Na betaling van een licentievergoeding van €1.000 verkrijgen bedrijven het recht om deze post te gebruiken voor het trainen van artificiële intelligentiesystemen.
Ik heb zo'n versterkertje gekocht voor gebruik op een motor.babbaloerie schreef op dinsdag 02 oktober 2012 @ 21:25:
Ik ben ook een arcadekast aan het bouwen. Alleen vroeg ik me af hoe jullie de audio regelen? Kan ik gewoon een paar autospeakers kopen en met een tulpstekker aansluiten op m'n oude pc subwoofer?
Bij Conrad 2 8 ohm speakers bijgekocht. Versterkertje krijgt voeding via een aparte adapter. Ik heb ook zo'n versterker hier liggen die je kunt aansluiten op de voeding van de pc maar daar kwam me toch een bagger geluid uit.

Momenteel ben ik bij de fase aan beland waarbij de kast eigenlijk in elkaar zit, maar ik aan het wachten ben op verschillende spullen om het geheel goed en werkend te maken. Ook zit ik erover te twijfelen of ik er een SSD in zal zetten of een gewone HDD...
Ja maar daar had ik er sowieso geen meer van liggen...Verstekbakker schreef op woensdag 03 oktober 2012 @ 22:39:
Oude computerspeakers (met amp) uit elkaar draaien werkt toch ook?
Verwijderd
Ik ben trouwens wel erg tevreden met mijn 21,3" 1600x1200px voor mij iig groot genoeg voor het cabinet. Een vriend is zo verliefd (op de kast) dat hij er ook één moet hebben
daarnaast is het prutsen aan het ding ook gewoon leuk, nieuw lampje, coin mech, etc etc
Verwijderd
http://ultimarc.com/ipac2.html
player 1+ player 1 button 1 = coin
player 1 + player 2 = esc
Maar verder ziet het er goed uit, i like the weecade style.
Edit: vandaar ook de naam, evo X was 1 van de eerste dashboards voor de Xbox.
Bovendien heeft de Kade encoder die binnenkort uit komt nu eenmaal deze functies dus waarom zou ik ze niet gebruiken
Het cp ontwerp is geïnspireerd door een oude Pong doos overigens.
Thx voor de complimenten!
Edit: m'n ontwerp wat meer uitgewerkt qua looks:

Edit 2: op advies van iemand op arcadecontrols.com gekozen voor kleinere buttons voor exit, power en eject en maar 1 exit button ipv 2.

[ Voor 59% gewijzigd door floriske.nl op 11-10-2012 11:47 ]
Er zijn inmiddels knopen gehakt (en opnieuw gelegd om ze opnieuw te hakken). Zoals bekend was er twijfel of de kast van gremlin solutions voldeed aan de eisen die ik aan de kast stelde. Op advies van hier toch maar even contact opgenomen met arcade classics. Na een vriendelijke reply met ben ik op uitnodiging langsgegaan om zo'n kast eens te bekijken en aan te voelen.
Om een lang verhaal kort te maken, er is een Galaga arcadekast besteld

Wat betreft Arcade Classics niets dan lof. Ik had mijn twijfels over het design van deze specifieke kast in verband met de positie van het scherm. Hier kwam gelijk het sterke punt naar boven wanneer er voor een hand-build kast gekozen wordt in plaats van een kant en klare kast, je hebt de mogelijkheid om het aan te geven wanneer er specifieke wensen zijn. Aanpassingen met betrekking tot het scherm was echter geen enkel probleem. Verder had ik ook nog de keuze over de kleur van de kast, de t-molding en de indeling van het bedieningspaneel! Daarbij kreeg ik goede tips over het verder afbouwen van de kast en werd al snel duidelijk dat, wanneer je niet de middelen hebt om zelf een kast te maken, dit het beste alternatief was.
Enkele dagen later heb ik de kast besteld en ben ik de week erna nog even langs gegaan met de monitor om de positie van het scherm te bepalen. De knoppenindeling is inmiddels ook doorgegeven, hiervan zou ik nog bevestiging krijgen voordat hij ging zagen om er zeker van te zijn dat deze volledig naar wens is.
Wanneer de kast thuis is ga ik hem opmeten om vervolgens de stickerset te bestellen. Wanneer deze aangebracht is de bestelling voor de knoppen en joysticks de deur uit en tot slot de laatste benodigdheden voor de inhoud, zoals speakersetje etc...
[ Voor 5% gewijzigd door j0rDy op 12-10-2012 21:53 ]
Verwijderd
Valt reuze mee. Als ik kijk wat ik allemaal kwijt ben aan vooral kleine dingen om alles werkend te krijgen dan vind ik 500 euro voor een op-maat kast nog reuze meevallen.Verwijderd schreef op maandag 15 oktober 2012 @ 15:03:
En wat kost dat in totaal? Ik lees op hun site 500,- maar voor alleen een kast vind ik dat toch wel wat veel.
Even wat voorbeelden:
2x joystick: 40 euro.
9 knoppen: 20 - 30 euro.
I-Pac2: 45 euro
19" LCD scherm (4x3 is uitstervend): 100 euro
Stereo speakers en versterker: 20 - 30 euro
Gehard glas, geen idee eigenlijk
Dan zit je met die kosten al op zo'n 250 euro. Dan moet je nog de kast zelf bijtellen, t-molding en alle manuren. Dan vind ik 500 euro nog best een acceptabele prijs. Daarnaast zie je ze vaak afgemonteerd voor zo'n 900 tot 1000 euro inclusief computer en dan heeft de pc niet eens 500 euro gekost
Toen ik het verhaal las over de BarTops die hier gemaakt werden was ik eigenlijk direct van plan om het ook te gaan maken.
M'n eerste idee was om die oude Nintendo spellen weer te kunnen spelen op met een RetroPad.
Dus eerst maar eens ingelezen in alle software en instellingen.
Al snel kwam voor mij HyperSpin als winnaar naar voren. Het ziet er gelikt uit en is relatief makkelijk te configureren.
Na Hyperspin klaar te hebben met de NES spellen werd ik al snel gierig en moesten er meer consoles bijkomen. Dat staat een stuk mooier in je 'wheel'. Ik heb het zelf gehouden op de
consoles/spellen die met MAX 6 knoppen te spelen zijn. Playstation/XboX etc viel dus af.
Gelukkig blijven er genoeg spellen over
Omdat ik stiekem wel lui ben heb ik gekeken naar een Barcade Kit die ik uiteindelijk vond op Tiny Arcade Machines.
Ja, hij is duur, maar ik had weinig zin in meten en zagen. Uiteindelijk dus toch gedaan.
Wel is de set 100% compleet. Als artwork je niet boeit kun je in 2 uur tijd van bouwpakket naar spelen gaan. *als alles een beetje mee zit
Eenmaal bij binnenkomst kwam ik er pas achter dat het geen hout was/is , maar een soort plastic. *Grrrr....dat is een stuk lastiger bewerken. Mijn idee was om het te gaan schilderen, maar dat is niet zo handig met plastic.

