How to become a Producer Deel II Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 12 ... 102 Laatste
Acties:
  • 342.143 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • apNia
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16-09 09:01

apNia

Schreeuwen en Nibbits eten!

Sound Forge van Sony.

Overigens staat Audacity dit volgens mij wel toe, gewoon zoomen. Heb het ook ooit gedaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HotFix
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 06-09 13:25
Als ik maximaal ingezoomd ben zit er nog steeds een snap in, en ik wil gewoon freeform kunnen bewegen :P

Ik zal Sound Forge eens bekijken!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
apNia schreef op dinsdag 14 december 2010 @ 19:48:

peerd > het is meer dat als ik m'n kick en snare hoor ik er tevreden over ben, maar er iets knaagt van "het kan toch niet zo simpel zijn?"
er wordt altijd zo veel gepraat over layeren, en bij mij bestaat een kick nooit uit meer dan twee layers, en kicks vaak uit 2, hooguit 3 of 4 layers.

Ik vind de snares van Katharsys bijvoorbeeld altijd lekker. Maar als ik goed oplet bij bijvoorbeeld Spor of Noisia inderdaad dan hoor ik nooit echt iets heel spannends, maw ze maken het nummer niet (in tegenstelling tot Katharsys, die grotendeels "gedragen" wordt door de percussie).

Kortom, ik weet dus niet of er een hoop te verkennen is en ik veel mis, of dat layeren een beetje overrated is.
Ja, layeren is absoluut overrated en ja, soms kan het zo simpel zijn :)

creeer eens een breakbeat met single kicks en snares en een hihatje en zet de snare & kick enigszins iets te hard, compress 'm plat met een dB of -35 attack 9.5ms, release 15ms en speel wat met de ratio (doorgaans vrij laag houden). Gooi er daarna eens een tubewarmer, overdrive of distortion subtiel overheen, is dat het effect wat je zoekt?

je lijkt nl te zoeken naar punch en pompen. door de 9,5 ms attack zorg je ervoor dat de eerste 9,5ms van de snare doorkomt en daarna naar beneden word gedrukt en de hihats in verhouding weer harder komen te staan, dus op het moment dat de snare speelt heb je een hele harde punchy snare waarna vervolgens de hihats weer "zuigend" omhoog komen en door de compressie zich weer levelen met het geheel. Resultaat: een goed gelevelde beat met punchy attacks en een pompend effect.

Nogmaals, omdat de kick zich vaak zwaar in de basregionen bevind, kan sidechain compressie met de baslijn op de kick ook wel eens goed werken. Satisfaction van Benni benassi is daar een sterk overtrokken voorbeeld van, maar werkt ook goed op dNb.

Ik weet niet of je nog alleen met reason bezig bent, maar de compressor van reason vind ik niet zo denderend werken en raad daarom wel een andere type aan, Waves, Bluecat, Cubase eigen en Abletons eigen zijn daarentegen wel lekker.

edit2: wou ik nog even melden, de Bluecat compressor heeft een threshold van tot -60dB (!)...en een dry/wet signaal, dat is erg prettig omdat je dan ziekelijk hard kan compressen en dat signaal kan mengen met het droge signaal om enigzins belachelijke levels weer te compenseren.

verder @Apnia, ook een veelgebruikte truc is om door de beat gesamplede ruis te plaatsen, dit zorgt dat de lege plekken in de breakbeat opgevuld blijven en door compressie omhooggetrokken word, waardoor een beat dynamischer lijkt te klinken. Wel oppassen met distortion/tuben dan. ruis houd niet zo van distortbarfs.

[ Voor 39% gewijzigd door vlaaing peerd op 16-12-2010 09:29 . Reden: edit 2x ]


  • Jovas
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 19:30
apNia schreef op dinsdag 14 december 2010 @ 19:48:
Tof merlin_33, vooral http://drumnbassproduction.com/drumandbass/tutorials/ is een goeie volgens mij. Zie een Computer Music pack met Reason 4 meuk voor D&B. Thanks!

peerd > het is meer dat als ik m'n kick en snare hoor ik er tevreden over ben, maar er iets knaagt van "het kan toch niet zo simpel zijn?"
er wordt altijd zo veel gepraat over layeren, en bij mij bestaat een kick nooit uit meer dan twee layers, en kicks vaak uit 2, hooguit 3 of 4 layers.

Ik vind de snares van Katharsys bijvoorbeeld altijd lekker. Maar als ik goed oplet bij bijvoorbeeld Spor of Noisia inderdaad dan hoor ik nooit echt iets heel spannends, maw ze maken het nummer niet (in tegenstelling tot Katharsys, die grotendeels "gedragen" wordt door de percussie).

Kortom, ik weet dus niet of er een hoop te verkennen is en ik veel mis, of dat layeren een beetje overrated is.
Je wilt punch toch? Je werkt in Reason begrijp ik?

Belangrijkste is het plaatsen/arrangeren en de soort kick en pitch goed instellen, daarna eventueel compressie.

Zoek een kick die je mooi vind, laad er twee van in een sampler. Plaats op twee midi noten/kanalen dezelfde kick in een simpel kort loopje, maar vertraag de tweede, of eerste iets. tussen en 1 en 3 ms is vaak goed. Je krijgt dan een soort phasing effect wat mooie volle en punchy kicks kan opleveren, en vaak heb je meer headroom over omdat de vetraagde kick de eerste als het ware trimt. Je kan dan ook nog met de pitch van de kicks gaan spelen.

Over compressie; maak een apart kanaal of in geval van Reason een kleine 6.2 mixer. Gebruik de aparte uitgangen van Redrum, Kong of NNXT sampler en sluit alles op die mixer aan. Sluit deze kleine mixer dan weer aan op een Mclass Compressor. Dit is een manier om al je percussie door dezelfde compressor te sturen, waarmee je de mate van compressie per kanaal dus via de mixer kunt regelen. Ik gebruik zelf momenteel in Cubase een group channel daarvoor waar ik dus alle percussie doorheen stuur. Werkt vaak beter dan individuele kanalen apart comprimeren.

In Reason kan dit dus ook. Maar leer eerst alles slim te arrangeren. Niet teveel lage samples laten overlappen, probeer je basslijn tussen je kicks te arrangeren of pas de ADSR settings dusdanig aan. Some heb je dan niet eens compressie nodig..

Check de tutorials van James Bernard van Propellerheads eens:

http://www.propellerheads.se/substance/product-specialist/

De laatste drie weken zijn precies wat jij zoekt!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
Macros4 schreef op donderdag 16 december 2010 @ 14:28:
[...]

Zoek een kick die je mooi vind, laad er twee van in een sampler. Plaats op twee midi noten/kanalen dezelfde kick in een simpel kort loopje, maar vertraag de tweede, of eerste iets. tussen en 1 en 3 ms is vaak goed. Je krijgt dan een soort phasing effect wat mooie volle en punchy kicks kan opleveren, en vaak heb je meer headroom over omdat de vetraagde kick de eerste als het ware trimt.
enerzijds vind ik dit het idee van de dag, door fase inversie de kick juist meer headroom laten krijgen. Daar zou ikzelf nooit opgekomen zijn.

anderzijds krijg je gewoon dat je kick (erg laag in freq. dus) uit fase is, mocht je ooit op vinyl willen releasen (en bij 90% van alle commerciele dnb releases is dat nog altijd het geval) dan ga je dan geen lekkere plakken krijgen omdat de naald gewoon uit de groef zal lopen.

  • Jovas
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 19:30
vlaaing peerd schreef op donderdag 16 december 2010 @ 15:14:
[...]


enerzijds vind ik dit het idee van de dag, door fase inversie de kick juist meer headroom laten krijgen. Daar zou ikzelf nooit opgekomen zijn.

anderzijds krijg je gewoon dat je kick (erg laag in freq. dus) uit fase is, mocht je ooit op vinyl willen releasen (en bij 90% van alle commerciele dnb releases is dat nog altijd het geval) dan ga je dan geen lekkere plakken krijgen omdat de naald gewoon uit de groef zal lopen.
Ik heb zoveel techno platen waarbij deze techniek gebruikt is op vinyl.. Ik weet het niet hoor, misschien begrijpen we elkaar verkeerd?

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
vlaaing peerd schreef op dinsdag 14 december 2010 @ 14:01:
ah neeej, 16 layers van kicks kan niet goed zijn, je moet het echt zoeken in 1 of 2 kicks tegelijkertijd, hooguit 3.
Ik weet dat het zo lijkt, maar als ik 16 layers gebruik gaat het als volgt;
Ik splits mn orginele bass op en verdeel die in diverse kanalen via routing, splitters etc.
Dan filter of gate ik freqeunties uit die ik apart bewerk. Het is een beetje photoshoppen met geluid. Ik hoef niet perse 3 verschillende bassen te gebruiken om attack etc toe te voegen op subs dat doe ik met een orginele kick. Ik voeg alles weer samen via een group (handig met volumes) en voeg ook de orginele kick vaak weer toe. Hiermee kan ik oversturen, overcompressen etc en toch dynamiek behouden. Met een lange sublaag bass en een droge kick dubbel ik wel. Ik noem dat eerder dubbelen dan layeren.

@ Adnia & Vaaing Peerd
De tips van Macros4 zijn goed, ik werk met reason ook vaak zo.
Opmerkelijk is zijn tip om te vertragen, ik merkte al op dat delay op een bas ongebruikelijk is. Juist gaan waar anderen niet gaan levert mooie dingen op zoals de toepassingen die Macro noemt.
Delay is echter geen fase inversie.
Als je met redrum werkt kan je vanaf kanaal 3 de samplestart instellen en dus ook vertragen, met velocity en tone kun je in redrum ook meer attack of body geven. Daarnaast kun je ook nog met je lengt werken.
Kijk maar eens wat het doet als je 1 sample korte lengt geeft en velocity opendraait. Je hoort dan bij vol open echt dat er een vel geraakt wordt. Bij helemaal dicht hoor je meer een bass kick die gevuld is met dekens.
Er zijn hiernaast nog meerdere wegen die naar rome leiden.

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
@Macros4

zie http://www.vinylrecorder.com/stereo.html

Als het geluid te ver uit fase is zal deze boven het nulpunt uitkomen en de naald kan dan niet meer in de groef blijven, want er is nl geen groef meer.

ik zat er net over na te denken, een golf van 1ms is 1000hz, ik denk inderdaad dat de afstand te groot voor bassen te klein is om werkelijk faseverschil op te laten lopen, daarentegen kan er dan ook geen signaal canceling optreden omdat de golven te ver uitelkaar zouden vallen.

verder moet natuurlijk de golf van de ene precies positief zijn waar de ander precies negatief is, volledig gecancelled geluid leverd geen faseverschil op, gedeeltelijk gecancelled geluid is per definitie uit fase. Vandaar ook altijd de truc om een ge-inversede kopie van de track te maken om te controleren op residu, meer residu betekent meer uit fase. volledige stillte betekent compleet in fase.

hier nog een stuk uit een mailtje nadat ik een track ooit had opgestuurd naar Berkely Mastering voor vinyl release:

"When a recording is in phase the stylus moves nicely from left to right. When its out of phase the stylus moves up and down, causing it to jump out of the groove given half a chance. In the good old days of expensive studios, most good consoles had a phase correlation meter on the output. Since phase is less relevant to CD, this expensive extra is usually unavailable to today's engineers, leading to major headaches when trying to cut vinyl from digitally recorded or mixed masters.

Especially critical is the bottom end when this is out of phase, the recording can be near impossible to cut. Extremely subby dance mixes usually present the biggest problem but are OK if the bass & kick are in phase. It's not such a problem for lo-fi garage recordings, unless the feedback gets REALLY trebly and piercing, which will be removed during cutting anyway. Well-recorded acoustic stuff is no problem at all. Most problems come from live recordings made from the desk, or from stereo samples where a plug-in has removed a solo instrument or leaving the rhythm track. Using stereo widening plug-ins is often disastrous, and may cause the inner tracks to sound dull. Mono samples panned near to the center don't have the same problem."


@Merlin

Dan heb je het inderdaad niet over 16 verschillende kicks ;9 (ik vergiste me trouwens, ik dacht dat Apnia er 16 naast elkaar deed).

Delay is niet hetzelfde als inversie, maar door delay (zeker hele korte) kan wel faseverschil ontstaan. Dat is ook waar fasers en flangers op gebaseerd zijn.

bassen delayen heeft mij overigens nooit een bevredigend resultaat gegeven, hooguit een delay waarbij je de S/O kan EQ-en en de laag eruit halen. Maar je hebt wel gelijk je moet methodes nooit uitsluiten tenzij je het leuk vind om jezelf te beperken.

ik denk trouwens dat je decay bedoeld ipv velocity? ;P

[ Voor 0% gewijzigd door vlaaing peerd op 17-12-2010 14:32 . Reden: remove html ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jovas
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 19:30
http://soundcloud.com/jovas/hypnotrons-320kb-s/download

Ik delay ook geen bassen, ik heb in deze track in Cubase de in place editor geopend en de tweede identieke kick(eerste staat op C#3 in de key editor, tweede op C3 precies eronder). Als je dus een van die noten selecteert zie je dat de start en eind posities met een decimaal achter de laatste komma verschoven zijn. De kleinst mogelijke verplaatsing van een midi noot in de in place key editor van Cubase dus. Volgens mij is dat 1ms, ik weet niet zeker ben te lui om de handleiding erbij te pakken. En eerlijk gezegd boeit het me ook niet, want het werkt voor deze track..

