Auto's zijn tegenwoordig gewoon niet meer zo goedkoop (zijn ze dat ooit geweest). Een Scenic van Renault is in vier jaar wat ik heb begrepen van een collega ook bijna 10K gestegen in prijs. Dus helaas, die bijtelling kom je helaas niet echt meer onderuit.
Daarnaast is er ook niet zo heel gek veel op de markt met een beetje ruimte, comfort, rijke uitrusting, en goed rijgedrag. Ik wilde een goede betrouwbare auto, voor een niet te bijzonder hoge bijtelling, maar wel met veel comfort en ruimte. Ik geef ook totaal niet om bepaalde merken zoals ik wel eens om me heen zie gebeuren.
De S40 en de V50 (en zelfs de S60) zijn heel kleine auto's en dat is nog een understatement.
Een Seat Altea/XL is mij teveel plastic dashboard.
Een Passat is al een stuk ruimer, maar ook hier is het dashboard kil en fantasieloos.
Toyota Avensis vind ik alleen de wagon mooi en ik (lees mijn vrouw) wil geen wagon.
De Opel Vectra, vond ik op zich niet zo heel slecht, maar was gezien de leeftijd nog maar te verkrijgen in twee uitvoeringen.
De Renault Laguna, gezien op de Champs Elyssee, ontzettend mooie auto in het echt, maar helaas komt in januari/februari pas de uitvoering op de markt die ik mooi vond.
De Audi A4 had ik al aangegeven, klein, onderstuurt, en mijnziens te weinig waar voor het geld wat je voor een beetje luxe moet neerleggen.
De Peugeot 407, afgevallen vanwege eerdere slechte ervaringen. Ook erg krap.
De BMW 3 was niet alleen klein en aan de prijs maar wat ze met die achterlichten hebben gedaan kan echt niet.
En toen bleef er nog één auto over, en na de proefrit en goedkeuring van mijn vrouw (en dat is al heel wat; neus te lang, neus te kort, te rond, te vierkant, te zus, te zo) waren we al heel snel klaar. De Mondeo heeft het S80 onderstel, leuke nerd dingen zoals lcd schermen, bluetooth, navigatie, voice control. startknop, elekt. spiegels, variabele stoelverwarming, voorruitverwarming (nooit meer krabben

) en veel leuke knopjes om op te drukken. Dan ook nog eens uitgevoerd met alcantara, goede topmaterialen en afwerking, geen kraakjes en in de autoreviews wint die ook nog eens alle testen met de concurrentie.
Ook op de achterbank kun je royaal je benen kwijt en hou je behoorlijk wat ruimte over tussen knie en voorstoel, en dat zonder de voorstoel naar voren te schuiven. Kinderzitjes kun je ook makkelijk kwijt, en de auto komt ook nog eens met vijf sterren door de ncap.
[
Voor 6% gewijzigd door
Anoniem: 14124 op 11-12-2007 21:28
]