zo ver rijden is als AMS weet ik 't wel.
Ik wil eind April / begin Mei vliegen, in de periode waar we de ene feestdag na de andere hebben, dus dat is in minder dan twee maanden.
Ik woon in Limburg, dus mijn opties zijn Amsterdam, Dusseldorf, Brussel en eventueel Frankfurt. Vanaf Dusseldorf zou ik goedkoop kunnen vliegen, zij het niet zo dat ik er dan om 7:25 vertrek, dus geen optie want hotel nacht is ook zo weer bijna € 60 a € 100.
Tevens vind ik twee keer overstappen teveel van het goeie, want via Dusseldorf zou ik met China soutern airlines kunnen vliegen voor minder dan € 600, maar dan moet ik overstappen in Amsterdam en nog eens in China.
Via Amsterdam zou me dan weer op € 718 zetten en dan zou ik vliegen met Aeroflot en dat is net zo'n maatschappij als Egyptair en de rest zet ruim op dikke € 800 en een directe vlucht zou € 1000 zoveel zijn.
En Frankfurt is zelfde liedje als Dusseldorf, vluchten die te vroeg vertrekken en met een onnozele stop in Amsterdam, die vliegtickets zijn dus goedkoper dan als je vanaf Amsterdam vliegt en maar 1 stop hebt, dat snapt niemand.
Dus ik dacht van oh dan moet ik maar Egyptair boeken, maar blijkbaar gaan er in de midden nacht treinen vanaf Herzogenrath naar Dusseldorf vliegveld, dus daardoor valt Egyptair ook direct af en vlieg ik met China soutern airlines via Parijs en terug een dubbele stop van vijf uur in Amsterdam.
[
Voor 29% gewijzigd door
Verwijderd op 05-03-2013 22:11
]