Volgens mij ontstaat er verwarring over de term 'oude' mails.
Er was een onderdeel van het opslagsysteem gecrashed rond 9 uur 's ochtends. Een backup van het systeem was van 6 uur eerder. Die hebben we teruggezet. Mocht je mails hebben opgehaald tussen 3 uur 's nachts en 9 uur 's ochtends, dan is het mogelijk dat je die nog een keer hebt gehad omdat deze van het backup systeem kwamen.
Toen alles weer up and running was, is er een sync gedaan van mails welke tussen 3 uur 's nachts en 9 uur 's ochtends afgeleverd waren op het gecrashte systeem. Mocht je deze al hebben opgehaald, dan is het mogelijk dat je deze ook twee keer hebt gehad.
Er zijn waarschijnlijk geen mails verloren gegaan en ook is de impact beperkt gebleven.
Ik zie ook niemand melden dat ze oude mails, mails die ouder zijn dan een dag ofzo, dubbel hebben gekregen. Waarom deze discussie die kant op gaat weet ik dus ook niet
Het hele backup gebeuren heeft natuurlijk niks te maken met een bewaarplicht en dergelijke. Daar gaat het ook niet om emails, maar om log gegevens van deze emails.
En burne: we gebruiken geen dovecot meer op de nieuwe platformen. Maar je hebt gelijk dat mailservers rare beesten zijn