@ Dacide, heb al een tijdje datzelfde midi-keyboard (de 61SL), werkt naar behoren en nooit problemen mee gehad.
Nu mijn vraag aan de kenners hier (heb er zelf weinig tot geen verstand van en ben nieuwe op dit gebied).
Heb vorig jaar zomer een iMac i3 3.06 ghz en een midi keyboard gekocht om wat mee te 'oefenen' in garageband. Nu ben ik daar toch wel op uitgekeken en wil ik wat gaan uitbreiden.
Ik speel al lang piano en drum en wil wat filmsoundtrack-achtige muziek gaan maken. Ben daarom van plan om wat spul van East West aan te schaffen. Nou is dat best 'heavy' voor mijn amateuristische setup, en ook redelijke investering dus wil zeker weten dat het goed werkt.
Bij aanschaf van de East West Complete Composer's Collection krijg ik een SATA drive met alles erop.
Dit betekent dat ik een firewire harde schijf moet aanschaffen (vanwege m'n iMac). Dan zal ik de bestanden van de SATA moeten kopiëren naar de FW800 drive. Daarvoor moet ik dus eerst zoiets kopen:
http://eshop.macsales.com...%20Computing/MEFW924AL1K/ , om de SATA drive in te stoppen.
Is dat ook ergens in Nederland te koop?
Wat ik ook nodig heb is een goede audio interface.
Dus:
iMac i3-->FW800 drive --> FW400 audio interface
Het is (voorlopig) nog echt een hobby en heb niet ook oneindig budget (wie wel)
Die plug-ins kosten me al gauw €600,- maar van de rest heb ik geen idee waar ik naar moet kijken:
- audio interface, ik hoef geen duizenden features. Hier zal ik later goede monitors op moeten kunnen aansluiten en eventueel een midi keyboard maar dat laatste heb ik nu gewoon via usb rechtsreeks naar m'n iMac. Ik werk alleen met midi. Waar moet ik hier aan denken qua budget?
- De FW800 harde schijf (minimaal 1TB), deze moet dus ook een FW400 aansluiting hebben, anders kan ik m'n audio interface er nooit op aansluiten. Waar kan ik zoiets vinden?
Verder zal ik wat ram moeten aanschaffen, dan hoop ik dat het werkt.
Is het ook mogelijk dat ik eerst (om te proberen en wat te oefenen) met de interne geluidskaart van m'n iMac werk? En pas later een goede audio interface + monitors aanschaf?