Heel fancy hoeft het niet te worden, maar ik wil mn kast wel ZWART hebben ipv wit. Ik heb nog getest hoe de, in mijn geval, rode knoppen eruit zagen met het witte, maar nee; ZWART moet het zijn!

In eerste instantie alles maar spuiten. Daarom alles goed afgeplakt en begonnen.
Eerste indruk.. wow! Dat valt zeker niet tegen!


Onder mn knoppen heb ik nog over een special art na zitten denken, maar daar ging me veel te veel tijd in zitten. Mijn PhotoShop skills zijn ook niet echt optimaal dus wilde ik een 'Carbon' look eronder hebben.
Bij de bouwmarkt hadden ze plakfolie met carbon look. Deze op het control gedeelte geplakt en dat zag er zo goed uit dat ik ging twijfelen over het spuitwerk.



Deze nog eens goed bekeken te hebben zag je daar toch veel stof op zitten.


Daarom nogmaals bij de bouwmarkt gaan kijken of ze zwart plakplastic hadden. En jawel!... Dat zag er ook ineens een stuk beter uit;

De randjes aan de binnenkant heb ik niet beplakt. Deze zijn te klein en vallen toch niet zo op.
Eenmaal daarmee klaar was het tijd voor het aansluiten van alle kabeltjes.
Om het zo klein mogelijk te houden heb ik gekozen voor de MiniPac. Kwestie van connector erop en draadjes verbinden.
Ook is deze weer een 1,5? cm kleiner dan de iPac. Ik wilde de prinplaat express op het controle gedeelte, zodat er niet zoveel kabels naar het 'binnenste' van je kast lopen.
Op die manier heb ik meer ruimte voor de overige hardware die daar moet komen.


En toen was het tijd voor het in elkaar zetten van alle onderdelen.
Ik kwam er toen ook gelijk achter dat het idee wat ik had (spelen met een retro controller) niet ging werken.
- Je kunt niet kiezen welke controller je gaat gebruiken; RetroPad of joystick. Je MOET 1 van de 2 configureren.
- 2. Mn USB poorten, welke eigenlijk mislukt waren, zaten in de weg!
Als je weet dat het er zit en je kijkt goed dan zie je het, maar het zit onderaan en is half bedekt met de bovenkant van de control panel.


En uiteindelijk staat alles dan in elkaar!:


[Inhoud]
- HP 17" Monitor
- Gigabyte H61N-USB3
- Intel i5 3450
- 8Gb Geheugen
- 500Gb Disk
- 600 Watt voeding (Coolermaster)
- Minipac
- Sanwa joysticks en LS knoppen.
[To Do]
- Stroom op knoppen zodat deze oplichten
- 12v Adapter inbouwen voor versterker. Heb deze nu aangesloten op mn voeding via Molex, maar dit geeft erg veel ruis.
- Chromen strip plakken ('T-molding')
- Wat configuratie dingetjes aan emulators.
- Een marquee maken voor de voorkant. Heb tot nu toe weinig inspiratie. Het moet iets worden met "CarbonCade" erin
- Misschien wat sideart.
[ Voor 6% gewijzigd door Kraz op 17-10-2012 21:18 ]
Wat voor emu's en frontend ga je draaien?
(ziet jou i5 , heeft nu zelf spijt van zijn ionitx board)
PSN: NjayNL | Star Citizen Referal code | Oculus Quest
Verwijderd
Maar voor mij werkt dit prima met hyperspin en alleen mame met oude jaren 80 roms