Deze techniek wordt al zolang gebruikt in techno en dance muziek, ik heb zoveel platen die ook zulke kicks hebben, niks aan het handje hoor! Probeer het zelf maar eens..

[ Voor 7% gewijzigd door Jovas op 17-12-2010 15:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
@Macros4

ok, ik zal eens gaan luisteren thuis en het zelf ook even uitproberen. De kleinst mogelijke beweging in Cubase is zonder "snap to grid" nog kleiner dan een milliseconde. mijn vermoeden is 1/20000 sec gezien je graag nog 20Khz wilt uit kunnen lezen.

even borrelwerk, ik schrijf het maar op. Bij een kick die een gemiddelde frequentie heeft van 50 Hz heeft een golflengte van 1/50 sec, als je deze dus de helft van 1/50 sec (= 10ms) verschuift zit de golf precies over het spiegelbeeld van de fase en zou complete stilte moeten opleveren.

De kleinst mogelijke beweging is slechts een fractie van een milliseconde en is niet audibel daar ongetraind gehoor (de gemiddelde luisteraar) geen verschil tussen 7ms kan waarnemen, vermoed ik dat de kick gewoon 2x zo hard is geworden. en ja, harder klinkt altijd vetter.

als je die kick nou's op 50% van het volume zet, heb je dan niet gewoon compleet dezelfde klinkende kick als voordat je ging processen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jovas
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 19:30
vlaaing peerd schreef op vrijdag 17 december 2010 @ 17:01:
@Macros4

ok, ik zal eens gaan luisteren thuis en het zelf ook even uitproberen. De kleinst mogelijke beweging in Cubase is zonder "snap to grid" nog kleiner dan een milliseconde. mijn vermoeden is 1/20000 sec gezien je graag nog 20Khz wilt uit kunnen lezen.

even borrelwerk, ik schrijf het maar op. Bij een kick die een gemiddelde frequentie heeft van 50 Hz heeft een golflengte van 1/50 sec, als je deze dus de helft van 1/50 sec (= 10ms) verschuift zit de golf precies over het spiegelbeeld van de fase en zou complete stilte moeten opleveren.

De kleinst mogelijke beweging is slechts een fractie van een milliseconde en is niet audibel daar ongetraind gehoor (de gemiddelde luisteraar) geen verschil tussen 7ms kan waarnemen, vermoed ik dat de kick gewoon 2x zo hard is geworden. en ja, harder klinkt altijd vetter.

als je die kick nou's op 50% van het volume zet, heb je dan niet gewoon compleet dezelfde klinkende kick als voordat je ging processen?
Nee het is heel bizar, ga maar eens dit gratis top kwaliteit pakketje downloaden, en dan expirimenteren zoals ik vertelde:

http://www.wavealchemy.co.uk/free-samples

Ik heb een van die clubkicks gebruikt. Het levert vaak een hele punchy, maar tegelijk ook softe klank van de kick op, heel vol ook. Je ziet vaak ook dat de db meter van het kanaal, ik stuur ze dus naar hetzelfde kanaal, precies of net over de 0db gaat, dus geen nare effecten. Soms moet je wel een beetje trimmen, het blijven in feite wel twee gestapelde kicks, maar zoals je weet heeft Cubase veel interne headroom in de mix..

Veel plezier!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
vlaaing peerd schreef op vrijdag 17 december 2010 @ 11:55:
@Merlin


bassen delayen heeft mij overigens nooit een bevredigend resultaat gegeven, hooguit een delay waarbij je de S/O kan EQ-en en de laag eruit halen. Maar je hebt wel gelijk je moet methodes nooit uitsluiten tenzij je het leuk vind om jezelf te beperken.

ik denk trouwens dat je decay bedoeld ipv velocity? ;P
Je kan wel wat met delay, inderdaad liever op het hoog van de bas.
In the old days gebruikte we delays als sequencers, dat doe ik nog steeds.
Ik gebruik delay minimaal op een basskick, basgitaar is wat anders.
Hier heb ik wel ea verwerkt met delay, maar of het hoorbaar is?
Het is maar een snipped en de baskick valt bijna weg zodra de gitaren inzetten. De baskick die je in het begin hoort is steeds de zelfde kick maar met diverse bewerkingen zodat er dynamische verschillen onstaan. Daarvoor heb ik wel een delay sequence gebruikt en weer gedubbeld met een droge kick.

Ik bedoel dat je met velocity aanslagevoeligheid kan instellen. Dit kan veel uitmaken voor meer attack.

Ps, de rest van de nummers op soundcloud zijn ook meer snippets en live en oefenruimte tapes. Echte afgemixte tracks heb ik daar niet staan.

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luxicon
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 18-07-2021
Los daarvan, parallelle compressie zorgt ook voor dikheid.
Voor als iemand dit NIET gebruikt.
Kanaal waar je elke track instuurt heeft dan een compressor en de master kun je dan helemaal dynamisch houden.

Tot dusver is hier vooral de EQ (voor de sound van de kick zelf & het 3 lagen 'stapelen' > sub / laag / mid - hoog) & plaatsen van sounds (zo ook qua frequentie) het belangrijkst als het gaat om de klank van de kick. Je kunt die 3 lagen (ik doe dit d.m.v. routing) ook opnemen. Dan heb je de volgende keer bij wijze van een kant-en-klare kick klaarstaan.

Ik heb trouwens niet veel bijzonders online staan, maar ben wel druk bezig.

...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
Even 's wat anders als mijn reguliere electronische meuk en de gitaar en wah weer 's uit het vet gehaald: YouTube: Mighty Earthling - Twitchy dude funk

hierbij geen dubbele kicks of snares, gewoon normale eenlaags drum sequence. Zelf gemasterd ook, ik heb WouterVeltmaat al een tijdje niet meer gezien hier, maar benieuwd wat hij van de mastering vind.

@Merlin33

Ik hoor het inderdaad niet :? Ik hoor wel een ghost kickje erin zitten maar da's volgens mij gewoon eentje die gewoon zachter staat. (?) btw, speel jij die sopraansax? keertje wat voor me inspelen? :D

leuke muziek! complimenten aan de zangeres, die doet ook niet altijd de makkelijkste noten en een erg catchy "jouw dag" :) hangt nu al de hele tijd in m'n hoofd.

@Macros4

Ik krijg nog niet echt bevredigend resultaat, of het klinkt gewoon veel harder of het gaat fasen of ik hoor een dubbelslag, ik moet wel zeggen dat ik eigenlijk nooit problemen heb met het gebruik van een enkele kick, maar ben nu eigenlijk wel behoorlijk benieuwd naar hoe dit trucje zou moten werken.

Misschien dat je's een screenshot kan maken hoe het eruit zou moeten zien in Cubase?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
@Macros4

Ik luister nu naar je track, Hypnotrons. Eerlijk gezegd vind ik hier de kick onzettend veel headroom aan sub innemen terwijl je feitelijk voornamelijk de midpunch ervan hoort. De track vind ik verder wel vet en op zich past ie daar dan ook wel in, maar dat is niet hoe ik doorgaans mijn kicks wil hebben (scuse the pun).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
Ik wil binnenkort studio monitors aanschaffen en ik kwam uit op de KRK's RP5 G2.
Nu heb ik mijn pc een Creative X-Fi Titanium geluidskaart zitten en wil ik de studio monitors verbinden via XLR kabels. Is dit gewoon mogelijk of mis ik hier nog wat?

Ik wil ze voornamelijk gebruiken voor het produceren van muziek (Hip Hop)

motabeatz.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
@NickySantoro

nee daar heb je precies juist helemaal niet de goede aansluiting voor.

je moet een geluidskaart met 1/4″ jack of XLR uitgang hebben. Je zou echter ook kunnen overwegen of actieve speakers wel een noodzaak is voor je. Heb je toevallig nog een redelijk fatsoenlijke versterker thuis staan?

Je hebt zat passieve monitorspeakers die netzo goed of beter klinken, bovendien kan je - omdat het passieve zijn - met hetzelfde budget een stapje hoger gaan. Een 5" woofer vind ik nl wel erg minimaal als je hiphop met bv veel subs produceert. Een 6.5" of 8" zou je dan wel vrolijker van worden.

Verder begrijp ik niet waarom de KRK's zo idioot algemeen door iedereen aangekocht word, in zijn prijsklasse blinken ze nou niet bepaald uit in neutraal geluid weergeven. Kijk eens naar Tannoy ofzo, of Alesis, Yamaha, Behringer, of beter, ga er naar luisteren en kies niet de speaker die het "vetste" klinkt, maar de speaker die neutraal is en detail laat horen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
vlaaing peerd schreef op maandag 20 december 2010 @ 21:18:
@NickySantoro

nee daar heb je precies juist helemaal niet de goede aansluiting voor.

je moet een geluidskaart met 1/4″ jack of XLR uitgang hebben. Je zou echter ook kunnen overwegen of actieve speakers wel een noodzaak is voor je. Heb je toevallig nog een redelijk fatsoenlijke versterker thuis staan?

Je hebt zat passieve monitorspeakers die netzo goed of beter klinken, bovendien kan je - omdat het passieve zijn - met hetzelfde budget een stapje hoger gaan. Een 5" woofer vind ik nl wel erg minimaal als je hiphop met bv veel subs produceert. Een 6.5" of 8" zou je dan wel vrolijker van worden.

Verder begrijp ik niet waarom de KRK's zo idioot algemeen door iedereen aangekocht word, in zijn prijsklasse blinken ze nou niet bepaald uit in neutraal geluid weergeven. Kijk eens naar Tannoy ofzo, of Alesis, Yamaha, Behringer, of beter, ga er naar luisteren en kies niet de speaker die het "vetste" klinkt, maar de speaker die neutraal is en detail laat horen.
Bedankt voor je snelle reactie. Ik heb geen versterker in huis momenteel. die KRK's vallen bij mij binnen mijn budget. Ik heb momenteel 2.1 speakers Logitech Z-4, maar wil toch gewoon 2 speakers op mn bureau hebben die het geluid goed in evenwicht houden.

Is het misschien handig om een externe geluidskaart te kopen? M-Audio bijvoorbeeld?

Tevens heb ik ook hier Logitech Z5500 speakers staan met een aardige sub :P

motabeatz.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
vlaaing peerd schreef op zondag 19 december 2010 @ 19:19:
Even 's wat anders als mijn reguliere electronische meuk en de gitaar en wah weer 's uit het vet gehaald: YouTube: Mighty Earthling - Twitchy dude funk

hierbij geen dubbele kicks of snares, gewoon normale eenlaags drum sequence. Zelf gemasterd ook, ik heb WouterVeltmaat al een tijdje niet meer gezien hier, maar benieuwd wat hij van de mastering vind.

@Merlin33

Ik hoor het inderdaad niet :? Ik hoor wel een ghost kickje erin zitten maar da's volgens mij gewoon eentje die gewoon zachter staat. (?) btw, speel jij die sopraansax? keertje wat voor me inspelen? :D

leuke muziek! complimenten aan de zangeres, die doet ook niet altijd de makkelijkste noten en een erg catchy "jouw dag" :) hangt nu al de hele tijd in m'n hoofd.
Nice die funk van je. Doet me aan oude series denken :)
De delay is in de dynamiek opgegaan en geeft wat ruimte in de bas trommel.
De Saxofonist ken ik wel en die jammed vaak is dus niet moeilijk te strikken.
Ik doe wat geluid en drums voor deze muzikanten die een verkenning in de jazz doen.

Jouwdag is een opname uit 2008. Een nummer van mijn oude bandje. De oude takes zijn eigenlijk veel beter en meer catchy. Ik heb nog een master op tape uit 1999. Dit is op supervhs master broadcast met adat. Ik zoek me rot om die tape om te zetten naar harde schijf zodat ik kan gaan remixen. (orginele mix is zeer matig)
vlaaing peerd schreef op maandag 20 december 2010 @ 21:18:


Verder begrijp ik niet waarom de KRK's zo idioot algemeen door iedereen aangekocht word, in zijn prijsklasse blinken ze nou niet bepaald uit in neutraal geluid weergeven. Kijk eens naar Tannoy ofzo, of Alesis, Yamaha, Behringer, of beter, ga er naar luisteren en kies niet de speaker die het "vetste" klinkt, maar de speaker die neutraal is en detail laat horen.
Ze klinken best goed die KRK,s
Ikzelf had rp8, klonk beter als mackies vond ik. Helaas zijn ze gejat (uitlenen waarom doe ik dat?)
Ik luister af op Alesis M1 Mk2 en op beyerdynamic koptelefoon. Ik weet nu een beetje wat ik van de alesis kan verwachten dus deze geven en gaven me meer referentie als de KRK set.
NickySantoro schreef op maandag 20 december 2010 @ 21:52:
[...]


Bedankt voor je snelle reactie. Ik heb geen versterker in huis momenteel. die KRK's vallen bij mij binnen mijn budget. Ik heb momenteel 2.1 speakers Logitech Z-4, maar wil toch gewoon 2 speakers op mn bureau hebben die het geluid goed in evenwicht houden.

Is het misschien handig om een externe geluidskaart te kopen? M-Audio bijvoorbeeld?

Tevens heb ik ook hier Logitech Z5500 speakers staan met een aardige sub :P
Je kunt ook verlopen van minijack naar 2x monojack. Je kunt op van alles afmixen als je zelf refentie bijhoud ook op logitec. Luister op meerdere systemen af en houd bij waar je te hard of te zacht hebt gemixed.

