Aas ik t over watt gebruik heb, heb ik t inderdaan over een momentopname
(dat was de meter op dat moment aangeeft, Als je muziek draait verdanderd die meter continu, dus moet je toch een gemiddelde berekenen.. Ik schijf gewoon t getal over wat er op t display staat met een w erachter zodat jullie weten dat ik t niet over ampere heb.
De TS is inderdaat niet bepaald technisch onderlegt zoalds de meeste mensen die gebruik maken van electronica. Daarom zit ik hier dus ook. Om dingen te kunnen vragen aan mensen die dat wel zijn.
Het probleem is natuurlijk dat wel meer mensen niet techisch ondelegd zijn en als ik alles in tecnotaal zou brengen niet de mensen bereik die wat meer praktijkgericht zijn. De meeste tijd die ik hier zit probeer ik er achter te komen hoe ik mijn vragen moet formuleren. Gelukkig zijn we al 2 weken verder en begin ik de psyche van de forummers hier te begrijpen.(en mn kennis van zaken ontwikkelt zich natuurlijk ook)
ALs je trouwens op een campingsite komt heb je weer een dergelijk probleem, daar laad iedereen zn accu op met de moter van hun camper (en ze denken dat een laptop 70 Wh gebruikt) Ik kom dr wel weer tvs van 35 watt tegen.... ook daar moet je weten hoe je je vraag moet formuleren)
campers zitten dus anders in mekaar dan tweakers)
Een dag in het leven van gaynaffia. ik sta op, zet koffie, computer staat al aan ok die staat nu nog 24 uur per dag aan. zelfs op de mac is dat een stroomverbruik van 240 watt alleen al, als ie idle is (dus met scherm uit. Mn mac is 3 kwart vand e dag idle, der rest vand e dag gebruik ik m.
krijgen we dus. 14 uur x 10 w= 140 10 x 20 = 200 verbruikt nu dus zeg maar 340 Wh per dag
als we op accu gaan zet ik m wel uit snachts
dan denk ik dat ie gemiddeld per dag zon 200 Wh zal verbruiken, met t licht en de stereo er bij hoop ik niet meer dan dan 300Wh per dat (en ik denk nog steeds dat dat haalbaar is)
ik heb op de site van asus gekeken maar ik vind geen verbruik aangave bij de Eeepc dus die kan ik nog niet in mijn berekeningen meenemen. T zou logisch zijn dattie minde dan de mac gebruikt, maar ja, lociga en consumentenelectronica gaan niet samen geloof ik.
volgens mij zette4n veel bedrijven de verbruik van hun apparatten niet online om dat dat kopers afschrikt.
laat ik voor de gein een 104 Ah accu kopen, daar mn systeem op draaien en als ie voor een derde ontladen is (volgens mij zijn we dan 2 dagen verder) de generator er opzetten en zien na hoeveel tijd t ding weer opgeladen is.
(dat word heelaas pas vanaf de 19de , dan is mn geld er weer)baat t neit, dan schaadt t wel, maar dan heb ik tenminsste data om mee te werken.)
Dr gaat best veel geld zitten in t uitzoekken hoe iets werkt.
deze maand was t de verbruiksmeter van 40 euro, de dynamozaklamp/acculader van 20 euro. De potable akai dvd van 145 euro en een batterijlader op zonne energie van een tientje.
en ik heb al zon laag inkomen....
volgende maand is de generator en de accu aan de beurt dus.
ik zat net de dvd van kraftwerrk op vol vermogen te draaien
steeg de meter ff naar 123 W oehoew, dat krijg ik zelfs met metal niet voormekaar;0
Ow puut vor de weet, wat gebeurt er met en accu als je er een 1200 watt waterkoker 3 minuten lang laat werken, trekt een accu dat? of brand er dan iets door..
[
Voor 27% gewijzigd door
Verwijderd op 10-07-2007 20:16
]