@automark: een "lege" kast is goedkoper. Als je interesse hebt moet je arcade classics even mailen voor de prijzen.
[ Voor 35% gewijzigd door j0rDy op 19-10-2012 14:31 ]
Ziet er goed uit!
Dat je verf los liet komt gok ik omdat je geen primer gebruikt hebt. Ik hoop dan ook dat je de verf grotendeels verwijderd hebt voor je de folie aan bracht. Anders loop je alsnog het risico dat je folie los laat omdat de verf er onder los laat.
Verwijderd
Nee, ik heb een oude jamma kast gekocht voor een paar tientjes. En nu op zoek naar een oude dedicated kastj0rDy schreef op vrijdag 19 oktober 2012 @ 14:29:
...
@automark: een "lege" kast is goedkoper. Als je interesse hebt moet je arcade classics even mailen voor de prijzen.
Heb idd geen primer gebruikt. In eerste instantie ging het ook goed. Alleen als je er met iets hards/scherps langs gaat dan komt het er direct af.floriske.nl schreef op vrijdag 19 oktober 2012 @ 18:25:
Wtf? Had deze reactie al geplaatst, maar foetsie, verdwenen (T7 bug?)opnieuw dan maar:
Ziet er goed uit!
Dat je verf los liet komt gok ik omdat je geen primer gebruikt hebt. Ik hoop dan ook dat je de verf grotendeels verwijderd hebt voor je de folie aan bracht. Anders loop je alsnog het risico dat je folie los laat omdat de verf er onder los laat.
De folie blijft goed zitten. Daar verwacht ik geen problemen meer mee.
Het 'grote' probleem waar ik nu eigenlijk mee zit;
Ik heb aan de achterkant een voedingsaansluiting gemaakt, zodat ik met 1 schakelaar alles van stroom kan voorzien. Daar naast zit de échte aan/uit schakelaar die naar mn MB loopt.
Nu is het zo dat als mn monitor zonder stroom is komen te zitten deze "out of sync is". Aan de bovenkant heb je een zwarte balk en aan de onderkant valt het beeld net een stukje weg. Ik moet dan even op de knop "Auto Adjust" drukken op de monitor. Deze knop zit achter het glazen paneel en ik kan hier wel bij komen, maar dan moet ik de achterkant losschroeven en dan met mn vinger gaan zitten voelen voor de juiste knop.

Iemand een idee hoe dit zo ineens komt? Ben dat nog nooit eerder tegen gekomen.
Wat voor emulator en frontend kan er het beste gebruikt worden.
Als ik de reacties vanaf het begin van dit topic door neem dan werken de links niet meer.
Hebben jullie emulators en frontends die bij jullie goed bevalen?
De meest gebruikte frontend is zonder twijfel hyperspin. Emulators zijn console afhankelijk, maar gezien je wat tijd over hebt omdat je nog moet beginnen met bouwen zou ik zeggen wordt lid van underground-gamer en start met het downloaden van de front-end en emulators van het hyperspin project, Vervolgens zoek je wat rom collecties uit en meer heb je als je geen speciale wensen hebt niet nodig. Good luck!Woolfy681 schreef op woensdag 24 oktober 2012 @ 11:51:
Aangezien ik me ook aan het verdiepen ben in met bouwen van een Mame arcade cabinet heb ik even een vraag.
Wat voor emulator en frontend kan er het beste gebruikt worden.
Als ik de reacties vanaf het begin van dit topic door neem dan werken de links niet meer.
Hebben jullie emulators en frontends die bij jullie goed bevalen?
* j0rDy zit al dagen te F5en voor email dat de kast klaar is en ik hem kan komen ophalen...
het is lang geleden dat ik zo enthausiast was over iets wat ik besteld/gekocht heb, voel me weer helemaal 12 jaar (ongeveer) oud toen ik mn sega megadrive kreeg

@kraz: klinkt als een lastig probleem, misschien op te lossen met wat software zoals ultramon?
[ Voor 4% gewijzigd door j0rDy op 24-10-2012 13:26 ]
Ik vrees dat ik er mee moet leren leven.j0rDy schreef op woensdag 24 oktober 2012 @ 13:25:
[...]
@kraz: klinkt als een lastig probleem, misschien op te lossen met wat software zoals ultramon?
- Kast aan
- Even op "auto adjust" drukken door opening via onderkant

En ik kom er nu toch ook achter dat NES/SNES spellen spelen met een joystick me toch niet bevalt. Zeker niet als je 'vroeger' alles met 1 duim deed. Mario Bros. ging voor geen meter

Wellicht toch nog 2 USB poorten aan achterkant maken en die gebruiken voor een Retro NES Controller...USB uiteraard.