Een goed DA convertor op de geluidskaart is ook belangrijk. Op KRK klinkt hiphop lekker dat is handig bij het maken van beats. Afmixen op reference is heel anders als muziek maken. Mocht je ook opnames van zang en rap willen maken is een investering in een geluidskaart misschien een beter idee of de eerste stap.

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
@Merlin, *en NickySantoro,

jeej, SuperVHS tapes, da's bijna museumwerk. :9 Wat de monitors betreft, die ik zelf thuis heb staan zijn uiteindelijk ook de Alesis M1 MKII's geworden, wat een grote twijfelstrijd was tussen deze en Yamaha's welke we nu in de studio hebben staan, de Yamaha's vond ik wel veel gedetailleerder, maar ook erg (te)helder. Uiteindelijk heb ik de afweging gemaakt vanwege de platte maar toch tot diep doorlopende freq respons en het lekker wijde stereobeeld.

De KRK's 5" geven wel veel bas, maar met name tussen de 80-110Hz, de sub rolt echter wel heel snel af onderin, waardoor het eigenlijk ook nog eens onmogelijk is om aan te vullen met een subwoofer. Het resultaat is een beetje boomy, boxy speaker. Wat wel een sterk punt is is de bas respons, deze is direkt en strak, daarentegen doen de M-audio monitors (BX serie) dat nog een stukje beter.

Ik wil nog eens benadrukken dat een goede monitor neutraal moet weergeven en niet "vet" moet klinken, je moet details kunnen horen om juiste beslissingen te maken en deze moeten niet verbloemd worden door spectaculair vette bas e.d.. Geeft een monitor teveel bas, dan zul je geheid in de mix minder bas draaien, dan klinkt het op je eigen speakers misschien wel goed, maar niet op een algemeen huis,tuin en keuken PC of hifi speaker, vice versa met hoog en mids natuurlijk.

De meest algemeen gebruikte nearfield monitor in professionele studio's van de laatste 30 jaar was de Yamaha NS10. Deze was zo kaal en plat in klank dat alles wat je er uiteindelijk op mixte op elke andere speaker gewoon gegarandeerd vet klonk. Hetgeen waar deze speaker in uitblonk was detail en verhoudingen goed weergeven, alhoewel deze voor hedendaagse subby dance,R&B hiphop,etc niet echt laag genoeg gaat. De huidige HS80M van Yamaha is redelijk vergelijkbaar en loopt met zijn 8" driver ook verder door in het laag.

Maar zo zal het ongetwijfeld bij velen gaan als ze luisteren en vergelijken in de winkel: "wauw, op die KRK's klinken mijn tracks wel heel goed (not)! Die neeeem ik!"

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
vlaaing peerd schreef op dinsdag 21 december 2010 @ 09:47:
@Merlin, *en NickySantoro,

jeej, SuperVHS tapes, da's bijna museumwerk. :9 Wat de monitors betreft, die ik zelf thuis heb staan zijn uiteindelijk ook de Alesis M1 MKII's geworden, wat een grote twijfelstrijd was tussen deze en Yamaha's welke we nu in de studio hebben staan, de Yamaha's vond ik wel veel gedetailleerder, maar ook erg (te)helder. Uiteindelijk heb ik de afweging gemaakt vanwege de platte maar toch tot diep doorlopende freq respons en het lekker wijde stereobeeld.
Ja helaas bijna museum werk. Degene die het opnam had alleen vintage apparatuur staan.
Dus jij bent uiteindelijk ook voor die alesis gegaan :) Yamaha is cker goed die wilde ik er eigenlijk bij hebben als 2e set. Alesis moet je in het laag compenseren is mijn idee. Vroeger had ik philips actieve speakers die waren echt goed. Verder heb ik nog Dynacord reference versterkers/monitors staan, ook mooi spul!
Maar zo zal het ongetwijfeld bij velen gaan als ze luisteren en vergelijken in de winkel: "wauw, op die KRK's klinken mijn tracks wel heel goed (not)! Die neeeem ik!"
Precies waar het mis kan gaan. Als je de boel op logitech of pc speakers goed kan laten klinken ben je ook al een end :) (niet met subwoofers werken tenzij je die goed instelt)

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
Ik ga binnenkort maar even langs een muziek zaak in Amsterdam, kijken of er ergens een goede in de buurt is van.

Nou ben ik dus ook aan het kijken voor een andere geluidskaart, aangezien mijn Creative X-Fi Titanium geen XLR aansluitingen heeft. Nou kwam ik de American Audio Genie Pro tegen die wel een aardige prijs had, maar weinig reviews over kan vinden en ik zag de M-Audio Fast Track Pro, waar wel wat reviews over te vinden zijn, maar wel weer 3x zo duur.

Waar moet ik vooral op letten als ik een USB geluidskaart voor studio monitoren wil aanschaffen?

edit: Deze valt ook nog binnen mijn budget: http://www.bax-shop.nl/us...face/product-details.html

[ Voor 12% gewijzigd door Motabeatz op 22-12-2010 00:09 ]

motabeatz.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
@NickySantoro,

De EMU is een prima ding, zou ik voor gaan. Goeie converters, goeie prijs. M-Audio geluidskaarten kun je doorgaans ook niet de mist mee ingaan.

American Audio ben ik niet zo bekend mee en sja de merknaam...vind't wel crappy klinken. Ik zou niet weten of dat betrouwbaar is.

Mocht je trouwens ook de optie hebben om een PCI of PCI-e kaart te nemen zou ik dat doen. Iets meer bandbreedte, minder latency en minder storingsgevoelig.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
NickySantoro schreef op dinsdag 21 december 2010 @ 21:21:
Ik ga binnenkort maar even langs een muziek zaak in Amsterdam, kijken of er ergens een goede in de buurt is van.

Nou ben ik dus ook aan het kijken voor een andere geluidskaart, aangezien mijn Creative X-Fi Titanium geen XLR aansluitingen heeft. Nou kwam ik de American Audio Genie Pro tegen die wel een aardige prijs had, maar weinig reviews over kan vinden en ik zag de M-Audio Fast Track Pro, waar wel wat reviews over te vinden zijn, maar wel weer 3x zo duur.

Waar moet ik vooral op letten als ik een USB geluidskaart voor studio monitoren wil aanschaffen?

edit: Deze valt ook nog binnen mijn budget: http://www.bax-shop.nl/us...face/product-details.html
Je hebt niet perse een geluidskaart nodig met xlr uit als je een verloop gebruikt.
Die Emu is niet slecht. Maar wat wil je precies gaan doen?
Produceren binnen je computer met bijvoorbeeld ableton, reason, fruityloops, softsynths en samplers?
Of wil je ook spitten, gitaartje, backvocal etc opnemen?
Bij het eerste heb je geen last van latency, maar bij het tweede wel.
Een duurdere geluidskaart schaf je aan als je meersporen wilt opnemen, extra dsp effecten wilt hebben, een channelstrip (focusride, tc electronics etc) of perfecte ad/da convertors wilt hebben.

Het is afhankelijk van wat je wilt gaan doen op een doordachte keuze te kunnen maken.
Er zijn prima pci kaarten voor weinig geld te verkrijgen. Tweedehands kun je toppers van een paar jaar geleden voor een prikkie kopen. Bijvoorbeeld een DAC (Digital analog convertor) voor rete goede afluistering zoals apogee is normaal 1100 euro maar te krijgen voor 500 euro

Leuke channel met mic preamps (goed voor hiphop)

[ Voor 11% gewijzigd door merlin_33 op 22-12-2010 21:39 ]

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
Ja ben nu bezig met het produceren in fruity loops, daarbij maak ik ook gebruik van een midi keyboard en wil ik misschien later nog een microfoon kopen om een aantal dingen op te nemen.

PCI kaartje gaat denk ik niet meer passen in mn kast ivm ruimte

motabeatz.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
NickySantoro schreef op woensdag 22 december 2010 @ 21:28:
Ja ben nu bezig met het produceren in fruity loops, daarbij maak ik ook gebruik van een midi keyboard en wil ik misschien later nog een microfoon kopen om een aantal dingen op te nemen.

PCI kaartje gaat denk ik niet meer passen in mn kast ivm ruimte
Die Emu is geen slecht begin, als je blijft produceren ga je wel meer willen. Zijn grotere broertje had dacht ik een dsp aan boord maar niet zo bruikbaar als De TC op het synthforum. Daarvoor heb je wel een firewire aansluiting nodig, heb je die? (uitbreiding kost ook een pci ;S )
Verder heb je dan wel genoeg aansluitingen.

[ Voor 3% gewijzigd door merlin_33 op 22-12-2010 21:55 ]

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
I 2nd Merlin. Ga zeker overwegen wat je tot een 5 a 6 jaar in de toekomst denkt te benodigen, geluidskaarten gaan lang mee en de functionaliteit zal nauwelijks veranderen. Doorsparen is beter dan erachter komen dat je later net een aansluiting tekort komt.

Het ziet er naar uit dat je uiteindelijk alleen een microfoon of 2 van buitenaf zal gaan aansluiten. Met een Emu moet het dan lukken. Bedenk echter nog of je niet later een extra synth, sampler of sequencer wilt gaan aansluiten.

Je hoeft inderdaad geen XLR te hebben, de aanlsuitingen zijn ook gewoon compatible met dikke Jacks, het voordeel met XLR is wel dat je dan gebalanceerde I/O hebt.

wat ook te overwegen is is bv de Alesis multimixer, dit is een normaal mengpaneel, maar als je deze op USB aansluit ook meteen een ASIO2 geluidskaart. Erg lage latency en genoeg aansluitingen, ik gebruik deze zelf ook veel voor mobiele opnames (laptopje met deze mixer) en ben er zeer goed over te spreken.

er is ook een goedkopere uitvoering met 4 kanalen, ik zag deze echter zo niet op de site staan.

EDIT: als je dan toch op de alesis site bent, bekijk dan meteen de Monitor one en de review op soundonsound. Imho nog altijd de meest betrouwbare monitor in het budgesegment.

[ Voor 11% gewijzigd door vlaaing peerd op 23-12-2010 10:22 . Reden: extra info ]


  • Zym0tiC
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 22:02

Zym0tiC

^_^

Vandaag mijn m-audio oxygen 25 midi keyboard binnen gekregen. Heel blij totdat ik er achter kwam dat wanneer ik een midi clip open in ableton live de performance als een gek inzakt. Audio playback blijft goed maar de response van ableton is om te huilen. Progress bar gaat hakkelend vooruit. Start en stop bijv. werkt pas na enige vertraging. Kortom niet werkbaar.

Heb al alle settings doorlopen maar kan niet vinden waar het probleem zit. Het gaat om macos 10.6.4 icm ableton live 8.1. Op de m-audio site kom ik geen soortgelijke problemen tegen. MIDI binnen ableton staat ingesteld zoals door m-audio wordt voorgeschreven.

Iemand een suggestie?

There is no such thing as innocence, only degrees of guilt | Flickr!


  • apNia
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16-09 09:01

apNia

Schreeuwen en Nibbits eten!

Asio4all drivers proberen?

[ Voor 8% gewijzigd door apNia op 23-12-2010 22:09 ]


  • Zym0tiC
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 22:02

Zym0tiC

^_^

asia4all bestaat niet voor de mac. Mijn gevoel zegt dat het de combi mac en ableton is (al dan niet een setting issue). Als test ben ik een andere daw aan het downloaden kijken of het daarmee valt te reproduceren. Hoop niet dat het dat is want op een switch zit ik niet echt te wachten, al is het maar vanwege het geld :p

edit:
probleem bleek dus echt aan 8.1 te liggen. 8.2.1 en de reason demo werkte perfect. wat een draak van een gui heeft reason btw :p

[ Voor 23% gewijzigd door Zym0tiC op 24-12-2010 09:44 ]

There is no such thing as innocence, only degrees of guilt | Flickr!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
vlaaing peerd schreef op donderdag 23 december 2010 @ 09:34:

Je hoeft inderdaad geen XLR te hebben, de aanlsuitingen zijn ook gewoon compatible met dikke Jacks, het voordeel met XLR is wel dat je dan gebalanceerde I/O hebt.

EDIT: als je dan toch op de alesis site bent, bekijk dan meteen de Monitor one en de review op soundonsound. Imho nog altijd de meest betrouwbare monitor in het budgesegment.
Ja wil toch voor XLR naar Jack gaan. Is dit de juiste kabel voor studio monitors naar de E-MU 0202 usb geluidskaart?
Afbeeldingslocatie: http://www.bax-shop.nl/components/com_virtuemart/shop_image/product/dxtklcm.jpg

Ik ga binnenkort even langs de winkel om ook te kijken voor die M1 Active MK2, zijn veel goede reviews over te vinden.

motabeatz.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
de foto is niet helemaal duidelijk, maar als dit 1/4" jacks (dikke) zijn dan is het goed. Ik bekeek net de 0202 maar deze heeft dan ook geen XLR uitgangen, dus je moet deze wel hebben.

Als je naar de winkel gaat kun je in elk geval gaan vergelijken. Neem dan muziek mee die je goed kent en vergelijkbaar is met de muziek die je wilt produceren.

Als je dan de KRK's gaat beluisteren zul je ongetwijfeld merken dat deze bassiger is als veel van de andere, doorgaans vinden veel mensen dit prettig klinken, niks mis mee. Let echter ook eens op hoeveel detail deze dan nog geeft in het midden en hoog in vgl met bv de Yamaha HS50M of HS80M, waar merk je sneller dat levels niet in orde zijn en waar zijn de losse instrumenten nog goed van elkaar te onderscheiden? Waar merk je het best dat het stereobeeld te wijd of te nauw is?

