400:
De nieuwe SB-400 is ideaal voor beginnende fotografen. Deze flitser is compact en licht en is perfect om mooiere foto's bij schemering te maken of voor extra licht bij opnamen overdag.
Richtgetal van 21 (ISO100, m), 30 (ISO200, m) [bij 35 mm zoom].
Voeding: twee AA-batterijen (1,5 V).
Flitskop kan in 4 stappen worden gekanteld: horizontaal, 60, 75 en 90 graden.
Gewicht (zonder batterijen): slechts 127 gram.
Afmetingen (B x H x D): 66 x 56,5 x 80 mm.
600:
Nieuwe mid-range i-DDL Speedlight flitser, compatible met het Creative Lighting System van b.v. de D2H en de D70. Deze krachtige flitser biedt vele mogelijkheden voor een aantrekkelijke prijs. Meedere SB-600 flitsers kunnen door een SB-800 of door de ingebouwde flitser van D70 op afstand worden aangestuurd voor een volautomatische verlichting. Kortom een gemakkelijk te gebruiken flitser boordevol praktische mogelijkheden, die de creatieve wensen van menig fotograaf zal weten te vervullen.
Ondersteunt het nieuwe Nikon Creative Lighting System
Ondersteunt i-DDL (voor automatisch uitgebalanceerde invulflits), D-DDL, DDL en handmatige instelling
Duidelijk en informatief LCD-venster en 6 gemakkelijk te begrijpen knoppen met verlichting van achteren
Richtgetal 30 (ISO100, m) of 42 (ISO200, m) bij een zoominstelling van 35mm
Automatische zoominstelling van flitskop van 24 tot 85 mm; 14 mm dekking bij gebruik van ingebouwde groothoek diffusor
Dezelfde AF-hulpverlichting met grote dekking als toegepast is bij de populaire SB-800
Maar dat kon je zelf op de Nikon-site vinden natuurlijk
Samengevat:
De 600 kan dus horizontaal en verticaal, geeft (veel) meer licht, heeft een zoom-kop voor gerichter flitsen en is als slave te gebruiken als je later meerdere flitsers zou willen gebruiken.
De 400 heeft dit allemaal niet, en heeft blijkbaar ook geen i-TTL (maar dat ben ik niet zeker)
[
Voor 36% gewijzigd door
Fire69 op 11-12-2007 22:57
]