Ps. Nu weer mijn CP gewired... Vorige keer deed tie het, maar nu wil ik het risico niet lopen dat ik het ding er straks weer moet uitschroeven. Hoe testen jullie custom cp`s?
[ Voor 23% gewijzigd door Dennis1109 op 26-10-2012 15:15 ]
Hehe...beter goed gejat dan slecht verzonnenDennis1109 schreef op donderdag 25 oktober 2012 @ 20:35:
@kraz247: Nadat ik jou Carbonlook had gezien kreeg ik ook weer wat inspiratie om verder te gaan. Ik zat al tijden te kijken hoe ik wat "art" op mijn control panel moest krijgen. Nu een goed idee van jou gejat
[afbeelding]
Ps. Nu weer mijn CP gewired... Vorige keer deed tie het, maar nu wil ik het risico niet lopen dat ik het ding er straks weer moet uitschroeven. Hoe testen jullie custom cp`s?
Ik zou m gewoon aansluiten via USB kabel op je eigen computer en dan testen. heeft voor de rest geen stroom oid nodig. er zijn programmaatjes waarmee je je buttons kunt testen. Voor iPac is het deze.
Geweldige arcadekasten!!
ikzelf wil ook starten met een bartop model alla de Weecade en zou graag wat advies willen over de maatvoering van de kasten.
Ik ben al een tijdje op zoek naar bouwtekening voor een bartopmodel met de volgende opties:
- 2 spelers
- elke speler een joystick en 6 knoppen (voor evt streetfight etc)
- ca 17" lcd monitor
- 2 knoppen voor flipperfunctie
- 1 - 2 persoons keuze knop
hiernaast zie ik bij iedereen meer knoppen maar vraag me af wat standaard aan bovenstaande bijgevoegd dient te worden (coin knop? exit knop??)
Indien iemand mij kan wijzen waar ik evt de bouwtekeningen kan vinden of mij deze zelfs zou kunnen toesturen?? dan ben ik zeer gelukkig en kan ik eindelijk starten met een nieuw project.
en zeker de voortgang hier plaatsen
alvast hartelijk dank!!!!
Verwijderd
btw, die nanocade lijkt mij ook leuk om een keer te bouwen

Verwijderd
Ben op dit moment op pad voor een pc voor in mijn nieuwe Weecade project maar twijfel aan een aantal zaken.
Ik wil zelf de standaard Mame games spelen maar wil eigenlijk ook wel street fight vi en tekken + mortal combat spelen welke grafisch wat zwaarder zullen zijn bij de laatste delen.
Nu heb ik een mini pc op het oog maar twijfel of dit sterk genoeg is voor bovenstaande of dat ik naar een normale pc moet gaan kijken met losse viedokaart (wat meer ruimte inneemt)
Ik heb het in deze over de volgende voorbeelden:
Mini-pc MSI Wind Box DE500-014X
specs:
CPU-type Intel Atom D510
Geheugengrootte 2GB
Geheugentype DDR3
Moederbordchipset Intel NM10
Hardeschijf bus SATA-300
Optische Drive Type DVD+/-RW
Videochip Radeon HD4330
Opslag
Opslagcapaciteit 250GB
Verbindingen
Video uit D-Sub (VGA), HDMI
Verbinding (Ethernet) Ethernet 1Gbps
Verbinding (wlan) 802.11n, 802.11b
Verbinding (USB/FW) USB 2.0
Overige specificaties
Kleuren Zwart
Desktop exta's Cardreader
of een losse pc:
AMD Athlon 2,6 GHz, 1GB geheugen, 500 GB HD
met een Nvidia Geforce 7050 PV
Wie kan mij hierin adviseren
Ik zou niet voor de Atom Proc gaan.. pak die AMD maar. Kun je altijd nog wat bij prikken.Michel19761 schreef op zondag 04 november 2012 @ 14:27:
Hi Guys,
Ben op dit moment op pad voor een pc voor in mijn nieuwe Weecade project maar twijfel aan een aantal zaken.
Ik wil zelf de standaard Mame games spelen maar wil eigenlijk ook wel street fight vi en tekken + mortal combat spelen welke grafisch wat zwaarder zullen zijn bij de laatste delen.
Nu heb ik een mini pc op het oog maar twijfel of dit sterk genoeg is voor bovenstaande of dat ik naar een normale pc moet gaan kijken met losse viedokaart (wat meer ruimte inneemt)
Ik heb het in deze over de volgende voorbeelden:
Mini-pc MSI Wind Box DE500-014X
specs:
CPU-type Intel Atom D510
Geheugengrootte 2GB
Geheugentype DDR3
Moederbordchipset Intel NM10
Hardeschijf bus SATA-300
Optische Drive Type DVD+/-RW
Videochip Radeon HD4330
Opslag
Opslagcapaciteit 250GB
Verbindingen
Video uit D-Sub (VGA), HDMI
Verbinding (Ethernet) Ethernet 1Gbps
Verbinding (wlan) 802.11n, 802.11b
Verbinding (USB/FW) USB 2.0
Overige specificaties
Kleuren Zwart
Desktop exta's Cardreader
of een losse pc:
AMD Athlon 2,6 GHz, 1GB geheugen, 500 GB HD
met een Nvidia Geforce 7050 PV
Wie kan mij hierin adviseren
Shuttle PC's lijken mij ook een hele goede optie. Met bijv. een i3/i5 er in (hangt natuurlijk af van je budget).kraz247 schreef op dinsdag 06 november 2012 @ 22:26:
[...]
Ik zou niet voor de Atom Proc gaan.. pak die AMD maar. Kun je altijd nog wat bij prikken.
Ze worden o.a. gebruikt door deze bouwers van Arcade Coffee tables
http://www.surface-tension.net/