Klinkt een mix op je logitech slecht maar op de monitors goed? niet nemen!
Klinkt een mix op je logitech goed maar op de monitors slecht? Wel nemen!

Die punten zijn echt wat een monitor goed maakt en zal je in staat stellen om mixen goed te beoordelen en af te mixen zodat deze gemiddeld op allerlei soorten speakers goed gebalanceerd maakt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
vlaaing peerd schreef op vrijdag 24 december 2010 @ 10:06:
de foto is niet helemaal duidelijk, maar als dit 1/4" jacks (dikke) zijn dan is het goed. Ik bekeek net de 0202 maar deze heeft dan ook geen XLR uitgangen, dus je moet deze wel hebben.

Als je naar de winkel gaat kun je in elk geval gaan vergelijken. Neem dan muziek mee die je goed kent en vergelijkbaar is met de muziek die je wilt produceren.

Als je dan de KRK's gaat beluisteren zul je ongetwijfeld merken dat deze bassiger is als veel van de andere, doorgaans vinden veel mensen dit prettig klinken, niks mis mee. Let echter ook eens op hoeveel detail deze dan nog geeft in het midden en hoog in vgl met bv de Yamaha HS50M of HS80M, waar merk je sneller dat levels niet in orde zijn en waar zijn de losse instrumenten nog goed van elkaar te onderscheiden? Waar merk je het best dat het stereobeeld te wijd of te nauw is?

Klinkt een mix op je logitech slecht maar op de monitors goed? niet nemen!
Klinkt een mix op je logitech goed maar op de monitors slecht? Wel nemen!

Die punten zijn echt wat een monitor goed maakt en zal je in staat stellen om mixen goed te beoordelen en af te mixen zodat deze gemiddeld op allerlei soorten speakers goed gebalanceerd maakt.
Ok, thanks voor de hulp. Ik zal binnenkort laten weten wat het allemaal is geworden. ;)

motabeatz.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
Zym0tiC schreef op donderdag 23 december 2010 @ 22:53:
asia4all bestaat niet voor de mac. Mijn gevoel zegt dat het de combi mac en ableton is (al dan niet een setting issue). Als test ben ik een andere daw aan het downloaden kijken of het daarmee valt te reproduceren. Hoop niet dat het dat is want op een switch zit ik niet echt te wachten, al is het maar vanwege het geld :p

edit:
probleem bleek dus echt aan 8.1 te liggen. 8.2.1 en de reason demo werkte perfect. wat een draak van een gui heeft reason btw :p
Met meerdere monitors valt de GUI van reason wel mee.
Gelukkig is je midiprobleem opgelost.
Ik vind het echt een nadeel van Mac dat je amper kunt sleutelen of tweaken.
Je komt dan maar moeilijk uit dit soort problemen.
Vooralsnog gebruik ik dan ook en PC en de Mac.

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HotFix
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 06-09 13:25
Eindelijk weer eens wat muziek gemaakt :)

Heb (geprobeerd) het Silpheed-intro na te maken (jeweetwel, die oude game voor op de PC-8801 ;) ).
Ik wilde de originele feel intact houden, maar er toch mijn eigen twist aan geven. Overigens is hij nog lang niet af, ik wil nog masteren/filteren zodat de standaard-toontjes uit FL Studio niet meer te herkennen zijn O-)

Gaarne constructieve kritiek!
http://www.newgrounds.com/audio/listen/386194

Vergelijk het met
YouTube: Silpheed PC-DOS MT-32 music

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
HotFix schreef op zaterdag 25 december 2010 @ 11:45:
Eindelijk weer eens wat muziek gemaakt :)

Heb (geprobeerd) het Silpheed-intro na te maken (jeweetwel, die oude game voor op de PC-8801 ;) ).
Ik wilde de originele feel intact houden, maar er toch mijn eigen twist aan geven. Overigens is hij nog lang niet af, ik wil nog masteren/filteren zodat de standaard-toontjes uit FL Studio niet meer te herkennen zijn O-)

Gaarne constructieve kritiek!
http://www.newgrounds.com/audio/listen/386194

Vergelijk het met
YouTube: Silpheed PC-DOS MT-32 music
Heheh kun je nagaan wat de PC achterliep op MSX en Commodores toendertijd.

Wat kritiek betreft zit ik een beetje in twijfel, het klinkt allemaal vrij statisch en midi, maar dat is ongetwijfeld ook de bedoeling bij synth/game tunes.

Als ik dan toch iets moet suggereren zou ik zeggen om duidelijk voor de 80's "midi" sound te kiezen of juist voor een modernere organischere versie.

De gesamplede drumhits uit het origineel waren toen wel vooruitstrevend, maar benadrukt natuurlijk niet die typische gamesound uit die tijd. Ik zou dan bv een 909 kit gebruiken en een dikke ge-gate plateverb op de snare zetten zodat je de typische jaren 80 sound krijgt, ondanks dat dat in het origineel niet zit.

Anderzijds zou je er ook gewoon een moderne versie van kunnen maken met juist hedendaagse geluidjes en dan zou ik bv kiezen voor realistischer klinkende drumhits.

Als het zoals nu er een beetje tussenin blijft hangen, krijg je niet echt een indruk wat het zou moeten zijn, zeker als je het origineel er ook niet bij kent.

Maar goed, dat is slechts mijn eerste indruk, uiteraard moet je zelf maar zien of je wat aan deze kritiek hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
Beetje laat, maar had nog een leuke kerst beat gemaakt :P Volgende beat wordt met nieuwe studio monitoren gemaakt, dus zal dan beter opletten bij het masteren en het afmixen.

[ Voor 31% gewijzigd door Motabeatz op 27-12-2010 00:39 ]

motabeatz.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
NickySantoro schreef op maandag 27 december 2010 @ 00:39:
Beetje laat, maar had nog een leuke kerst beat gemaakt :P Volgende beat wordt met nieuwe studio monitoren gemaakt, dus zal dan beter opletten bij het masteren en het afmixen.

[video]
Klinkt goed hier op labtop speakers (dat zegt al heel wat)

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Klinkt ook goed over mijn speakers nicky.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
Ok, fijn om te weten thanks ;)

Heb gisteren de KRK RP6 G2 bij iemand gehoord met mijn laatste beat en het klonk goed moet ik zeggen.
Ik twijfel nog tussen de Alesis M1 MK2, Yamaha HS50m en de KRKtjes.Binnenkort ga ik ff naar de Feedback in Rotterdam of weet iemand een betere winkel om deze studio monitoren te beluisteren?

[ Voor 31% gewijzigd door Motabeatz op 29-12-2010 15:51 ]

motabeatz.com


  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
Ik zou er eerder op fouten gaan luisteren dan te horen wat goed is, maar ok ;)

Feedback is prima en daar heb je in elk geval de ruimte en het aanbod om allerlei modelletjes te beluisteren. Verder kun je in de Peter Verspuy (ook in R'dam), Tonika's en Bax-shop ook altijd goed terecht.

Luister ook eens naar Tannoy's en Adam's, en hoewel het halve forum dit merk waarschijnlijk in de grond wil stampen, de Behringer Truth's 2031, alledrie ook zeer goede monitor makers in het budget segment.

Verder denk ik dat je er goed aan doet een 6,5" of grotere driver te nemen voor de low end, gezien de muziek die je op youtube hebt gezet nog wel's een subje heeft die nauwkeurig beluisterd mag worden. Voor monitoren heb je meer aan stereo speakers met genoeg low end dan een extra subwoofer.

kleinere drivers hebben meer kastruimte nodig om nog zoveel bas te geven en resulteert vaak in "boomy", ongedefinieerd laag of heeft een onnatuurlijke steil klinkende freq roll-off. Op rond de 30-40Hz wil je graag niet meer dan -3dB verliezen.

laatste tip: neem de tijd om te luisteren, ga bij voorkeur op een niet drukke dag luisteren en vergelijk alles met elkaar op een uitgerust gehoor (dus niet de avond van te voren naar een metal- of hardcore feest), laat je niet door de verkoper dwingen snel een keus te maken of ga dan gewoon ergens anders heen.

  • apNia
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16-09 09:01

apNia

Schreeuwen en Nibbits eten!

oh ja, misschien overbodige tip, als je luistert, neem dan niet je eigen muziek mee, maar muziek waarvan je WEET dat het goed gemixed is (Michael Jackson's Thriller, of in mijn geval Conquerors & Commoners EP van Spor). Want dan weet je zeker dat de 'ruimte' van je speakers goed benut wordt :)

  • 2mb
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 16-09 16:03

2mb

Ik heb KRK RP5 G2's en kan bevestigen dat er sterke roll-off zit zo rond 40 Hz (E0) en dat er rond 48 Hz (G0) een piekje zit waar het volume hoger is (zeg maar waar het 'boomy' vandaan komt). Bij 132 Hz (C2) zit ook zo'n piekje.

Totaal onwetenschappelijk getest door te luisteren naar een sinus in combinatie met een spectrum analyzer, maar misschien wel handig voor mensen die op zoek zijn naar monitors. Ik vind het niet zo erg, als je het weet kun je er rekening mee houden bij het mixen :)

Mijn muziek op SoundCloud - Speel online rikken - Maak muziek in je browser


  • apNia
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16-09 09:01

apNia

Schreeuwen en Nibbits eten!

Goed om te weten 2mb, ik heb die speakers ook namelijk. Thanks :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
Mijn keuze is gevallen voor de Yamaha HS50m. Binnenkort bestellen samen met de EMU 0202 erbij. Had alleen wel nog even een vraagje. Hoe start je het best je PC op incl de EMU 0202 zonder plopjes oid te krijgen uit de speakers? Zitten namelijk een on/off switch op de achterkant van de hs50m, kan ik die gewoon op on laten of moet ik die steeds bij beide uitzetten wanneer ik mijn PC afsluit?

motabeatz.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rhodium
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 01:07
Die boxen hier knallen echt alleen het is bij het opstarten. Dus ik heb een extra verlengblokje zodat ik de boxen later aan en eerder uit kan zetten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 2mb
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 16-09 16:03

2mb

Ik zet mijn monitors het laatst aan, en het eerst uit. Boxen die knallen is nooit goed :)

Mijn muziek op SoundCloud - Speel online rikken - Maak muziek in je browser


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

http://soundcloud.com/aue...eat-p-unit-dirty-magazine

Ik gooi hem hier ook maar even te grappel.
Eerste hiphoptrack die ik ooit (af)gemaakt heb. Ik maak doorgaans altijd House of Techno.

De vocals zijn gedaan door een vriend van me die af en toe teksten schrijft.
Comments zijn zowel hier als op soundcloud altijd welkom :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • apNia
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16-09 09:01

apNia

Schreeuwen en Nibbits eten!

Algemeen vraagje, ik heb hoe bewuster ik ben van produceren hoe minder creatief ik ben. Ik "overdenk" nu m'n keuzes veel te veel en ga niet meer wild met samples zoals ik in m'n Fasttracker II tijd deed om maar te zien waar ik terecht kwam. Iemand die dit herkent, en zich er wellicht op een bepaalde manier los van heeft weten te koppelen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sjoewe
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 20:25
Herkenbaar, ik werk daarom sinds een tijdje veel samen met anderen voor projectjes (moet het wel klikken). Dan help je elkaar vaak ovder de dode punten heen. Als ik daarna dan thuiskom dan gloeit dat vaak nog wel een weekje door in mn eigen producties.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
Ik las dat er op de EMU 0202 een on/off switch zit, maar is het voldoende om die aan te zetten nadat de PC is opgestart terwijl de beide studio monitors (die ook een on/off switch hebben) ook op 'on' staan?

Of moet ik eerst de EMU 0202 aanzetten en dan pas de studio monitors op 'on' zetten?

Begrijpen jullie het nog? :P

motabeatz.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Overdenken komt me idd ook heel bekend voor. Ik heb onlangs wat gelezen in Futuremusic dat vele producers gewoon aan veel projecten tezelfdertijd werken ipv 1 project echt willen 'kapotdenken'.
Indien je bij een nieuwe keuze gewoon een nieuw project maakt dan ga je het creatieve dat je in het andere project gestoken hebt ook niet direct van de baan vegen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
apNia schreef op dinsdag 11 januari 2011 @ 10:52:
Algemeen vraagje, ik heb hoe bewuster ik ben van produceren hoe minder creatief ik ben. Ik "overdenk" nu m'n keuzes veel te veel en ga niet meer wild met samples zoals ik in m'n Fasttracker II tijd deed om maar te zien waar ik terecht kwam. Iemand die dit herkent, en zich er wellicht op een bepaalde manier los van heeft weten te koppelen?
Heel erg bekend. Ik werkte in de begindagen met Impulse tracker, juist omdat het me beperkte moest ik erg creatief zijn met de middelen die ik had, tegenwoordig zap ik 200 synths en 1200 effecten door en heb het idee dat ik meer bezig ben met browsen naar geluidjes dan daadwerkelijk constructief "iets" maken.

Misschien focus je je teveel op de theorie, het moet je juist niet beperken maar een richtlijn zijn, ipv te kijken naar wat niet kan of mag zou je kunnen kijken naar wat juist wel kan. Verder helpt het inderdaad om met anderen samen te werken, omdat zij vaak sneller bewust van je valkuilen zijn dan jezelf of heel eenvoudig merken dat iets niet werkt terwijl jij je helemaal dood zit te focussen erop..

