heheeee.. EXIFs bij foto's = commentaar.
2.
Sterretjes!!! Daar kun je zulke leuke dingen mee doen.
Exposure Time: 0.020 s (1/50)
Aperture: f/8.0
ISO equiv: 400
Probeer het de volgende keer met één seconde (of 2, of 3.. ) , f/4 en vertel het meisje op de voorgrond dat ze doodstil moet blijven staan terwijl de twee erachter met de sterretjes zwaaien. Zoiets. Lekker speels. Het zijn geen konijnenoren, het zijn STERRETJES. (me ergert zich aan het missen van sterretjes dit jaar).
3.
Let ook op je achtergrond. Zo'n vieze donkere trap is natuurlijk niet echt party sfeermakend toch?
4.
Focal Length: 23.0mm (35mm equivalent: 34mm)
Exposure Time: 0.017 s (1/60)
Aperture: f/8.0
ISO equiv: 400
Hmm.. wat was je onderwerp? De hand+muis? Nee toch. Ik zie eigenlijk een hele goede mogelijkheid om de verlichting van dat scherm te gebruiken. hos2 (waar is 1 eigenlijk?) kan het vrij goed, dat gebruik maken van aanwezig licht (omdat ie gewoon nooit flitst .. okee.. soms dan een beetje

). Maar voor dit shot zou dat echt ideaal zijn. Dus je ISO hoogst, f/laagst, sluitertijd kan denk ik zo zonder flits even naar 1/8 (afhankelijk van hoe trillingsvrij jij kan zijn).
5.
Zelfde tip als al de anderen: lagere sluitertijd, hogere ISO, groter diafragma dan nu. Compenseer alles eens met een stop (dus halveer je f/waarde, je sluitertijd en verdubbel je ISO) en kijk even of het verschil maakt.
6.
zie 5. hmm.. je hebt manual geschoten, maar alles hier is 1/60e of 1/50e ISO 400, f/8

.
7.
Wat een heerlijke meid. Maar je diafragma is met f/8 te dicht. Zo wordt m'n blik ook getrokken naar de colaflessen en die hand uit de film Army of Darkness. Diafragma open gooien en je isoleert haar meer, plus je vangt ook nog eens meer sfeerlicht op.
Hmm.. een algehele conclusie: je fotografeert geen landschappen, dus die f/8 kan zeker omlaag naar maximaal f/5.6 voor groepsfoto's (max 5 man dan). Zoveel DOF heb je gewoon niet nodig, plus het maakt je foto's ook een stuk donkerder. Maar goed, dit zijn maar mijn tips. Misschien dat ze juist voor slechtere resultaten zullen zorgen (you never know). Hopelijk heb je er wat aan. Zoniet, dan heb je toch nog wat meer geleerd over je SLR toch. Altijd leuk. Zien je tweede serie hier graag tegemoet.