Graag ook wat macro shots van hoekjes en randen
uiterlijk van de kast is nog hetzelfde, knal geel , zonder sideart.
wat nog verder op mijn verlanglijstje staat is een gun ( wat ik wel had maar schijnbaar heb weggegooid )
en een ledwiz
http://instagram.com/p/SDbAL_K-NP/
http://instagram.com/p/SDbGo_K-NT/
komen er aan, druk druk drukBARACUS schreef op maandag 12 november 2012 @ 17:40:
Kun je wat foto's plaatsen? Ik ben wel nieuwsgierig hoe de kwaliteit is van die toko.
Graag ook wat macro shots van hoekjes en randen

afgelopen week eens gekeken naar het hyperspin project van underground-gamer, damn wat zit daar een hoop in! en alles werkt nagenoeg out of the box, ik denk niet dat ik hier nog veel aan ga doen
en de stickers zijn inmiddels onderweg

ben onder de indruk van de kwaliteit, ze zijn erg dik en zeer scherp! ook hier maak ik wel ff foto's van morgen zoals beloofd:
de kast zelf, zoals bekend op basis van de galaga kast. Ik heb alleen het scherm onder een 45 graden hoek laten plaatsen omdat dit me fijner lijkt spelen. Verder heb ik het bedieningspaneel iets laten verlengen naar achter omdat er meer knoppen op komen, hierdoor komt het scherm weer wat dieper in de kast te liggen. Het is nu moeilijk te zien maar de hoogte is precies goed om niet tegen de marquee aan te kijken als je er voor staat

Close-up van de bovenkant waar de marquee in komt te zitten. Zoals je ziet prima afwerking en voldoende stevigheid.

Close-up van de bevestiging van het bedielingspaneel. Deze steunt op de balken en wordt op zn plaats gehouden door de houden staafjes (die dingen hebben een naam, maar hey, als ik het niet eens kan bouwen laat staan dat ik het kan benoemen)

Tot slot een spy-pic van het artwork:

De kickplate sticker en CPO sticker zijn dik en zeer krasvast. De zijstickers zijn van ander (gladder) materiaal en krassen iets sneller. Heb hier rekening mee moeten houden bij het plakken. De printkwaliteit is echt super. Levering was zeer snel, binnen een week lagen ze op de mat vanuit de USA.
[ Voor 66% gewijzigd door j0rDy op 25-11-2012 21:05 ]
Verwijderd
Stiekum vind ik stencillen mooier, maar dat is mij eigenlijk teveel werk
PSN: NjayNL | Star Citizen Referal code | Oculus Quest
Als je op de site kijkt...stiekem een hoop geld;Verwijderd schreef op dinsdag 27 november 2012 @ 03:59:
Nice, maar mag ik vragen wat die stickerset heeft gekost?
Stiekum vind ik stencillen mooier, maar dat is mij eigenlijk teveel werk
http://www.gameongrafix.c...etro-space-theme-side-art
Kickplate: $30
Zijkant: $138 (per kant...)

Is veel geld, maar zo'n sticker maakt de boel écht af.
Alle stickers zijn inmiddels geplakt. Ik zal nog ff een foto maken van de zijkant en de CPO.
ik was in het totaal 120,- kwijt voor de stickers incl verzending (met korting weliswaar). Dit betreft een marquee, CPO, kickplate en twee zijstickers. De zijstickers hebben een grootte van ongeveer 40x60. Ik heb hier voor gekozen om het zwart nog terug te laten komen en dezelfde setup/look te houden als de originele galaga cabinet.
Na een lange avond werk:

Ik heb na het plakken van de stickers voozichtig de schroefdraadbouten er in gedraaid, daarna met een dremel de gaten in de sticker gemaakt (dit gaat aanzienlijk makkelijker dan met een mesje, zo krijg je ze ook precies sluitend met het gat). Vervolgens de knoppen er in gezet en de kabels aangesloten. Deze zijn wat lang maar ach, je hebt weinig te kiezen qua lengte bij een prefab kabelboom.
Volgende dag het geheel in elkaar gezet en geconfigureerd:

En een totaalplaatje:

Nu op zoek naar een leuk speakersetje, de onboard speakers van de monitor zijn wat zwakjes. Iemand suggesties?
daar dacht ik ook al aan. Ik ga voor de Z523 (gezien het prijsverschil met de 323). Eens kijken of ik van het weekend tijd heb.ThinkPadd schreef op maandag 03 december 2012 @ 14:20:
Simpel logitech setje?
@iedereen. Thanks voor de reacties.
GPIO voor de invoer van buttons/joystick..
Kun je een Nanocade maken
Sprite heeft het ook al eens gedaanLlewy schreef op dinsdag 04 december 2012 @ 10:04:
Is het een idee om een Raspberry Pi te gebruiken voor een eenvoudige MAME kast?
GPIO voor de invoer van buttons/joystick..
Kun je een Nanocade maken
http://spritesmods.com/?art=rpi_arcade
Verwijderd
Meer dan enkele minuten per week zal het niet zijn.
PSN: NjayNL | Star Citizen Referal code | Oculus Quest
Retro Rulez Altijd op zoek naar oude retro systemen...