En gezien je in dezelfde stijl produceert wil ik best een keer een coopje doen. :9 Noisia of Spor eruit knallen is een waardig streven.

@Nicky Santoro,
Ik heb zelf de EMU 1820M en deze heeft het fantastische voordeel dat de geluidskaart pas geinitialiseerd word nadat Windows volledig gestart is, naast dat je dan de opstartsound nooit hoeft aan te horen heb je dan ook geen clicks en pops als de speakers al aan staan. Ik denk dat de 0402 hetzelfde principe moet volgen.

@Auel NeidesEerlijk gezegd ben ik er niet wild van. Het geheel is erg dynamiekloos en geen enkel stukje springt eruit. De snares zijn erg vlak, de beat springt er niet uit en er ontbreekt de nodige compressie om het geheel inelkaar te drukken.

ergens midden in doe je een housefill (de kicks die in 16e en 32e opbouwen) dan verwacht je een enorme knaller en dan komt er....niks. Een beetje tekenend geworden voor het geheel.

Wellicht heb je al gemerkt dat breakbeat veel meer leunt op dynamiek (het verschil tussen hard en zacht) dan house, waar een constantere cadens vaak meer gewenst is. Probeer eens de zachtere stukken zachter te maken en de hardere stukken wat harder, kies een spikey en penetrante snaredrum uit en overdrijf lekker met de dynamiek (hard beetje te hard en zacht een beetje te zacht) en compenseer dit met een compressor. Het geheel zal dynamischer klinken, meer impact hebben en meer als 1 geheel klinken. De vocals mag je makkelijk een dB of -30 compressen op een ratio in de buurt van 1:3

Ik hoop niet dat je de kritiek als hard ervaart maar als iets constuctiefs, ik ben gewoon niet het tiep dat tegen je zal zeggen "ja leuk" als ik dat niet vind.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kaos001
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 05-09 09:25
Schaamteloze crosspost : Maar zit hier echt mee :

[Midicontroller] aarde probleem?

Soundcloud


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sjoewe
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 20:25
Ik ben ook eens iets gebrokens aan het sjeffen:
http://soundcloud.com/sjoewe/stuckdep/s-dmGbe

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Motabeatz
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-05 10:09
vlaaing peerd schreef op woensdag 12 januari 2011 @ 11:40:
[...]

@Nicky Santoro,
Ik heb zelf de EMU 1820M en deze heeft het fantastische voordeel dat de geluidskaart pas geinitialiseerd word nadat Windows volledig gestart is, naast dat je dan de opstartsound nooit hoeft aan te horen heb je dan ook geen clicks en pops als de speakers al aan staan. Ik denk dat de 0402 hetzelfde principe moet volgen.
Ah ok thanks. Wel handig dan dat ik alleen de EMU hoef te bedienen ipv steeds de studio monitoren aan en uit doen en dan ook nog eens de EMU aan doen. Weet alleen niet of het qua stroom zo goedkoop is om de studio monitoren aan te laten staan terwijl de EMU uit staat?

motabeatz.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

vlaaing peerd schreef op woensdag 12 januari 2011 @ 11:40:
[...]


Heel erg bekend. Ik werkte in de begindagen met Impulse tracker, juist omdat het me beperkte moest ik erg creatief zijn met de middelen die ik had, tegenwoordig zap ik 200 synths en 1200 effecten door en heb het idee dat ik meer bezig ben met browsen naar geluidjes dan daadwerkelijk constructief "iets" maken.

Misschien focus je je teveel op de theorie, het moet je juist niet beperken maar een richtlijn zijn, ipv te kijken naar wat niet kan of mag zou je kunnen kijken naar wat juist wel kan. Verder helpt het inderdaad om met anderen samen te werken, omdat zij vaak sneller bewust van je valkuilen zijn dan jezelf of heel eenvoudig merken dat iets niet werkt terwijl jij je helemaal dood zit te focussen erop..

En gezien je in dezelfde stijl produceert wil ik best een keer een coopje doen. :9 Noisia of Spor eruit knallen is een waardig streven.

@Nicky Santoro,
Ik heb zelf de EMU 1820M en deze heeft het fantastische voordeel dat de geluidskaart pas geinitialiseerd word nadat Windows volledig gestart is, naast dat je dan de opstartsound nooit hoeft aan te horen heb je dan ook geen clicks en pops als de speakers al aan staan. Ik denk dat de 0402 hetzelfde principe moet volgen.

@Auel NeidesEerlijk gezegd ben ik er niet wild van. Het geheel is erg dynamiekloos en geen enkel stukje springt eruit. De snares zijn erg vlak, de beat springt er niet uit en er ontbreekt de nodige compressie om het geheel inelkaar te drukken.
...
Tx voor de comment, zal er zeker rekening mee houden voor verdere projecten :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
NickySantoro schreef op woensdag 12 januari 2011 @ 11:58:
[...]
Weet alleen niet of het qua stroom zo goedkoop is om de studio monitoren aan te laten staan terwijl de EMU uit staat?
neuh niet echt, er zit ook nog een dubbele amp in die krengen dus ze lusten wel wat prik. Uiteindelijk zet ik de speakers en de hele rig ook gewoon uit met een schakelstekkerblok. Met deze kaart hoef je dat echter niet bij elke reboot of shutdown te doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kelvintje
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 17-03 14:54
Sinds kort maak ik met een vriend van mij muziek met Fruity loops( Pc dus:p)
nu was ik erg benieuwd naar wat jullie ervan vinden!
we hebben momenteel 6 nummers af:

1. Blue Sky
2. Party like it's Red
3. Purple Perry
4. Yellow Sunset
5. Nova Green
6. We Are Colorful

Channel: http://www.youtube.com/user/ColorfulNew?feature=mhum

Alle berichtjes worden gewaardeerd, ookal vind je het niks;)

~Colorful

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kelvintje
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 17-03 14:54
Er is een 7de nummer die voor de fun is gemaakt:)
een aantal mensen zeiden dat we is een hardstyle nummer moesten maken, bij deze dan!
Het volgende nummer zal weer in het gewone genre vallen

Colorful - HardStyle

~Colorful

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
Sinds dit weekend een MPD32 in huis, heb al weer helemaal het MPC gevoel terug en meteen een track eruit gerost: SDI - Not like you

Beetje chemical/nuskool breakbeat.

Commentaar altijd welkom.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • apNia
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16-09 09:01

apNia

Schreeuwen en Nibbits eten!

vlaaing peerd > lekkere track, betrapte mezelf op headnodden tijdens de track, dus da's altijd goed :)

overigens bedankt voor je reply op m'n "blind staar tic". Helaas zit samenwerken er niet in voor mij, niemand in mijn omgeving zit echt in muziek maken. iig niet op mijn vlak...het is een algemeen ding wat ik ook heb als ik designs maak in Photoshop.. ik denk er te veel over na, waardoor dingen wel "kloppen", maar hun creativiteit verliezen, die imo vroeger weer beter was dan m'n theoretische kennis.. die twee lijken zich de laatste tijd om te hebben gedraaid.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kaos001
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 05-09 09:25
vlaaing peerd; dikke tracks op soundcloud man. vooral de dubstepish platen beuken flink door.
zet anders even je PM - DM aan :)

Soundcloud


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
vlaaing peerd schreef op maandag 24 januari 2011 @ 09:38:
Sinds dit weekend een MPD32 in huis, heb al weer helemaal het MPC gevoel terug en meteen een track eruit gerost: SDI - Not like you

Beetje chemical/nuskool breakbeat.

Commentaar altijd welkom.
Dope shit ouwe :)

Ik weet niet of het hier op zijn plek is maar ik heb een iemand met filosofische inborst en een voorliefde voor produceren als jij nodig.

Mijn macbook pro is de deur uit, leuk ding maar qua prijs kan het meer voor veel minder.
Ik heb redelijk euros te besteden voor een nieuw dik systeem. En daar ben ik ook wel aan toe.
Ik wil een multivalent systeem bouwen waarmee je kunt gamen, 3d renderen en audio bewerken.
Op optimaal te presteren boot ik met verschillende OS als xp,w7 en osx snow leopard. Dit omdat ik van elk
OS workflow uit specifieke programmas kan halen. Hotswap zou misschien een uitkomst kunnen zijn.

Waar het systeem aan moet kunnen voldoen is dat het staat als een huis bij bijvoorbeeld VOH of liverecording.
Het moet bedrijfszeker zijn, veel sporen aankunnen, veel kunnen processen en heel weinig latency hebben.

Meer als 4 cores is leuk maar liever werk ik met via cat kabels of adatkanalen met bijvoorbeeld rss of eventueel vmware met meerdere systemen tegelijk. (soort master/slave verhaal)
2 systemen in een zou een optie kunnen zijn ook handig als back up. Eventueel zou ik ook later kunnen upgraden met extra slave computers (daarbij denk ik aan 1u rackmounted wel goedkope natuurlijk)
Ik wil het geheel goed kunnen vervoeren, niet te zwaar maar roadproof.
Controllers en touchscreen moeten er bij inpassen.
Ik denk aan een lessenaarmodel case waar alles in moet passen.

Die mpd32 lijkt me een mooie controller btw voor in dat systeem, me like mpc :) maar daarbij wil ik ook controls hebben voor video, surround en vj/dj. Een 24 inch multitouchmonitor moet ook een plekje hebben.

Voor de basis denk ik aan de BBG high end op hackintosh.nl
Voor de controllers heb ik geen keuze gemaakt.
Voor de multitouch gaat het om multipoint en accuraatheid, helaas kan ik alleen goede specs vinden bij de dure 3m en anders de ipad of android tablet. Misschien is 2 points al genoeg.

Ik probeer naar creatieve oplossingen te zoeken die ook relatief weinig kosten.
Ik heb nog een creamwarekaart liggen en een motu traveller dat is samen alweer 24 sporen adat, als controller heb ik nog novation remote 25 sl. Ik kan ea verkopen of recyclen in het systeem. Mijn yamaha AW4416 kan dan na trouwe dienst de deur uit.
Nou ja sorry voor het lange verhaal maar heb je wat feedback?

O ja leuk linkje trouwens voor een leuke controller http://www.laptopdrv.net/...-new-flashier-turn-video/

[ Voor 3% gewijzigd door merlin_33 op 24-01-2011 22:43 ]

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
@Apnia, Kaos,
Thx! compliment is altijd leuk.

Over Apnia's tic, dankzij dingen als internet is het natuurlijk niet meer nodig om bijelkaar om de hoek te wonen om samen te produceren natuurlijk ;)

Hi Merlin,
Tijdje geleden alweer. Ik denk dat een serverbak het best gaat passen en in elk geval het vermogen gaat leveren, maar in rack raad ik af vanwege die dunne 1U kasten die een bult lawaai produceren om gaar van te worden. Je kunt dan beter even naar een SSI formaat tower zoeken.

Bij server CPU's geld een beetje hetzelfde als desktop, Intel is de snelste met bijbehorende prijskaart, AMD is flexibeler en betaalbaarder. Voor de kosten van de high end van Hackintosh kun je al best wel creatief een 16 core,16GB Opteron systeem inelkaar zetten, zie: inventaris: WS bak Bovendien zijn AMD chipsets erg vriendelijk in ondersteuning van OS-en.

SSD's zijn natuurlijk sneller, maar ik heb HDD's in de praktijk nog niet als bottleneck ervaren, zelfs in de meest brutale sessies niet. De overweging om deze extra centen in de CPU's te stoppen lijkt me gerechtvaardigd, zowel je DAW, rendering als virtualisatie/multiOS gaat daar blij van gedragen. Verder zijn serverproducten natuurlijk gebouwd op zwaar gebruik dus bedrijfszeker zal het absoluut wel zijn.

btw, Creamware, was dat niet die DSP kaart van Pulsar? vette sjit heur! Met wat je daar noemt lijkt me niet dat je nog verdere audio hardware hoeft aan te schaffen.

Bij multitrack sessies neem ikzelf nog altijd op 1 systeem op via de E-MU1820M icm Mackie mixer de PC in en vind dat wel een erg prettige werkwijze. Ik denk ook dat je met een dergelijk systeem als hierboven niet een extra node nodig hebt.

Controllers te over tegenwoordig, ikzelf vond de MPC in een nieuw jasje wel praktisch omdat ik graag met pads werk maar je zult toch zelf moeten nagaan hoe je zelf de software wilt besturen. De 1 prefereert faders, de ander draaiknoppen, enz. Een kennis van mij doet het met een racestuur en wii controllers. Hetzelfde geld voor video/VJ controllers en tekenpads denk ik, maar daar ben ik niet zo op thuis.

Een werkelijk koopje zijn de Behringer BCF controllers, ik heb ooit een gemotoriseerde faderbak gekocht voor nog geen 150,- en geen moment spijt van gehad, dat ding laat zich overal op aansluiten en is erg flex. Als VJ software ook met (USB)midi werkt dan denk ik dat ie daar ook wel voor in te zetten is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kaos001
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 05-09 09:25
Iemand ervaring met de Samson Resolv A(5,6 of 8 ) monitoren?
Ben mijn studio nu een beetje aan het opbouwen en heb voor de verschillende componenten mijn keuze al gemaakt. Het enige wat er nog ontbreekt zijn een setje leuke monitoren.
Aangezien ik er niet _heel_ veel geld aan uit wil geven leek 235,- euro voor een set A6 monitoren wel aardig. Nu vraag ik me alleen af of deze het geluid niet teveel kleuren. Iedereen is zo zot op die KRK's, maar vind ze vrij prijzig en nogal vermoeiend aan mijn gehoor.