Alles is in vector dus het ziet er superstrak uit op 1600x1200, aangezien plaatjes in hyperspin op deze resolutie worden uitgerekt.

Verwijderd
x2, het ziet er idd erg mooi uitsopsop schreef op woensdag 05 december 2012 @ 12:54:
Gewoon op een kleine website ter download zetten, paypal donatie knoppie erop. Zonde om er alleen zelf van te genieten. 't ziet er echt vet uit!
jazeker zou ik zeker willen gebruiken,, erg mooisopsop schreef op woensdag 05 december 2012 @ 12:54:
Gewoon op een kleine website ter download zetten, paypal donatie knoppie erop. Zonde om er alleen zelf van te genieten. 't ziet er echt vet uit!
Retro Rulez Altijd op zoek naar oude retro systemen...
Verwijderd
Ik ben zelf ook bezig met mijn arcadekast en heb een aantal vragen :
Ik twijfel op dit moment of ik ook t-molding ga gebruiken of ervoor kies om daar niks voor de gebruiken. Hoe heet zo n machine uberhaupt die je moet gebruiken zodat je de t molding kunt bevestigen? Zijn er ook nog alternatieven om het netjes af te werken?
Het bevestigen van de marquee? Hoe kan je dat het beste doen?
Een sleuf voor de t-molding maak je met een bovenfrees met een speciaal freesbitje. Met het juiste gereedschap is het nog geen 10 minuten werk. De t-molding kun je er dan met een hamer (voorzichtig) in slaan. Als je met de panelen langs kunt komen, dan maak ik die sleuven wel even voor je.Verwijderd schreef op zondag 09 december 2012 @ 19:14:
Ik twijfel op dit moment of ik ook t-molding ga gebruiken of ervoor kies om daar niks voor de gebruiken. Hoe heet zo n machine uberhaupt die je moet gebruiken zodat je de t molding kunt bevestigen? Zijn er ook nog alternatieven om het netjes af te werken?
Een alternatief is de zijkanten verven, maar met mdf is het een hoop werk om het mooi glad te krijgen.
Verwijderd
Heb je misschien ook een idee hoe je het beste een marque kunt bevestigen in een arcadekast?
Ik gebruik vaak een aluminium L profiel (20 x 10mm). Even op maat zagen, gaatjes boren en verzinken, zwart spuiten en klaar. Kun je gewoon bij de bouwmarkt halen.Verwijderd schreef op zondag 09 december 2012 @ 20:32:
Heb je misschien ook een idee hoe je het beste een marque kunt bevestigen in een arcadekast?
De 'speciale' profielen, met bijvoorbeeld een ronde hoek, laat ik op maat maken bij een metaalbewerkingsbedrijf.
Ik zal kijken of ik morgen even een fototje kan maken...
Ja dat is misschien wel een goed idee, zodra ik hem klaar heb in Hyperspin zal ik mijn hele main menu delensopsop schreef op woensdag 05 december 2012 @ 12:54:
Gewoon op een kleine website ter download zetten, paypal donatie knoppie erop. Zonde om er alleen zelf van te genieten. 't ziet er echt vet uit!
kimahri schreef op donderdag 06 december 2012 @ 23:30:
[...]
jazeker zou ik zeker willen gebruiken,, erg mooi
Thanks!JohnStaakke schreef op vrijdag 07 december 2012 @ 08:40:
Heel erg vet!!
--
Voordat ik met deze theme ben begonnen heb ik voor een ander theme wat console icons bewerkt voor hyperspin, het project heb ik inmiddels dus laten vallen maar de icons deel ik graag voor de liefhebber.
http://www.teezr.nl/hyper...onsole-icons-wheel-icons/
Verwijderd
zo zit het bij die van mijVerwijderd schreef op zondag 09 december 2012 @ 19:14:
...
Het bevestigen van de marquee? Hoe kan je dat het beste doen?