Het gaat om deze jongens :

Afbeeldingslocatie: http://www.musik-titt.de/shop/images//products/Resolv_A6.jpg

Soundcloud


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • apNia
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16-09 09:01

apNia

Schreeuwen en Nibbits eten!

vlaaing peerd schreef op dinsdag 25 januari 2011 @ 10:19:
@Apnia, Kaos,
Thx! compliment is altijd leuk.

Over Apnia's tic, dankzij dingen als internet is het natuurlijk niet meer nodig om bijelkaar om de hoek te wonen om samen te produceren natuurlijk ;)
Is dat een uitnodiging? 8)


;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
@apnia
vlaaing peerd schreef op woensdag 12 januari 2011 @ 11:40:
[...]
En gezien je in dezelfde stijl produceert wil ik best een keer een coopje doen. :9 Noisia of Spor eruit knallen is een waardig streven.
do I need to quote myself? :)

je gebruikt vnl Reason geloof ik, heb je daarnaast ook een rewire master? Dan kan ik je wel alvast een opzetje toesturen, of als je wilt, stuur me een track waar je niet verder mee komt.
Iemand ervaring met de Samson Resolv A(5,6 of 8 ) monitoren?
Ben mijn studio nu een beetje aan het opbouwen en heb voor de verschillende componenten mijn keuze al gemaakt. Het enige wat er nog ontbreekt zijn een setje leuke monitoren.
Aangezien ik er niet _heel_ veel geld aan uit wil geven leek 235,- euro voor een set A6 monitoren wel aardig. Nu vraag ik me alleen af of deze het geluid niet teveel kleuren. Iedereen is zo zot op die KRK's, maar vind ze vrij prijzig en nogal vermoeiend aan mijn gehoor.
Jep, Niks mis mee. Mocht je overigens al een degelijke versterker hebben dan zou je ook kunnen overwegen om een passieve monitor te nemen, dan steek je meer je geld in de goede speaker dan de interne amp. KRK's ben ik niet echt wild van, ik had ze aanvankelijk ook gekocht (RPG6) maar binnen 7 dagen ingeruild voor Alesis M1 MKII's. De KRK's waren te kleurend, boombass en niet vlak te krijgen.

De Resolv heeft ook wat probleempjes met subs, er is de afweging gemaakt om de frequentie zo diep mogelijk op volle volume door te laten lopen. Tot deze op de roll off komt en dan daaronder totaal wegvalt, "gewone" bassen geven dan nog veel details maar subs kunnen totaal onhoorbaar zijn. Niet een speaker voor dubstep/dnb producers dus. 6" drivers zitten altijd net op de grens of subs net wel of niet lekker doorkomen.

check hier review op SOS: http://www.soundonsound.c...es/samsonresolva6120a.htm Ik raad sowieso even aan om SOS door te lezen voor monitor reviews voordat je gaat aanschaffen.

Goede alternatieven van dezelfde prijsklasse:
M-audio BX5a - strakke basrespons, wel lichtelijk kleurend. Prettig voor langere tijd luisteren
Alesis M1 MKII - mijn persoonlijke voorkeur, platte (betrouwbare) freq respons, ver in het laag, breed stereobeeld, bas is wel minder responsief als bv de BX5a
Behringer Truth 2031 - zeer goed allround, veel speaker voor weinig geld, goeie kamercorrectiemogelijkheden. IMHO zwaar ondergewaardeerd model.

verder heb je de Yamaha H50M en de Tannoy Reveal 501 die ontzettend duidelijk detail weergeeft, maar gezien de kleine driver toch een extra sub benodigt, de grotere modellen vallen dan weer buiten je budget.

[ Voor 69% gewijzigd door vlaaing peerd op 25-01-2011 11:44 . Reden: add Kaos comment ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • apNia
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16-09 09:01

apNia

Schreeuwen en Nibbits eten!

Tof peerd! Lijkt me echt leuk om eens te doen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Patrick V.
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 21:46
Ik lees zo af en toe dit topic mee, en wat ik mij afvraag: Veel hier die gebruik maken van KRK monitoren gebruiken de KRK RPx serie.

Ik zelf heb een set KRK VXT 6 monitoren, deze heb ik vergeleken in o.a. Feedback Utrecht en deze vond ik vele male beter & fijner klinken (is natuurlijk ook persoonlijk) dan bijvoorbeeld een KRK RP6 G2. Maar wat is jullie reden om de RP serie te kopen?

Vinden jullie deze dan wel beter als de VXT serie, of hebben jullie dit nooit vergeleken (omdat dit evt buiten het budget viel)?

[ Voor 13% gewijzigd door Patrick V. op 25-01-2011 13:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
Patrick V. schreef op dinsdag 25 januari 2011 @ 13:19:
Ik lees zo af en toe dit topic mee, en wat ik mij afvraag: Veel hier die gebruik maken van KRK monitoren gebruiken de KRK RPx serie.

Ik zelf heb een set KRK VXT 6 monitoren, deze heb ik vergeleken in o.a. Feedback Utrecht en deze vond ik vele male beter & fijner klinken (is natuurlijk ook persoonlijk) dan bijvoorbeeld een KRK RP6 G2. Maar wat is jullie reden om de RP serie te kopen?

Vinden jullie deze dan wel beter als de VXT serie, of hebben jullie dit nooit vergeleken (omdat dit evt buiten het budget viel)?
Ik denk dat budget de voornaamste reden is en ik denk ook dat deze gele rakkers erg gehyped zijn de laatste tijd, ikzelf ben er nl niet echt over te spreken. Ik was ook gegaan voor de enorme positieve reacties op de RP serie, maar toen ik ze eenmaal thuis had ...mweh :'( ik vermoed dan ook dat veel mensen uit cognitieve dissonantie vermindering spreken.

De VXT is inderdaad beduidend minder "boxy" en minder gekleurd, maar ook vele malen duurder. Voor het geld van de RP series koop je al snel een goede monitor van een ander merk, maar is nog wel competief geprijsd. Voor het geld van de VXT6 kan ik een paar 8" Yamaha's of zelfs Mackies halen en dan hou ik zelfs nog geld over.

en ja, als ik kan kiezen tussen de VXT6 en bv de Mackie MR8 MKII ....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kaos001
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 05-09 09:25
Bedankt voor de uitgebreide reactie peerd :)
Heb SOS al meerdere malen wel bekeken, en ook verschillende speakers uitvoerig uitgezocht, qua reviews dan. Afmeting zal toch echt wel 6 inch per woofer moeten worden aangezien het hok waarin ik werk 2,5 bij 3 meter is. 8 inch (RP8, Resolv A8, etc) gaat dan te groot en te lomp worden denk ik.
De Resolv heeft ook wat probleempjes met subs, er is de afweging gemaakt om de frequentie zo diep mogelijk op volle volume door te laten lopen. Tot deze op de roll off komt en dan daaronder totaal wegvalt, "gewone" bassen geven dan nog veel details maar subs kunnen totaal onhoorbaar zijn
Dit gedeelte is mij wat onduidelijk. Kickt die roll off pas erin bij bepaald volume? Of zit die er sowieso al in? Ik produceer niet op hoog volume overigens.

edit : versterker heb ik wel, maar die staat onder mijn tv en stuurt lompe 250+watt zuilen aan :D

[ Voor 5% gewijzigd door kaos001 op 25-01-2011 16:19 ]

Soundcloud


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
Ja inderdaad was de laatste tijd erg druk.

Goeie info Peerd tkz daarvoor.
Je hebt wel gelijk betreft een serverbased systeem.Dit was ook mijn eerste uitgangspunt. Voor gamen en hackintosh moet ik daar wel goed voor onderzoeken.
Daar ben ik een beetje van afgeweken vanwege allerlei factoren. Misschien moet ik het nogmaals op een rijtje zetten.

Wat betreft de geluidskant kan ik inderdaad af met de motu en creamware. Wel moet ik voor die creamware kaart 2x behringer ada8000 aanschaffen.

Die behringer conrols zijn inderdaad goed. Nanocontrol is mischien ook leuk. Ik kijk wel wat voor controllers ik ga gebruiken.

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
@Kelvintje

Even doorgeluisterd, kleurrijk is het zeker! De leukste vind ik Purple Perry. Er is hier en daar wel wat ruimte voor verbetering, maar gezien je blijkbaar net bezig bent helemaal niet verkeerd. Ik zou zeggen om het geluid over de hele line wat consistenter te maken zodat de luisteraar duidelijk bij 2 verschillende tracks hoort dat het om 1 artiest gaat.

Verder valt er nog wel wat over de levels en dynamiek te zeggen, maar vind ik gezien je opzet nog helemaal niet van belang. Veel plezier met nieuwe meuk bakken en laat het weten als je wat nieuws hebt!

@Kaos,

de roll off betekend bij welke frequentie de weergave ophoud en hoe snel de weergave in dB zakt. Feitelijk zou je willen dat het hele frequentiespectrum 0dB variatie vertoond, maar zeker aan de baskant is dat niet mogelijk.

Bij kleinere speakers moet de bouwer altijd een beetje creatief zijn om bas door te laten komen, de frequentie loopt uiteindelijk af en je kan door de kastbouw en de baspoort een beetje bepalen waar en hoe snel die afloopt (kijk eens mee bij het zelfbouw speaker topic, daar weten ze er alles vanaf). Deze speaker loopt wel netjes tot +/- 60hz terug zonder daar veel dB naar beneden te zakken, maar daaronder is het ook echt gedaan en rolt ie zo 10-12dB naar beneden.

De Alesis bv loopt op een nagenoeg vlakke respons over de hele linie bij de 45hz maar 2dB naar beneden en naar de 40hz ook nog maar -3dB, dus ook al worden subs wat zachter weergegeven, ze zijn er nog wel. Bij de Resolves blijf je in de "normale" basrange nog alles mooi duidelijk horen, maar eenmaal rond de 55hz aangekomen is het weg.

De hele bedoeling van een monitor is om zo vlak mogelijke frequentierespons te hebben zodat je zelf niet gaat compenseren in je mix. Zou je in het geval van de Resolves veel met subs werken dan loop je het grote risico dat je die veel te hoog draait omdat je ze eenvoudigweg niet hoort.

Nou als die versterkers 250watt speakers aankan dan moet een monitor ook wel willen. Er is veel fabel over dat actieve speakeramps er helemaal op gebouwd zijn om die speakers correct te versterken maar dat is echt redelijke onzin. Wat voor versterker verwacht jij in een speakerset van +/-300,-? Dat zal geen Cambridge Audio zijn ofzo. Bovendien zijn versterkers in het algemeen eigenlijk gigantisch vlak (mits je loudness, EQ, effecten en de super ultra heavy bass soundturbo uitzet) en zal er echt minimale vervorming plaatsvinden door de versterker zelf. Tenzij het echt een waiwakushi jaren 80 ghettoblaster amp van 10 gulden is dan.

Als budget je beperking is zou ik zeggen om de +/- 250,- die je hebt te besteden beter aan een duurder maar passief model kan uitgeven. Verder zou ik ook nog eens de Behringer, M-audio en Alesis gaan vergelijken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kaos001
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 05-09 09:25
Peerd; bedankt voor de info, zeer nuttig!

Over het algemeen maak ik vrij veel house/dance, drum and bass, hiphop en een vleugje dubstep. Dus vrij veelzijdig. Heb dan ook wel een veelzijdige speaker nodig. Het probleem is alleen dat ik niet _heel_ veel geld wil uitgeven voor een setje. Eigenlijk misschien dom want je moet nooit bezuinigen op speakers. (8>
Op het moment maak ik mijn muziek met:
2x Magnat // Vector 55 Silver, 250 Watt op een Yamaha // AX-496 Silver, 240 Watt amp
Die krengen gaan tot 22Hz als ik het goed heb, maar geven natuurlijk een compleet verkeerd beeld van de mix.
Al moet ik wel zeggen dat ik na 8 jaar deze vriendjes vrij goed ken, en dus mijn mixes aardig voor elkaar heb. Als ik nu naar monitoren ga zal ik eerst heel erg moeten wennen aan het vlakke geluid en het gemis van subs. Alesis M1 monitoren zijn wellicht een goede keuze, maar klimmen toch alweer snel boven de 300 euro.

Behringer is een merk wat inderdaad ondergewaardeerd is, maar zie door de bomen het bos niet meer bij hun. Vrij veel verschillende types, en ze lijken allemaal op elkaar.

Ga de monitoren gebruiken voor het maken van muziek, maar ook voor het draaien van DJ sets. Speakers zijn persoonlijk en klinken bij iedereen anders in het gehoor, maar welke speaker zou je mij aanraden gezien het doel waarvoor ik ze wil gebruiken?

Soundcloud


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
heheh, ja de MKII's gaan ook wel tot 22Hz, 't is meer de vraag hoeveel dB die dan inmiddels is gezakt. Maar goed, vloerstaanders kunnen inderdaad een betere laag hebben.

Alesis MKII als je neutraal geluid wilt, neem in jouw geval de passive. laag zit er genoeg in om goed te beoordelen.
Behringer Truth2031 - minder neutraal maar nog iets meer "exciting" laag als je dat wilt blijven horen.
Tannoy reveal 601 passive - gaat ook niet zover met de bas, net als de Resolv, maar veel meer detail en in dat opzicht ook beter als de bovenste 2.

Verder gewoon even gaan luisteren, neem een muziekje mee wat je goed kent en mooi geproduceerd is, luister of je alle elementen in de muziek duidelijk kan pinpointen en of ze te hard of te zacht zijn. Probeer verder voor te stellen of je het fijn lijkt om er voor langere tijd naar te luisteren. Neem ook een muziekje mee wat slecht geproduceerd is. Hoor je daar snel wat er mis is, of flatteert het alsnog?

Bovengenoemde zaken zijn belangrijker dan dat de speaker vet klinkt, dat vette zorgt er namelijk voor dat jouw mix niet vet hoeft te zijn om daarop goed te klinken en dat wil je niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Wat je niet kan horen kun je ook niet mixen.
Maw monitors kies je uit op of je het ook hoort wat je 'moet' horen.
Alleen weten wat je wilt horen is een kwestie van door hebben.
Dat je dat bij je eerste paar of later pas ontdekt is bijzaak.
Als je maar dingen maakt die je zelf leukt vind, dan komt die kriebel van verder willen vanzelf wel.


En vandaag Maschine 1.6 beta geinstalleerd.
De software zelf is nogal zwaar voor een laptop maar met een lange USB kabel kun je lekker op de bank of bed relaxed met muziek klooien zonder met je muis naar een beeldscherm te turen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mace
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 01:43

mace

Sapere Aude

HotFix schreef op zaterdag 25 december 2010 @ 11:45:
Eindelijk weer eens wat muziek gemaakt :)

Heb (geprobeerd) het Silpheed-intro na te maken (jeweetwel, die oude game voor op de PC-8801 ;) ).
Ik wilde de originele feel intact houden, maar er toch mijn eigen twist aan geven. Overigens is hij nog lang niet af, ik wil nog masteren/filteren zodat de standaard-toontjes uit FL Studio niet meer te herkennen zijn O-)
Als je op queststudio's kijkt is er geloof ik wel een General Midi (Of misschien GS) versie van, die is misschien makkelijker te gebruiken dan de LA-midi, die zijn toch redelijk specifiek.
vlaaing peerd schreef op zaterdag 25 december 2010 @ 12:31:
[...]
Heheh kun je nagaan wat de PC achterliep op MSX en Commodores toendertijd.
Wat lul je? de MT-32 kan stukken betere tunes produceren dan de MSX en Commodore ooit duren dromen. Bijvoorbeeld deze: YouTube: Monkey Island 2 Intro (mt32 midi music)

Knappe Commodore of MSX die dat na kan doen!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rhodium
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 01:07
mace schreef op vrijdag 28 januari 2011 @ 01:52:
[...]

Knappe Commodore of MSX die dat na kan doen!
Maar die 2 zijn ook veel ouder, dacht begin 1980 en de mt-32 eind 1980 (1988 dacht ik). Dat is een hoop in computerjaren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yoozer
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 03-08 17:53

Yoozer

minimoog

mace schreef op vrijdag 28 januari 2011 @ 01:52:
Wat lul je? de MT-32 kan stukken betere tunes produceren
Haha :D. Dat ligt er maar helemaal aan hoe je er tegenaan kijkt; de MT-32 is een vrijwel vergeten apparaat dat alleen bekend is omdat 't een van de eerste modules met die technologie was (het jaar daarna volgden er diverse GM-modules die allemaal weer beter waren) terwijl de SID nog echt leeft; er wordt ook specifiek voor gecomponeerd. Er zijn SID-drop-in-replacements, sequencers(MSSIAH) en synthesizers met de SID als kern (uCApps, SammichSID, etc.)

Er wordt nog actief voor gecomponeerd terwijl de rest van de wereld voor games al lang is overgestapt op mp3tjes, CDs, DVDs of interactieve formaten (ook leuk en een hele hoop werk) voor "realistische" geluiden.

De GM-geluiden van de MT-32 zijn inwisselbaar (AWE32/AWE64 bijvoorbeeld), die van de SID zijn heel typisch. Het is een echte synthesizer, geen sample-playback apparaat met een minimum aan synthese-opties.

[ Voor 4% gewijzigd door Yoozer op 28-01-2011 09:29 ]

teveel zooi, te weinig tijd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • apNia
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16-09 09:01

apNia

Schreeuwen en Nibbits eten!

mace schreef op vrijdag 28 januari 2011 @ 01:52:
[...]
Wat lul je? de MT-32 kan stukken betere tunes produceren dan de MSX en Commodore ooit duren dromen. Bijvoorbeeld deze: YouTube: Monkey Island 2 Intro (mt32 midi music)

Knappe Commodore of MSX die dat na kan doen!
*pinkt traantje weg*

het werk van Michael Land klinkt nog mooi op een Gameboy ;(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
apNia schreef op dinsdag 25 januari 2011 @ 11:37:
Tof peerd! Lijkt me echt leuk om eens te doen :)
Nou laten we eens een aanzet maken,

- heb je soundcloud?
- met wat voor software werk je, Reason standalone of ook rewire in Cubase, reaper of Ableton oid? Dan zorg ik voor het correcte formaat. Doe je ook hardware synths/samplers/drumcomputers,enz?
- doe jij beginnetje of ik?
- bepaalde voorkeuren?

@WouterVeltmaat

long time no speak. Maschine is een leuk apparaat, maar werkt dus ook goed als DAW midi controller...op de bank. Nu je toch weer's op het forum bent wou ik je vragen of je iets zinnigs kan vertellen over transient controllers op limiters, bv de PSP Xenon, ik snap enigszins wat het doet, maar begrijp de functie van de instelbare waardes niet. Gezien je ervaring in masteren zul je daar vast wel wat over kunnen vertellen :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • apNia
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16-09 09:01

apNia

Schreeuwen en Nibbits eten!

peerd > atm zit al m'n vrije tijd in m'n indiegame coden... maar daar moeten ook nog D&B tracks voor gemaakt worden, dus als ik daar aan toe ben is dat misschien een goed project :)
Soundcloud hier :)
Gebruik trouwens geen hardware, enkel blanco Reason (ben pro out-of-the-box nowadays ;))

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik had een tijdje geleden ook een soundcloud accountje aangemaakt.
http://soundcloud.com/fuse-4

@vlaaing peerd
Limiters hebben vaak nogal de neiging om het hoog te smoren. Met die transient controllers blijft het fris klinken.
Maar als je een limiter goed gebruikt dan heb je zoiets in principe niet (of nauwelijks) nodig.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stoney3K
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 00:48

Stoney3K

Flatsehats!

Yoozer schreef op vrijdag 28 januari 2011 @ 09:29:
[...]

De GM-geluiden van de MT-32 zijn inwisselbaar (AWE32/AWE64 bijvoorbeeld), die van de SID zijn heel typisch. Het is een echte synthesizer, geen sample-playback apparaat met een minimum aan synthese-opties.
MT32 en SID zijn wel even appels en peren.

Een SID is een echte synthesizer, met 3 oscillatoren (geen samplers), envelopes en filters. Dat heeft beperkingen, maar ook een berg meer mogelijkheden dan een wavetable-chip zoals de MT32.

De SID is meer te vergelijken met een ARP2600, Sequential Circuits of Minimoog, terwijl de MT32 een uitgeklede versie is van de Roland D10/D20/D50 sound-engine. Net zoals de Yamaha OPL-3 in de periode populair was op de Ad Lib- en Sound Blaster-kaarten en een gestripte DX7 was.

Wil je de MT-32 sounds eens flink in actie horen, hier is een voorbeeld van wat de Linear Arithmetic-engine ongeveer kan:

[YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=mIwCh4ttTAU]

Strings vanaf 1:50 zijn D-50 preset Kokubo Strings als ik me niet vergis ;) (Het hele Revolutions-album is zo'n beetje met de D-50 in elkaar gezet.)

Of je nu voor een MT-32 moet gaan weet ik niet, je kan misschien beter kijken voor een D-10 of D-20 als je de ruimte hebt voor een extra keyboard. Scheelt maar een paar tientjes, en de D-20 heeft wel meer mogelijkheden als het bijvoorbeeld om programmeren via MIDI gaat.

Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yoozer
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 03-08 17:53

Yoozer

minimoog

Pak dan de covers ;) (zoek de 10 verschillen!)





Maar een D20 is wel stukken minder charmant als een D50, lang niet zo hi-fi, en een MT-32 zit nog onder dat, brr. Niet meer dan 60 euro betalen voor zo'n ding, en niet meer dan 100-125 voor een D20. Als 't om gewone goede GM-geluiden gaat, dan is een moderne XG-bak, SoundCanvas of zelfs een JV1010 heel geschikt, en niet duur.

[ Voor 14% gewijzigd door Yoozer op 29-01-2011 01:58 ]

teveel zooi, te weinig tijd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HotFix
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 06-09 13:25
@mace

Ik weet niet precies wat je hiermee wilt zeggen..
Ik heb het helemaal naar gehoord in FL Studio gezet, dus geen midi aan te pas gekomen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
apNia schreef op vrijdag 28 januari 2011 @ 11:48:
peerd > atm zit al m'n vrije tijd in m'n indiegame coden... maar daar moeten ook nog D&B tracks voor gemaakt worden, dus als ik daar aan toe ben is dat misschien een goed project :)
Soundcloud hier :)
Gebruik trouwens geen hardware, enkel blanco Reason (ben pro out-of-the-box nowadays ;))
yoyo, nice! Helemaal niks mis mee. Als ik het zo beluister lijkt me je voornaamste probleem een volledige 4 minuten compositie van de track te maken, de grooves an sich werken wel en de sound is ook dikke prima.

Ik weet niet hoever je bent met "Reason d&b 001d" , maar zin om daar wat van te maken of heb je liever eerst materiaal van mij?

@Wouterveltmaat,
Is dit materiaal wat je voor anderen hebt gemastered of heb je dit zelf gemaakt? Ik heb nu nl de incredible urge gekregen om L0ne te gaan remixen, weet niet of je daar voor in bent? :D

[ Voor 11% gewijzigd door vlaaing peerd op 29-01-2011 11:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Go your gang. Remix een eind weg. Het is allemaal eigen materiaal die ik in de jaren heb gemaakt.
Dingen die ik voor anderen master verspreid ik niet want daar ga ik niet over.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mace
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 01:43

mace

Sapere Aude

Yoozer schreef op vrijdag 28 januari 2011 @ 09:29:
Haha :D. Dat ligt er maar helemaal aan hoe je er tegenaan kijkt; de MT-32 is een vrijwel vergeten apparaat dat alleen bekend is omdat 't een van de eerste modules met die technologie was (het jaar daarna volgden er diverse GM-modules die allemaal weer beter waren) terwijl de SID nog echt leeft; er wordt ook specifiek voor gecomponeerd. Er zijn SID-drop-in-replacements, sequencers(MSSIAH) en synthesizers met de SID als kern (uCApps, SammichSID, etc.)
Klopt het is een kwestie van perceptie, maar SID is gewoon niet beter dan LA, het is een inferieure techniek waar men betere tunes voor heeft weten te maken puur vanwege de populariteit.

En GM is idd wel beter, dat ben ik 100% met je eens. Echter heeft LA een specifieke sound die eigenlijk niet na te bootsen is met sample-based synth.
Er wordt nog actief voor gecomponeerd terwijl de rest van de wereld voor games al lang is overgestapt op mp3tjes, CDs, DVDs of interactieve formaten (ook leuk en een hele hoop werk) voor "realistische" geluiden.
Ja, maar dat maakt het niet "beter". :)
De GM-geluiden van de MT-32 zijn inwisselbaar (AWE32/AWE64 bijvoorbeeld), die van de SID zijn heel typisch. Het is een echte synthesizer, geen sample-playback apparaat met een minimum aan synthese-opties.
Oneens, de techniek is dusdanig anders dat je het nooit helemaal als LA kan laten klinken.
Het is niet inwisselbaar.

Niet vergeten: LA is niet wavetable-based zoals GM dat wel is.
Stoney3K schreef op vrijdag 28 januari 2011 @ 15:32:
MT32 en SID zijn wel even appels en peren.