pianoscharnier en 2 gleuven frezen
Een vergelijkbare optie (welke ik in mijn bartop toe ga passen):Verwijderd schreef op maandag 10 december 2012 @ 11:29:
[...]
zo zit het bij die van mij
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
pianoscharnier en 2 gleuven frezen
Dezelfde 2 sleuven frezen, maar dan de bovenste wat dieper dan de onderste. zodat je je marque eerst in de bovenste kan steken en dan in de onderste kan laten vallen.
Bijvoorbeeld:
• ruimte tussen boven- en onderpaneel marquee = 100mm
• houtdikte 18mm
• bovenste sleuf 12mm diep
• onderste sleuf 5mm diep
• marquee hoogte 110mm
Hoop dat dat enigszins logisch over komt
Verwijderd
Op dit moment wordt mijn arcade kast gebouwd. De verwachting is dat deze de komende twee weken klaar is. Ik zal af en toe wat foto's plaatsen en ben benieuwd wat jullie er van vinden.
Even een vraagje, ik zou graag hyperspin er op zetten maar het zoeken, downloaden en instellen is erg veel werk. Weet iemand waar ik een bijna kant en klare installatie kan vinden van Hyperspin die ik zonder al te veel instelwerk kan laten draaien voor mame en consoles zoals snes, nes, n64 enz?
Verwijderd
Dit is in ieder geval een leuk beginVerwijderd schreef op maandag 10 december 2012 @ 17:48:.... Weet iemand waar ik een bijna kant en klare installatie kan vinden van Hyperspin die ik zonder al te veel instelwerk kan laten draaien voor mame en consoles zoals snes, nes, n64 enz?
YouTube: Hyperspin Mame w/ 40+ roms
Op http://www.underground-gamer.com/ kun je torrents downloaden met (bijna) complete hyperspin met allerlei emulatoren. Het zijn wel flinke torrents. Volgens mij heeft j0rDy die ook gebruikt.Verwijderd schreef op maandag 10 december 2012 @ 17:48:
Even een vraagje, ik zou graag hyperspin er op zetten maar het zoeken, downloaden en instellen is erg veel werk. Weet iemand waar ik een bijna kant en klare installatie kan vinden van Hyperspin die ik zonder al te veel instelwerk kan laten draaien voor mame en consoles zoals snes, nes, n64 enz?
Verwijderd
Is er toevallig iemand die de download al binnen heeft of iemand die een draaiende setup heeft van Hyperspin die ik mogelijk met een USB schijf even over kan zetten?
Ik woon in Gelderland.
Ik zou nog wat foto's van de kast plaatsen. De kast krijgt een neon blauw/zwart thema.


je kunt op underground gamer gewoon de download links van die torrens downloaden daarna bv vuze installeren en je kunt onafhankelijk van undergound gamer downloadenVerwijderd schreef op dinsdag 11 december 2012 @ 09:53:
En nog een paar plaatjes (ook maar even wat kleiner gemaakt).....
Control Panel Overlay
[afbeelding]
Side Art
[afbeelding]
Buttons
[afbeelding]
niks geen gedoe met ratio enz enz
Retro Rulez Altijd op zoek naar oude retro systemen...
Verwijderd
Nice, alleen vind ik persoonlijk die megabrede controlpanels niet mooi. Veel amerikanen maken die dingen soms wel anderhalve meter breed om maar zoveel mogelijk sticks/knoppen/trackballs etc kwijt te kunnen, maar mooi vind ik het niet. Hoe vaak speel je nou echt nog met 4 man?
Ofwel een "frankenpanel"Verwijderd schreef op dinsdag 11 december 2012 @ 20:29:
[...]
Nice, alleen vind ik persoonlijk die megabrede controlpanels niet mooi. Veel amerikanen maken die dingen soms wel anderhalve meter breed om maar zoveel mogelijk sticks/knoppen/trackballs etc kwijt te kunnen, maar mooi vind ik het niet. Hoe vaak speel je nou echt nog met 4 man?
Google daar maar eens op. Je zal je verbazen wat sommige mensen maken
Zelf hou ik wat meer van afgeronde vormen dan rechte hoeken, maar ziet er erg goed uit tot nu toe!
Verwijderd
Even wachten nog maar het control panel wordt afgerond. Dus geen rechte hoeken. Tevens valt de breedte erg mee (80 cm) en zal deze straks opgaan het design. Er komt neon verlichting aan de zijkant. Hopelijk kan ik snel meer plaatjes posten.
*j0rDy heeft de grootste lol om een frankenpanel zoekactie op google
Ik heb inmiddels ook een logitech 523 setje in de cabinet, klinkt goed! de flashbacks beginnen nu echt te komen
Verder heb ik sinds kort een ipad, nu kwam ik deze tegen (zal ongetwijfeld wel bekend zijn)
http://www.blogcdn.com/ww...ade-hands-on-01062011.jpg
moet zeggen dat ik de grootste moeite heb om hem niet te bestellen
[ Voor 65% gewijzigd door j0rDy op 13-12-2012 15:35 ]
Verwijderd
Nee, het is me nog niet gelukt met Hyperspin. Als je me kunt helpen graag. Ik heb je arcade kast trouwens al even mogen bekijken toen deze in aanbouw was bij arcade classics. Drie keer raden waar mijn kast zostraks vandaan gaat komen 😉
de i-cade is een wereld ding ik heb hem van de zomer gekocht bij Dixons die ze nog op voorraad heeft , kun je hem gelijk even testen deden ze bij mij niet moeilijk om met mijn eigen ipad...j0rDy schreef op donderdag 13 december 2012 @ 15:26:
Martijnsx: is het al gelukt met het hyperspin project van underground gamer? anders kan ik misschien iets voor je betekenen.
*j0rDy heeft de grootste lol om een frankenpanel zoekactie op google![]()
Ik heb inmiddels ook een logitech 523 setje in de cabinet, klinkt goed! de flashbacks beginnen nu echt te komen![]()
Verder heb ik sinds kort een ipad, nu kwam ik deze tegen (zal ongetwijfeld wel bekend zijn)
http://www.blogcdn.com/ww...ade-hands-on-01062011.jpg
moet zeggen dat ik de grootste moeite heb om hem niet te bestellen
http://www.dixons.nl/beel...%3Fq%3Dicade#.UMofFBhgW70
[ Voor 9% gewijzigd door kimahri op 13-12-2012 19:32 . Reden: aanvulling dmv link ]
Retro Rulez Altijd op zoek naar oude retro systemen...
ik die van jou ookVerwijderd schreef op donderdag 13 december 2012 @ 17:50:
Hoi Jordy,
Nee, het is me nog niet gelukt met Hyperspin. Als je me kunt helpen graag. Ik heb je arcade kast trouwens al even mogen bekijken toen deze in aanbouw was bij arcade classics. Drie keer raden waar mijn kast zostraks vandaan gaat komen 😉