Een SID is een echte synthesizer, met 3 oscillatoren (geen samplers), envelopes en filters. Dat heeft beperkingen, maar ook een berg meer mogelijkheden dan een wavetable-chip zoals de MT32.
MT32 is geen wavetable. LA is een soort hybride techniek maar zeker geen volle wavetable synthesis.
De SID is meer te vergelijken met een ARP2600, Sequential Circuits of Minimoog, terwijl de MT32 een uitgeklede versie is van de Roland D10/D20/D50 sound-engine. Net zoals de Yamaha OPL-3 in de periode populair was op de Ad Lib- en Sound Blaster-kaarten en een gestripte DX7 was.
Ik heb nog een Yamaha FB-01 wat dus praktisch een gestripte DX7 is. Beter dan OPL, slechter dan DX7. Alleen wist haast niemand hoe je ervoor moest componeren dus veel spellen klinken superbrak op dat ding.
HotFix schreef op zaterdag 29 januari 2011 @ 10:49:
@mace

Ik weet niet precies wat je hiermee wilt zeggen..
Ik heb het helemaal naar gehoord in FL Studio gezet, dus geen midi aan te pas gekomen :)
Ik dacht dat je die midi-file misschien als referentie kon gebruiken voor je tune. :)

[ Voor 6% gewijzigd door mace op 31-01-2011 11:19 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yoozer
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 03-08 17:53

Yoozer

minimoog

mace schreef op maandag 31 januari 2011 @ 11:17:
Klopt het is een kwestie van perceptie, maar SID is gewoon niet beter dan LA, het is een inferieure techniek
Op dezelfde manier dat analoge synthesizers inferieur zijn? Ja, als het je doel is om realistische instrumenten zo goed mogelijk na te doen.
Ja, maar dat maakt het niet "beter". :)
Laat ik het dan zo zeggen: de SID wordt geaccepteerd als een instrument an sich (zie ook Rhodes als vervanging van piano en Hammond B3 als vervanging van pijporgel, al is dat wel wat veel eer voor een SID) terwijl wat de MT32 doet (emuleren van realistische instrumenten) al lang en breed is ingehaald door machines met meer geheugen, grotere samples en technieken die niet vereisen dat alles bestaat uit een transient en een loopende golfvorm.

teveel zooi, te weinig tijd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
Yoozer schreef op maandag 31 januari 2011 @ 15:15:

Laat ik het dan zo zeggen: de SID wordt geaccepteerd als een instrument an sich (zie ook Rhodes als vervanging van piano en Hammond B3 als vervanging van pijporgel, al is dat wel wat veel eer voor een SID) terwijl wat de MT32 doet (emuleren van realistische instrumenten) al lang en breed is ingehaald door machines met meer geheugen, grotere samples en technieken die niet vereisen dat alles bestaat uit een transient en een loopende golfvorm.
Midi instrumenten hebben een lange tijd bagger geklonken. Soundblaster gaf wel een goede uitkomst met soundfonts (Aw32 en Aw64) De emu Phatplanet module die ik hier naast me heb staan klonk in soundfonts precies het zelfde. Tegenwoordig kan je met reason midimuziek prima laten klinken als bijna echte authentieke instrumenten.


@ Vlaaing Peerd

Ik heb dagenlang lopen onderzoeken, een Amd server systeem zou prima kunnen. Ik neig erna om voor een 4 socket G34 systeem te gaan. De nieuwe Amd Bulldozer zou gewoon op deze socket passen. Daarmee blijft het systeem upradeable. Een 8 core opteron 6128 kost onder de 300 Euro.
Hoewel het moederbord prijzig is kan ik daarna in fases naar 4 processoren toe upgraden.
Ik zit eraan te denken de Motu dan weg te doen en een 2e creamwarekaart aan te schaffen. Totaal kom ik dan uit op 4x ada 8000. Een dergelijk systeem is alleen bij lange na niet makkelijk te gebruiken als Hackintosh. Wellicht dat ik in VMware virtueel redelijk zou kunnen werken met zoveel processorkracht. Daar kan ik dan OSX draaien. Ook leuk vanaf de bank met een tablet :)
De uiteindelijke stap is nog niet gemaakt.
Ik onderzoek nog wat mogelijkheden om creatief met 2e hands componenten te bouwen.
Toch wil ik wel snel normaal muziek kunnen maken. Deze laptop trekt het niet met een paar vst tegelijk.

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stoney3K
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 00:48

Stoney3K

Flatsehats!

mace schreef op maandag 31 januari 2011 @ 11:17:
[...]
En GM is idd wel beter, dat ben ik 100% met je eens. Echter heeft LA een specifieke sound die eigenlijk niet na te bootsen is met sample-based synth.
(...)

Niet vergeten: LA is niet wavetable-based zoals GM dat wel is.

(...)

MT32 is geen wavetable. LA is een soort hybride techniek maar zeker geen volle wavetable synthesis.
LA is eigenlijk niks anders dan wavetable-synthesis met meer mogelijkheden, net zoals bijvoorbeeld de voorgangers van PPG Wave, Waldorf Microwave, en later de Korg M1 en 01/W synthesizers. De sample ROMs zijn misschien wel anders, maar bieden daarom ook meer mogelijkheid om te variëren en sounds te maken.

Er wordt een berg (digitale) filters gebruikt die de kale samples uit de ROM beter laten klinken en meer speelmogelijkheid geven. Zou je de filters van een D50 uitschakelen, dan zal ie echt niet veel beter klinken dan een cheap-ass 'General MIDI' wavetable en verlies je een hoop expressie-mogelijkheden.

De term 'General MIDI' is zelf niks anders dan een richtlijn hoe bepaalde instrumenten horen te klinken. Bijvoorbeeld dat Program 01 als een vleugel hoort te klinken en er op kanaal 10 drumgeluiden horen te zitten, maar het is geen harde standaard. Daarom heeft iedere fabrikant ook zijn eigen draai aan de implementatie gegeven en klinkt een GM-file op elke chip weer net anders. Met alleen een wavetable klinkt elk keyboard gewoon heel kaal, het scheelt een hoop als je er al een ADSR envelope en een filter overheen fietst. En laat dat nu net zijn wat een Roland LA32 chip zo goed kan, net zoals zijn zusjes van Korg (01/W, X5D, X50), Yamaha (CS1x, AN1x) en andere merken. Logisch dat het de synthesis-techniek van de jaren 90 is geworden. ;)

Zelf vind ik nog altijd de combinatie van een wavetable of sampler met analoge filters het mooist klinken. Bijvoorbeeld met de PPG Wave:

Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • keepbeep
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 12-08 01:03
Knappe Commodore of MSX die dat na kan doen!
Voor MSX zijn er inmiddels twee uitbreidingen uitgekomen. De MIDI-PAC die OPL muziek omzet naar MIDI commando's via een midi out port. Niet alleen gamen op je midi apparatuur (of via usb2midi kabeltje op de pc via midi bank of VST), maar ook b.v. het gebruiken van bestaande trackers om midi muziek te componeren. Lekker old skool. Verder de PlaySoniq voor MSX. Is een apparaat waar onder andere een SID,SCC en PSG in zit.

Wellicht interessanter voor Chiptune producers maar toch. De SID wordt toch ook wel in moderne producties gebruikt. De opmerking doet dit eens met je MSX (ging over de MT-32) slaat iig geen hout.

Overigens heeft de MIDI-PAC ook ondersteuning voor de MT-32. Je kunt zelf config files aanmaken om soundbanken te definieren. De MT-32 is net nog geen general midi. Op de site van Roland kun je wel een patch downloaden om dat ding enigzins GM compatible te maken.

Check www.supersoniqs.com mocht je retro minded zijn ;-)

Mocht je oude soundchips in nieuwe producties gewoon op je pc willen gebruiken, check dan eens:
http://www.plogue.com/?page_id=43
Doet SID, PSG, etc. (15 retro soundchips totaal) in een VST.

Succes iig met de producties.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vlaaing peerd
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 15-09 16:14
@Merlin33

Volgens mij is Creamware inmiddels een stille dood gestorven en zijn ze niet meer te verkrijgen. Ik denk dat je dan als snel naar een UAD kaart oid zult moeten uitwijken.

Als je een supermachine wilt is de G34 wel een aantrekkelijke en relatief bataalbare optie. Mac OS zal native niet ondersteund worden, maar virtueel moet dat goed te doen zijn. Let er wel op dat CPU's na verloop van tijd moeilijk te krijgen zijn en je zult wel CPU's van hetzelfde OPN nummer moeten gebruiken. Overigens kun je je afvragen of een quad CPU bord geen overkill is, verder bij serverboards erop letten dat je genoeg correcte slots hebben zoals bv PCI-e poorten e.d.

Overigens heb ik thuis een "normale' desktop met een q6600 en ik kan nog niet zeggen dat ik daar na 3 jaar gebruik al op de max kom, een huidige snelle desktop CPU zou dus ook wel te overwegen kunnen zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
vlaaing peerd schreef op woensdag 02 februari 2011 @ 09:17:
@Merlin33

Volgens mij is Creamware inmiddels een stille dood gestorven en zijn ze niet meer te verkrijgen. Ik denk dat je dan als snel naar een UAD kaart oid zult moeten uitwijken.

Als je een supermachine wilt is de G34 wel een aantrekkelijke en relatief bataalbare optie. Mac OS zal native niet ondersteund worden, maar virtueel moet dat goed te doen zijn. Let er wel op dat CPU's na verloop van tijd moeilijk te krijgen zijn en je zult wel CPU's van hetzelfde OPN nummer moeten gebruiken. Overigens kun je je afvragen of een quad CPU bord geen overkill is, verder bij serverboards erop letten dat je genoeg correcte slots hebben zoals bv PCI-e poorten e.d.

Overigens heb ik thuis een "normale' desktop met een q6600 en ik kan nog niet zeggen dat ik daar na 3 jaar gebruik al op de max kom, een huidige snelle desktop CPU zou dus ook wel te overwegen kunnen zijn.
Dat van creamware klopt, 2e hands zijn ze zo nu en dan voor een prikkie te krijgen.
Ik heb gisteren op het werk ea geregeld waardoor de noodzaak voor renderen thuis verdwijnt. Ik krijg een nieuwe macbookpro en via de ict een stapel dual xeon servers om te kunnen werken. Voor muziek hoef ik inderdaad niet zon zware machine te hebben. Voorlopig kan ik ook op de mac werken. De creamware wil ik toch wel weer in actie brengen. Een 2e hands systeem bouwen is daarvoor ook een prima optie.
Ik heb geen haast dus ik wacht ook even af wat de prijzen gaan doen met de introductie van de Bulldozer en de nieuwe cpu,s van intel. Fat ass custombuild voor weinig geld is toch wel waar ik me op zal richten.
Ik vind het toch wel prettig dat ik het systeem nu alleen op muziek en 1 os hoef te richten. De macbook kan ik er prima naast draaien en via adat kan ik alle kanten op.

Overigens zijn servermoederborden prima uit te breiden met extra PCI. Er zijn ook mogelijkheden om van pci-e x8 of x 4 naar meerdere pci sloten uit te breiden via convertors.

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yoozer
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 03-08 17:53

Yoozer

minimoog

Creamware heet tegenwoordig Sonic Core : http://www.sonic-core.net/

Als je veel ADAT inputs wil, kijk dan ook even naar RME.

[ Voor 32% gewijzigd door Yoozer op 03-02-2011 08:58 ]

teveel zooi, te weinig tijd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Creamware heeft een doorstart gemaakt als Sonic Core. En zo te zien wordt er nog driftig voor door ontwikkeld.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • merlin_33
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-08 15:31
Verwijderd schreef op donderdag 03 februari 2011 @ 08:58:
Creamware heeft een doorstart gemaakt als Sonic Core. En zo te zien wordt er nog driftig voor door ontwikkeld.
Klopt idd, ik kan mn drivers gewoon op moderne os draaien.
Wel heeft creamware een tijd gekwakkelt.
Of DSP systemen aantrekkelijk blijven in de loop der tijd daar twijfel ik een beetje aan. Tenzij de bouwers schappelijke prijzen gaan vragen. Multicore of cuda processing is goedkoper en flexibeler dan dsp kaarten van fabrikanten waar je vooral voor de programmering van dsp effecten wordt betaald.
Yoozer schreef op donderdag 03 februari 2011 @ 08:57:
Creamware heet tegenwoordig Sonic Core : http://www.sonic-core.net/

Als je veel ADAT inputs wil, kijk dan ook even naar RME.
Dat is een leuke kaart idd, maar een 2e hands creamware kun je soms wel onder de 200 scoren. Met een beetje geluk zelfs met preamps en dspsoftware erbij. Maar als je deze goedkoop kan scoren ben je ook een end op weg.

Ik heb in principe al 8 x preamp op de motu en 16x op mn yamaha AW4416 maar dat is vrij omslachtig naar een computer over te zetten. Ik zou de yamaha en motu kunnen verkopen om het allemaal wat compacter maken. Met de creamware kaart kom ik op 16 kanalen. Aangezien ik aux intern in de pc kan doen is 16 kanalen vaak genoeg om te kunnen werken. Voor die ene keer dat er extra nodig heb ik dan nog 4 kanalen extra input via 2x aux van de creamware. Maar niets staat nog vast. De kwaliteit van ad/da convertors en preamps is eigenlijk al het halve werk. Soms loop je tegen iets leuks aan dat je wel moet kopen :)

Als licht valt ligt licht, maar hoe kan iets zo licht als licht nu vallen? Verlicht mij.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 2mb
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 16-09 16:03

2mb

merlin_33 schreef op vrijdag 04 februari 2011 @ 01:54:
[...]

Klopt idd, ik kan mn drivers gewoon op moderne os draaien.
Wel heeft creamware een tijd gekwakkelt.
Of DSP systemen aantrekkelijk blijven in de loop der tijd daar twijfel ik een beetje aan. Tenzij de bouwers schappelijke prijzen gaan vragen. Multicore of cuda processing is goedkoper en flexibeler dan dsp kaarten van fabrikanten waar je vooral voor de programmering van dsp effecten wordt betaald.
Ik denk DSP systemen nog wel even populair blijven, omdat het zo'n beetje de enige copy protection methode is die pluginbouwers nog kan beschermen tegen illegaal gebruik van hun software. Al die softwarematige oplossingen houden geen stand, en omdat je hier nu eenmaal per se die hardware voor nodig hebt valt er nog wat aan te verdienen voor de makers.

Het is wel grappig om te zien dat er nog wel creatieve softwarematige oplossingen worden gevonden, zoals die tijdbommetjes van u-he, die pas actief worden als je al heel ver bent met je project (op KVR kun je er wel meer over vinden).

Mijn muziek op SoundCloud - Speel online rikken - Maak muziek in je browser

Pagina: 1 ... 12 ... 102 Laatste

Dit topic is gesloten.