Verwijderd
Wat zou je evt kunnen regelen met hyperspin dan? Vooral het instelwerk is naar mijn mening een arbeidsintensieve klus. Hopelijk is er een pack waarbij alles in 1 keer werkt.
is er niet, maar met het hyperspin project valt het allemaal reuze mee. Ik was op zoek naar een PM functie, maar heb hem nog niet gevondenVerwijderd schreef op vrijdag 14 december 2012 @ 14:43:
Oke ik ben benieuwd dan 😄
Wat zou je evt kunnen regelen met hyperspin dan? Vooral het instelwerk is naar mijn mening een arbeidsintensieve klus. Hopelijk is er een pack waarbij alles in 1 keer werkt.![]()

Verwijderd
http://gathering.tweakers.net/forum/list_discussionsVerwijderd schreef op vrijdag 14 december 2012 @ 19:23:
Ik weet niet of er een PM functie is. Maar mijn mail adres is mijn gebruikersnaam en dan at hot mail.
Wel even zorgen dat direct messages aan staat op het tabblad forum in je voorkeuren.
Je kan door op het

[ Voor 30% gewijzigd door floriske.nl op 15-12-2012 11:25 ]
Verwijderd

TO ARMS!
[ Voor 6% gewijzigd door j0rDy op 17-12-2012 19:58 ]
Ik kan gelukkig bij een vriend van mij alles op de zaag laten gooien en alle soorten plaatwerk en freeswerk en wat voor werk dat je je maar kunt voorstellen met hout laten bestellen en uitvoeren. Ze hebben zelfs spaanplaat met bladgoud erin!
Binnenkort toch maar eens een tekeningetje maken en wat plaatwerk bestellen, dat het ding een doorstart krijgt.
Verwijderd
The Arcade Boneyard heeft een hoop oude arcade spullen.Verwijderd schreef op dinsdag 18 december 2012 @ 15:37:
Ik zit er nu over te denken om een donkey kong cab te gaan maken. Weet iemand waar je die DK coin doors kan krijgen? Die happ deurtjes vind ik er niet echt bij passen.
Verwijderd
Verwijderd
Draait dat op V&A aangeboden: Intel Desktop Board D945GCLF2 zo'n bordje?
PSX en dergelijke heb ik niet nodig in eerste instantie, maar wat zijn daar de minimum specs voor op ITX formaat? Streetfighter FTW
Verwijderd
Hyperspin met grote flash themes vraagt het meest.
Wat bij mij ook wel eens is, is dat het geluid blijft hangen in hyperspin. Geen idee of dit ook komt door de tekort komingen van de pc. Heb opzich best een snel systeem.
Behoorlijk irritant.. soms selecteer je een spel en start je het (te snel?) vervolgens blijft een geluid zich maar herhalen totdat je de taak beeindigd. Iemand enig idee wat het probleem kan zijn?
Ben zelf toch al jaren fighting game fan, maar deze titel is mij compleet ontschoten. Altijd leuk om zo onbekende spellen tegen te komen. Ik stem voor je suggestie iigj0rDy schreef op maandag 17 december 2012 @ 19:49:
Ben inmiddels alle games in classic arcade in hyperspin aan het doorlopen, zo kom je nogal wat pareltjes tegen. Ik stem voor om deze af en toe te delen, omdat je door de vele games makkelijk er overzicht kwijt raakt. Vandaag asura's blade gevonden, een heerlijke fighting game met zwaarden en dikke combo's:
[video]
TO ARMS!
Zelf helaas geen CAB, dichtste bij in de buurt is mijn retro hoekje op zolder met crt tv en mijn oude consoles, maar waaronder een xbox 1 die een hoop arcade games ook kan emuleren. Omdat vroeger mijn pc naast mijn tv stond en een tv out had heb ik die functie eigenlijk nooit echt gebruikt.
10 second ninja DONE
Dit topic gaat enkel over het bouwen van een arcadekast en al wat daar mee te maken heeft (in functie van CaseModding). Voor het verkopen gebruik je maar een van de vele site's die je spullen te koop laten aanbieden, hier zien we het als spam, arcadekasten te koop aanbieden is dus niet gewenst en zal bestraft worden, ook hierop reageren zal navenant bestraft worden!